Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Nejbi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če avg 22, 2013 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Nejbi Če avg 22, 2013 11:57 am

Jaz imam že od 2006 zavarovanega Passata od novega na GRAWE imel sem nekaj škod pa nikoli nisem imel težav pri izplačilih. Ko pa je leto naokoli grm po vseh zavarovalnicah so vse zavarovalnice vedno do 100 € dražje! To pomeni da samo obirajo slovenske zavarovalnice!
 
Nejbi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če avg 22, 2013 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Nejbi Če avg 22, 2013 12:00 pm

.
Zadnjič spremenil Nejbi, dne Če avg 22, 2013 2:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Če avg 22, 2013 1:37 pm

Nejbi je napisal/-a:Jaz imam že od 2006 zavarovanega Passata od novega na GRAWE imel sem nekaj škod pa nikoli nisem imel težav pri izplačilih. Ko pa je leto naokoli grm po vseh zavarovalnicah so vse zavarovalnice vedno do 100 € dražje! To pomeni da samo obirajo slovenske zavarovalnice!


Če so vse zavarovalnice do 100€ dražje in ta ena cenejša, te ravno z to cenejšo nekaj ni vredu, se ti ne zdi? ;) Očitno ta zavarovalnica tebi osebno oddaja pač izpod cene, kar je njihova odločitev. Kako dolgo jim bo to šlo skoz je pa tudi na njih.

Upam se stavit, da ti za to ceno, katero imaš sedaj ti, naredi še marsikatera zavarovalnica, samo na pravega agenta se moreš obrnit, 100% preverjeno, ker imam dovolj izkušenj v tem poslu ;)

Ni najcenejše zavarovalnice, ker skoraj vsaka lahko naredi za tako ceno kot druga, če jim pokažeš predhodno polico! Je pa odvisno od zavarovalnice če ti bo šla na roko ali ne.
 
Nejbi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če avg 22, 2013 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Nejbi Če avg 22, 2013 2:28 pm

Mastter izvoli imaš svojo možnost, zato je tukaj forum, lahko mi izračunaš po moji polici koliko pride za moje vozilo, in kot sem rekel do sedaj kljub škodam ki sem jih imel nimam nobenih problemov.

Lahko mi pošljete na mail nejc.hammer@gmail.com

VW Passat 1.9 tdi
2007 letnik
77kw
cena 22.437€ + dod oprema 680€ radio prost telef. , park senzor, alu 16
AO PR 0
ao+
zav potnikov
asistenca polna
AK1% PR 0
kraja
stekla
Zadnjič spremenil Nejbi, dne Pe avg 23, 2013 10:34 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zuzek Če avg 22, 2013 4:29 pm

Nejbi je napisal/-a:Jaz imam že od 2006 zavarovanega Passata od novega na GRAWE imel sem nekaj škod pa nikoli nisem imel težav pri izplačilih. Ko pa je leto naokoli grm po vseh zavarovalnicah so vse zavarovalnice vedno do 100 € dražje! To pomeni da samo obirajo slovenske zavarovalnice!

tudi jaz sem bil 2 leti pri GRAWE zavarovalnici, dokler nisem to leto sklenil zavarovanje pri https://g24.si/ in prišparal 65 eur, zavaroval sem pa samo AO,
je pa fora sklenitve da si "sam sebi agent" oz. sam izpolniš kakšno zavarovanje hočeš in vse podatke, torej moraš pri sebi vedet kaj hočeš

druga pesem je seveda, ko pride do popravila vozila in s tem se pokaže ali je zavarovanje ugodno ali ne (kvaliteta popravila, izplačila, nadomestni deli original/ponaredek)

prej sem bil še na ZM, in na GRAWE sem šel, ker so bili primorani biti cenejši, če sploh hočejo dobiti stranko, tako da ti dajo svoj popuste, se pravi
10% ker greš k njim, pa potem 10% na gotovino, pa itd pa se nabere. V mojem primeru so takrat bili tudi ene 100 eur cenejši od ZM, kjer nisem imel
nič komercialnega popusta, ali kako se temu reče, ampak samo navadnega pridobljenega z leti



lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ~toMmy~ Pe avg 23, 2013 1:10 am

Dobro (izkoriščeno) zavarovanje za avto imaš takrat, ko imaš najmanj enkrat na 3 leta slabo vest pri uveljavljanju škode :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a DePalmo Pe avg 23, 2013 2:04 am

Potemtakem ga jaz še nisem dobro izkoristil :) Tudi agent mi je govoril naj za določene stvari uveljavim kasko, a ga nisem hotel ker se mi ni zdelo prav.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe avg 23, 2013 7:31 am

DePalmo je napisal/-a:Potemtakem ga jaz še nisem dobro izkoristil :) Tudi agent mi je govoril naj za določene stvari uveljavim kasko, a ga nisem hotel ker se mi ni zdelo prav.


Več bo tega, dražja bodo zavarovanja. Zavarovalnica ne bo šla v minus, brez skrbi ;)

Torej manj škod bo, cenejša bodo zavarovanja. Se pa najdejo ljudje, ki izkoriščajo zavarovanja in tega je vedno več, kar je logično v takem stanju v naši preljubi državi....

To je isto kot pri posevkih. Itaq država da subvencije in glavno je, da kmet dobi subvencijo, in ne prodaja pridelka, kajti tam skoraj nič ne zasluži. Če pa pride do naravne katastrofe pa tak dobi pomoč, tako da se mu ni potrebno trudit, da pridelek dozori in naredi vse, da se bo to zgodilo.

Upam, da bo v prihodnje še več teh popustov in nižje cene za osebe, katere nimajo škode, kajti le tako se jim bo "splačalo" ne prijavit vsako malenkost, ker le to vpliva tudi na njihovo denarnico. Vsi samo € gledajo/mo.... ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Pe avg 23, 2013 9:01 am

zuzek je napisal/-a:tudi jaz sem bil 2 leti pri GRAWE zavarovalnici, dokler nisem to leto sklenil zavarovanje pri https://g24.si/ in prišparal 65 eur, zavaroval sem pa samo AO,
je pa fora sklenitve da si "sam sebi agent" oz. sam izpolniš kakšno zavarovanje hočeš in vse podatke, torej moraš pri sebi vedet kaj hočeš


lp


Sem ti že 1X napisal, pa bom še 1X - daj mi podatke, pa ti bom sigurno pripravil ugodneje, kot si plačal pri g24. Potrebujem leto rojstva in leto izdelave voz. dovoljenja, premijski razred in e-kodo / šifro avtomobila.

Ker, ali si res tako navdušen, da "ni nihče zaslužil" na tebi, ali pa promoviraš g24. Either way, z veseljem objavim svoj izračun tu, če boš tudi ti javno izpostavil koliko si plačal.

Si upaš?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a DePalmo Pe avg 23, 2013 9:32 am

@MasTTer: Zastopim da so zavarovalnice podjetja in ne bojo šla v svoj minus. No, pri mojem avtu bi šla, polni kasko (z 1% odbitne franšize) me je prišel cca. 650e, škode bi pa takoj bilo čez 1000e (prednji odbijač in udrtine od toče ter parkirišč). Je pa vprašanje kaj bi bilo naslednje leto, ko bi spet moral zavarovat.

Sicer pa upam da se bo čimprej začelo poznat pri ceni tudi to, da je občutno cenejše če nimaš škod.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe avg 23, 2013 12:16 pm

DePalmo je napisal/-a:@MasTTer: Zastopim da so zavarovalnice podjetja in ne bojo šla v svoj minus. No, pri mojem avtu bi šla, polni kasko (z 1% odbitne franšize) me je prišel cca. 650e, škode bi pa takoj bilo čez 1000e (prednji odbijač in udrtine od toče ter parkirišč). Je pa vprašanje kaj bi bilo naslednje leto, ko bi spet moral zavarovat.

Sicer pa upam da se bo čimprej začelo poznat pri ceni tudi to, da je občutno cenejše če nimaš škod.


Saj sedanjih 10% (AS) če nimaš škode tudi ni malo. V tvojem primeru, če plačaš 650€ znaša ta popust okoli 60€. Pri AS se gleda 2 letno škodno dogajanje.

Drugače pa moreš posebej prijavit prednji odbijač iz kaska 1% franšiza (če si ga sam poškodoval), posebej točo, ter posebej parkirišče. To so 3-je ločeni škodni dogodki :)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a DePalmo Pe avg 23, 2013 1:52 pm

Sem komaj drugo leto pri AS, tako da mislim da ni še nič popusta na to in do sedaj nisem še nič prijavljal. Imamo pa doma družinsko polico, tako da imam 50%. Te police so bile res super odločitev, za nas zavarovance.
Kako je pa potem s tem popustom v tem primeru? Verjetno ne velja, ali pač?

Mi je agent razložil. 3x 280e (odbitna franšiza) je pa že nekaj denarja, bi točo lahko popravil na svoje stroške :) No sj, jo tudi bom, tako kot vse ostalo.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe avg 23, 2013 2:20 pm

DePalmo je napisal/-a:Sem komaj drugo leto pri AS, tako da mislim da ni še nič popusta na to in do sedaj nisem še nič prijavljal. Imamo pa doma družinsko polico, tako da imam 50%. Te police so bile res super odločitev, za nas zavarovance.
Kako je pa potem s tem popustom v tem primeru? Verjetno ne velja, ali pač?

Mi je agent razložil. 3x 280e (odbitna franšiza) je pa že nekaj denarja, bi točo lahko popravil na svoje stroške :) No sj, jo tudi bom, tako kot vse ostalo.


Ni pomembno koliko let si pri AS. Če v zadnjih 2 letih nisi imel nobene škode po avtomobilskem zavarovanju pri kateri koli zavarovalnici, ti lahko agent ročno doda ta popust. Ko si pa dve leti v našem informacijskem sistemu, ti pa vedno avtomatsko upošteva že ta popust. Očitno je pozabil agent dodati, se zgodi.
Ta popust se ne izključuje z nobenim popustom, in vsakemu pripada če izpolnjuje pogoje, v vseh primerih.

Po družinski je max popust 55% oz. 3, 2, ali 1PR, kateri so vsi isti glede popusta. Drugo leto bo torej 55% ko "glava" družinske police doseže ta popust.

Čakaj malo. Če imaš pri kasku z 1% franšizo vsa kritja tudi točo, le pri tem NI franšize. Pri toči sploh ni franšize. Kdo ti je rekel da je franšiza?! Tudi pri poškodbi na parkirišču, če imaš posebej zavarovano staro H kombinacijo NI franšize. More pa biti poškodba od neznanega vozila.

Daj mi na privat številko police ali ime, priimek in naslov, pa ti takoj točno povem kaj imaš in kaj nimaš. Če želiš seveda :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a ~toMmy~ Pe avg 23, 2013 8:27 pm

Meni se zdi neumnost ne prijavljat škode, saj zato imaš zavarovanje, sploh v primeru (po)polnega kaska. Treba je upoštevat tudi to, da gre recimo pri nas za en lep "sveženj" zavarovanj pri isti zavarovalnici in so temu primerni popusti, pa tudi slabe vesti ni pri uveljavljanju. ;)

Za npr. točo, parking, luči, vandalizem, asistenco, niti ne pomislim, da ne bi uveljavljal. Komu na čast? Smešno mi je, da eni imajo kasko in ga praktično nikoli ne uveljavijo, čeprav imajo vse pogoje. Čisto druga zgodba so namerne prevare oz. izkoriščanja zavarovalnic...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer So avg 24, 2013 9:21 am

~toMmy~ je napisal/-a:Meni se zdi neumnost ne prijavljat škode, saj zato imaš zavarovanje, sploh v primeru (po)polnega kaska. Treba je upoštevat tudi to, da gre recimo pri nas za en lep "sveženj" zavarovanj pri isti zavarovalnici in so temu primerni popusti, pa tudi slabe vesti ni pri uveljavljanju. ;)

Za npr. točo, parking, luči, vandalizem, asistenco, niti ne pomislim, da ne bi uveljavljal. Komu na čast? Smešno mi je, da eni imajo kasko in ga praktično nikoli ne uveljavijo, čeprav imajo vse pogoje. Čisto druga zgodba so namerne prevare oz. izkoriščanja zavarovalnic...


Ne ne, nisem tako mislil. Če se ti kaj zgodi seveda uveljavi škodo, saj res imaš zato zavarovanje.

Mislim sem, da je vozilo tvoje in moreš pazit na njega, ne pa da te sploh ne briga "Saj imam zavarovano!". Napačno. Zavarovano imaš zato, da če se ti kaj zgodi, ti zavarovalnica povrne škodo iz tega naslov, ne pa zato, da te sploh ne zanima saj ne gre iz tvojega žepa popravilo. Primer: Veš da bo toča/neurje in vozilo pustiš zunaj pred garažo. Ali pustiš nekaj vrednbega na sedežu in ti vlomijo. Itd...

Če nebi imel zavarovano pa tega 100% nebi naredil. To sem jaz mislil :)

In recimo če imaš prasko/udrtino na vratih od drugih vrat se to enostavno ne splača uveljavit. Če nebi bilo franšize in izgube bonusa pri tej poškodbi, bi to vsak popravljal in kleparji nikoli nebi uspeli vse popravit.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a DePalmo Ne avg 25, 2013 7:25 pm

MasTTer je napisal/-a:Ni pomembno koliko let si pri AS. Če v zadnjih 2 letih nisi imel nobene škode po avtomobilskem zavarovanju pri kateri koli zavarovalnici, ti lahko agent ročno doda ta popust. Ko si pa dve leti v našem informacijskem sistemu, ti pa vedno avtomatsko upošteva že ta popust. Očitno je pozabil agent dodati, se zgodi.
Ta popust se ne izključuje z nobenim popustom, in vsakemu pripada če izpolnjuje pogoje, v vseh primerih.

Po družinski je max popust 55% oz. 3, 2, ali 1PR, kateri so vsi isti glede popusta. Drugo leto bo torej 55% ko "glava" družinske police doseže ta popust.

Čakaj malo. Če imaš pri kasku z 1% franšizo vsa kritja tudi točo, le pri tem NI franšize. Pri toči sploh ni franšize. Kdo ti je rekel da je franšiza?! Tudi pri poškodbi na parkirišču, če imaš posebej zavarovano staro H kombinacijo NI franšize. More pa biti poškodba od neznanega vozila.

Daj mi na privat številko police ali ime, priimek in naslov, pa ti takoj točno povem kaj imaš in kaj nimaš. Če želiš seveda :)

Očitno je pozabil. Je pa res, da nisem preverjal, bom pa ob naslednji sklenitvi. In ne, do sedaj še nisem imel škodnega primera z moje strani, sem pa imel nekje dve leti in pol nazaj totalko, ko me je nekdo izsilil.

Verjetno se nisem dobro izrazil. Vse kar si mi sedaj povedal, mi je tudi agent. Torej, pri toči, kraji, vlomu, požaru in vandalizmu ni franšize, vse ostalo je in se doplača 1% novonabavne vrednosti vozila. Kar mi pa tudi ni ravno jasno da to znese 280e, če je nov avto bil malo manj ko 25.000e.
To je bilo lansko leto, letos imam čisto osnovno zavarovanje. Sem se odločil za to, ker bi najprej rad poštimal par stvari, nato pa bom mogoče spet vzel kasko. Tako da, za lansko leto je itak vseeno, letos pa vem kaj imam... bolj nič, oz. čisto osnovo :) Tako da, hvala za ponudbo, mogoče kdaj drugič.

~toMmy~ je napisal/-a:Meni se zdi neumnost ne prijavljat škode, saj zato imaš zavarovanje, sploh v primeru (po)polnega kaska. Treba je upoštevat tudi to, da gre recimo pri nas za en lep "sveženj" zavarovanj pri isti zavarovalnici in so temu primerni popusti, pa tudi slabe vesti ni pri uveljavljanju. ;)

Za npr. točo, parking, luči, vandalizem, asistenco, niti ne pomislim, da ne bi uveljavljal. Komu na čast? Smešno mi je, da eni imajo kasko in ga praktično nikoli ne uveljavijo, čeprav imajo vse pogoje. Čisto druga zgodba so namerne prevare oz. izkoriščanja zavarovalnic...

No vidiš, jaz pa razmišljam takole: če bi bila kakšna večja škoda, bi uveljavil, za vsako prasko pa ne mislim. Tudi če bi mi ga toča dobila, bi uveljavil. Avto je že od prej imel par udrtinc in mi je agent večkrat rekel da naj to uveljavim, pa se mi ni zdelo prav in pač nisem. Marsikdo bi že isti dan bil tam in že izpolnjeval obrazce. In tudi ko sem imel polni kasko, sem udaril sprednji odbijač da je počil, a je razpoka bila tako majhna da pač nisem šel uveljavljat (ga tudi na lastno pest nebi menjal zaradi tega), če bi pa bila škoda večja, pa pač bi šel. Kasko sem vzel predvsem zaradi tega da sem lažje spal če se slučajno kaj zgodi (so pač dragi karoserijski deli), ne zaradi tega da mi zavarovalnica avto poštima v nulo.
Na živce mi pa grejo nekateri ki uveljavijo za vsako pizdarijo ali ki pač mislijo da "saj je zavarovan" in avta preprosto ne čuvajo. Nato ga pa najebemo poštenjaki in je potrebno doplačevat za vsako bedarijo.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Po avg 26, 2013 11:53 am

Nejbi je napisal/-a:Mastter izvoli imaš svojo možnost, zato je tukaj forum, lahko mi izračunaš po moji polici koliko pride za moje vozilo, in kot sem rekel do sedaj kljub škodam ki sem jih imel nimam nobenih problemov.

Lahko mi pošljete na mail nejc.hammer@gmail.com

VW Passat 1.9 tdi
2007 letnik
77kw
cena 22.437€ + dod oprema 680€ radio prost telef. , park senzor, alu 16
AO PR 0
ao+
zav potnikov
asistenca polna
AK1% PR 0
kraja
stekla


Ne nisem pozabil izračunat :)

77KW, cena vozila 23.117,00€ , poštno številko sem vzel od LJ (1000) ker ima tudi regija vpliv na ceno, letnik osebe 1985.

V izračun sem vključil:
AO - 55% bonus
AO+ (51.000)
NEZGODA 10.000/20.000
AK 1% franšiza - 50% bonus - dogodki v prometu, požar, tatvina, posebni dogodki (neurja, toča, objestno dejanje itd.)
Stekla - 50€ franšize pri menjavi, 0€ franšize pri popravilu
Maxi avto asistenca - katera pokriva vse

Pri plačilu na obroke je cena 729€. Na enkratno plačilo je -4%. Če ni bilo 2 leto nobene škode prijavljene pri kateri koli zavarovalnici je cena 662€.

Če dodam zraven še svetlobna telesa ter ogledala je cena 756€. Tu ni franšize. 2 leti brez škode je cena 686€.

Upam, da sem prav razumel premijski razred, 0 naj bi pomenil maksimalen.

Če se pridobi ugodnejša ponudba od druge zavarovalnice, se naredi za isto ceno. To je to :)

In še kot zanimivost. Če bi oseba bila namesto 1985 letnik, 1975 letnik, bi bila cena 613€ namesto 662€.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Po avg 26, 2013 12:06 pm

Saj smo potem tam tam :D

VW (D) - Passat 1,9 TDI Trendline (77 kW, 24.394 € z dodatno opremo - sem očitno izbral napačni avtomobil)

AO, AO+ - PR1 (50 % bonusa)
AK 1% odb. fran. - PR1 (50 % bonusa); opcijsko sem izbral, da je vozilo parkirano v lastnem dvorišču; Paket "Popolni kasko"
Asistenca Supreme (ponudnik AXA) - najvišji paket asistence
Nezgodno zavarovanje 12.600 €/25.200 €
Pnevmatika+ opcija

683,41 €
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a thaking Po avg 26, 2013 8:23 pm

A imas pri tilia popolni kasko(torej tudi dodatne kombinacije) kaj doplacila na popravilo(zamenjavo) razbitega stekla? Kako je z uveljavljanjem 2-3 skode?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Po avg 26, 2013 10:36 pm

2. in 3. škoda pri delni kombinaciji H sta s franšizo 75 €. 1 % odbitna franšiza pa če je zavarovanec povzročitelj, v primeru vandalizma in v primeru padca predmeta na vozilo. Ostalo je brez franšiz.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov