Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe feb 14, 2014 3:22 pm

Beri je napisal/-a:Boljša je varianta, da si kasneje zavaruje avto preko starša, ker se šteje kot družinski član in velja družinsko zavarovanje, oz. avtomatsko mu pripada toliko popusta, kot starš.
Če je 50% za starša, potem se to tudi prenese na otroka, tako je pri AS.


To ugodnost, družinski bonus, lahko uveljavi v obeh primerih. Torej če zbere 15% bonus z polico za mladega voznika in si kupi vozilo in ga zavaruje pri AS, kjer ima njegov oče že vozilo z 55% bonusom, dobi DO 55% popusta. Torej konkretno v tem primeru 15% bonus + 40% družinski popust = 55%

Naslednje leto 20% bonus + 35% popust itd. Torej vedno je seštevek 55%. Boljše je bonus nabrati, ker bonus ti noben ne more vzeti, popust je pa odvisen od zavarovalnice. Če bi se ukinil družinski bonus/popust, bi mu ostal le njegov lasten bonus.

Družinski bonus je v bistvu popust, le reče se mu "družinski bonus", mogoče to zmede koga... Ta družinski bonus se ne da prenašat in bostaja samo tako dolgo, dokler sta najmanj 2 vozili pri AS zavarovani.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Pe feb 14, 2014 3:26 pm

zzitop je napisal/-a:Torej iz mojega obveznega zavarovanja pokrivajo izgubo na kasku? To pa žal tudi ni fer.
Seveda razumem, denar je treba položiti na račun, ko bi bila premija za Kasko. Meni se to zdi več kot normalno početje


Zavarovalnica pač računa vso zbrano premijo, odšteje izdatke in tako pride ven dobiček. Ena kritja oz. zavarovalne vrste so dobičonosne, druge spet ne. Neke korekcije se delajo, ukinit se jih pa ne da zaradi konkurence, kar je dobrodošlo za zavarovance.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Energetik81 Pe feb 14, 2014 3:44 pm

MasTTer je napisal/-a:Malce ste že zakomplicirali vseskup. Jaz ti tako predlagam.

1. Naj ti zastopnik izračuna koliko pride tistih 25% doplačilo na obstoječo polico. To se računa le na obvezni del in AO+ (šofer).

2. Pri AS je možno posebej skleniti zavarovanje za mladega šoferja, kar znese 90€ za vozila, če bo vozil le vozila zavarovana pri AS, in 150€, za vsa vozila zavarovana v RS.
Pri tej opciji naj omenim, da vsako leto dobi 5% bonus, torej kot da bi imel svoje vozilo in če po 3 letih kupi svoje vozilo in ga zavaruje, bo imel na tisti polici že 15% bonus! Res dobra zadeva.

Ponavadi je tak, če mladi voznik vozi le 1 vozilo se vzame 25% doplačilo na tisto vozilo, če pa vozi 2 vozili, se pa že bolj splača vzeti doplačilo na mladega voznika torej 90€ varianto.

Doplačilo na vozilo se lahko sklene kdaj koli med letom in velja vedno DO poteka zav. police od vozila. Če mladi šofer prej dopolni 3 leta, oz. med zavarovalnim letom, se odnese na zavarovalnico polico, ter vozniško dovoljenje mlade osebe in se razlika povrne.
Doplačilo sklenjeno na osebo pa velja 1 leto. Tu nisem prepričan kako je z vračilom med letom, ker še nisem imel takega primera.

Lahko pa mlada oseba vozi vozilo BREZ doplačila, le pri škodi bo mogla sama poravnati okoli 15-20% od škode ;)
A, hvala za koristne informacije. No, zdaj je itak sklenila pri Adriaticu svojo polico za 2 meseca, potem bomo pa preračunali kako in kaj, ko bom itak za avto podaljševal.
Torej pri kasku nima veze če je vozil mladi voznik, če se dodatek obračuna le za AO in AO+?
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer So feb 15, 2014 4:45 pm

Kolikor vem, to doplačilo vpliva le na AO in AO+, na druge kombinacije nima vpliva, ne finančno in ne "posledično" pri morebitni škodi.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Po feb 17, 2014 8:41 am

Torej na rizičnih območjih se vsekakor splača vzeti kasko oz. če ne želiš sam krit škodo.


Ja, odvisno je kje živiš. V Ljubljani je res težko, da ti celo leto ne bi nihče kakšne škode naredil, pa tudi sam jo lažje, če si pa "na vasi", zmeraj parkiran ali v garaži ali na svojem dvorišču, tudi okoli služb ponavadi ni tako natrpanih parkirišč, ne hodiš ob sobotah ponoči tam kjer so vsi pijani, se ti pa že kar težko kaj zgodi. Doplačaš divjad, če že, in to je to. Razlika v premiji med Ljubljano in vasjo bi morala bit kar konkretna.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Po feb 17, 2014 9:18 am

Ali pa doplačaš parkirišča.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Po feb 17, 2014 10:39 am

zzitop je napisal/-a:Ali pa doplačaš parkirišča.


Parkirišče ti velja le, če ti neznano gibajoče vozilo poškoduje tvoje vozilo.

NE krije: odrgnine od vrat, objestna dejanja, vlome itd., čeprav se je zgodilo na parkirišču.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop Po feb 17, 2014 10:53 am

Torej je še vedno najboljša varjanta premija polnega kaska na varčevalni račun.

Jaz se bom zagotovo tako odločil kot vidim. Vse ostalo ima preveč "lukenj", ostaneš pa definitivno brez denarja, če se nič ne zgodi.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer To feb 18, 2014 12:48 pm

Na to vprašanje ni univerzalnega odgovora. Vsak primer je drugačen.

Recimo pri kakem dragem avtu brez kaska, je podobno kot da bi delal samomor... Malo sarkastično povedano ;)

Realno bi pri polaganju kasko denarja na varčevalni račun, mogel varčevati 3-5let, da bi imel v bistvu 1 srednje drago škodo pokrito. Za večjo škodo pa krepko nad 5let. Seveda ti računaš na 0 škod, torej ti ostane ves denar od kasko škod, kar je tudi lahko mogoče! :) Večina ljudi ne razmišlja tako oz. se jim ne da razmišljati o tem, in zato je enostavneje, da plača neko premijo in v primeru škode mu takrat ni potrebno doplačati, ali pa samo nek minimalen delež. Ali pa sklene enostavno brez kaska in bo kar bo :)

Vsak se more sam odločit.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Energetik81 To feb 18, 2014 2:44 pm

MasTTer je napisal/-a:Na to vprašanje ni univerzalnega odgovora. Vsak primer je drugačen. Vsak se more sam odločit.
Dejansko bi moral za pravilno odločitev narediti statistiko svojih škod v preteklosti. Potem pa določiti, kaj se bolj splača. skoraj nemogoče, ker vsaj mladi imamo le nekje do 15let izkušenj, in to je precej malo za kakšno statistiko. :)
Recimo jaz sem v 15letih samo 1x razbil žmigouc in malo pokrivil sprednji blatnik pri parkiranju. Recimo da škode za cca. 200€ (popravil sem pa doma skoraj zastonj), odvisno kako bi dal blatnik popravljat. Če gledam samo na to, se mi kasko še v sanjah ne bi izplačal. Ampak morda mi že jutri pade na šipo cegu s strehe, ki bi statistiko že temeljito spremenil.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop To feb 18, 2014 2:52 pm

In bi lahko poplačal škodo cegla, če bi vsako leto dal premijo kaska na račun + obresti?
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Energetik81 To feb 18, 2014 3:40 pm

Ja. Če bi pa totalko naredil, pa že vprašanje.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a f.taunus To feb 18, 2014 9:39 pm

zzitop je napisal/-a:Torej iz mojega obveznega zavarovanja pokrivajo izgubo na kasku? To pa žal tudi ni fer.

O jezus kristus, to je pač princip delovanja zavarovalnice. Jutri boš pa ti povzročil prometno nesrečo, pa bo zavarovalnica pokrivala škodo iz denarja, ki je bil pobran po polici nas vseh.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a zzitop To feb 18, 2014 9:43 pm

Mislim da nisi razumel bistva. Ampak OK
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr feb 19, 2014 10:29 am

V bistvu so ravno zaradi takega razmišljanja naredili obvezno avtomobilsko zavarovanje, ker dosti ljudi nebi želelo to imeti, ampak v primeru škode, tudi nebi imeli iz česa poravnati povzročeno škodo 3. osebi.

Pri kasku je pa pač tako, da če ne želiš imeti, ne skleneš in nosiš posledice sam. To nobenega ne zanima razen tebe.

Zavarovalnice pač namesto tebe izračunajo tveganje in morebitne škode in za tako ceno ponudijo zavarovanje. Če želiš imeti plačaš, če ne želiš imeti pa ne plačaš.

Jaz lahko le iz izkušenj povem, da so taki:
-ko 10let niso imeli popolnoma nič, in naslednjih 10let ne bodo imeli nič
-ko 10let niso imeli popolnoma nič, nato pa v enem letu 2x zlomljeno vetrobransko steklo
-ko 10let niso imeli popolnoma nič, nato 1 karambol iz obveznega za 110.000€ izplačane škode 3. osebam, na svojem vozilu pa 10.000
-ko imajo vsako drugo leto počeno vetrobransko steklo (300€ vsako 2. leto)
-ko imajo vsako drugo leto poškodbno na parkirišču (500€ vsako 2. leto)
-ko imajo poškodbo toče v 5-ih letih 1x v višini 1500€
itd itd....

Če pogledaš zavarovanje hiše. Plačuješ 50let in upaš, da se ti ne bo nič zgodilo. Lahko pa, da si med tistim 1% katerim hiša zgori do tal in na žalost nimajo zavarovanja...posledice so vsem jasne. Lahko le zaprosijo za pomoč.
Ampak ker je tu tudi čedalje več škod od toče, viharjev, teža snega, počene cevi itd...se hišo vsekakor splača zavarovati. Razen, če ti je vseeno in boš sam zakrpal škodo ali prosil pomoč od drugih.

Isto je pri avtih, z to razliko, da kasko pri osnovnem avtu stane več kot zelo dobro celoletno zavarovanje za hišo. Avto je vedno v gibanju in je več škod, hiša pa stoji pri miru in je manjša verjetnost poškodb.
Torej pri kasku razumem, da se pri starejših vozilih ne splača zavarovati, pri hiši pa tega nikoli ne bom razumel, glede na to, da čisto osnovno celoletno zavarovanje stane nekje 40-70€ in nič več. Kasko pri vozilu se pa giblje ponavadi nad 150€.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Sr feb 19, 2014 10:53 am

Ma ja. Samo njega skrbi, da on plačuje drugim popravila, ker zavarovalnice pokrivajo minus v kasku iz AO zavarovanja, kot si povedal.

Pozablja pa, da zavarovalnice niso država in da taka jokcanja niso na mestu. Češ - tam na kasko popravljajo svoje avtomobile mi pa to za njih plačujemo. Pa tudi ne vem kak minus imajo zavarovalnice s kaskom, ker nimam nobenih podatkov. Če pogledam svoje stranke, se mi zdi, da imajo skupni škodni rezultat tam približno 30 %. Celostno gledano je z menoj zavarovalnici ostalo sigurno 50 % odstotkov vplačanih premij. Delež kasko zavarovanj pa je sigurno preko 50 %. Moral bi zgolj pogledati koliko znašata povprečna in modalna premija.

A hitro se ti zgodi, da imaš enega, ki se res ponesreči in naredi milijonsko škodo (denimo tisti kamion v Karavankah).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a cc09 Sr feb 19, 2014 12:39 pm

Ja, nimaš kaj jokcat, kot ne bojo imeli Triglav, Tilia in ostali kaj jokcat, ko bo nekdo spustil ceno obveznega v poden, kaskega pa enostavno ne bo imel (oz. bo takšno, da se ga nikomur ne bo splačalo imet), potem bo konec subvencioniranja. Mislim, da je to ušpičil prav g24. Pustimo zdaj te vaše podobno poceni izračune, sej vemo, da jih ne morete ponudit vsem, ampak samo tistim, ki grozijo z odhodom.

Druga stvar je pa to, da pri hiši imaš zelo malo vpliva na to kaj se ti bo zgodilo. Pri avtu je pa največ odvisno od tebe samega.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a Energetik81 Sr feb 19, 2014 1:31 pm

cc09 je napisal/-a: Pri avtu je pa največ odvisno od tebe samega.
Ja, glede povzročitve nesreče.
Če pa imaš avto pred blokom in nimaš druge variante, potem je vse odvisno samo od verjetnosti (toča, vandali, tatovi, nekdo ti ga butne, padci dreves...)
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a odprti clio Sr feb 19, 2014 1:48 pm

cc09 je napisal/-a:...Pustimo zdaj te vaše podobno poceni izračune, sej vemo, da jih ne morete ponudit vsem, ampak samo tistim, ki grozijo z odhodom...


Od nekompetentnih vedno bereš/slišiš, da je nekaj "splošno znano", morda celo "dokazano" ali pa "saj vemo". Nič ne veš. Sem tudi jaz mislil, da vem, pa nisem nič vedel, niti sedaj ne vem.

G24 je za začetek diskontni brand druge zavarovalnice. Tudi že bežni pogled na njihovo stran ovrže tvoje pisanje, saj ponujajo vsaj delne kombinacije kaska. In ne samo AO ter tako ustvarjajo neko samaritansko revolucijo... Da ne omenjam tega, da se "lastnik" sooča z enakimi težavami pri kasku, kot ostale in ga tudi iz tega branda krije :shock:

Če se pa na izračune vrnem - niti najmanj ne razumem izjav, da te prvo leto premamijo s popustom katerega prihodnje leto ne dobiš več... Kje to? Mi na pamet ne pade, da komu ponudim dražjo obnovo, kot je lani sklenil, če se to le da. Če pa imate stranke, ki se s tem strinjajo vam pa globoko zavidam...

In še enkrat zaključujem svojo misel - to so zavarovalnice. To ni sociala, za katero lahko nekdo s spodobnim dohodkom jamra, da gre pol njegove bruto plače v ciganluk, ki noče delat ;) Nič ti nikomur ne popravljaš s svojim AO-jem, dokler se ne zaletiš. Če pa se zaletiš imaš zagotovljeno kritje do 1 M€ za stvari in (pomembneje) 5 M€ za osebe. Spomni se le tistega kombija na Dolenjskem pred leti...

Kot sem rekel - samo AO boš težko plačal več kot 250 €, če le nisi nad 130 kW oz v 14. premijskem razredu. Ravno sedaj delam BMW-ja za krepko pod 200 € z močjo 130 kW. Tistih 150 € je pa drobiž v primerjavi s škodo, ki jo lahko povzročiš...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Katera zavarovalnica se najbolj splaca?

Napisal/-a MasTTer Sr feb 19, 2014 2:28 pm

Določeni popusti so res sezonski oz. samo enoleti. To velja za popuste z katerim 1. leto privabijo zavarovance, drugo leto jim pa tega popusta ne morejo ponuditi, kvečjemu drug popust za tiste, kateri izrecno prosijo oz. "grozijo" da bodo spet šli drugam ;)

Recimo tak je popust za "Vinjete" od Generali, kar se pridobi le 1. leto če si nova stranka od tiste zavarovalnice.
Tak je bil popust od Triglav ko je bilo evropsko prvenstvo v košarki in tak je zdaj teh 30% Olimpijski popust od AS. Ti popusti so precej lepi drugače, ampak samo 1. leto.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov