Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
mc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To jul 10, 2012 7:35 pm

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a mc123 To nov 20, 2012 8:57 pm

Do zdaj na srečo nisem mel še take situacije, ker kot vidim si vedno na škodi,...

Kot vidim, se zavarovanje AO splača imet zavarovano pri najcenejši zavarovalnici kar obstaja, saj nima veze ali je zavarovalnica dobra ali slaba, ker pri AO ima opravke s tvojo zavarovalnico itak tisti ki škodo terja od tebe. Druga pesmica pa so AO+, nezgodno, kasko itd,... Mimogrede-na G24 sem izračunal da mi pride zavarovanje za moje avto, s 50 % popustom 87 €!? Dobesedno prišparam skoraj za celoletno vinjeto.


No, sem jim napisal dva A4 formata obrazložitve oziroma pritožbe. Ko se lotim pisat kakšno pritožbo, se kar razpišem v detajle. Bomo vidli kaj bodo reki.... Upam na vsaj par 100 € več od prvotne ponudbe,...
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a GorazdO To nov 20, 2012 11:40 pm

Kot vidim, se zavarovanje AO splača imet zavarovano pri najcenejši zavarovalnici kar obstaja, saj nima veze ali je zavarovalnica dobra ali slaba, ker pri AO ima opravke s tvojo zavarovalnico itak tisti ki škodo terja od tebe.


Točno.

Pri kasku je pa druga pesem. Pa saj si vse pogruntal.
Fajn porihtaj.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
mc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To jul 10, 2012 7:35 pm

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a mc123 Pe nov 23, 2012 6:43 pm

E no,... Danes mi pišejo: vaš primer je v reševanju v internem postopku, odgovor boste dobili v roku 45 dni ,..... Da je neki po njihovih pravilih tolko cajta. Sej niso resni.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Po nov 26, 2012 11:24 am

Eh, niso resno....če ti bodo res zavlekli za več kot recimo 15dni od dneva podaje pritožbe res niso resni....
 
1234qwer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So jan 04, 2014 8:48 pm

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a 1234qwer So jan 04, 2014 8:56 pm

mc123 je napisal/-a:E no,... Danes mi pišejo: vaš primer je v reševanju v internem postopku, odgovor boste dobili v roku 45 dni ,..... Da je neki po njihovih pravilih tolko cajta. Sej niso resni.



Kako ti je uspelo rešiti ta primer škode?
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 7:29 pm

Zavarovalnica je ena navadna lopovščina.ne razumem zakaj se izogibajo popravil ,ko je njihov zavarovanec povzročil škodo.kaj ima letnik avta veze s tem,da ti poškodovan avto spravijo v stanje pred nesrečo katere krivec je človek,ki njim plača zavarovalnino.kje to piše,da si ga moraš popravit sam če je star na primer 15 let.osebno imam zelo slabe izkušnje z zavarovalnico adriatic.oni so zvedavi,še podatke družinskih članov jim moraš dajat,da se pogovarjajo.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a ajatola Če jan 09, 2014 7:31 pm

mc123 je napisal/-a:E no,... Danes mi pišejo: vaš primer je v reševanju v internem postopku, odgovor boste dobili v roku 45 dni ,..... Da je neki po njihovih pravilih tolko cajta. Sej niso resni.

Oni napišejo odgovor zahtevamo takoj ali v najboljšem primeru v 15 tih dneh.ja bogovi so samo ne vem do kdaj.jaz sem na kasku prišparal najmanj enega bmw e 60,ker nisem bandi hotel plačevat zavarovanja
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Totalka-AO zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Po jan 13, 2014 2:24 pm

ajatola je napisal/-a:Zavarovalnica je ena navadna lopovščina.ne razumem zakaj se izogibajo popravil ,ko je njihov zavarovanec povzročil škodo.kaj ima letnik avta veze s tem,da ti poškodovan avto spravijo v stanje pred nesrečo katere krivec je človek,ki njim plača zavarovalnino.kje to piše,da si ga moraš popravit sam če je star na primer 15 let.osebno imam zelo slabe izkušnje z zavarovalnico adriatic.oni so zvedavi,še podatke družinskih članov jim moraš dajat,da se pogovarjajo.


Letnik avta ima kar precej veze z izplačilom odškodnine, kajti brez tega se ne da izračunat znesek odškodnine! Recimo pri starejšem vozilu, kjer samo vozilo stane 500€, znesek popravila bi pa stal 2000€, bi ga sami šli popravljat? Upam si trdit, da zagotovo ne. Zato tudi zavarovalnica ne more izplačati 2000€ za popravilo, ker se enostavno ne splača in pri tem bi vi bili 1500€ v dobrem, tako, da bi z tem vi konkretno zaslužili 1500€, kar je seveda protizakonito.

Seveda vi gledate popolnoma z čustvenega vidika na popravilo škode, zavarovalnica pa le z finančnega vidika, in zato so ta razhajanja.

Ni pa to samo pri nas tako, da ne bo pomote, v drugih državah je tudi enako. Iz zavarovanja noben ne sme profitirati.

Sicer sam še nisem čul, da bi družinske člane kaj spraševali, vsekakor pa morejo izvedet okoliščine, v kolikor so sumljive, ali zaradi drugačnih vzrokov. Boljše se je pogovarjat in spraševat, kot pa enostransko nekaj poslati, tu se najbrž strinjava? Kar tako se noben ne bo pogovarjal, kajti cenilci nimajo časa za take stvari in če nebi bilo potrebno se nebi pogovarjali, verjemite.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov