Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a hippo Po nov 12, 2012 3:09 pm

G24 je Generali uvedel, da malce pomeša karte Tiliji, ker je bila leto dve najcenejša, pa je veliko ljudi šlo iz Generalija na Tilio.
Simpl ko pasulj.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a MasTTer Po nov 12, 2012 9:48 pm

hippo je napisal/-a:G24 je Generali uvedel, da malce pomeša karte Tiliji, ker je bila leto dve najcenejša, pa je veliko ljudi šlo iz Generalija na Tilio.
Simpl ko pasulj.


Kolikor vem je internetnega sklepanja zelo zelo zelooo malo...pač to je en trend, ki je drugod že prisoten in je prišel tudi v slovenijo, tako kot vse ostalo, z zamudo, ampak pride.... ;)
 
mitkomali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne avg 23, 2009 10:33 am
Kraj: Ptuj

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a mitkomali Če dec 27, 2012 2:49 pm

Sam sem mel pred nekaj tedni prometno nesrečo.. voznik je prišel iz stranske ulice, in poškodoval celo desno stran. Torej rešla sma brez policije, in šel k cenilcu. Cenilec mi je napisal zamenjavo sd vrat, sd blatnika in popravilo zadnjih vrat.. gre se za ZAVAROVALNICO MARIBOR.. Problem je v tem ko so avto spucali mi dodaten cenilec ni priznal zadnje obrobe ki je porajsana, stranske obrobe je počena in pa zadi med vrati pa blatnikom je malo zvito.
Bil sem osebno pri Zavarovalnici Maribor in je tista ki pač dela tak rekla naj napišem PRITOŽBO ker on tega ne bo priznal, kao da je to od drugega dogotka. in pol bi prišli 3cenilci skup pogledat (jaz nisem bil zraven dodatnega ogleda vozila, kot da on ve kak je blo)
Pa če mi lahko kateri pomaga kako napisat pritožbo.
Hvala in Lp.
Pride cas ko se vsedemo za volan, stisnemo po plinu da nas odnese v jamo fino ;) :D
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a crxdelsol Če dec 27, 2012 5:10 pm

Vsekakor prej na tecaj slovnice ali pa daj drugemu pisat pritozbo.
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a marko01 Če dec 27, 2012 5:14 pm

Samo malo tu nekaj ne štima. V prometni si imel poškodovan odbijač, pokrov prtljage in luči. In tisti ki se je v tebe zaletel je priznal da se je vse to poškodovalo pri nesreči da ni bilo prej? Potem takem morejo priznat vse, nato se prinese predračun in če je znesek popravila večji kot je vrednost avta ti izplačajo totalko. Kar je pa 70% vrednosti vozila po evrotaksu.

To je to ni druge opcije!!! Ne pusti se zajebavat.
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a MasTTer Če dec 27, 2012 7:27 pm

V bistvu se v večini primerov res vidi kaj je ena in kaj druga poškodba. Kolikor sem ugotovil, je pri tebi problem, da so te plastiščne obrobe malce poškodovane in ti zato to nočejo priznati. Postavi se v vlogo zavrovalnice. Torej, če bi mogel vso škodo sam krit, bi si kupil te plastiščne obloge, ali bi jih samo spoliral recimo? Take manjše stvari, kaj ni potrebno menjati zadnje čase vedno bolj komplicirajo pri ZMB kolikor prebiram te pritožbe.

Za pritožbo pa ne rabiš pomoč od drugih. Resnično napiši kako se je dogajalo in napiši repliko na tiste zavrnitve, kar so ti pisno poslali domov. Predvidevam, da so ti poslali tak dopis? Če ne, ti morejo to pisno dati, ker ustno ne velja nič, in šele nato se lahko pritožiš, ampak to vse tam piše not, pritožbeni rok itd.

marko01: Če krivec prizna vso škodo, ki jo je povzročil, še ne pomeni, da jo bodo cenilci priznali. To drži, sem imel tudi sam že "neprijetne" izkušnje z tem. Cenilec oz. pravnik oceni, če se je to res lahko zgodilo in če ugotovi, da oseba, ki je krivdo priznala v recnici ni krivec ali je kriv samo 50%, zavrovalnica izplača le 50% škode, ostali kriješ sam. Je pa to vse odvisno kako je izpolnjen euroobrazec in kako je podana prijava škode na zavarovalnico. Če ni "pravilno" napisano se lahko kaj hitro to zgodi.
 
Uporabniški avatar
MatejW
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To apr 10, 2007 5:12 pm
Kraj: Maribor

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a MatejW Če dec 27, 2012 7:58 pm

crxdelsol je napisal/-a:Danes se mi je pičil v rit neučakan imbicil. Ker je bil tako neučakan nismo nič klicali policije in samo izpolnili euro obrazce in šli skupaj na cenitev. Poškodovano je bilo: odbijač (potrgani nosilci, zvit poškodovan odbijač), odbijač je brusil po gumi (ki mi je po poti domov od cenilca tudi počila), obe zadnji luči, napeta haba itd.

Gospod cenilec na Triglavski zavarovalnici je rekel da je avto star in da bo odobril le drug odbijač oz. popravilo v znesku 80€, ko sem mu dopovedoval da so počena tudi stekla zadnjih luči ter da je poškodovana havba je rekel da se on nemore igrati saj je par mesecev pred penzijo... Vredu, hvala gospod Onič, cenilec iz Zavarovalnice Triglav, a mene zanima če greš ti v penzijo, jaz bi rad samo popravljen avto kot je bil pred nezgodo za katero nisem kriv sam!

Kaj mi je storiti? Je možno dobiti kakega "nevtralnega" cenilca ?

To ti je Milan ocenjeval skodo? :lol: :lol:

Sicer je pa pri vsaki zavarovalnici isto,... ko treba zavarovat so vsi najbolsi, ko pa je treba kaj koristit iz zav. police, pa tema :)
Slika
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a marko01 Če dec 27, 2012 8:23 pm

MasTTer je napisal/-a:V bistvu se v večini primerov res vidi kaj je ena in kaj druga poškodba. Kolikor sem ugotovil, je pri tebi problem, da so te plastiščne obrobe malce poškodovane in ti zato to nočejo priznati. Postavi se v vlogo zavrovalnice. Torej, če bi mogel vso škodo sam krit, bi si kupil te plastiščne obloge, ali bi jih samo spoliral recimo? Take manjše stvari, kaj ni potrebno menjati zadnje čase vedno bolj komplicirajo pri ZMB kolikor prebiram te pritožbe.

Za pritožbo pa ne rabiš pomoč od drugih. Resnično napiši kako se je dogajalo in napiši repliko na tiste zavrnitve, kar so ti pisno poslali domov. Predvidevam, da so ti poslali tak dopis? Če ne, ti morejo to pisno dati, ker ustno ne velja nič, in šele nato se lahko pritožiš, ampak to vse tam piše not, pritožbeni rok itd.

marko01: Če krivec prizna vso škodo, ki jo je povzročil, še ne pomeni, da jo bodo cenilci priznali. To drži, sem imel tudi sam že "neprijetne" izkušnje z tem. Cenilec oz. pravnik oceni, če se je to res lahko zgodilo in če ugotovi, da oseba, ki je krivdo priznala v recnici ni krivec ali je kriv samo 50%, zavrovalnica izplača le 50% škode, ostali kriješ sam. Je pa to vse odvisno kako je izpolnjen euroobrazec in kako je podana prijava škode na zavarovalnico. Če ni "pravilno" napisano se lahko kaj hitro to zgodi.


Ne nekaj na pamet, če se mu je zabil odzadaj je logično da je fasal odbijač pokrov pa luči..... Osebno naredim tako štalo da adijo. ( jaz komentiram avtorju teme ne temu zmes ;) )
Lp by Mare
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a crxdelsol Če dec 27, 2012 9:18 pm

MatejW je napisal/-a:
crxdelsol je napisal/-a:Danes se mi je pičil v rit neučakan imbicil. Ker je bil tako neučakan nismo nič klicali policije in samo izpolnili euro obrazce in šli skupaj na cenitev. Poškodovano je bilo: odbijač (potrgani nosilci, zvit poškodovan odbijač), odbijač je brusil po gumi (ki mi je po poti domov od cenilca tudi počila), obe zadnji luči, napeta haba itd.

Gospod cenilec na Triglavski zavarovalnici je rekel da je avto star in da bo odobril le drug odbijač oz. popravilo v znesku 80€, ko sem mu dopovedoval da so počena tudi stekla zadnjih luči ter da je poškodovana havba je rekel da se on nemore igrati saj je par mesecev pred penzijo... Vredu, hvala gospod Onič, cenilec iz Zavarovalnice Triglav, a mene zanima če greš ti v penzijo, jaz bi rad samo popravljen avto kot je bil pred nezgodo za katero nisem kriv sam!

Kaj mi je storiti? Je možno dobiti kakega "nevtralnega" cenilca ?

To ti je Milan ocenjeval skodo? :lol: :lol:

Sicer je pa pri vsaki zavarovalnici isto,... ko treba zavarovat so vsi najbolsi, ko pa je treba kaj koristit iz zav. police, pa tema :)

Zdaj se ne spomnim več če je bil Milan, pisal pa se je Onič. Še danes nisem naredil z avtom nič, ker sem 80€, ki sem jih dobil od zavarovalnice dal za gumo in montažo pri Vugi, ki mi jo je predrlo po poti domov-posledica nesreče. Avto je ostal tehnično neizpraven ter ogroža ostale v prometu zato ga nimamo več niti za delo, k sreči mamo še kangoo-ja, ki je sicer manj upraben ampak dobro, čakam poceni dele da popravim škodo katere nisem jaz naredil.

Če so oni pras** pa bom tudi jaz sem si rekel, ko me je zvečer začel boleti vrat in vretenca, po 10 terapijah mi še vedno ni bolje in še vedno imam bolniški stalež, boleče ter omejene gibalne sposobnosti... po novem letu pa me čaka še 10 terapij ter MGR, da vidimo kaj mi je. Pridno zbiram račune taxija, in javnega prevoza, ki me vozi na terapije ter preglede, 3 avte doma pa smo že spravli h kunkurenci.

Sem pa slišal da je šel ta mesec gospod Onič v penzijo, tak da bo vsaj na Triglavu en tepec z 6 razredi osnovne šole manj pri cenitvah.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a čare Če dec 27, 2012 9:25 pm

80€ škode so ti priznali za odbijač,luči in havbo/vrata?? In ti si to mirno prenesel?? Ma tam bi jim ga pustil pa naj ga za 80€ zrihtajo.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a crxdelsol Če dec 27, 2012 9:28 pm

Ja če je pa star avto to ja vse zastonj dobiš :lol:
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a marko01 Če dec 27, 2012 9:42 pm

Pa kaki stari avto.... to nima dobene veze lepo so te nategnili !
Lp by Mare
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a čare Če dec 27, 2012 10:02 pm

Ma bi jim dal ja.Če cena delov in popravila ne presega polovice vrednosti vozila po eurotaxu ti morjo priznat tok kolikor je škoda in to z novimi deli!!Če presega vrednost polovice pa je ekonomska totalka in dobiš nekje 50% eurotax vrednosti vozila.Pa kaj boš ti iskal rabljene kose ki nisi nič kriv??
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča, cenilec ni priznal niti pol škode

Napisal/-a MasTTer Pe dec 28, 2012 8:26 am

marko01 je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:V bistvu se v večini primerov res vidi kaj je ena in kaj druga poškodba. Kolikor sem ugotovil, je pri tebi problem, da so te plastiščne obrobe malce poškodovane in ti zato to nočejo priznati. Postavi se v vlogo zavrovalnice. Torej, če bi mogel vso škodo sam krit, bi si kupil te plastiščne obloge, ali bi jih samo spoliral recimo? Take manjše stvari, kaj ni potrebno menjati zadnje čase vedno bolj komplicirajo pri ZMB kolikor prebiram te pritožbe.

Za pritožbo pa ne rabiš pomoč od drugih. Resnično napiši kako se je dogajalo in napiši repliko na tiste zavrnitve, kar so ti pisno poslali domov. Predvidevam, da so ti poslali tak dopis? Če ne, ti morejo to pisno dati, ker ustno ne velja nič, in šele nato se lahko pritožiš, ampak to vse tam piše not, pritožbeni rok itd.

marko01: Če krivec prizna vso škodo, ki jo je povzročil, še ne pomeni, da jo bodo cenilci priznali. To drži, sem imel tudi sam že "neprijetne" izkušnje z tem. Cenilec oz. pravnik oceni, če se je to res lahko zgodilo in če ugotovi, da oseba, ki je krivdo priznala v recnici ni krivec ali je kriv samo 50%, zavrovalnica izplača le 50% škode, ostali kriješ sam. Je pa to vse odvisno kako je izpolnjen euroobrazec in kako je podana prijava škode na zavarovalnico. Če ni "pravilno" napisano se lahko kaj hitro to zgodi.


Ne nekaj na pamet, če se mu je zabil odzadaj je logično da je fasal odbijač pokrov pa luči..... Osebno naredim tako štalo da adijo. ( jaz komentiram avtorju teme ne temu zmes ;) )


Če bi lepo prebral, bi videl, da sem komentiral od mitkomali vprašanje. Njemu se je zabil iz desne strani, zato je poškodba od odzadaj vprašljiva, ni pa izključena. Lepo je da se mu odgovori, mar ne?

MatejW: Kot sem že napisal, je zelo odvisno na kakšnega cenilca naletiš in kakšnega zavarovalnega agenta imaš. Če je cenilec slabe volje te lahko zajebava. Eni so že taki po naravi. Lahko da imajo probleme z delodajalcem. Milijon razlogov je lahko in vse te, kar sem naštel, sem že osebno preživel z njimi. Lepo moreš pa se marsikaj da zmenit, ne pa vse, kar je tudi prav.
Če pa nikakor ne gre, pa pokličeš svojega agenta in poizkusi še on kaj svetovati. Zelo pomaga policijski zapisnik v takih primerih, ni pa poceni za krivca ;) Najboljše in najcenejše pa je, da se takoj na kraju nesreče naredijo slike! Sicer se nas večina tega nebi spomnila v tistem šoku pri 1. nesreči, pri 2. pa že.

U glavnem, če cenilec oceni drugače, kot se je v resnici zgodilo, je potrebno zdržati do konca in napisat pritožbo in jo utemeljit. Marsikaj se lahko naredi. Če si pa kdo zmišljuje pa tak boljše da odneha.

crxdelsol: Če ni bilo vozilo ocenjeno kot totalka, bi jim mogel povedat, da jim pripelješ avto, oz. da ti naj ONI poiščejo serviserja, kateri ti bo za ponujen denar popravil avto. Če je pa bilo vozilo totalka, si pa na žalost naletel na najslabši primer. V takih primerih si vedno na slabšem, nažalost....
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov