Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Sr nov 28, 2012 5:34 pm

Pozdravljeni, moped smo zrihtal =D zdaj ga bi pa rad še registriral, namreč po devetih letih smo ga spet usposobili, kjer sem imel že temo v sam svoj mojster. Od prejšnjega lastnika je bil tudi registriran mi je dal prometno, vendar je ne najdem založeno/izgubljeno. Kako te stvari potekajo sedaj, hvala...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 28, 2012 6:33 pm

Pojdi na UE s štefvilko okvirja,pa jim objasni situacijo.Samo brez kupoprodajne pogodbe ne bo šlo.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Sr nov 28, 2012 11:13 pm

sr.... a ne kapirajo, da je to star moped, koliko je oldtimerjev brez papirjev, ne vem...bom poskušal še drugje vprašati.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a čare Sr nov 28, 2012 11:22 pm

Če prometna ne bi bila nikoli narejena potem ne bi bilo toliko težav.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 29, 2012 1:09 pm

čare je napisal/-a:Če prometna ne bi bila nikoli narejena potem ne bi bilo toliko težav.



A vraga ne. Ko sem se jest pozanimu par mesecev nazaj, sem dubu odgovor, da brez papirjev (prometne + kupoprodajne pogodbe) ne bo nič. K sreči sem imel oboje....s tem,da je bil moped zadnjič registriran dobrih 30 let nazaj, tko da je pri registraciji šlo b.p. čez.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a MasTTer Če nov 29, 2012 5:35 pm

Če moped še nikoli ni bil registriran v Republiki Sloveniji (ali je bil registriran v Yugoslaviji) izpolneš na UE en obrazec z katerim zagotavljaš, da je moped tvoj in ni ukraden. Na podlagi šasije okvirja mopeda urediš vse papirje.

Če pa je bil moped v RS že kdaj registriran je pa druga zadeva. V primeru, da ne najdeš potekle/odjavljenje prometne boš mogel najbrž to prijavit in ti dajo duplikat oz. eno tako potrdilo z katerim lahko registriraš. V računalniku je tudi razviden lastnik, tako da ni problema.

Res nebi mogel imeti nobenih težav glede tega, ker je vse lepo zakonsko urejeno, razliko so le v tem, koliko vedo postopek na UE in koliko jih poslušaš :)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 29, 2012 7:39 pm

MasTTer je napisal/-a:Če moped še nikoli ni bil registriran v Republiki Sloveniji (ali je bil registriran v Yugoslaviji) izpolneš na UE en obrazec z katerim zagotavljaš, da je moped tvoj in ni ukraden. Na podlagi šasije okvirja mopeda urediš vse papirje.

Če pa je bil moped v RS že kdaj registriran je pa druga zadeva. V primeru, da ne najdeš potekle/odjavljenje prometne boš mogel najbrž to prijavit in ti dajo duplikat oz. eno tako potrdilo z katerim lahko registriraš. V računalniku je tudi razviden lastnik, tako da ni problema.

Res nebi mogel imeti nobenih težav glede tega, ker je vse lepo zakonsko urejeno, razliko so le v tem, koliko vedo postopek na UE in koliko jih poslušaš :)


Informacija iz prve roke: Nič več. To se več ne da. Zato nekaterim mopedi služijo le še kot balast pri bajti.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a čare Če nov 29, 2012 7:43 pm

Ko sem jaz nazadnje spraševal je bila varjanta 2 priče ki garantirata da moped ni ukraden in je to to.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 29, 2012 7:58 pm

čare je napisal/-a:Ko sem jaz nazadnje spraševal je bila varjanta 2 priče ki garantirata da moped ni ukraden in je to to.


Kdaj si to spraševal? Ker meni so na UE rekli, da se od lanskega leta ne da nič brez stare prometne.Sem spraševal tudi za to varianto, pa so rekli, da ne.

aja, pa še to: Moped, katerega sem registriral, sem lahko registriral le na podlagi starega odjavljenega jugoslovanskega prometnega dovoljenja (in kupoprodajne pogodbe med prejšnjim lastnikom in mano).
Zdej, če se na kakšni UE še da kej zment, pa ne vem...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Če nov 29, 2012 8:18 pm

MasTTer je napisal/-a:Če moped še nikoli ni bil registriran v Republiki Sloveniji (ali je bil registriran v Yugoslaviji) izpolneš na UE en obrazec z katerim zagotavljaš, da je moped tvoj in ni ukraden. Na podlagi šasije okvirja mopeda urediš vse papirje.

Če pa je bil moped v RS že kdaj registriran je pa druga zadeva. V primeru, da ne najdeš potekle/odjavljenje prometne boš mogel najbrž to prijavit in ti dajo duplikat oz. eno tako potrdilo z katerim lahko registriraš. V računalniku je tudi razviden lastnik, tako da ni problema.

Res nebi mogel imeti nobenih težav glede tega, ker je vse lepo zakonsko urejeno, razliko so le v tem, koliko vedo postopek na UE in koliko jih poslušaš :)
Stari to bi blo splenddid! Bom se pozanimal, upam, da res ni tako slaboumna ta zakonodaja...hvala za odgovor, realno stanje bom pa še preveril s prakso =D
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 30, 2012 5:45 am

No ja, sem bral na starodobnik forumu, da se vse da registrirat brez papirjev, če greš na pravga tehničnega to reševat. Baje je avto krka zakon za te zadeve.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a MasTTer Pe nov 30, 2012 5:48 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Če moped še nikoli ni bil registriran v Republiki Sloveniji (ali je bil registriran v Yugoslaviji) izpolneš na UE en obrazec z katerim zagotavljaš, da je moped tvoj in ni ukraden. Na podlagi šasije okvirja mopeda urediš vse papirje.

Če pa je bil moped v RS že kdaj registriran je pa druga zadeva. V primeru, da ne najdeš potekle/odjavljenje prometne boš mogel najbrž to prijavit in ti dajo duplikat oz. eno tako potrdilo z katerim lahko registriraš. V računalniku je tudi razviden lastnik, tako da ni problema.

Res nebi mogel imeti nobenih težav glede tega, ker je vse lepo zakonsko urejeno, razliko so le v tem, koliko vedo postopek na UE in koliko jih poslušaš :)


Informacija iz prve roke: Nič več. To se več ne da. Zato nekaterim mopedi služijo le še kot balast pri bajti.


Hm...ok, nisem 100% prepričan, ker nisem preveril, vendar vseeno menim, da je še vedno možno registrirat tako ali drugače. Zakonodaja se je spreminjala 6.2010 ali 6.2011 in po tem je to že šlo tako registrirat. Je pa res, da ponekod manj komplicirajo..v večjih mestih vedno najbolj komplicirajo....
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Pe nov 30, 2012 11:33 pm

Na, men so pa zagotavljali, da po 06. ali 07. 2011 registracija ni več mogoča, razen če je bil moped kdaj prej registriran (se pravi brez odjavljene prometne in kupoprodajne pogodbe ne gre).No, zgleda da se nekje še vedno da...pa baje da se bo dalo spet po 1.1.2013 (očitno država res nuca dnar in bi rada, da folk registrira vse kar ima doma).No,kakorkoli, očitno bo spet en projekt v izvedbi 8)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Če dec 06, 2012 2:22 pm

Klical sem na lpp, pravijo, da če je v registru moped ni problema...samo kupoprodajno bi bilo dobro če bi imel.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Če dec 13, 2012 5:34 pm

Aja eno neumestno, da ne bi odpiral bedne teme spet. Moped mi kuri žarnice ni veze 12v, 24v, jasno ko nabijem gas pregori žarnica(prevelik tok), kaj bi moral narediti, da se napetost zmanjša. Hvala
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 13, 2012 6:40 pm

tole boš nucal:

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/de ... 1355250466

oziroma en tak regulator, ki ima samo en pol (ker tvoj moped nima žmigavcev).

Na ta regulator povežeš rumeno žico,ki gre iz motorja (špule za luči), potem pa povežeš na rumeno žico,ki gre po gištelu.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 13, 2012 7:06 pm

Malo sem guglal. no, ti nucaš takšen regulator:

Slika je švoh...ampak nisem jest slikal:

Slika

El. shema vezave gre pa tako:

Slika

In to je to.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Pe dec 14, 2012 7:17 pm

Hudo, hvala stari, regulator sem že naročil, potem pa ga še montiram...d'best brez tebe bi zgubu enga cajta, vsaj ene pir maš v dobrem :D
 
desmodromica
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: To okt 23, 2012 5:42 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a desmodromica Sr dec 19, 2012 11:00 pm

Smo zrihtal...tako kot si rekel, dve rumeni žici...zdej ne kuri nič...hvala še enkrat, slike pridejo
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Registracija M14 (motor ctx 80)

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 19, 2012 11:41 pm

No lepo. Drgač pa ja, 14-ice tega regulatorja niso imele, ker pa imaš agregat od ctx-a, pa ta regulator nucaš. Ga je imel ctx tudi v originalu.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov