Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
crocar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne dec 26, 2004 10:07 pm

Prenos bonusa

Napisal/-a crocar Sr dec 12, 2012 1:34 pm

Zdravo fantje!

Prosil bi vas za pomoč še posebej tiste ki ste v zavarovalnih poslih.

Situacija je namreč taka! Oče je imel bonusa zavarovanje in kasko 50% na avtomobilu, ker je oče umrl bi jaz rad ta bonus prenesel nase. Jaz imam na svojem avtomobilu 30% bonusa brez kaskega in bi rad ta njegov bonus imel v primeru da kupim drugega. Drugo nimam nič zavarovano dodatno razen avtomobila. Časa imam še slabe 2 leti za ta bonus drugače bo propadel in nebi rad pustil ta bonus zavarovalnici.

Vsakršna pomoč bi mi prov prišla kam se obrniti kaj naresti glede te zadeve samo da ne propade!

Hvala lepa za pomoč in odgovore že vnaprej!

Lp
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a ejsim Sr dec 12, 2012 4:45 pm

Če imaš kakega svojega zav. agenta, se obrni nanj. Načeloma ti prenosi oče-sin in podobno, niso problematični. Če pa zav. agenta nimaš, pa napiši iz katerega dela Slovenije si, pa ti mogoče lahko kdo priporoči agenta za to določeno zavarovalnico.
 
hrošč
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: Če sep 16, 2004 2:45 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a hrošč Sr dec 12, 2012 5:35 pm

A pa je to možno, da se presene bonus od že pokojnega očeta/dedka? Brez da od njega recimo deduješ avto. Če ima kdo kake izkušnje..
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a pinny Sr dec 12, 2012 7:39 pm

Z enim normalnim agentom po moje to sploh nebi smel biti problem, saj to ja lahko v vaskem trenutku preverijo bonuse, razne škodne primere ipd..
Jaz sem že dolgo nazaj imel primer, ker je bil avto pisan na mamo, mama niti nikoli ni imela izpita, bonusa je bilo 50%, sma enostavno naredila darilno pogodbo za avto pa mislim da neko vlogo oz. pač nekaj malega spisano da mama ne vozi ipd., in z prvo registracijo sem imel tudi sam 50% bunusa..
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a MasTTer Če dec 13, 2012 10:04 am

crocar je napisal/-a:Zdravo fantje!

Prosil bi vas za pomoč še posebej tiste ki ste v zavarovalnih poslih.

Situacija je namreč taka! Oče je imel bonusa zavarovanje in kasko 50% na avtomobilu, ker je oče umrl bi jaz rad ta bonus prenesel nase. Jaz imam na svojem avtomobilu 30% bonusa brez kaskega in bi rad ta njegov bonus imel v primeru da kupim drugega. Drugo nimam nič zavarovano dodatno razen avtomobila. Časa imam še slabe 2 leti za ta bonus drugače bo propadel in nebi rad pustil ta bonus zavarovalnici.

Vsakršna pomoč bi mi prov prišla kam se obrniti kaj naresti glede te zadeve samo da ne propade!

Hvala lepa za pomoč in odgovore že vnaprej!

Lp


Najprej je potrebno pogledat v zapuščinsko, komu je pripadlo vozilo, kajti tistemu je pripadel tudi bonus od pokojnega. Predvidevam, da tvoji mami? Če je temu tako, bo tvoja mama tebi podarila bonus in boš ti novi lastnik Večinoma bi to lahko uredil pri vsaki zavarovalnici. Pri AS vem, da se lahko to uredi. To velja za ožje družinske člane, torej tiste, ki so v ožjem sorodstvenem razmerju. Če si pa ti bil dedič vozila, je pa bonus že tvoj. Obvezno moreš odnesti kopijo zapuščinske, kjer je to razvidno.

Le na to moreš pazit, da po novem, ne moreš imeti več bonusa, kot kolikor let imaš vozniški izpit. Recimo če imaš 10let vozniško, ti pripada 45% bonus in če je ta bonus 55% ti bodo priznali le 45%.

Lp
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a f.taunus Če dec 13, 2012 10:17 am

Bonus po umrli osebi se deduje skupaj z vozilom. Torej ti ga sedaj lahko podari le oseba, ki je dedovala vozilo.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a vuli To dec 18, 2012 7:58 pm

točno tako.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov