Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
ernest1a
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr jul 16, 2008 8:46 pm

Odjava v Avstriji prodanega vozila

Napisal/-a ernest1a Pe dec 14, 2012 12:33 pm

V Avstriji se mi je pokvaril star avto, zato sem ga dal brezplačno tamkajšnji lokalni delavnice, ker je bil prestar, da se bi ga splačalo popravit. Dobil sem v nemščini podpisan dokument, da je bilo vozilo "prodano" za 0 EUR. To je vse kar sem dobil.
Rer kaufpreis von Euro 0 wurde einvernehmlich festgelegt.
Beside Partner verpflichten sich keine wie immer gestellten forderungen nach besichtigung und unterzeichnung des kaufvertrages geltend zu machen. ostalo so podatki in podpis.

Zanima me če je ta preprost dokument dovolj, da lahko brez težav odjavim vozilo pri nas doma. Razmišljal sem da bi mogoče raje rekel, da ga bom imel doma in se tako izognem morebitnim komplikacijam. Vendar sem ravno danes v Delu bral članek, da bodo predlagali obdavčitev tudi odjavljenih doma stoječih vozil. S tem želijo doseči, da zadnji lastniki res dajo avtomobil v izgradnjo.

Torej je tako enostavno, grem pokažem dokument in odjavim?
 
Uporabniški avatar
marko01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1918
Pridružen: Če dec 29, 2005 7:51 am
Kraj: Maribor

Re: Odjava v Avstriji prodanega vozila

Napisal/-a marko01 Pe dec 14, 2012 2:47 pm

S tem potrdilom ne moreš nič odjavi ga in reči da ga maš doma. Za nazaj ne bodo nič obdavčli.
Lp by Mare
 
ernest1a
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr jul 16, 2008 8:46 pm

Re: Odjava v Avstriji prodanega vozila

Napisal/-a ernest1a Pe dec 14, 2012 4:21 pm

Zakaj ne morem s tem potrdilom nič? Aja nisem pa napisal, da imam vse original dokumente vozila in tablice pri sebi.

Za nazaj res ne morejo obdavčit, samo lahko pa za naprej obdavčijo tudi tiste ki so v preteklosti odjavili vozili, pa ga imajo še doma. V takem primeru pa se zna kar zaplesti, če imam napisano da ga imam doma. Ker ga ne bom imel doma ga niti ne bom mogel dati v izgradnjo, torej bom moral v nedogled plačevati davek.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: Odjava v Avstriji prodanega vozila

Napisal/-a zuzek So dec 15, 2012 5:00 pm

tablce in prometno neseš in odjaviš? če pa si ga tam prodal in nimaš prometnega mora pa potem kupec odjavit vozilo?

ugibam
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odjava v Avstriji prodanega vozila

Napisal/-a MasTTer Po dec 17, 2012 2:04 pm

Tablice + prometno in se vozilo odjavi. Brez prometnega ti ne bo uspelo. No, samo najbrž tak nisi dal prometnega dovoljenja nemškim lastnikom, kajti avto bodo tak razgradili? Če si boš po moje imel težavo. Če bo temu tako, povej, da ne najdeš prometnega..mogoče bo nekaj za plačati, uredil boš pa lahko.

To pa nima veze kje se vozilo fizično nahaja. Če ne drugo nič ne povej, pa si 100% da nebo noben problem.

Ta lokacija vozila je samo zato pomembna, da oni "vejo" kje je vozilo, ker če slučajno to vozilo najdejo v kakem gozdu in preverijo št. šasije, boš plačal kazen.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 20 gostov