Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Kasko - parkirišče

Napisal/-a thaking Ne dec 16, 2012 4:36 pm

Zdravo,

torej imam full kasko pri Tilia(največ kar je možno pri tilia). Ker se je v 8 mesecih nabralo nekaj prask, ob strani (predvidevam ključi), ter na havbi (od kamna predvidevam) ter na odbijaču (čisto spodaj je malo vdrt in popraskan) me zanima kako to najbolj in najhitreje dati v popravilo in uveljavljati kasko parkirišče?

Zanima me, če tega sedaj ne naredim in imam februarja že novo zavarovanje (pride spet agent in mi poslika stanje...bo problem)? Problem je ker sem zaseden vsak dan (do 5h), veliko v tujini tako da nimam časa .... :x Je najbolje da avto operem in ga grem prijaviti na tilio (bo cenilec takoj pregledal, poslikal naredil zapisnik?). Kaj če bo trdil, da sem to naredil sam ? Se da to urediti kar na mojem uradnem servisu za moj avtomobil ?
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Kasko - parkirišče

Napisal/-a rs5 Po dec 17, 2012 7:46 am

Če ima servis pogodbo za cenitev s strani zavarovalnice potem bi to šlo.
lp
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko - parkirišče

Napisal/-a MasTTer Po dec 17, 2012 2:33 pm

To je kar tipičen problem. Bom na kratko objasnil.

Polni kasko ti pokriva čisto vse, torej lahko vse prijaviš. Težava tiči le v tem, da imaš najbrž kasko z 1% frašizo? Kar pomeni, da sam plačaš 1% od vrednosti avta (znesek naveden na polici) ter izgubiš 15% bonus pri vsaki škodi. Da bo še vse bolj zakomplicirano, si ti navedel 3 LOČENE zavarovalne primere, torej bi izgubil 3x 15% bonus ter bi mogel plačati 3x po 1% odbitne franšize. To se seveda ne splača, kot lahko sam ugotoviš.

Praske od ključev so ponavadi zavarovane v primeru objestnega dejanja in to ne vpliva na bonus/malus in niti franšize nimaš, vendar je potrebno prijavit na policijo!

Kombinacija Parkirišče ti pa pokriva samo škode nastale od neznanega gibajočega se vozila. Torej razne praske od vrat tu niso zajete. Ta kombinacija tudi ponavadi nima vpliva na bonus, ter na franšizo, razen, le si tako sklenil.

Razni kamenčke na havbi lahko tudi prijaviš le iz polnega kaska, ki ti vpliva na bonus ter franšizo.

Torej varianta 1. če se lahko zmeniš z cenilcem, da bi ti vzel to kot 1 zavarovalni primer, vendar dvomim da bi ti tako šli na roke.

Drugo mi pa ne pade na pamet, kar bi še lahko storil.....
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Kasko - parkirišče

Napisal/-a thaking Po dec 17, 2012 3:20 pm

MasTTer je napisal/-a:To je kar tipičen problem. Bom na kratko objasnil.

Polni kasko ti pokriva čisto vse, torej lahko vse prijaviš. Težava tiči le v tem, da imaš najbrž kasko z 1% frašizo? Kar pomeni, da sam plačaš 1% od vrednosti avta (znesek naveden na polici) ter izgubiš 15% bonus pri vsaki škodi. Da bo še vse bolj zakomplicirano, si ti navedel 3 LOČENE zavarovalne primere, torej bi izgubil 3x 15% bonus ter bi mogel plačati 3x po 1% odbitne franšize. To se seveda ne splača, kot lahko sam ugotoviš.

Praske od ključev so ponavadi zavarovane v primeru objestnega dejanja in to ne vpliva na bonus/malus in niti franšize nimaš, vendar je potrebno prijavit na policijo!

Kombinacija Parkirišče ti pa pokriva samo škode nastale od neznanega gibajočega se vozila. Torej razne praske od vrat tu niso zajete. Ta kombinacija tudi ponavadi nima vpliva na bonus, ter na franšizo, razen, le si tako sklenil.

Razni kamenčke na havbi lahko tudi prijaviš le iz polnega kaska, ki ti vpliva na bonus ter franšizo.

Torej varianta 1. če se lahko zmeniš z cenilcem, da bi ti vzel to kot 1 zavarovalni primer, vendar dvomim da bi ti tako šli na roke.

Drugo mi pa ne pade na pamet, kar bi še lahko storil.....


Oooo, šiit; tako je imam 1% kar nanese v mojem primeru zelo veliko (vrednost avta je večja...); Če grem sam popravit samo režo ob strani od ključev (je na orginalnem skoraj polovica te 1%);

Sicer pa vidim, da drugo leto vzamem brez tega kasko, pa bom vsaj popravil zastonj (no ne bo pa fajn da se zabijem pa da sem jaz kriv...); SIcer pa mi je nekaj govoril agent, da se mi pri prvi prijavi ne odbija bonus-a, da je to zgolj pri tilia popolni kasko + plus?

Se pravi bi lahko posledično na odbijaču spodaj prijavil kot parkirišče, da je bil neznani predmet (kaj če trdi da sem to na vsak način jaz naredil... :huh: :huh: ). SPloh ne vem zakaj sem vzel polni kasko :huh: A če bi vzel delni kasko+vse pakete bi bilo kaj drugače?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko - parkirišče

Napisal/-a MasTTer To dec 18, 2012 7:44 pm

Izguba bonusa se lahko dokupi z doplačilom pri kateri koli zavarovalnici. Če imaš to že zajeto je velika verjetnost, da si za to plačal tako ali drugače :) Recimo če imaš 50% bonusa pri kasku stane ta dokup le 5% od kasko premije. Manj bonusa imaš več stane. Pri 0% bonusu je to doplačilo tudi 100€ in več.

Iz H kombinacije (parkirišče) lahko prijaviš poškodbo, ki najmanj "izgleda", da ti jo je lahko povzročilo neznano gibajoče vozilo. Torej če je ta praska nekje na sredini oz. na najbolj zunanjem delu odbijača bi šlo čez, če pa je ta poškodba čisto spodaj in izgleda kot udarec v robnik pa teško. Sicer probaš lahko, vendar ne pozabi, da more bit: NEZNANO GIBAJOČE VOZILO, neznani predmet to ni....

Kot si sam omenil, da imaš ful kasko in ta zajema najbrž tudi VSE kombinacije, torej če kaska ne vzameš, ti ostane le kombinacija, steklo, živali, žarometi, zvratna ogledala ter posebej parkirišče. Torej takega zavarovanja ni, da bi lahko te stvari prijavil, ker bi za to plačal ogromno denarja, če bi sploh obstajalo ;)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov