Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
x-man-x
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr dec 19, 2012 8:29 pm

Prenos bonusa

Napisal/-a x-man-x Sr dec 26, 2012 3:49 am

Sam sem še velik začetnik v avtomobilizmu zato upam da mi boste lahko pomagali. Torej oče in mama sta nabrala 50%bonus. Izpit imam 1 leto in sem še voznik začetnik. V prihodnjem letu bomo kupili nov avto. Ali je možno da bi nekako prenesli bonus name, da bi lahko koristil ta bonus, ali pa je bolje ,da enostavno pišemo avto na mamo in očeta , ki imata bonus, drugače sem mislil pisati nase avto.

Hvala za branje prispevka in se vnaprej opravicujem ce sprasujem stvari ,ki so res zacetniske.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a MasTTer Če dec 27, 2012 1:33 pm

Bonus lahko preneseš, vendar za vsako leto veljavnosti vozniškega 5%, torej v tvojem primeru bi nastalo z 50% le 5%, kar se ne splača :)

Lahko vozilo enostavno kupite na mamo ali očeta (Zavarovanec), ki je lastnik bonusa, ti boš pa Zavarovalec in Uporabnik vozila.

Druge opcije mislim da ni....
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a Prokarjon Če jan 03, 2013 4:21 pm

Ravno obratno. Lastnik avta je zavarovanec, zavarovalec pa je lastnik bonusa, torej je avto pisan direktno na njega.
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a dottore Če jan 03, 2013 4:59 pm

Sem vprašal svojega agenta in mi je povedal, da je boljše, če imaš avto napisan na starše, ker si voznik začetnik in pride cenejše. Je pa dejal, da lahko zrihta tudi 55% bonusa takoj, brez da bi pridobival vsako leto po 5%. Slednje pa velja verjetno samo za prijatelje.
 
Uporabniški avatar
KRUH
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To avg 21, 2007 6:03 pm
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a KRUH Če jan 03, 2013 6:23 pm

Najboljše, da najdeš kakšnega agenta, ki ti zrihta v štartu 55% popust tudi če je avto nate pisan. Pač ne bi imel bonus premijo 55% ampak nekakšen popust, pač 55% popust. Kasneje dobivaš s vsakim letom bonus premijo in ta popust se manjša, torej da stalno plačaš 45% zavarovalnine.
L2 D1 D2 L3 D1 D1 L3 D6 D1 D2 L1 skok D1 D1 L2 D1 "pol pa v drev"
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a ThugBoy Če jan 03, 2013 6:35 pm

adriatic je imel neko finto, da lahko imajo družinski člani do 50%popusta.
Kar pa ne pomeni da dobiš bonus, tega še vedno pridobivaš le 5% na leto.
Najbolje da se pozanimaš pri kakem agentu
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prenos bonusa

Napisal/-a MasTTer Pe jan 04, 2013 9:19 am

Prokarjon: Kolikor jaz vem, je lastnik bonusa vedno Zavarovanec. Razen, če je pri vas obratno, v kar dvomim??? Kajti v tem primeru bi lahko jaz tvoje vozilo registriral z svojim bonusom, kar seveda ni mogoče...vsaj pri nas ne, in vseh ostalih zavrovalnicah kar jih poznam ;)

dottore: Drži, jaz bi tudi to predlagal. To je zakonito in hitro urejeno. Kar je pa tržnica stil je pa teh 55% POPUST, kar se tu pa tam da dobit. Dvomim, da lahko kdor koli zrihta 55% BONUS, ker je to tudi nezakonito. Čim dlje od takih stvari, ker imate lahko težave, če/ko vas odkrijejo.

ThugBoy: Drži. Pri AS je opcija, če ima nekdo v družini 55% bonus in zavarovano to vozilo pri AS, dobijo lahko vsi ostali člani do 55% popusta. Torej če imaš 0% bonus, dobiš 55%, če imaš 5% bonus, dobiš 50% popust itd. Vendar je pogoj, da je avto z bonusom pri AS ŽE zavarovan in da pride eno drugo vozilo na novo k AK (novo vozilo je tisto vozilo, katero ni bilo več kot 30dni pri AS zavarovano). Ta popust velja za neomejeno število vozil znotraj družine.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov