Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Denis83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 12, 2012 4:16 pm

leasing in popust za kasko

Napisal/-a Denis83 Pe dec 28, 2012 3:29 pm

Živjo,

Po avto.net sem zasledil veliko avto hiš, ki ponujajo 50% popust na zavarovanje in kasko za vsa leta financiranja, zdaj me samo zanima kako to deluje.

Agent mi je naredil polno kasko zavarovanje za avto vreden z opremo nekje 70.000 - > 1500eur/leto z 50% bonusom.

Kaj potem dobim še 50% popusta na teh 1500 eur al to nima veze z sedanjo zavarovalnico? Ali mi uredi avtohiša zavarovanje na novi zavarovalnici in mi pribijejo teh 50% popusta kot 50%bonus kot imam sedaj?

Rad bi sam videl če kaj pridobim pri tej zadevi ali je to sam nateg za nakup.
 
matjazek
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Če jun 05, 2003 7:30 pm

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a matjazek Pe dec 28, 2012 3:45 pm

Denis83 je napisal/-a:Živjo,

Po avto.net sem zasledil veliko avto hiš, ki ponujajo 50% popust na zavarovanje in kasko za vsa leta financiranja, zdaj me samo zanima kako to deluje.

Agent mi je naredil polno kasko zavarovanje za avto vreden z opremo nekje 70.000 - > 1500eur/leto z 50% bonusom.

Kaj potem dobim še 50% popusta na teh 1500 eur al to nima veze z sedanjo zavarovalnico? Ali mi uredi avtohiša zavarovanje na novi zavarovalnici in mi pribijejo teh 50% popusta kot 50%bonus kot imam sedaj?

Rad bi sam videl če kaj pridobim pri tej zadevi ali je to sam nateg za nakup.


Vsekakor se splača preračunat, kaj je ugodneje. Na prvo žogo se sliši frajersko, da ti častijo kasko, če vzameš leasing, potem pa vidiš, da so mesečni obroki višji in/ali te obvezujejo s kako sklenitvijo obveznega zavarovanja pri njih. Vse skupaj na koncu lahko pride dražje.

Moj primer: avto za 12206, kasko, kraja, šipe in AO je prišlo pri agentu okoli 450 €, preko leasinga z vključenim kaskom bi bil obrok leasinga ene 15 € dražji, poleg tega pa je bil AO skoraj toliko kot sedaj plačam. Se pravi, da se ni splačalo. Meni je bilo najugodneje vzeti leasing z najnižjim možnom obrokom (tukaj zateži prodajalcu, da ti da najugodnejšo opcijo; splošen obračun brez popustov lahko vidiš na www.takoleasy.si) ter istočasno poklicati na leasing hišo, kjer se ločen oddelek ukvarja še z zavarovalništvom.

Skratka, ne nasedaj na ipade, navigacije, zastonj kasko, ampak dobro preračunaj in boš videl, kaj ti je boljše.
Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a _furby_ Pe dec 28, 2012 3:47 pm

ponavadi ti castijo osnovni kasko ;)
turbo inside
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a ma_hi Pe dec 28, 2012 3:49 pm

Mislim, da o tem je že bilo govora. Malo pobrskaj.
Leasing hiša kupi ogromno avtov in jih zavaruje pri isti zavarovalnici. Zavarovalnica pa zato leasing hiši da popust v obliki delnega plačila kaska. Leasing hiša pa ta popust prenese na kupca. Mislim, da gre nekako tako......
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a MasTTer Pe dec 28, 2012 5:32 pm

Če kupiš vozilo preko leasinga ti ponavadi 1. leto "častijo" obvezno ter kasko. Vse ostalo moreš sam doplačati, kot je: šofer, stekla, živali, žarometi, parkirišče itd...

Druga oz. prava ugodnost je ta, da dokler imaš vozilo na leasing, dobiš DO 50% popust. Torej, če imaš bonus 0% dobiš 50% popust. Če imaš bonus recimo 20% dobiš 30% popust. Torej nikakor več kot 50% ne moreš imeti če sešteješ bonus ter ta pogodbeni popust.
Torej to se splača samo za tiste, kateri že v štartu nimajo 50% bonus. Če tega že imaš, dobiš pri agentu ugodneje zavarovanje ter osebno pomoč z 1. roke.

Ta popust ponujajo zdaj že mislim da vse leasing hiše. Najbolj poznan je Hypo leasing. Jaz sem že ogromno tega naredil. Tu ni nobenih skritih stvari. Obrestna mera je pri leasingu višja oz. konkretno oderuška, vendar to pač vsak dobi, če ni druge variante. Edina finta v tem je, da recimo pri AS zastopniki tega ne moremo sklepati, le na šalterju, kajti vsa provizija v tem primeru gre na Hypo. Politika velikih igralcev :)

Moreš pa malo vseeno popazit, ker se dogajajo čudne stvari. Recimo Hypo ti zaračuna točno toliko za zavarovanje, kot piše na zavarovalni polici. Medtem, ko pa summit leasing zaračuna ene 80€+ stroškov. Nisem mogel verjeti, pa sem videl z lastnimi očmi. Res da na sami polici oz. to je bilo neko potrdilo (prave police sploh ne dobiš) ni bilo zneskov gor, sem pa šel v naš sistem gledat in je bila nižja cena.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a maniaxxx Pe dec 28, 2012 6:00 pm

Meni je pri nakupu avta prišel gratis kasko dražje kot zdaj, ko ga plačujem..skratka..za bit nateg, sam si malo preračunaj. Dražje mi je prišlo tudi z njihovim kao 50% popustom.
,
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Denis83
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe okt 12, 2012 4:16 pm

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a Denis83 Pe dec 28, 2012 6:20 pm

Hvala za odgovore, se mi je zdelo da je samo nateg.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a MasTTer Pe dec 28, 2012 6:44 pm

Še enkrat, to ni nateg. Za Hypo lahko zatrdim da ni, kajti ko vzameš Hypo leasing imaš isto obrestno mero, če koristiš ta popust ali če ne. Res je, da je obrestna mera okoli 7-8%, vendar ta popust lahko vsi koristijo. Če nimaš bonusa se zeloooo splača. Če pa imaš že maksimalen bonus pa ni razlike kje koli sklepaš. Tu ni nobenega dodatnega plačila ali obresti.

Če imaš recimo 0% bonusa in vzameš leasing na 5let, lahko v teh letih kar nekaj denarja privačuješ, če se drugače ne znajdeš. To je pa druga stvar koliko preplačaš avto v teh 5-ih letih. Vendar nič več ali nič manj če koristiš to ugodnost ali ne.

Tisti zastonj kasko 1. leto je pa druga zadeva. Koliko sem jaz računal za avto od kolega se mu je še vedno splačalo to vzeti. On je celo ceneje skoz prišel z dražjo ponudbo, pri kateri mu oni plačajo obvezno kasko ter obvezno zavarovanje za cel čas trajanja leasinga, torej za 5 let. Le preračunat je potrebno. Nekje 1% razlike je bilo med enim pa drugim leasingom. Je pa res, da bolj se bo EURIBOR dvigoval več bo plačal obresti...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a maniaxxx So dec 29, 2012 12:19 pm

MasTTer je napisal/-a:Še enkrat, to ni nateg. Za Hypo lahko zatrdim da ni, kajti ko vzameš Hypo leasing imaš isto obrestno mero, če koristiš ta popust ali če ne. Res je, da je obrestna mera okoli 7-8%, vendar ta popust lahko vsi koristijo. Če nimaš bonusa se zeloooo splača. Če pa imaš že maksimalen bonus pa ni razlike kje koli sklepaš. Tu ni nobenega dodatnega plačila ali obresti.

Če imaš recimo 0% bonusa in vzameš leasing na 5let, lahko v teh letih kar nekaj denarja privačuješ, če se drugače ne znajdeš. To je pa druga stvar koliko preplačaš avto v teh 5-ih letih. Vendar nič več ali nič manj če koristiš to ugodnost ali ne.

Tisti zastonj kasko 1. leto je pa druga zadeva. Koliko sem jaz računal za avto od kolega se mu je še vedno splačalo to vzeti. On je celo ceneje skoz prišel z dražjo ponudbo, pri kateri mu oni plačajo obvezno kasko ter obvezno zavarovanje za cel čas trajanja leasinga, torej za 5 let. Le preračunat je potrebno. Nekje 1% razlike je bilo med enim pa drugim leasingom. Je pa res, da bolj se bo EURIBOR dvigoval več bo plačal obresti...



Nisem napisal da je nateg, je prišlo do škrata in je požrlo črko oops . Zna bit včasih ceneje, pri meni pač ni bilo, sem napisal svojo izkušnjo. Bi pa seveda tako kot vsi rad dobil čimveč za čim manj denarja ( najraje pa kr zastojn :mrgreen: ).
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: leasing in popust za kasko

Napisal/-a lancia hf So dec 29, 2012 2:33 pm

maniaxxx je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Še enkrat, to ni nateg. Za Hypo lahko zatrdim da ni, kajti ko vzameš Hypo leasing imaš isto obrestno mero, če koristiš ta popust ali če ne. Res je, da je obrestna mera okoli 7-8%, vendar ta popust lahko vsi koristijo. Če nimaš bonusa se zeloooo splača. Če pa imaš že maksimalen bonus pa ni razlike kje koli sklepaš. Tu ni nobenega dodatnega plačila ali obresti.

Če imaš recimo 0% bonusa in vzameš leasing na 5let, lahko v teh letih kar nekaj denarja privačuješ, če se drugače ne znajdeš. To je pa druga stvar koliko preplačaš avto v teh 5-ih letih. Vendar nič več ali nič manj če koristiš to ugodnost ali ne.

Tisti zastonj kasko 1. leto je pa druga zadeva. Koliko sem jaz računal za avto od kolega se mu je še vedno splačalo to vzeti. On je celo ceneje skoz prišel z dražjo ponudbo, pri kateri mu oni plačajo obvezno kasko ter obvezno zavarovanje za cel čas trajanja leasinga, torej za 5 let. Le preračunat je potrebno. Nekje 1% razlike je bilo med enim pa drugim leasingom. Je pa res, da bolj se bo EURIBOR dvigoval več bo plačal obresti...



Nisem napisal da je nateg, je prišlo do škrata in je požrlo črko oops . Zna bit včasih ceneje, pri meni pač ni bilo, sem napisal svojo izkušnjo. Bi pa seveda tako kot vsi rad dobil čimveč za čim manj denarja ( najraje pa kr zastojn :mrgreen: ).


Kakorkoli vzameš so razno "pušingi, fafingi, lizingi"........ pa še kaj bi se našlo definitivno dražji kot avtomobili, ki si jih lahko privoščiš na € zato tudi v štartu zelo mamljive cene vendar, ko potegneš črto čez plačilo po parih letih ko je avtomobil dejansko tvoj ugotoviš, da si še pol avta zraven kupil.
Sama logika ti lahko pove, da tudi ogromni popusti brez dobička ti noben ne bo dal.
Tako da srečno pri nakupu, da bomo imeli mi cenejči avtomobil. ;)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov