Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
buny1973
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po nov 04, 2013 8:40 pm

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a buny1973 Po nov 04, 2013 10:03 pm

Zdravo,

Moje podjetje sodeluje z skoraj vsemi zavarovalnicami, ki v Slo ponujajo avtomobilsko zavarovanje. V zadnjih letih je prišlo do tega da pri podobnih kritjih cene bistveno odstopajo. Različne zavarovalnice imajo različno postavljene cenike oziroma segmentirajo stranke(starost, vozniške izkušnje, mlade družine, znamke vozil). Prva, ki je začela s segmentacijo je bila Generali, potem je bila Tilija, ki je segmentacijo naredila že zelo kompleksno. Potem pa pride ERGO in sesuje trg z nizkimi cenami tudi pri kasku brez franšize je bil pri dražjih vozilih z lahkoto cenejši za več kot 500 eur. Po enem letu pa je toERGO naredil še bolj sementirano samo po njim logičnih parametrih, tako, da je dejansko potrebno za vsako stranko posebaj pripraviti ponudbo.Ampak tukaj pride do problema ki je problematičen pri nas v Slo, nažalost je velika večina agencij, zastopnikov, ki nimajo pojma kaj prodajajo ampak je pomembna samo provizija. 70 % agencijam in zastopnikom bi bilo potrebno pobrati licence saj zaradi svojega hitrega zaslužka in neznanja zavajajo svoje stranke. Velika večina njih poznajo stranko samo ob sklenitvi, ko pa je potrebno strankam svetovati jih pa ni nikjer . Pri nas ravno zaradi tega naredimo stranki ponudbo pri vseh zavarovalnicah , ki jih zastopamo razložimo razlike v kritjih potem pa se stranka sama odloči. Nažalostt je pa zaradi šarlatanov, ki prodajajo zavarovanja brez znanja sedaj pomembna samo cena. Naj povem eden moj primer. Zaradi histerije pri cenah je moja dolgoletna stranka sama šla preverjeti ceno zavarovanj. Ko sem mu jaz uredil ponudbo za nov avto me je obvestil da je pri eni od zavarovalnic,, ki jih zastopamo tudi mi cena precej nižja kot pri meni. Ker nisem mogel verjeti sem tudi naredil izračun še na tej zavarovalnici, nikakor nisem prišel na ceno, ki mi jo je povedal in trdil,da ima "ful" kasko. Naredil je pri tej zavarovalnici. Glej ga zlomka kliče me čez čas, da so mu avto ukradli ,pa sem ga vprašal zakaj kliče mene. Pa me je vprašal kaj naj naredi saj je bil zaveden saj mu njegov"ful"kasko ne krije kraje. No to je bil lep nauk da je potrebno najprej preverit agencijo, zastopnika, ker če je zastopnik dober je konstanten ne pa "zvezda enodnevnica" kar je trenutno večina zasodniških agencij in zastopnikov pri nas. V mojem podjetju damo ogromen poudarek na znanju zato od 6 zaposlenih vse zavarovalnice obvladala suvereno samo dva, za premoženjska zavarovanja sva tudi samo dva in to sva oba več, kot z 20 letno prakso, jaz sem celo sodeloval pri pripravi produktov pri eni od Slo zavarovalnici. Svetujem, da če vam zastopnik, ki zastopa več zavarovalnic in vam tišči po vsej sili eno, da preverite še drugje, če pa je to se celo ERGO pa vam povem, da zaradi najvišje provizije.


Upam, da sem odgovoril vsaj na nekaj vprašanj. Drugače ERGO NI SLABA ZAVAROVALNICA SAMO PRAVILNO MORAS BITI ZAVAROVAN!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a odprti clio To nov 05, 2013 10:59 am

Tilia nima nobene kompleksnosti pri segmentaciji vozil... Res delaš za vse zavarovalnice? Glede nižje cene pri isti zavarovalnici pa je tudi odvisna komunikacija zavarovalca in zastopnika. Veliko je opcij zagotavljanja nizke premije, če se le s stranko pogovoriš in pregledaš opcije. Žal pa se tega ne moremi it in sproti računat še za 10 zavarovalnic. Sploh pa me mine, ko pomislim, da bi moral urejat dokumentacijo za 10 različnih zavarovalnic...

Smo pa tudi v naši pisarni imeli podoben primer, ko nam je stranka očitala, da smo predragi (komplet zavarovanje s polnim kaskom) in da so pri Triglavu občutno cenejši s "full zavarovanjem". Dokler ni prišel nazaj s 100 € cenejšo polico, na njej pa AO in AO+ :lol:

Kar se pa Erga tiče - tudi sam sem se čudil, kako lahko preživijo s tako nizko ceno kasko zavarovanj brez vseh franšiz. Dokler ni prišel nekdo na ta forum napisat, da se upošteva amortizacija :D če sem iskren, me Ergo ne gane. Svoje produkte poznam in se vsakemu posvetim individualno.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a adis To nov 05, 2013 11:26 am

sicer pa so posredniki zakonom obvezni, da stranki svetujejo njej samo najboljši produkt in ker je stranka "neuka produktov" lahko tistega, ki ji je prodal zavarovanje tudi toži. vsi posredniki so zavarovani za takšne primere.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a MasTTer Če nov 07, 2013 2:49 pm

Jaz osebno posrednikom ne zaupam več, ker je večina res "zvezda enoletnica" ali dvoletnica in delajo vsepovprek. Teško je poznati vse produkte in pogoje od 1 zavarovalnice, ne da bi od 10 zavarovalnic poznali vse pogoje. To enostavno ni mogoče.

Posredniki delajo tako, da posredujejo informacijo zavarovalnici, katera nato sestavi ponudbo glede na posredovane informacije. Posrednik niti nima dostopa do programa oz. sploh ne more sklepat zavarovanja, vsaj tako je pri določenih zavarovalnicah.

Da ne omenjam tega, da jih večina sklepa za tisto zavarovalnico, pri kateri dobi največjo provizijo.

Ne bom pa trdil, da se ne najde pošten posrednik, vendar bi se teh lahko preštelo na prste ene roke....

Je pa na žalost prišlo tako daleč, da velike družbe lahko delajo le posredniki, kateri so nato pravno odgovorni za vse "slabo" narejene stvari in zastopnika sploh ne pustijo zraven. Veliki posredniki so večinoma bolj pravniki kot zastopniki in ne poznajo samega produkta od zavarovalnic, saj niti ne sklepajo tega in jim ni potrebno.

Torej posrednik za velike družbe seveda, za male fizične ljudi pa definitivno ne! Da ne omenjam tega, da je posredniška provizija dosti nižja od zastopniške in prav zaradi tega posredniki tržijo velikim podjetjem ;)
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a adis Če nov 07, 2013 3:00 pm

MasTTer je napisal/-a:Jaz osebno posrednikom ne zaupam več, ker je večina res "zvezda enoletnica" ali dvoletnica in delajo vsepovprek. Teško je poznati vse produkte in pogoje od 1 zavarovalnice, ne da bi od 10 zavarovalnic poznali vse pogoje. To enostavno ni mogoče.

Posredniki delajo tako, da posredujejo informacijo zavarovalnici, katera nato sestavi ponudbo glede na posredovane informacije. Posrednik niti nima dostopa do programa oz. sploh ne more sklepat zavarovanja, vsaj tako je pri določenih zavarovalnicah.

Da ne omenjam tega, da jih večina sklepa za tisto zavarovalnico, pri kateri dobi največjo provizijo.

Ne bom pa trdil, da se ne najde pošten posrednik, vendar bi se teh lahko preštelo na prste ene roke....

Je pa na žalost prišlo tako daleč, da velike družbe lahko delajo le posredniki, kateri so nato pravno odgovorni za vse "slabo" narejene stvari in zastopnika sploh ne pustijo zraven. Veliki posredniki so večinoma bolj pravniki kot zastopniki in ne poznajo samega produkta od zavarovalnic, saj niti ne sklepajo tega in jim ni potrebno.

Torej posrednik za velike družbe seveda, za male fizične ljudi pa definitivno ne! Da ne omenjam tega, da je posredniška provizija dosti nižja od zastopniške in prav zaradi tega posredniki tržijo velikim podjetjem ;)


fora zastopnika in posrednika je v tem, da ti posrednik MORA SVETOVATI produkt, ki je za tebe kot stranko najbolj ustrezen ne glede na provizijo v nasprotnem primeru je pravna/oškodninska odgovornost na posredniku in le-to rešuje zavarovalnica oz. podjetje s katero sodeluje.

zastopnik bo forsiral samo en produkt/eno zavarovalnico medtem ko mora posrednik zakonsko poznati več produktov. o poštenosti posrednikov/zastopnikov pa lahko debatiramo na veliko.

zavarovalniški segment poznam zelo dobro saj delujem posredno v njem. večina posrednikov ki jih poznam ima ONLINE dostope do programske opreme in do informativnih izračunov večih družb hkrati.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov