Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a MasTTer Po apr 15, 2013 10:09 am

TOYOTA je napisal/-a:jaz sem, ko sem delal zavarovanje na novo, rekel, da hočem imeti identično polico in jo tudi imam, preverjeno...stara tilia, da ne govorim o odnosu tukaj v hertz bajti v lj, proti ergu, 890/580€ tako, da...če bi radi plačevali več pač plačujte, jaz ne bom...pa ne mi zdej, ko boš pa imel nesrečo, bo pa cel kaos...do sedaj je bil cel kaos na vseh, najslabši so pa bili pri triglavu!

aja, je pa res, da smo prenesli vse avtomobile k ergu...5 kosov, mogoče je pomagalo tudi to...


Še vedno ne verjameš... :)

Si prejel zraven splošne pogoje? Tam je lepo navedeno, pri katerih nesrečah imaš franšize. Polica nikakor ne more bit enaka, če ima določena zavarovalnica zavarovanje Z franšizami, spet druga pa BREZ franšiz.

In kako bo en nov "sklepalec" pri ERGO vedel, kakšni so pogoji od ostalih zavrovalnic? To enostavno ne vedo, verjemi. To moreš imeti prakso in voljo, da sam raziskuješ. Vsaka zavarovalnica ima nekaj svojega in drugačnega.

Saj boš videl ko se bo kaj zgodilo, pa vseeno upam da ne boš imel neprijetnih izkušenj... :)

Ps.: Njihove splošne pogoje se niti ne da dobit...le zakaj jih nimajo objavljene? To so pač te zavarovalnice, katere nekaj skrivajo. Ne pravim, da ne smejo tega delat, vendar ni lepo do nas potrošnikov. Se strinjava?

adis: Tako velikih razlik ni, verjemi. Največja razlika v ceni pride zaradi franšiz in šele nato vse ostalo. Velika večina ljudi sploh ne ve, kaj so odbitne franšize in da jih sploh imajo. Pri vseh konkurenčnih policah, kjer so bile franšize zraven zračunane, stranka sploh ni vedla za njih. Vsi samo ceno gledajo. Ne zaupat vsakemu neznancu, le to lahko svetujem.
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a ma_hi Po apr 15, 2013 10:38 am

Zelo dvomim, da bi zavarovalnica kaj skrivala. Navsezadnje gre za eno največjih Evropskih zavarovalnic in v Evropi ponavadi takšni poceni triki ne uspejo. Ljudje smo navajeni naših požrešnih zavarovalnic, kjer vse v kartelnem dogovoru obračunavajo premije po istem ključu. Ko pa pride nova, tuja zavarovalnica na naše tržišče smo pa zaradi cene vsi nezaupljivi in samo iščemo, kje je tukaj nateg. Sklepam, da zavarovalna skupina, ki ima pod sabo preko 40 miljonov strank si lahko privošči drugačen obračun premij kot npr. ena Triglav zavarovalnica, ki je poleg tega še v državni lasti.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a thunderbolt Po apr 15, 2013 10:56 am

ma_hi je napisal/-a:npr. ena Triglav zavarovalnica, ki je poleg tega še v državni lasti.

:DDD :lol: Kje je pa potem haklc pri npr. Generaliju, ki ima podobne cene kot Triglav pa ni v državni lasti? Eni ga pa znate pihnit! :lol:
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a ma_hi Po apr 15, 2013 11:05 am

Ja ima podobne. Kakšne konkretno pa ima pa ne vem, ker jih ne poznam, vseeno pa si upam trditi, da je verjetno bolj ugoden kot Triglav. Ne vem, kakšen je Generali v Evropskem merilu, prav tako pa nikjer nisem zapisal da to velja za vse tuje zavarovalnice.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a thunderbolt Po apr 15, 2013 11:17 am

Očitno je, da brez kakršnekoli osnove govoriš tja v tri dni. Tako kot pri vseh zavarovalnicah - ene so ugodnejše v enem pogledu, druge v drugem. In še zdaleč ni tako, da bi bil pa Triglav daleč najdražji, ker je v državni lasti :lol:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a adis Po apr 15, 2013 2:31 pm

ko so meni delali izračun za s4-ko je prišla cena:

slovenske zavarovalnice: se je vrtela cena med 650-760 ( ao, ao+)
ergo: pa 560 eur, zakaj? mi je razložil agent, da gre za malo drugačen način obračunavanja. sicer je ena izmed slo zavarovalnic že povišala svojo premijo za zavarovanje pri bmw vozilih in to za 5% ( ker naj bi bili vozniki bmw-jev bolj rizični ipd....); je pisalo v žurnalu.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a MasTTer To apr 16, 2013 10:05 am

Pod "skrivanje" sem mislil to, da more miniti kakšno leto 2, da bodo prvi vtisi in konkretni komentarji začeli padati na to novo zavarovalnico pri nas. Verjemi, da nobena zavarovalnica ne pove vsega. Če ti vse povedo, ne boš sklenil nobeno zavarovanje nikjer, verjemi.
Pa tudi ti sklepalci pri njih se morejo najprej vse naučit, da ti lahko povedo konkretno sliko na slovenskem trgu.

Ko je Generali prišel k nam, je bila cena zelo ugodna za starejše izkušene voznike, in za manj močna vozila. Nato so začele cene padat tudi pri slovenskih zavarovalnicah, in še padajo. Nastopa je "recesija"...dodatno padanje cene...

Prišel je ERGO. Normalno, da more pridobit določen delež zavarovancev z zelo ugodnimi cenami. VENDAR! Že Generali je prinesel kot 1. k nam evropske pogoje oz. "finte". Če greš primerjat splošne pogoje od Generali in druge SLO zavarovalnice, boš opazil marsikatero razliko, ker pač Slovenija zaostaja in ima doooosti boljše pogoje in manj omejitev...vsaj zaenkrat je tako in še kar nekaj časa bo tako.

Torej verjamem, da ima ERGO še več teh skritih stvari v splošne pogoje.

Vsekakor počakajmo še kakšno leto, pa bomo videli, kakšno ceno bodo takrat imeli, ko se bodo začele škode dogajati...kasko premija je v minusu...naš narod ima preveč rad vozila...še dobro, da se oženit ne morejo/mo z njimi ;)

ERGO je sedaj cenejši zaradi:
- "promocijske" cene
- online sklepanja
- ostalo bo prišlo na plano čez čas....pogoji....

Online sklepanje brez dobre fizične podpore na terenu nima prihodnosti. Preizkušeno v drugih državah in propadlo ;) Ko/če pa bodo še to imeli, pa bodo cene šle malce višje.

Nobena zavarovalnica ni najcenejša za vse in nikoli ne bo, ker je konkurenca prehuda. To je isto kot pri trgovinah. Drži pa to, da se bo delala selekcija zavarovancev glede na območje rizičnosti itd. To vse iz tujine prihaja počasi k nam. Mi smo tak še ene 10-20let za določenimi ostalimi EU državami, kar se tiče zavarovanj.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a TOYOTA To apr 16, 2013 10:24 am

sorry , ampak čist preveč komplicirate, če imam na polici vključeno vse pogoje kot recimo na lanski polici tilije in za to dam 300€ manj, mene boli fal... kaj vse skrivajo, vsaka zavarovalnica ima, kot pravite, svoje cake, ampak na koncu jaz gledam znesek in kot sem rekel čisto pri vsaki sem imel kaos, najhujši pa pri triglavu...tako, da - kaj verjamem in kaj ne, sploh ni pomembno, cena pa je...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
Yagi-san
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1680
Pridružen: So mar 13, 2004 11:30 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a Yagi-san To apr 16, 2013 10:25 am

TOYOTA je napisal/-a:sorry , ampak čist preveč komplicirate, če imam na polici vključeno vse pogoje kot recimo na lanski polici tilije in za to dam 300€ manj, mene boli fal... kaj vse skrivajo, vsaka zavarovalnica ima, kot pravite, svoje cake, ampak na koncu jaz gledam znesek in kot sem rekel čisto pri vsaki sem imel kaos, najhujši pa pri triglavu...tako, da - kaj verjamem in kaj ne, sploh ni pomembno, cena pa je...



X2
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a Templar To apr 16, 2013 11:58 am

TOYOTA je napisal/-a:sorry , ampak čist preveč komplicirate, če imam na polici vključeno vse pogoje kot recimo na lanski polici tilije in za to dam 300€ manj, mene boli fal... kaj vse skrivajo, vsaka zavarovalnica ima, kot pravite, svoje cake, ampak na koncu jaz gledam znesek in kot sem rekel čisto pri vsaki sem imel kaos, najhujši pa pri triglavu...tako, da - kaj verjamem in kaj ne, sploh ni pomembno, cena pa je...


Ni čisto tako, v splošnih pogojih in posebej v kritnih zneskih je lahko OGROMNA RAZLIKA in se pozna ko prvič uveljavljaš škodo.
Primer: znesek povzročene škode, ki jo krije zavarovalnica ni fiksno določen in se od zavarovalnice do zavarovalnice razlikuje. Vse kar je preko kritja zavarovalnice odgovarjaš/kriješ sam.
Primer 2: pri kasku recimo v splošnih pogojih napišejo, da popravljaš pri nacenejšem ponudniku, ki ga izberejo oni...
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a MasTTer To apr 16, 2013 6:30 pm

TOYOTA je napisal/-a:sorry , ampak čist preveč komplicirate, če imam na polici vključeno vse pogoje kot recimo na lanski polici tilije in za to dam 300€ manj, mene boli fal... kaj vse skrivajo, vsaka zavarovalnica ima, kot pravite, svoje cake, ampak na koncu jaz gledam znesek in kot sem rekel čisto pri vsaki sem imel kaos, najhujši pa pri triglavu...tako, da - kaj verjamem in kaj ne, sploh ni pomembno, cena pa je...


Te čisto razumem. Vendar moreš ti tudi razumeti, da je 300€ razlike pri Ergo in vseh drugih slovenskih zavarovalnicah preveč. Nekaj ni vredu. Bi mi pomagalo, če bi napisal, koliko si plačal premije. Recimo 400€ namesto 700€ pri polni bonifikaciji ni možno, medtem ko pa 1000€ namesto 1300€ je pa možno.

Kot rečeno, če mi pošlješ kopijo prejšnje police ter sedanje + splošne pogoje od Ergo, ti dokažem in 100% pravilno povem kje je razlika. Jaz od tega nimam nič, vendar si bom vzel čas in povedal kdo ima v tem primeru prav. Čisto resno mislim. Osebne podatke lepo pokriješ, napišeš samo letnico rojstva lastnika ter kilowate in model avta. Vse ostalo pustiš, da vidim cene določenih kombinacij.

Včeraj sem zaprosil za splošne pogoje od Ergo in še nisem prejel odgovora... Če grem na katero koli resno zavarovalnico jih pridobim takoj na poslovni enoti.
 
Uporabniški avatar
JamesTheMan
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Če jan 29, 2009 6:14 pm
Kraj: Maribor

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a JamesTheMan Če apr 18, 2013 6:54 pm

Tisti, ki ste sklenili pri Ergotu in vam je agent naredil poceni izračun na podlagi nerealnih kilometrov si preberite:



Spoštovani poslovni partnerji!

Žal ugotavljamo, da prihaja do velikih odstopanj med zapisanim številom kilometrov na zavarovalni polici in dejanskimi številom prevoženih kilometrov na vozilu, kar se ugotovi pri prijavi škodnega dogodka.

Prav tako ugotavljamo, da na zavarovalni polici ni izbrano primerno število predvidenih prevoženih kilometrov v zavarovanem obdobju (možnost 7999 km, 24999 km in nad 25000 km)

Primerov ugotovljenih nepravilnosti zapisanega števila km pri prijavi škodnih dogodkov je kar 40%.



V takšnih primerih se obračuna škoda v proporcu in se v določenih primerih poračuna premijo.


V primeru grobih odstopanj, od dejanskega stanja zapisanega na polici, bomo žal primorani ukrepati, v skrajnem primeru tudi z odpovedjo zavarovanja.


Ob ugotovitvi neskladnosti obstoječega stanja kilometrov s predvidenimi – ko je stanje kilometrov na avtomobilu manjše kot ob sklenitvi:

- Za sklenjene police pred 15.3.2013 pošljemo opozorilo

- Za police sklenjene po 15.3.2013 pošljemo opomin, po 2. opominu iz istega razloga posledično sledi odpoved pogodbe o sodelovanju


V izogib naknadnim nevšečnostim vas prosimo, da pri sklenitvi avto zavarovanja dosledno vpisujete dejansko stanje kilometrov na vozilu in ob enem izberite primerno število predvidenih prevoženih kilometrov glede na potrebe zavarovanca.


Smoter zapisanega je, da našim zavarovancem zagotovimo kvalitetno željeno zavarovanje, v duhu slogana “Zavarovati, pomeni razumeti”.



V kratkem bomo obvestili tudi vse zavarovance, ki imajo sklenjeno zavarovalo polico s predvidenimi 7999 km.



Hvala za razumevanje.




Z lepimi pozdravi,


....ergo



Da ne bo potem spet jokanje po forumih...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a adis Če apr 18, 2013 10:41 pm

JamesTheMan je napisal/-a:Tisti, ki ste sklenili pri Ergotu in vam je agent naredil poceni izračun na podlagi nerealnih kilometrov si preberite:



Spoštovani poslovni partnerji!

Žal ugotavljamo, da prihaja do velikih odstopanj med zapisanim številom kilometrov na zavarovalni polici in dejanskimi številom prevoženih kilometrov na vozilu, kar se ugotovi pri prijavi škodnega dogodka.

Prav tako ugotavljamo, da na zavarovalni polici ni izbrano primerno število predvidenih prevoženih kilometrov v zavarovanem obdobju (možnost 7999 km, 24999 km in nad 25000 km)

Primerov ugotovljenih nepravilnosti zapisanega števila km pri prijavi škodnih dogodkov je kar 40%.



V takšnih primerih se obračuna škoda v proporcu in se v določenih primerih poračuna premijo.


V primeru grobih odstopanj, od dejanskega stanja zapisanega na polici, bomo žal primorani ukrepati, v skrajnem primeru tudi z odpovedjo zavarovanja.


Ob ugotovitvi neskladnosti obstoječega stanja kilometrov s predvidenimi – ko je stanje kilometrov na avtomobilu manjše kot ob sklenitvi:

- Za sklenjene police pred 15.3.2013 pošljemo opozorilo

- Za police sklenjene po 15.3.2013 pošljemo opomin, po 2. opominu iz istega razloga posledično sledi odpoved pogodbe o sodelovanju


V izogib naknadnim nevšečnostim vas prosimo, da pri sklenitvi avto zavarovanja dosledno vpisujete dejansko stanje kilometrov na vozilu in ob enem izberite primerno število predvidenih prevoženih kilometrov glede na potrebe zavarovanca.


Smoter zapisanega je, da našim zavarovancem zagotovimo kvalitetno željeno zavarovanje, v duhu slogana “Zavarovati, pomeni razumeti”.



V kratkem bomo obvestili tudi vse zavarovance, ki imajo sklenjeno zavarovalo polico s predvidenimi 7999 km.



Hvala za razumevanje.




Z lepimi pozdravi,


....ergo



Da ne bo potem spet jokanje po forumih...


off:
gre tu pri tem obvestilu za interno obvestilo, morda "zaupne narave"?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a odprti clio Pe apr 19, 2013 11:21 am

TOYOTA je napisal/-a:sorry , ampak čist preveč komplicirate, če imam na polici vključeno vse pogoje kot recimo na lanski polici tilije in za to dam 300€ manj, mene boli fal... kaj vse skrivajo, vsaka zavarovalnica ima, kot pravite, svoje cake, ampak na koncu jaz gledam znesek in kot sem rekel čisto pri vsaki sem imel kaos, najhujši pa pri triglavu...tako, da - kaj verjamem in kaj ne, sploh ni pomembno, cena pa je...


Sej ste vsi pametni, dokler ne pride do škode. Potem se pa začne... Polica ni in nikakor ne more biti identična. Polni kasko z vsemi možnimi kombinacijami je drugačen pri Tilii, pri Triglavu in pri AS. Nekje je nekaj brez odbitne, drugje je saamo izguba bonusa...

Mimogrede - na polici imaš zavarovane vse škodne primere a pod drugimi pogoji! Tu je bistvena razlika! Na polici nimaš istih pogojev pač pa posamezne škodne primere.

Pošlji scan police, saj si dobil poziv. Lahko ga pošlješ tudi meni.

Najboljši so mi pa tisti, ki se odpovejo bonusu za 30 € cenejšo polico (kao 50% preko leasinga). Ko pa leasing poteče pa v 14. premijski razred. Potem pa razloži človeku, zakaj je kar naenkrat 300 € dražje. Popuste daš pa take, da čakaš kdaj ti jih bo zavarovalnica zavrnila...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Nejbi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če avg 22, 2013 11:46 am

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a Nejbi So avg 24, 2013 2:13 pm

TOYOTA je napisal/-a:jaz ti iz prve roke povem, da sem prenesel na ergo vse 3 avtomobile, sicer se mi zdi , da sedaj ko so se pojavili na slovenskih tleh, znižujejo cene že zaradi prestopa k njim, ampak, kot si že sam rekel, so veliko cenejši kot ostali, samo za primer, za imprezo sem plačal kar 320 € manj, kot bi pri triglavu ....polica je identična triglavovi le da je tukaj asistenca že vključena v ceno...sicer škode še nisem imel, ampak slabše kot drugje itak ne more biti...in še za vse, kateri raje plačujete polne cene in se ne trudite, da bi bilo vaše zavarovanje cenejše; naj si prebere kakšno zaledje ima ta ergo...www.ergo.com....tako, da jaz sem zadovoljen...sem bil že pri generaliju, tiliji in triglavu, pa so "moje mnenje" eni večji nateguni od drugih...


Cenovno ugodne cene so bile ze prej samo premalo nekateri prehledujejo oz se premalo pozanimajo!
 
wawa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 27, 2013 11:57 am

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a wawa To avg 27, 2013 12:07 pm

No še moje skromno mnenje o ERGOTU.....ne morem si kaj, da ga nebi napisala.

Iz kaska sem želela uveljavljati škodo. Peljem k pooblaščenem serviserju, da bi mi ta ocenil škodo. Že ob tem, da povem da imam zavarovano pri ERKO in da sem prišla ocenit škodo mi je bilo po odzivu zaposlene na servisu jasno, da nekaj ne bo OK. Ja gospa samo moram vam že v naprej povedat nekaj stvari, ki jih ljudje ki zavarujejo pri ergotu pogosto ne vedo ker jim jih ne povedo. Zavarovalnica (kljub temu da imam polni kasko brez odbitne) krije samo certificirane dele. Aha kaj pa to pomeni? da krijejo samo ponaredke...po domače povedano. Pa še zna se narediti, da vam bodo kar precej amortizacije delov obračunali. Anto pa ni star, da ne bo pomote ima 4 leta. Rečem vredu vseeno ocenite in naj zavarovalnica pošlje ponudbo. Lastnik servisa je zelo prijazen, saj se mi zdi da mu je bilo kar malo hudo zame....je rekel da bo še preveril kako je z certificiranimi deli.

Zavarovalnica pošlje odgovor, da krijejo samo certificirane dele....pika konec.....moj serviser jim sporoči, da sta dva dela cenejša originalna, dveh pa se certificiranih sploh ne dobi.....vredu mu dovolijo da pač te dele vzame originalne....ampak mi kljub temu da nimamm odbitne franšize nabijejo nekih 11,11 % samo prispevka k škodi za prevožene kilometre....ne me rašat zakaj in kako.

Skratka moje mnenje o ERGO....vse lepo in prav ko se zavaruje...ko pa je na vrsti plačevanje pa se zgodba konča.

Lp vsem

wawa
 
wawa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 27, 2013 11:57 am

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a wawa To avg 27, 2013 12:07 pm

No še moje skromno mnenje o ERGOTU.....ne morem si kaj, da ga nebi napisala.

Iz kaska sem želela uveljavljati škodo. Peljem k pooblaščenem serviserju, da bi mi ta ocenil škodo. Že ob tem, da povem da imam zavarovano pri ERKO in da sem prišla ocenit škodo mi je bilo po odzivu zaposlene na servisu jasno, da nekaj ne bo OK. Ja gospa samo moram vam že v naprej povedat nekaj stvari, ki jih ljudje ki zavarujejo pri ergotu pogosto ne vedo ker jim jih ne povedo. Zavarovalnica (kljub temu da imam polni kasko brez odbitne) krije samo certificirane dele. Aha kaj pa to pomeni? da krijejo samo ponaredke...po domače povedano. Pa še zna se narediti, da vam bodo kar precej amortizacije delov obračunali. Anto pa ni star, da ne bo pomote ima 4 leta. Rečem vredu vseeno ocenite in naj zavarovalnica pošlje ponudbo. Lastnik servisa je zelo prijazen, saj se mi zdi da mu je bilo kar malo hudo zame....je rekel da bo še preveril kako je z certificiranimi deli.

Zavarovalnica pošlje odgovor, da krijejo samo certificirane dele....pika konec.....moj serviser jim sporoči, da sta dva dela cenejša originalna, dveh pa se certificiranih sploh ne dobi.....vredu mu dovolijo da pač te dele vzame originalne....ampak mi kljub temu da nimamm odbitne franšize nabijejo nekih 11,11 % samo prispevka k škodi za prevožene kilometre....ne me rašat zakaj in kako.

Skratka moje mnenje o ERGO....vse lepo in prav ko se zavaruje...ko pa je na vrsti plačevanje pa se zgodba konča.

Lp vsem

wawa
 
c00kie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So maj 03, 2008 8:53 am

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a c00kie Ne sep 29, 2013 7:25 am

Sam imam sklenjeno zavarovanje (polni kasko s premium asistenco) pri ERGO, ker je bila razlika v primerjavi s Triglavom več kot 150 EUR (Opel Astra 2006). Zaenkrat nisem imel nobenih težav z uveljavljanjem škode.

Ni mi pa jasno kaj ljudje podpisujete. Na zavarovalni polici vse lepo piše... koliko km ima avto na dan zavarovanja in koliko bo prevoženih v 1 letu. Navedejo tudi, da krijejo samo certificirane dele. Če ti to ni všeč poveš, da ti naj naredijo izračun samo za ORIGINAL dele. To sem storil tudi sam in je bila razlika v premiji minimalna, mislim, da cca. 15EUR.
Tudi splošne pogoje ti pošljejo vnaprej, da si jih imaš čas prebrati, ampak če niste dovolj odgovorni ali ste preleni, da bi prebrali kaj podpisujete, ste si sami krivi.

S takšnimi "ugodnostmi" te lahko privabi vsaka zavarovalnica.

ERGO po moje ni več najcenejši, saj je v preteklih mesecih kar precej dvignil premije. Ko smo zavarovali drugi avtomobil, je bila premija višja v primerjavi s predračunom izpred 3 mesecev, cca. 75EUR. Ampak še vedno cca. 90EUR (Honda Jazz 2011) manj kot Triglav pri katerem je bil avto zavarovan do takrat.

Moje mnenje je sledeče, vsaka zavarovalnica je lahko "najcenejša" z raznimi triki. Na vas pa je, da agenta "prisilite", da vam pove in pokaže vse pogoje, ki jih boste s podpisom police sprejeli! Po moje so "kritična" točka "iznajdljivi" agentje, ki si na tak način pridobivajo nove stranke ne glede na posledice, ki jih bo imela stranka.

Lp, G
 
ma_hi
Novinec
 
Prispevkov: 265
Pridružen: To dec 01, 2009 8:07 am
Kraj: Portorož

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a ma_hi Ne sep 29, 2013 10:08 am

Mene so pri zavarovanju posebej opozorili na to, ali želim originalne dele ali certificirane. Razlika v ceni je bila ene 100 EUR. Sem pa že uveljavljal parkirišče in ni bilo nobenih težav.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovalnica Ergo - mnenja

Napisal/-a kljukec Ne sep 29, 2013 10:28 am

c00kie je napisal/-a:Sam imam sklenjeno zavarovanje (polni kasko s premium asistenco) pri ERGO, ker je bila razlika v primerjavi s Triglavom več kot 150 EUR (Opel Astra 2006). Zaenkrat nisem imel nobenih težav z uveljavljanjem škode.

Ni mi pa jasno kaj ljudje podpisujete. Na zavarovalni polici vse lepo piše... koliko km ima avto na dan zavarovanja in koliko bo prevoženih v 1 letu. Navedejo tudi, da krijejo samo certificirane dele. Če ti to ni všeč poveš, da ti naj naredijo izračun samo za ORIGINAL dele. To sem storil tudi sam in je bila razlika v premiji minimalna, mislim, da cca. 15EUR.
Tudi splošne pogoje ti pošljejo vnaprej, da si jih imaš čas prebrati, ampak če niste dovolj odgovorni ali ste preleni, da bi prebrali kaj podpisujete, ste si sami krivi.

S takšnimi "ugodnostmi" te lahko privabi vsaka zavarovalnica.

ERGO po moje ni več najcenejši, saj je v preteklih mesecih kar precej dvignil premije. Ko smo zavarovali drugi avtomobil, je bila premija višja v primerjavi s predračunom izpred 3 mesecev, cca. 75EUR. Ampak še vedno cca. 90EUR (Honda Jazz 2011) manj kot Triglav pri katerem je bil avto zavarovan do takrat.

Moje mnenje je sledeče, vsaka zavarovalnica je lahko "najcenejša" z raznimi triki. Na vas pa je, da agenta "prisilite", da vam pove in pokaže vse pogoje, ki jih boste s podpisom police sprejeli! Po moje so "kritična" točka "iznajdljivi" agentje, ki si na tak način pridobivajo nove stranke ne glede na posledice, ki jih bo imela stranka.

Lp, G


pri touaregu je razlika v premiji pri original in ne 350 eur ;)
pri meni je tilia cenejša od erga pri vseh avtomobilih (imam relativno dober komercialni popust) pri enemu bi se dalo profitirati cca 8% oz 150 eur ampak zgolj na račun odbitne franšize

lp
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov