Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
BiDi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To okt 08, 2002 11:57 pm

Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a BiDi Po jan 21, 2013 3:47 pm

Prosil bi za informacije kako ste na Jesenicah uredili papirje za prodajo vašega vozila?

Predvsem me zanima kje ste urejali pogodbo, ostale papirje se baje da urediti na Integralu kjer se dela registracije.

Ali je bolje da papirje uredim vnaprej, ali da to uredim skupaj s kupcem?
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a black Po jan 21, 2013 3:57 pm

Jaz sem na integralu uredil vse. Papirje pa urejaj s kupcem.
 
BiDi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To okt 08, 2002 11:57 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a BiDi Po jan 21, 2013 4:08 pm

Torej tudi pogodbo zrihtajo na Integralu?

Enostavno prideš, daš iste papirje kot pri registraciji in oni zrihtajo prenos lastništva na kupca? Ali kupec rabi še kaj poleg osebnega dokumenta?
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a black Po jan 21, 2013 4:15 pm

Malo prehitro sem napisal. Sem se zdaj spomnil da sem šel s prodajalcen nekam drugam pogodo napisat. K eni avtopralnici... ne vem imena... Osatlo pa na integralu. Edino če je zdaj drugače, ker ponavadi tam kjer podaljšuješ registracijo lahko tudi prepišeš
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a ejsim Po jan 21, 2013 4:16 pm

Pogodbo moraš spisati že prej. Rabiš popolne podatke vozila ter svoje in njegove oseb. podatke. Na internetu imaš še celo par strani, kjer so primeri teh pogodb, ob plačilu (9 eur se mi zdi, plačaš lahko preko monete), pa imaš tudi spletno stran, kjer vpisuješ podatke, na koncu ti pa "vrže" ven pogodbo v popolni obliki. Le-to potem sprintaš, oba jo podpišeta in vse uredita na Integralu npr. Je pa pogodba dokaj "simpl", samo mora vsebovati zahtevane sestavine.

Brez pogodbe pa nimaš kaj hodit k njim.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a Vikking Po jan 21, 2013 4:21 pm

Upravna enote, oz. povsod drugod kjer tudi opravljajo tehnične preglede. Imajo čisto vse, tudi kupoprodajne pogodbe ki jo izpolniš za 1 min. Seboj prineseš prometno, osebno, zavarovalno polico , kupec pa osebno ter zavarovalno polico za vozilo ki ga kupuje (lahko se kar dogovori z zav. agentom da pride takrat tja kjer bosta opravljala prepis, vmesnem času ko dobi prometno, zav. agent kupcu stiska novo zav. polico). Če je nima lahko zavaruje tudi na istem okencu. 5min, 10min če si počasne sorte pa je vse urejeno na enem okencu.

Konec koncev, pokličeš na dotični Integral ("ja halo, se čujemo?, bi vprašal če imate pri vas kuporpdajne pogodbe za prepis vozila, imaste? mamo! ok) 11,5sekunde

Na koncu če ti da tam na mestu gotovino, lahka še prosiš žensko da jih spusti čez napravo za preverjanje pristnosti bankovcev, če ne zaupaš kupcu :)

Ni več kompliciranja. Ter skakanja na sto koncev. Seštevek časa za prepis vozila 11min in 11,5 sekund.
Zadnjič spremenil Vikking, dne Po jan 21, 2013 4:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
BiDi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To okt 08, 2002 11:57 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a BiDi Po jan 21, 2013 4:29 pm

Na žalost tem 11 sekundam prištej še toliko kolikor je ur do 8h jutri zjutraj, ker mi na tel. odzivniku povedo samo to da so do takrat danes že zaprti :)

S papirji je bil vedno problem, pa me zanima če je zadnja leta kaj drugače? Glede na to da imajo v sosednji hiši prodajo rabljenih vozil zna biti da urejajo tudi papirje za "nekomitente" :?:
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a Vikking Po jan 21, 2013 4:32 pm

BiDi je napisal/-a:Na žalost tem 11 sekundam prištej še toliko kolikor je ur do 8h jutri zjutraj, ker mi na tel. odzivniku povedo samo to da so do takrat danes že zaprti :)

S papirji je bil vedno problem, pa me zanima če je zadnja leta kaj drugače? Glede na to da imajo v sosednji hiši prodajo rabljenih vozil zna biti da urejajo tudi papirje za "nekomitente" :?:



Piše da imajo do 18 ure odprto, zatorej kam kličeš?

Če opravlja Integral tehnične preglede dam 99% možnosti, da imajo kupoprodajno pogodbo (in to 99% da jo boš dobil tam, kjer urejaš papirje za tehnični pregled). Drugače pa jo dobiš v knjigarni, DZS, Mladinska knjiga, mogoče malo bolje založena papirnica v vsaki večji vasi.
 
BiDi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To okt 08, 2002 11:57 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a BiDi Po jan 21, 2013 4:43 pm

Sem klical avtosalon, ki se prej zapre oops my bad.

Klical na tehnične in dobil informacijo: jaz prinesem prometno, s kupcem imava s sabo osebni dokument, to je to. Vse lahko uredijo na Integralu, tako pogodbo kot tudi zavarovanje. :mrgreen:

Hvala za pomoč.
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a ejsim To jan 22, 2013 12:10 pm

No dobro, da vem to glede pogodbe. Jaz, ko sem prodajal svoje ozilo, sem jo doma spisal, ker so mi rekli, da naj prinesem pogodbo s seboj.

Svašta.
 
BiDi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: To okt 08, 2002 11:57 pm

Re: Pogodba za prodajo vozila - Jesenice

Napisal/-a BiDi Pe mar 01, 2013 9:02 am

Še ena bonus informacija: cena vozila na pogodbi ni več važna, ker se ne obdavčuje že nekaj let.

Da ne boste več prodajali avtov po 30€ :mrgreen:
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov