Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Pe apr 19, 2013 11:27 am

Kolikor jaz vem, deluje wizz brez premijskih razredov. Mogoče se vam zdi fino sedaj, samo AO in mogoče AO+. Kaj pa če nekoč kupite nek avto, za katerega bi imeli kasko? Brez odbitnih franšiz ipd.? Za ceno Wizza lahko naredijo tudi druge zavarovalnice.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
WIZ zavarovanje
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr nov 14, 2012 10:11 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a WIZ zavarovanje Po apr 22, 2013 10:13 am

odprti clio je napisal/-a:Kolikor jaz vem, deluje wizz brez premijskih razredov. Mogoče se vam zdi fino sedaj, samo AO in mogoče AO+. Kaj pa če nekoč kupite nek avto, za katerega bi imeli kasko? Brez odbitnih franšiz ipd.? Za ceno Wizza lahko naredijo tudi druge zavarovalnice.


Pozdravljen odprti clio! Kot pravilno ugotavljaš, se pri WIZ zavarovanju premija preračuna na podlagi podatkov o avtu in njegovem lastniku (zavarovalcu). Ob morebitnem prehodu na drugo zavarovalnico na željo zavarovalca izdamo potrdilo o (brez)škodnem dogajanju. Na podlagi tega dokumenta in premijskega razreda iz predhodne police lahko tako nova zavarovalnica določi ustrezni bonus (PR).

Lep pozdrav, WIZ zavarovanje
 
fijoho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po jan 28, 2013 2:25 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a fijoho Po jun 17, 2013 4:23 pm

zivjo
spet se oglasam v tej temi.
Zdej ne vem zakaj so pri nas v sloveniji vedno neke debate, da ko je nekaj novega ali cenejšega je pa nateg, fake rezervni deli, itd..
v glavnem vsak si lahko naredi lasten izračun cene zavarovanja, odbitnih franšiz itd... jaz pa vem da ne rabim nekih oh in sploh hudih posrednikov ki ti rihtajo 50% popusta in ne vem kaj še, na koncu greš pa na wiz pa verjetno še kakšne ostale zavarovalnice in iz domačega naslonjača dobiš in izračun in dobro ceno.

aja pa nekdo me je prej spraševal kako zbit avto sem mel ker je bil dolgo na popravilu, pijanček je prletu 60 km/h v sparkiran avto :)
zadnji blatnik,auspuh, neki nosilci, zadnje luči itd...
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Blinder Po jun 17, 2013 4:38 pm

Če kdo ve, ali je v naši slo zakonodaji to, da se obvezno avtozavarovanje plačuje glede na moč motorja? Če ni pol nevem zakaj nekdo ne ustanovi zavarovalnice sam za močnejša vozila, za katera je zavarovanje drugod zelo drago.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer Pe jun 28, 2013 10:08 pm

Blinder: Glede na to, da se cestnina plačuje tudi na "moč" motorja (kubikaža) je nekako logično, da zavarovalnice preračunajo zavarovalnino glede na moč motorja in ostalih parametrov mar ne? Močnejši avti so večinoma dražji in če kupiš močnejši avto imaš več denarja, in če imaš več denarja moreš plačat več kot tisti, kateri ga nima in ima zato manj močen avto.

No vsaj taka je logika, ki pri nas ni vzdržala, vse dokler se bencin ni tako podražil. Sedaj vsi ki imajo manj denarja kupujejo manj močne avte :)

fijoho: Jaz se z tem ne morem strinjati, ker ne moreš primerjati ta onlina zavarovanja z klasičnimi, ker je to čisto drugačen produkt. In dan danes, če se znajdeš dobiš zavarovanje doooosti ceneje pri agentu kot pri online zadevi...žalostno vendar tako je. To je preverjeno..... ;)

Aja pa še to sem pozabil dodati. Kaj ti bo nakup zavarovanja iz naslonjača, če za nakup porabiš več časa, kot če bi se odpravil na zavarovalnico. Da ne govorim o pogojih, kateri niso objavljeni in sploh ne veš kaj kupuješ. Če zavaruješ izključno samo obvezno zavarovanje te še nekako razumem. Pa še prometno moreš it fizično podaljšati, ter tehnični opravit. Torej ni logike. Zaenkrat je to bolj tak tak....
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Prokarjon So jun 29, 2013 8:23 am

Mislim da je boljša logika glede zavarovanj po moči ta, da tisti ki ima močnejši avto je dal veliko več za avto, torej je ob škodi veliko več škode kot pri cenejšem avtu, ergo sam praktično krije to svojo večjo vrednost avtomobila. Od nekje se more nabrati več denarja za dražje avte, torej zakaj bi lastniki cenejših avtov krili dražje avtomobile?!

Lahko bi preračunavali AO direktno na osnovi nove nabavne vrednosti, vendar razlike ne bi bilo veliko. Dražji avto bo v 90% imel tudi več moči.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a zuzek To jul 16, 2013 11:25 pm

zanimam se za zavarovanje vozila pri G24 (pri WIZ me pride dražje)
zavaroval bi OSNOVNO ZAVAROVANJE (Start) ali pa OSNOVNO + AO-plus (Standard)


zanima me ali so kakšne zanke?

kako je v primeru nesreče?kako je v primeru izplačila, če je avto totalka?
avto je letnik 1995, 55 kw
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a f.taunus Sr jul 17, 2013 11:57 am

Zanima te le osnovno zavarovanje in zavarovanje voznika za telesne poškodbe. Kaj ima zdaj pri tem veze izplačilo totalke?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Sr jul 17, 2013 1:02 pm

zuzek je napisal/-a:kako je v primeru nesreče?kako je v primeru izplačila, če je avto totalka?
avto je letnik 1995, 55 kw


Tisti, v kogar si se zaletel, bo dobil izplačano škodo. Ali bo cel znesek krila zavarovalnica, pa je odvisno od tebe (oz. tega, kaj določajo splošni pogoji).
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 17, 2013 1:50 pm

Zato pa imaš postavko x let brez škode :D zavaroval vozilo na WIZ v 1 uri od doma! 440€ ceneje, kot kjerkoli drugje 8) Za mesec in pol sem direkt na šalterju LOGO plačal glih 100€ cestnina + zavarovanje, za 1 leto WIZ pa samo 263€ zavarovanja 110kW.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a eentox Sr jul 17, 2013 2:29 pm

Kaj pa menite od hi3.si ? Ima kdo izkušnje z njimi?

Sem malo kalkuliral in osnovno zavarovanje pride dosti ceneje kot pri wiz ali g24. Res pa da je verjetno odvisno od vozila do vozila...
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Ivan36 Sr jul 17, 2013 3:02 pm

eentox je napisal/-a:Kaj pa menite od hi3.si ? Ima kdo izkušnje z njimi?

Sem malo kalkuliral in osnovno zavarovanje pride dosti ceneje kot pri wiz ali g24. Res pa da je verjetno odvisno od vozila do vozila...


Mene 18€ več :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Če jul 18, 2013 9:05 am

Ivan36 je napisal/-a:Zato pa imaš postavko x let brez škode :D zavaroval vozilo na WIZ v 1 uri od doma! 440€ ceneje, kot kjerkoli drugje 8) Za mesec in pol sem direkt na šalterju LOGO plačal glih 100€ cestnina + zavarovanje, za 1 leto WIZ pa samo 263€ zavarovanja 110kW.


Meni je načeloma vseeno... Me pa zanima, kaj boš čez kakih 5 let, ko ti poteče bonus po stari polici, ti pa boš hotel kasko? Pritožuješ se lahko zgolj nad sabo, ker si zavaroval na šalterju :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a f.taunus Če jul 18, 2013 9:24 am

odprti clio je napisal/-a:
Ivan36 je napisal/-a:Zato pa imaš postavko x let brez škode :D zavaroval vozilo na WIZ v 1 uri od doma! 440€ ceneje, kot kjerkoli drugje 8) Za mesec in pol sem direkt na šalterju LOGO plačal glih 100€ cestnina + zavarovanje, za 1 leto WIZ pa samo 263€ zavarovanja 110kW.


Meni je načeloma vseeno... Me pa zanima, kaj boš čez kakih 5 let, ko ti poteče bonus po stari polici, ti pa boš hotel kasko? Pritožuješ se lahko zgolj nad sabo, ker si zavaroval na šalterju :)

Oprosti, ampak deluješ mi kot nekdo, ki ga zastopnik konkretno napizduje, kak ti on eden in edini vse zrihta. Pojdi povprašat še kam drugam, ko sklepaš zavarovanje.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Če jul 18, 2013 11:08 am

f.taunus je napisal/-a:
odprti clio je napisal/-a:Meni je načeloma vseeno... Me pa zanima, kaj boš čez kakih 5 let, ko ti poteče bonus po stari polici, ti pa boš hotel kasko? Pritožuješ se lahko zgolj nad sabo, ker si zavaroval na šalterju :)

Oprosti, ampak deluješ mi kot nekdo, ki ga zastopnik konkretno napizduje, kak ti on eden in edini vse zrihta. Pojdi povprašat še kam drugam, ko sklepaš zavarovanje.


Motiš se, sam si sklepam. Pri Wizz-u obljubljajo potrdilo o pridobljenem bonusu, s katerim si lahko zgolj ta zadnjo obrišeš, ko ti začnejo leteti reklamacije ;) in sem ravno mel tak primer, ko se je stranka pizdila, da kaj je tok problemov pri sklepanju zavarovanja. Te pa idi na wizz po kasko. Podpisal je pa pri meni, si moreš mislit?

Dokler imaš AO in mogoče še AO+ je načeloma vsem vseeno. A še nisem dobil Wizz-ove police v roko, pod katero ne bi mogel iti. Drugo vprašanje je, če se mi da pretegnit za arogantne riti in nabijat popust na police v vrednosti 150 €. Pa sem že dal tud na take police ogromne popuste (polota sem zavaroval za 85 €), samo je bila tudi oseba taka, da se je dal pogovarjat z njo.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Ivan36 Če jul 18, 2013 2:58 pm

Ma jaz kupujem taka j***a za 500€ al še manj, da KASKO sploh ne rabim več ako pride do nesreče odpeljemo na odpad pa po druzga za 200€ :lol: in vozi miško :D
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a vepar Če jul 18, 2013 4:36 pm

o kakšnih procentih se to pogovarjamo..
recimo jaz imam 50% bonusa, potem mi pa agent da 43% variabilnega popusta, ter še 4% na keš.. se da še bolje? al me agent nate*** :D
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Prokarjon Če jul 18, 2013 10:40 pm

Ja, manjka še 5%. hehe =P
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a zuzek Če avg 01, 2013 10:27 pm

odprti clio je napisal/-a:
zuzek je napisal/-a:kako je v primeru nesreče?kako je v primeru izplačila, če je avto totalka?
Tisti, v kogar si se zaletel, bo dobil izplačano škodo. Ali bo cel znesek krila zavarovalnica, pa je odvisno od tebe (oz. tega, kaj določajo splošni pogoji).


pri splošnih pogojih nisem zasledil nič o izplačilu, zato me zanima mnenje na podlagi tistih, ki so že zavarovali prek G24

f.taunus je napisal/-a:Zanima te le osnovno zavarovanje in zavarovanje voznika za telesne poškodbe. Kaj ima zdaj pri tem veze izplačilo totalke?

sem se napačno izrazil za totalko, zanima me da ni kak hakeljc v primeru prometne nesreče, povzročene iz moje strani,
da moram potem še sam kaj plačat


tisti, ki ste zavarovali na G24 napišite mnenje :mrgreen:
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Pe avg 02, 2013 9:28 am

Če v splošnih pogojih ni zabeleženo, da sam kriješ strošek, tega ne kriješ. Kako pa je z izplačilom za druge, pa niti ni tvoj problem. Je prej stvar dogovora oškodovanca in zavarovalnice, kjer si zavaroval svojo odgovornost.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov