Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 02, 2013 10:08 am

Pa kje dobite vi take popuste? Jaz imam kar dober popust pa še vedno plačam skoraj 800 e kasko in ao plus in osnovno za avto vreden cca 21k evrov in 85kw....al me nateguje agent al pa ne vem kje vi te cifre dobivate? :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a zuzek Ne avg 04, 2013 3:13 am

še kakšno mnenje?

zanimam se za osnovno zavarovanje ali AO+ pri G24 ?
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Po avg 05, 2013 9:29 am

Kako AO ali AO+?

Ao+ je dodatno zavarovanje voznika. AO je obvezno zavarovanje, ki krije vso škodo (do zavarovalnih vsot) z izjemo poškodb povzročitelja in poškodb na povzročiteljevem vozilu.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Blinder Po avg 05, 2013 10:23 am

Še ena zavarovalnica, https://www.hi3.si/
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a zuzek Po avg 05, 2013 4:13 pm

odprti clio je napisal/-a:Kako AO ali AO+?

Ao+ je dodatno zavarovanje voznika. AO je obvezno zavarovanje, ki krije vso škodo (do zavarovalnih vsot) z izjemo poškodb povzročitelja in poškodb na povzročiteljevem vozilu.

ali z AO+ no.. sem narobe napisal, uglavnem samo osnovno ali osnovno in ao+
Alergičen na rjo
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 To okt 01, 2013 7:23 am

Dokler imaš AO in mogoče še AO+ je načeloma vsem vseeno. A še nisem dobil Wizz-ove police v roko, pod katero ne bi mogel iti. Drugo vprašanje je, če se mi da pretegnit za arogantne riti in nabijat popust na police v vrednosti 150 €. Pa sem že dal tud na take police ogromne popuste (polota sem zavaroval za 85 €), samo je bila tudi oseba taka, da se je dal pogovarjat z njo.


Tudi zaradi tega sem šel na g24. Samo osnovno in ao+. Skoraj pol ceneje kot prej, s tem da sem imel prej "paketni popust" in ne vem kakšne vse popuste, ker sem imel še kasko (ki je bilo v resnici relativno poceni, ampak vseeno drago).
Ampak zakaj bi nekega agenta na kolenih prosil in se pogajal za vsakih 30 evrov popusta. Lepo trikrat klikneš in dobiš ceno, to je to, zakaj bi meni dal agent popust, ker sem mu všeč, nekomu drugemu pa ne? Sej itak vsakega prepriča, da se je za njega pa extra potrudil in da bo skoraj še iz lastnega žepa plačal pol njegove police. Klinc gleda agente. Pri g24 pa pogoje vidiš vsaj ko skleneš zavarovanje, oz. pred plačilom, pri agentu jih pa še takrat ne.
Ti si ga zavaroval za 85€...celga hudiča si naredil, res :) Petkrat si kliknil in natisnil polico.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio To okt 01, 2013 8:45 am

Pa spisal odločitveni in obrazložil zavarovalnici čemu sem na že tako ugodno polico pritisnil popust, ki presega popuste pri marsikaterem kasku. Tudi iz lastnega žepa je že šlo v naši pisarni, ko so letele reklamacije. Povprečni popust, ki ga potalam, je tako visok, da samo še čakam, kdaj mi bodo odvzeli zastop. Menda se mi ni za bati samo zato, ker imam pozitiven škodni rezultat.

Da ne boš mislil, da ne grem za večino strank prvo pogledat na g24 in potem butnem nižjo ceno ;) Zuzek je bil prvi, ki je na g24 dobil tako poceni, da nisem prišel zraven.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 To okt 01, 2013 10:10 am

No vidiš da je g24 koristna. Ampak zakaj bi jaz sprintal ponudbo od g24 in šel k svojemu agentu, da mi da on nižjo ceno...če bi mi jo lahko dal letos, bi mi lahko dal tudi lani, pa ni, tako da se bo moral spustit naslednjič vsaj 10-20% pod g24, da pridem nazaj, ker zaradi 10 evrov nihče ne menja zavarovalnice.
No, potem mi pa povej koliko je najnižja cena za osnovno, ao+ in asistence za 105 kw, vse ostalo po želji da je maximalni popust. Seveda napiši ceno, ki jo bi dal vsakemu s temi pogoji, ne samo svoji sestri ali kaj podobnega.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio To okt 01, 2013 10:43 am

cc09 je napisal/-a:No vidiš da je g24 koristna. Ampak zakaj bi jaz sprintal ponudbo od g24 in šel k svojemu agentu, da mi da on nižjo ceno...če bi mi jo lahko dal letos, bi mi lahko dal tudi lani, pa ni, tako da se bo moral spustit naslednjič vsaj 10-20% pod g24, da pridem nazaj, ker zaradi 10 evrov nihče ne menja zavarovalnice.
No, potem mi pa povej koliko je najnižja cena za osnovno, ao+ in asistence za 105 kw, vse ostalo po želji da je maximalni popust.


To je zelo odvisno... Če vzameva naslednje podatke: leto rojstva 1980, izdelava voz. dov. 1998, 4. premijski razred in enkratno plačilo smo nekje na 210 €. Če ni BMW. V izračunu je torej AO, AO+ in asistenca.

Če si pa član PGD, imaš otroka in opravljen trening varne vožnje (+ zgoraj našteto) si pa nekje na 166 €.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 To okt 01, 2013 11:00 am

Nisem gasilec, nimam otroka niti tečaja, in sem na spodnji ceni pri g24. Niti nimam 15 let izpita. Vseeno priznam da imaš kar v redu ceno, za katero pa dvomim, da bi jo kar tako dal od sebe vsakemu, ki pride mimo. Zgleda da je konkurenca končno naredila svoje. Še pred par leti bi lahko sanjal 160 evrov s cliotom in 55 kw.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio To okt 01, 2013 11:29 am

Zanimivo... :-?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer To okt 01, 2013 1:14 pm

cc09 je napisal/-a:No vidiš da je g24 koristna. Ampak zakaj bi jaz sprintal ponudbo od g24 in šel k svojemu agentu, da mi da on nižjo ceno...če bi mi jo lahko dal letos, bi mi lahko dal tudi lani, pa ni, tako da se bo moral spustit naslednjič vsaj 10-20% pod g24, da pridem nazaj, ker zaradi 10 evrov nihče ne menja zavarovalnice.
No, potem mi pa povej koliko je najnižja cena za osnovno, ao+ in asistence za 105 kw, vse ostalo po želji da je maximalni popust. Seveda napiši ceno, ki jo bi dal vsakemu s temi pogoji, ne samo svoji sestri ali kaj podobnega.


Več kot 90% ljudi ne dela tega kar si napisal, torej ne skače vsako leto od ene do druge zavarovalnice. Če bi to vsi počeli bi bil celi kaos.

To je podobno, kot če bi v eno trgovino šel kupit mleko, v drugo kruh, v tretjo pa meso in na koncu bi za potne stroške dal več kot si privarčeval ;)

Ne bom rekel, da konkurenca ni dobra, seveda da je, zato plačujemo že 5 let vsako leto cenejše energente (elektriko, plin itd.), kljub podražitvam teh surovin, vendar očitno znižanih maržah zaradi konkurence. Prav tako za internet, telefonijo, zavarovalništvo itd.. Tudi pri prehrani je taka konkurenca, da če je nebi bilo, bi bilo vse za pol držaje, in dobro da je konkurenca!
Le tiste stvari so dražje, kjer NI konkurence, torej večinoma še vedno državne stvari, monopolistične.

Moreš pa razumeti, da ima zavarovalnica postavljeno določeno izhodiščno ceno, katero lahko prilagaja z popustni raznoraznim razmeram na trgu, kot se to sedaj dogaja, ko ena zavarovalnica nenormalno zniža ceno in ji druge skušajo sledit ali pa le do določene mere. Vendar so vsa ta znižanja bolj ali manj kratkotrajna (zavarovalnice večinoma delajo v minus, da pridobijo stranke), ampak vedno se ena zavarovalnica najde.

Internetno sklepanje je zato cenejše, ker zavarovalnica nima z tabo popolnoma nobenih stikov in skrbi, vse dokler ne prijaviš škodo. In zato je logično cenejša, isto kot raznorazne internetne trgovine (mimovrste itd.), kateri nimajo svojih pisarn, zato ne rabijo plačat elektrike, ogrevanja, prodajalcev itd.

Vsaka stvar pa ima svoje pozitivne in negativne stvari. Pri nakupu preko interneta moreš zapravit veliko veliko več časa kot če bi stopil do trgovine, kajti vska podatek moreš sam poiskati, kar ti vzame kar nekaj časa. Je pa res, da izdelek lahko dobiš občutno ceneje, vendar zapraviš več časa.
Torej ti spletni nakupi niso za vse ljudi. Veliki večini kupcem se enostavno ne da prebirati splošnih pogojev in praktično sploh ne vedo kaj so sklenili oz. kupili.
Ti osebno spadaš med tiste redke ljudi, kateri preberejo splošne pogoje, večini se pa to ne da in zaupajo svojim agentom.

Prav zato je zelo pozitivna stvar, če si več let pri isti zavarovalnici in če imaš vse pri eni zavarovalnici (po možnosti še pri istem agentu) ta, da ti gredo prej na roko, kot tistemu, ki je eno leto pri njih ali ima samo eno vrsto zavarovanj.
Saj dokler se ti nič ne zgodi tega ne opaziš. Vsi se učimo z napak in šele takrat vidiš kaj pomeni imeti dober kontakt.

Enako je pri servisiranju avta. A vsako leto greš k najcenejšemu mehaniku? Prepričan sem, da je odgovor, ne. Greš k mehaniku, kateremu zaupaš in veš, da ti bo le tisto popravil, kar je res potrebno popravit in te ne bo "nategnil".

Se splača malo zamislit glede tega, verjemi. Prej ali slej se vsakemu zgodi nekaj nepričakovanega in dober servis največ šteje. Več kot pa prihranek za tistih 10, 20€.

Ps.: Trenutne razmere so res takšne, da bi vsi želeli imeti zavarovanja zastonj in zaradi tega smo dobesedno na "tržnici" in se pogajamo kot kakšni arabci na tržnici. Pred "recesijo" tega skoraj ni bilo, glede na to, kako se je to razpaslo sedaj, konkurenca je pa bila skoraj enaka.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 To okt 01, 2013 1:58 pm

Niti jaz ne bi (niti nisem) šel drugam zaradi 10 evrov. Ampak razlika je bila najmanj 100 in več. Za 105 kw avto ti noben informativni izračun na internetu s 50% bonusom ne bo dal obveznega pod 300-320 evrov. Pri g24 pa stane skoraj enkrat manj, no pa tudi odprti_clio bi skoraj izenačil to ceno. Za toliko se pa že menja. Tudi če ne bi šel k g24, bi šel pa k cliotu :)
Se pa ne strinjam, da ti to vzame (pre)več časa (morda prvič), še manj pa internetni nakupi. Če tu prišparaš 100-200 evrov se že splača zabit uro ali pa dve in malo prečekirat. To bi moral naredit tudi če bi šel potem k svojemu agentu, da vsaj veš koliko ga lahko stisneš. A misliš, da bi odprti_clio dal kar tako še 30-40% popusta, samo zato, ker si vstopil čez vrata? Komu se ne da, pa naj plača.
Tudi drugače je treba nagrajevat tiste, ki zbijejo cene. Toliko jamranja kako so nizke plače, kako je vse drago, potem pa nekdo pride s 30-40% nižjo ceno in to nikogar ne briga...smešno. Tudi če bo trajalo samo leto ali dve, tudi v tem času se da prišparat veliko.

Konkurenca je bila enaka, ampak so imeli vsi enake cene, oz. kako si se dogovoril z agentom. Sej so bli tudi prej informativni izračuni na internetu, ampak tiste cene ni nihče plačal. g24 in wiz sta prva javno ponudila neke realne cene, za katere se bi včasih moral strašno pogajat. In ni problem agentov v tem, da ne morejo dat po taki ceni, lahko, njihov problem je, da ne morejo vsem dat po takih cenah. In kot si napisal, greš k tistemu, ki te ne bo nategnil...vsi smo bili nategovani dokler ni blo krize, to se zdaj lepo vidi. Cene so šle dol za tretjino, minimalno.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Sr okt 02, 2013 9:30 am

cc09 je napisal/-a:...za katero pa dvomim, da bi jo kar tako dal od sebe vsakemu, ki pride mimo...


Veš kaj pa mene preseneča? Da še najmanj polic sklenem s tistimi, katerim iz prve ponudim tako ponudbo... Iz parih sem potem nekako "izvrtal", da so drugje plačali več, ker so po pogovoru s kolegi nekako domnevali, da je nat*g. Sem zgubil stranko s fino polico, ki je pri isti zavarovalnici plačala cca 200 € več - je rekel, da ni mogoče, da mu naredim za 200 € ceneje kot zavarovalnica in da ga čem našponat.

Pa bodi pameten, kaj boš naredil :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 Sr okt 02, 2013 1:50 pm

Hja, kdo ti je kriv, če pa tudi ti pišeš po internetu, da če je nekaj cenejše, ne more bit enako dobro. Nič ne misliš na čase, ko boš ti res najcenejši? :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio Če okt 03, 2013 8:32 am

Sem res to kje napisal..? oops Želel sem napisati, da prideš pri vseh zavarovalnicah na bolj ali manj isto ceno in da je nujno pogledati kaj se zavaruje (ker so včasih prenizke cene produkt neupravičenih popustov in/ali franšiz).

Ponudbe pa pošljamo prek neke strežniške aplikacije, tako da je povzetek (zelo kratek povzetek) pogojev ob ceni. Tudi franšiza na kombinacijo H.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a zuzek Po okt 07, 2013 11:12 pm

@cc09:

tako kot ti razmišljaš in sem tudi jaz (zavaroval na g24 in prišparal 70€), vedi da razmišlja malo ljudi oz.
folk tam do 30 let, drugi si pa raje zavarujejo pri zavarovalnici, kjer so že več let in ji zaupajo, ko jim agent
da kak popust, je samo še dodaten bonus, ker to ni špeža da vsak gleda da bo manj plačal.

se pravi največ jim pomeni zadovoljstvo in kvalitetno zavarovanje, pa veliko vlogo igra tudi nadomestni avto

in velika večina je tudi mnenja da najcenejše ni najboljše in je kak hakelc sigurno vmes (četudi ni) torej
ta način oglaševanja zavarovalnice, kot najcenjša ni ravno uspešen pri nas (vsaj pri starejših voznikih)
Alergičen na rjo
 
riki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne feb 05, 2006 5:24 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a riki To okt 08, 2013 8:40 pm

Včasih se splača za rokav pocukat kakega agenta v lokalni poslovalnici katerekoli zavarovalnice. Dajejo kar konkretne popuste.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 Pe okt 18, 2013 7:30 am

zuzek je napisal/-a:@cc09:

tako kot ti razmišljaš in sem tudi jaz (zavaroval na g24 in prišparal 70€), vedi da razmišlja malo ljudi oz.
folk tam do 30 let, drugi si pa raje zavarujejo pri zavarovalnici, kjer so že več let in ji zaupajo, ko jim agent
da kak popust, je samo še dodaten bonus, ker to ni špeža da vsak gleda da bo manj plačal.

se pravi največ jim pomeni zadovoljstvo in kvalitetno zavarovanje, pa veliko vlogo igra tudi nadomestni avto

in velika večina je tudi mnenja da najcenejše ni najboljše in je kak hakelc sigurno vmes (četudi ni) torej
ta način oglaševanja zavarovalnice, kot najcenjša ni ravno uspešen pri nas (vsaj pri starejših voznikih)

Seveda, jaz bi tudi raje tam kot zadnjih 10 let, ampak vse ima svoje meje. Ne verjamem pa, da gre zavarovalnica v izgubo namenoma. Tega si ne morejo privoščit. Niti si ne morejo privoščit čez leto ali dve dvignit cene, ker tisti, ki so šli "hitro" k njim, bojo šli tudi hitro drugam. Elektrika tudi ni mogla bit cenejša dokler ni prišel gen-i, ali pa plin, potem so pa naenkrat vsi lahko spustili, pa zato nima noben izgube. Takih primerov je še tisoč.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer Pe okt 18, 2013 10:21 am

cc09 je napisal/-a:Seveda, jaz bi tudi raje tam kot zadnjih 10 let, ampak vse ima svoje meje. Ne verjamem pa, da gre zavarovalnica v izgubo namenoma. Tega si ne morejo privoščit. Niti si ne morejo privoščit čez leto ali dve dvignit cene, ker tisti, ki so šli "hitro" k njim, bojo šli tudi hitro drugam. Elektrika tudi ni mogla bit cenejša dokler ni prišel gen-i, ali pa plin, potem so pa naenkrat vsi lahko spustili, pa zato nima noben izgube. Takih primerov je še tisoč.


Se pa dogaja točno to kar si napisal. Recimo Generali v Sloveniji je na začetku nekaj let sigurno imel izgube. Še sedaj morejo dosti zapravit za reklame, ki se non stop vrtijo in akcije, ki jih morejo delat vse zavarovalnice. Seveda se to pozna pri zavarovalnici nekje druge (pri izplačilu škod, drugačnih pogojih, drugačni ciljni skupini zavarovancev, drugačni zastopniški proviziji itd...). Na kratki rok zavarovalnica lahko gre v minus, na dolgi rok pa ne.

Seveda tu največjo vlogo igrajo škode, katere ne moreš napovedat. Če ima zavarovalnica recimo za 1mio MANJ škod v enem letu in 0,5mio MANJ premije, je tako profitiral tisto leto 0,5mio. Zato JE najbolj pomembno za Zavarovance, kako zavarovalnice obravnavajo škode posameznika.

Raznorazne akcije imajo točno takšen vpliv, kot si sam napisal. 1. leto pridobijo stranko z manjšo premijo, 2. leto pa zgubijo stranko, če premija spet ni manjša od konkurence. Določen procent seveda ostane tam. In lahko povem, da je vsako leto druga zavarovalnica ugodnejša oz. odvisno od trenutnih akcij. Manjše zavarovalnice pač morejo tako delat, če hočejo preživeti, večje pa si lahko "zmišljujeo".

Recimo najlepši zadnji primer je ravno AS, ki je uvedel obvezne odbitne franšize pri delnih kombinacijah (stekla, živali, parkirišče) in je zgubil kar precej strank oz. premije. AMPAK na dolgi rok je to vseeno lahko boljše, ker bi se naj škode zmanjšale. Vendar to noben ne more zagarantirat.
Pa še ostale zavarovalnice so začele počasi it v to obvezno franšizo. Bo čas pokazal če je to dobra ali slaba odločitev.

Recimo Triglav je že kar nekaj let zgubljal stranke, ker je zaspal, sedaj jh pa na ta račun dobiva nazaj in z določenimi akcijami. Vendar če se bodo škode tudi dvignile bo dejansko delal v minus.

Zavarovalnice in ponudnike energentov še sedaj ne moreš primerjati, ker so le ti v zaostanku. Po moje imajo še ogromne rezerve te velike energetske družbe, in bodo morale cene še kar konkretno znižat v prihodnjih letih. Konec koncev jim tudi čiščenje med zaposlenimi oz. racionalizacija podjetja ne uide.
To kar v javni upravi noben ne upa ne zna izvesti, v privatnem sektorju se pa že nekaj let dogaja. Z resnico se bo potrebno sprijaznit.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov