Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo To jun 17, 2014 8:24 am

Blinder je napisal/-a:Kako poteka sklenitev zavarovanja pri g24? Pa tudi tisti podatki za izpolnitev v web aplikaciji, št. letno prevoženih km, trenutno zavarovanje itd..

Bolj simpl skoraj ne gre.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a pskoda To jun 17, 2014 8:45 am

Bolj simpl pa res ne gre ;)
Lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Blinder To jun 17, 2014 9:49 am

In če naprimer daš napačne podatke, recikmo o lastništvu vozila, ali pa o letnih prevoženih kilometrih itd??
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo To jun 17, 2014 2:05 pm

Blinder je napisal/-a:In če naprimer daš napačne podatke, recikmo o lastništvu vozila, ali pa o letnih prevoženih kilometrih itd??

Nič se ne zgodi, ker ne preverjajo. Sicer pa probaj dati različne km pa boš videl koliko se pozna pri ceni.
Tudi če si avto šele kupil, pa ti ne pripada bonus 1 razred, ti ga "podarijo".
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer To jun 17, 2014 4:56 pm

Ampak pri 1. škodi cenilec preveri dejanske podatke (prevoženi km itd..) in sledi najbrž poračun ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a odprti clio To jun 17, 2014 5:04 pm

Blinder je napisal/-a:In če naprimer daš napačne podatke, recikmo o lastništvu vozila ... ?


Ti bodo pa na registraciji zavrnili polico.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo To jun 17, 2014 6:06 pm

Ne napišeš dejanskega stanja km, ampak samo predvideno letno kilometrino. Po moje imajo to zaradi statistike, ne pa zato, da te potem skubijo.
Ne zdej strašit fantje, ker ni razloga za to. ;)
 
eg0n
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po jun 11, 2012 1:47 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a eg0n Sr jun 18, 2014 1:39 pm

Sklenit zavarovanje je povsod izi. Bolj se je za vprašat, kako rešiš škodo pri online zavarovanjih. Tale ga je dobr razsula, pa zgleda dost srečna z wizom.

https://www.youtube.com/watch?v=plgsNV5E_Ys
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer Sr jun 18, 2014 2:17 pm

hippo je napisal/-a:Ne napišeš dejanskega stanja km, ampak samo predvideno letno kilometrino. Po moje imajo to zaradi statistike, ne pa zato, da te potem skubijo.
Ne zdej strašit fantje, ker ni razloga za to. ;)


Če imajo prevoženi KM vpliv na ceno pri izračunu zavarovanja definitivno je pomemben podatek, katerega preverijo, če ne prej pa pri škodi.

Tista varianta zavarovanje na kilometre, če se prav spomin pri Generaliju, torej G24 ima tudi zelo velik vpliv na ceno in je pomemben podatek.

Torej ni vse tako nedolžno kot zgleda.

Vse ostale podatke, pa "naj bi" preverili na upravni enoti oz. tehničnih pregledih. Predusem je pomemben podatek o moči motorja v KW. Recimo če ima vozilo 100KW in se sklene zavarovanje za 60KW (teoretično) in če niso na tehničnih pregledih pozorni (iz izkušenj povem da se to zelo hitro lahko zgodi), vam potrdijo prometno in je zadeva registrirana za 1 leto.
Ne me pa spraševat kako je pri škodi oz. če kdo ugotovi. Pač se po moje popravi in poračuna premija, drugo ni možno storit.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a Daedalus Sr jun 18, 2014 3:16 pm

eg0n je napisal/-a:Sklenit zavarovanje je povsod izi. Bolj se je za vprašat, kako rešiš škodo pri online zavarovanjih. Tale ga je dobr razsula, pa zgleda dost srečna z wizom.

https://www.youtube.com/watch?v=plgsNV5E_Ys


Ti to resno? WIZ-ovo propagando ti podajaš kot merodajni vir informacij?


Da dodam še moje mnenje glede vsega tega: sam cenim nek oseben odnos in to, da človeka, ki te stvari zame ureja, poznam. Zato se za minimalen prihranek v mojem primeru ne bi odločil za neka online zavarovanja.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a gusti85 Sr jun 18, 2014 4:11 pm

Ne kapiram najbolj smiselnosti tega wiz-a!? Sem si iz firbca šel računat koliko bi me prišlo AO, AO+ in avtomobilska asistenca z P307 1.6 16V. Pa mi je na spletni strani izračunalo 240€, jaz sem pa za ves komplet pri triglavu plačal 200€ (mali paket + asistenca PLUS). Imam pa -50%.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a ghandaed Sr jun 18, 2014 4:14 pm

Ko so ven prišli so bili zelo ugodni, zdaj so se pa precej podražili (oz. se je konkurenca pocenila).
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo Sr jun 18, 2014 4:59 pm

MasTTer je napisal/-a:Če imajo prevoženi KM vpliv na ceno pri izračunu zavarovanja definitivno je pomemben podatek, katerega preverijo, če ne prej pa pri škodi.

Malo sem se poigral z izračunom in ugotovil, da je razlika pri vpisanih 10.000 km in 30.000 km celih 10€ pri premiji. Tako da vpišeš nek približek +-1'5% pa bo vseeno ok.

Daedalus je napisal/-a:Da dodam še moje mnenje glede vsega tega: sam cenim nek oseben odnos in to, da človeka, ki te stvari zame ureja, poznam. Zato se za minimalen prihranek v mojem primeru ne bi odločil za neka online zavarovanja.

Jaz sem jih poznal, pa so bli strici (ne iz ozadja) zelo prijazni, pa so me vseeno šponali. Tako da meni je online kar všeč.

gusti85 je napisal/-a:Ne kapiram najbolj smiselnosti tega wiz-a!? Sem si iz firbca šel računat koliko bi me prišlo AO, AO+ in avtomobilska asistenca z P307 1.6 16V. Pa mi je na spletni strani izračunalo 240€, jaz sem pa za ves komplet pri triglavu plačal 200€ (mali paket + asistenca PLUS). Imam pa -50%.

Vedno ko sem sam zavaroval svoje avtomobile je bil wiz precej dražji (govorim samo o AO in AO+), tako da jih praktično med seboj ne moreš primerjat kot dva nizkocenovnika.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a ojnica Ne jun 22, 2014 10:28 pm

Letos bom tudi sam zamenjal Triglav z neko ceneno zavarovalnico. Nisem imel v 10 letih nobene resne nesreče, ne kdo v mene, ne jaz v koga.

Imam 74 KW in polni bonus.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a adis Po jun 23, 2014 9:17 am

ojnica je napisal/-a:Letos bom tudi sam zamenjal Triglav z neko ceneno zavarovalnico. Nisem imel v 10 letih nobene resne nesreče, ne kdo v mene, ne jaz v koga.

Imam 74 KW in polni bonus.


lahko mi pošlješ polico pa ti naredim izračun - pvt.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 Po jun 23, 2014 10:18 am

MasTTer je napisal/-a:Ampak pri 1. škodi cenilec preveri dejanske podatke (prevoženi km itd..) in sledi najbrž poračun ;)

Kako ti bi pri škodi lahko preverili koliko km boš naredil tisto leto? Morali bi videt v preteklost in v prihodnost.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a MasTTer To jun 24, 2014 1:23 pm

cc09 je napisal/-a:Kako ti bi pri škodi lahko preverili koliko km boš naredil tisto leto? Morali bi videt v preteklost in v prihodnost.


Ne ne. Cenilec pogleda koliko je napisano na polici, ko si jo sklepal in primerja z dejanskim stanjem na števcu ob prijavi škode. In recimo, da si že 2 ali več let vpisoval po 10k km manj, pride kar velika razlika. Vsekakor to velja samo za tisto sklepanje zavarovanja na kilometre. To ponuja zelo redko katera zavarovalnic, tudi prav zaradi teh težav.

Če se spomnite je pred nekaj časa en prilepil gor dopis poslan z te zavarovalnice na ta forum kjer je pisalo, da more pač plačat razliko. Če ti vpišeš, da boš prevozil 10k km in plačaš premijo, prevoziš pa dejansko 15k km, pač doplačal še za tistih 5k km zavarovanje za nazaj ko se to ugotovi. Najkasneje pri obnovi zavarovanja bi se moglo... ;)

Pri vseh ostalih je samo informativne narave da se vpišejo prevoženi kilometri, ker manj km se naredi, manj možnosti je, da se pripeti kakšna škoda. Ampak to je malenkost, kot je hippo ugotovil.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a hippo To jun 24, 2014 6:29 pm

MasTTer je napisal/-a:Pri vseh ostalih je samo informativne narave da se vpišejo prevoženi kilometri, ker manj km se naredi, manj možnosti je, da se pripeti kakšna škoda. Ampak to je malenkost, kot je hippo ugotovil.

Ja, razlika pri 5kkm je celih 5€...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a cc09 Če jun 26, 2014 8:31 am

g24 te vpraša koliko km narediš letno. Tudi če 10 let vpisujem manj, da jih npr. naredim 5000, ko pride do škode pa imam na števcu pol milijona, kako vejo, da zadnjih 10 let nisem delal po 5000? Če imam pa od novega avta stalno pri njih zavarovanje, je podobno. Tudi če sem se prvo leto zlagal, kako me bojo za to "kaznovali" 3 leta kasneje? Po moje nemogoče. Morda pa ravno to leto delam ekstra preveč km, a kje piše, da sem jih dolžan obvestit o tem? Sem prebral pogoje, pa se ne spomnem tega.
Jaz sem napisal po resnici kolk najbolje vem, ampak ne mislim jih pa obveščat, če sem se vseeno zmotil.
 
Uporabniški avatar
UDO1
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po apr 09, 2007 3:15 pm

Re: wiz.si ali g24.si?

Napisal/-a UDO1 Če jun 26, 2014 1:49 pm

Če malo prevozite, je ugodna tudi tilia, so pred kratkim pocenili za 20'%: http://www.zav-tilia.si/mojavto/mojavtokm
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov