Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a lancia hf To jan 29, 2013 6:56 pm

f.taunus je napisal/-a:O kakšnih problemih bluziš?


Ne vem koliko bi ti potem pokrila zavarovalnica, če bi se nekdo z tako zavarovalno polico zaletel vate in ti naredil škode za ene 5+k€
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a čare To jan 29, 2013 7:35 pm

Vse.Pogoj za na cesto je osnovno zavarovanje vse ostalo je po želji posameznika.Če jaz tebi z fičotom ki je zavarovanje za celo leto 100€ naredim na 50000€ vrednem avtu škode za 5000€ ti zavarovalnica časti vse jaz pa popušim 15% bonifikacije in popolnoma nič drugega.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a f.taunus To jan 29, 2013 7:52 pm

Minimalne zavarovalne vsote so zakonsko določene ... 1 milijon evrov za materialne škode in 5 milijonov evrov za osebne škode.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a lancia hf To jan 29, 2013 8:02 pm

A potem pa uredu, samo meni to še vedno nekoliko "smrdi" na neke haklce, ke,r če si velike zavarovalnice ne morejo tega špogat si pa neka majhna zavarovalnica kar lahko in bo € kar talala za odškodnine popavila ............
Veš, da bi narod navalil kot "svinje v buče" za tako nizko zavarovalno premijo pa vidiš da ne....... verjetno z razlogom.
Bomo pa tudi vsi tukaj izvedeli kako je s tem samo, da pridejo kašni škodni primeri.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a f.taunus To jan 29, 2013 8:21 pm

Bodi malo bolj konkreten, za katero majhno zavarovalnico namiguješ, da bi bila nesposobna plačati neko škodo?

Tudi če bi katero zavarovalnico res doletela takšna množična katastrofa, ki bi ogrozila likvidnost, je le ta po zakonu zavarovana pri pozavarovalnici, ki pokriva večje rizike, ki bi jih sama zavarovalnica morda ne zmogla.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a lancia hf To jan 29, 2013 9:03 pm

Govora je o G24 čeprav je to neka podružnica Generali-ja ampak ogromno je bilo tudi o tej zavarovalnici napisano pa nič kaj dobrega.
Ni kar brezveze odprla zavarovalnica Generali podružnico G24 in tako niske premije, ker, če bi se to vse lepo sešlo bi to naredila Generali, ki je bolj priznana od G24.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a f.taunus To jan 29, 2013 9:33 pm

G24 sploh ni zavarovalnica, ampak zgolj ime produkta Generalija za sklepanje polic preko interneta. Praktično si sam skleneš zavarovanje, brez zastopnika, brez posrednika. Je pa fajn, da vsaj malo veš kaj delaš, tebi konkretno bi recimo odsvetoval kaj takega, ker nimaš blage veze o zavarovanjih.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a lancia hf To jan 29, 2013 10:12 pm

f.taunus je napisal/-a:G24 sploh ni zavarovalnica, ampak zgolj ime produkta Generalija za sklepanje polic preko interneta. Praktično si sam skleneš zavarovanje, brez zastopnika, brez posrednika. Je pa fajn, da vsaj malo veš kaj delaš, tebi konkretno bi recimo odsvetoval kaj takega, ker nimaš blage veze o zavarovanjih.


In zakaj je treba zaradi tega ime spreminjati.... verjetno so ga z razlogom. Saj smo bili priča raznim "slamnatim" firmam v drugih poslih.
Ker jaz, da nekaj plačam v primeru škode in potem povzročim škodo in še enkrat plačam (nič važno koliko magari 0.50€) to jaz enemu zatlačim nekam ........
Ne me narobe zastopit ampak ne gre se meni za 100€ +- letno ampak, da ko nekaj plača mi naj delajo/krijejo stvari tisti, ki jih plačam ne, da nekaj oni nekaj pa kar name obesilo. Pa ne mislim na izgubo bonusa, ki je povsod isto.
Dobia je zavarovalnica € pri zavarovanju in to je to, če se nim ne izide jo naj pa zaprejo ali dvignejo premije.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a Doche To jan 29, 2013 10:52 pm

To ni spremenjeno ime, ampak kot je že napisal zgoraj.. PRODUKT. Oškodovan ne boš nič in tud večkrat ne boš plačeval. Gre se za to, da kadar ponudijo nekaj preko neta, za to ne potrebujejo agentov, poslovalnic in ni stroškov (tukaj pride malo cenejša premija) .. nimaš pa nekih bajnih možnosti in variant kot pri sklepanju z agentom. Gre se zgolj za osnovno zavarovanje, kar po zakonu mora bit in to je to.

Če povzročiš škodo TI, potem se stroški nastale škode oškodovancu povrnejo iz tvoje police (tukaj ti zgubiš samo premijski razred, kot pri vseh ostalih zavarovanijh in nič drugače).. če si oškodovan ti, se ti pa pokrije iz police tistega kateri ti je nabil avto. Če boš pa sam zabil svoj avto v drevo pa boš tud sam sebi plačal škodo, kot jo plačaš pri Triglavu, ZM, itd.. kadar nimaš sklenjenega kasko zavarovanja.

To je pač samo prilagoditev razmeram na trgu, razmeram v finančnem položaju ljudi in nasploh biti pred konkurenti.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Zavarovanje starejšega avta

Napisal/-a lancia hf To jan 29, 2013 11:04 pm

Razni zakoni predvsem pa produkti pri naši ljubi deželici veš kam so nas pripeljali :? Ko zmanjka teh argumentov se pa začnejo zarote pa nevem še kaj....

Uglavnem saj sem že napisal pustimo času čas in se bo samo iskazalo kako ugodno je ugodno zavarovanje.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov