Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Ne feb 03, 2013 9:11 pm

lancia hf je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:Nisem vedel, da morajo biti avti prilagojeni vam kadilcem. Pepelnik zadaj, verjetno misliš vžigalnik? A ni eden spredaj dovolj? :roll:


Ne ni vžigalnik ampak pepelnik.
Možakar v življenju ni nikoli kadil ampak mu je šlo zelo v "nos", ker je prej pri Francozih in Korejcih imel pepelnik zadaj.
Sedaj ko je kupil nemca pa tega ni bilo in je šel kupiti novega probat mi ga pa ni pustil :mrgreen: ker v njegovem avtomobilu se ne sme kaditi čeprav se ne sme tudi v mojem =P


Potem bi se lahko tudi lastniki stari Passatov pritoževali, saj so imeli vžigalnike in pepelnike spredaj zadaj, pri novih je pa samo spredaj, zadaj je pa 12V vtičnica in navaden predalček, ki se od pepelnika razlikuje samo po tem, da je večji. Po želji lahko stresaš tudi pepel notri :lol:

Pri meni je pa kontra. Ti jebeni pepelniki so že itak majhni, potem pa še vžigalnik zavzame pol prostora in ne moreš dati niti enega ključa notri :roll:
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a lancia hf Ne feb 03, 2013 9:26 pm

peroRS je napisal/-a:
Ti jebeni pepelniki so že itak majhni, potem pa še vžigalnik zavzame pol prostora in ne moreš dati niti enega ključa notri :roll:


Pri nas je to itak zidarski avto in otresajo cigarete skozi okno za "fangl in kelo" je pa dosti prostora v prtlažniku. =P :mrgreen:
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a peroRS Ne feb 03, 2013 9:28 pm

lancia hf je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
Ti jebeni pepelniki so že itak majhni, potem pa še vžigalnik zavzame pol prostora in ne moreš dati niti enega ključa notri :roll:


Pri nas je to itak zidarski avto in otresajo cigarete skozi okno za "fangl in kelo" je pa dosti prostora v prtlažniku. =P :mrgreen:


Nisem mislil na Passata ;) Čeprav glede zidarskega avta in fangla in kele v prtljažniku si kar zadel, pa francoz je :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a lancia hf Ne feb 03, 2013 9:39 pm

peroRS je napisal/-a:
lancia hf je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
Ti jebeni pepelniki so že itak majhni, potem pa še vžigalnik zavzame pol prostora in ne moreš dati niti enega ključa notri :roll:


Pri nas je to itak zidarski avto in otresajo cigarete skozi okno za "fangl in kelo" je pa dosti prostora v prtlažniku. =P :mrgreen:


Nisem mislil na Passata ;) Čeprav glede zidarskega avta in fangla in kele v prtljažniku si kar zadel, pa francoz je :mrgreen:


Bog si ga vedi kaj :?: Mogoče so na vašem koncu kako drugače označeni kot pri nas ko niso nič označeni =P
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a MasTTer To feb 05, 2013 8:37 pm

Gasper` je napisal/-a:Pozdravljeni

Zavarovano imam: citiram "Delne AK kombinacije: D (23,55 eur), E (65,02 eur), H (101,05 eur)"

Se pravi pod E so stekla. Ker mi je kamenček razbil vetrobransko steklo sem želel uveljavljati zavarovalnino in sem dobil zavrnjeno, češ da imam zavarovana navadna stekla, moj avto pa ima senzor za dež.

Na zavarovalnici me prepričujejo, da je senzor za dež dodatna oprema in je moja dolžnost, da pri sklepanju zavarovanja to omenim. Enako bi veljalo za parkirne senzorje itd.

Meni se to zdi skrajno nelogično, saj imajo vendar VIN številko avtomobila, prometno, skratka vse potrebne podatke.

Zanima me vaše mnenje? Je res potrebno vse to omeniti kot dodatno opremo? Sam sem mnenja da ne in je to napaka samo in izključno zavarovalnice (zavarovalnica Maribor).


In kako se imenuje kobinacija oz. kakšno je doplačilo oz. kako je navedeno na polici, v primeru, da pri ZM zavaruješ steklo ki ima senzor za dež?

Jaz ti lahko povem iz dologletnih izkušenj kako je pri AS urejeno to.
Pri nas kombinacija D ali E pokrivata vse dodatke v steklu kot so: senzor za dež, atermično vetrobransko steklo, strešno okno, xsenonske žaromete itd...
Kombinaciji D-mini ter E-mini pa NE pokriva teh dodatkov.

Torej večinoma se sklepata kombinaciji D in E. V primeru, da sam sklenem D-mini ter E-mini vsekakor stranko vprašam če ima kakšen dodatek v steklu. To je res delo zastopnika. No, dobrega zastopnika vsekakor.
Vendar se stranka lahko vseeno odloči da vzame manjšo (cenejšo) kombinacijo, ali zaradi cene, ali pa ker ga dodatek ne zanima in v primeru poškodbe stekla, bo sam doplačal razliko med navadnim in steklom z dodatkom, ali pa enostavno vzame steklo brez dodatka in brez doplačila.

Vozila so pa res v eurotaxu navedena. Vsa novejša so notri, brez kakih res starejših, ter brez najnovejših, ker nekaj časa se potrebuje da se ta eurotax osveži. Uvožena vozila se pa večinoma razlikujejo tako po paketih, kot po moči motorja. In iz tega je razvidno pod serijsko opremo če ima kak dodatek ali ga nima. Ni pa razvina dodatna oprema oz. zastopnik sam ne more vedet brez da mu stranka pove, kar je še vse posebej.


In ne zamešat sledeče. Če ima vozilo dodatne stvari vgrajene (razne spojlerje itd..) in če se kar koli zgodi, se ti deli iz delnih kombinacij (D,E itd..) NE povrnejo.
Če se zgodi nesreča in se pokriva iz polnega kaska, se ti deli povrnejo, seveda v kolikor so zavedeni na polici in je plačana dodatna premija.
V kolikor se pa zgodi nesreča in je krivec nekdo drug (tretja oseba) se iz njegove police pokrije VSA dejanska škoda, kljub temu, da na polici nič ni navedeno.


Nekdo je omenil parkirni senzor. Kaj ima to veze pri delnih kombinacijah? A ima ZM tudi pri H kombinaciji doplačilo za to stvar?? Res me zanima...
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a Kosek1 Če apr 11, 2013 3:39 pm

Gasper, ob sklenitvi zavarovanja bi te moral zastopnik vprašati še za dodatno opremo vozila in kateri paket je (osnovni, Comfortline, Gia) pri različnih firmah se različno imenuje. Od tod tudi razlika, ali je neka oprema zajeta v ETax ceniku ali ne. Če zastopnik opreme ni vpisal, je bila sicer premija nekoliko nižja, nastopijo pa težave pri uveljavljanju škode. :(
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a Kosek1 Če apr 11, 2013 3:43 pm

MasTTer, napisal si zelo dolgo sporočilo. V njem si napisal veliko zanimivih dejstev. Ne glede na vse ti moram povedati, da je treba tudi pri AS zavarovalnici pravilno izbrati znamko in tip vozila, kateri paket opreme ima in vso dodatno opremo. :)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a MasTTer Pe apr 12, 2013 1:40 pm

Kosek1 je napisal/-a:MasTTer, napisal si zelo dolgo sporočilo. V njem si napisal veliko zanimivih dejstev. Ne glede na vse ti moram povedati, da je treba tudi pri AS zavarovalnici pravilno izbrati znamko in tip vozila, kateri paket opreme ima in vso dodatno opremo. :)


Seveda je potrebno pravilno izbrati znamko in model avta. Iz izkušenj lahko povem, da pri eni tretjini vozil to NI pravilno izbrano. Pri mojih policah tega ne boš zasledil, ker še preveč stvari povprašam glede tega :) Če ni kasko kritje, to ne igra velike vloge, je pa vsaj na "izgled" lepše, da je pravo vozilo izbrano.

Konec koncev, če državo ne zanima opis vozila oz. oprema vozila, ki iz prometnega ni razviden..... ;)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Težave pri uveljavljanju delnega kaska

Napisal/-a odprti clio Pe apr 19, 2013 11:32 am

slovenskisin je napisal/-a:
No, meni ne priznajo SERIJSKE opreme!


Kaj ti pa piše na polici? Kateri paket opreme? Renault Laguna 1.9 dCi Authentique?

Če ni na polici pravi paket opreme se lahko obrišeš pod nosom. Žal. No, ne čisto - jaz mislim, da ti bodo krili navadno steklo in delo. Ostane ti doplačilo razlike za senzor in morebiti tudi dražje steklo,
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov