Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Kasko-parkirišče

Napisal/-a Olimpicus Po feb 11, 2013 10:34 am

Malo pomoči prosim....punca mi je zjutraj preden je šla v službo v dvorišču pred bajto z svojim avtom zadela v mojega.Ker seveda nima smisla izpolnjevati poročila ali karkoli drugega me zanima kako najboje pridem skozi?Da bo treba na njenem starem avtu poravnati škodo mi je jasno.Zanima me kako mojega poštimati da bo na zavarovalnici uredu?Imam polni kasko pri Zavarovalnici Tilia.Bom izgubil kak razred ali moral kaj plačat?
Dve leti nazaj je zopet punca :) na parkirišču enga zadela in takrat sem izgubil dva razreda in plačat sem moral nekaj za popravilo odbijača.Najbrž tud zdej ne bom gladko pršu skoz.....
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a abbe Po feb 11, 2013 10:40 am

če imaš posebej zavarovano parkirišče nebo treba nič plačati,pa tudi nobenegaa razreda neboš zgubil...
sam nesmeš pa povedat da veš kdo te je zadel,ker potem bojo od nje terjali "kuponček"
niti ni pametno da si kle na forumu napisal kaj točno je blo.
pel avto na en parking kjer ni videonadzora pa poklič na zavarovalnco pa reč da ti je nekdo avto zadel,pa prašaj če je treba policijsko poročilo met.
po pa h cenilcu.
Ni vse res kar napišem
 
Olimpicus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: So jun 05, 2010 3:24 pm

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a Olimpicus Po feb 11, 2013 10:59 am

Pa bi moral sploh klicat policijo ali je dovolj da grem samo na zavarovalnico in povem da me je nekdo butnil?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a Cefizelj Po feb 11, 2013 2:29 pm

Ne rabiš klicat policije.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a arijan To feb 12, 2013 7:47 am

Odvisno od zavarovalnice, samo mislim da piše da je potrebno poklicat policijo. Drugače ti lahko komplicirajo na zavarovalnici.
Tako kot ti je en prej svetoval. Na en parking zapelji, pokliči na zavarovalnico ali pa svojega agenta, pa naj ti on svetuje ali policija ali lahko brez.

Če poznaš agenta, pol ne boš rabil policije.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a ban To feb 12, 2013 7:54 am

Po moje ne rabš klicat policije. Na zavarovalnici povej, da si šele doma opazu poškodbo, da je lahko stara že par dni ker ne čekiraš avto po vsakem obisku parkirišča.
 
Jonathan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po jan 28, 2013 11:05 pm

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a Jonathan Če feb 14, 2013 9:27 pm

Meni se je to zgodilo na parkirišču, kjer je kamera, sicer že pred leti. Takoj sem poklical zastopnika in mu javil, da mi je neko tele konkretno popraskalo avto, dalje pa je vse uredil on - poklical na zavarovalnico in poslal ven cenilca, ki je prišel, zadevo poslikal in to je to. Pa seveda popravili so :) Sem pa mel zavarovana parkirišča ja. TUdi jaz bi ti priporočal, da se zapelješ nekam, kjer ni kamer (parkirišče), po možnosti greš malo peš naokoli in ne kličeš takoj cenilca, te bo lahko folk čudno gledal :D Moglo bi it skoz.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a MasTTer So feb 16, 2013 1:35 pm

Če želiš uredit tako, da ti bo škoda 100% pokrita na parkirišču, se moraš ravnati tako, kot je napisano v splošnih pogojih, katere si podpisal, ko si podpisal zavarovalno polico. Pri večini zavarovalnicah zahtevajo prijavo na policiji, pri določenih pa res ne. Vendar, se kljub temu lahko tudi brez policijskega zapisnika uredi, vendar zadeva v tem primeru ni več 100%, da bo šla čez. No tudi z pol zapisnikom ni 100%, ker cenilec le bolj ve ocenit vrsto/način poškodbe kot kak policaj, kljub temu, da so vsi "strokovni izvedenci" :D

Uglavnem, če je poškodba na parkirišču od NEZNANEGA vozila pokličeš 113 in prijaviš. Včasih pridejo ven, včasih se pa moreš sam zapeljati na policijsko postajo. Ko prijaviš, greš k svojemu agentu in uredita z cenilcem ogled vozila in odneseš zapisnik na sevis, kjer ti popravijo vozilo.

Če ne pokličeš na 113 oz. prijaviš policiji, se lahko kljub temu oglasiš pri svojemu agentu in bo cenilec ugotovil, če je poškodba res od gibajočega neznanega vozila.

V tvojem primeru je krivec znan in bi zgubil 3 premijska razreda pri obveznem in pri kasko zavarovanju.

Vse ostalo, kar se naj nebi delalo, pa so ti že drugi napisali ;)
 
Kosek1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne sep 02, 2012 8:02 am

Re: Kasko-parkirišče

Napisal/-a Kosek1 Če apr 11, 2013 3:24 pm

abbe, živjo, kako si kaj?

abbe, ne rabiš komplicirat. Zapelji se na cenilno mesto ter prijavi škodo, ki jo je povzročilo neznano motorno vozilo. Prvo škodo dobiš itak povrnjeno v celoti, torej ne izgubiš bonusa niti ni odbitne franšize.

LP
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov