Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Če feb 21, 2013 11:10 am

Pozdravljeni!

Lani sem kupil avto, ki je imel sprednji odbijac malo ruknjen... Letos bi ga dal pa popraviti. Avto imam zavarovan pri zavarovalnici tilia imam pa polni kasko...

Sedaj me pa zanima, če pri letošnjem zavarovanju doplačam odkup prve škode in dam popravit ali se mi odbije franšiza ali ne?

Lp
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a arijan Če feb 21, 2013 11:19 am

Vse je odvisno od tega ali si zavaroval brez odbite franšize, razen v primeru svoje krivde.
Če ni odbite franšize, potem daš popravit pod parking oz vandalizem, tisto čemur je poškodba bolj podobna. V tem primeru ti nič ne plačaš niti premija se ti ne dvige.
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Če feb 21, 2013 11:54 am

Zavarovanje mi poteče marca in bom nanovo podalšal... Krivda ni bila moja avto je imel ze spodaj ruknjeno na odbijaču ob nakupu sedaj bi dal pa popravit.
A odbitna franšiza se mi vseeno odbije tudi, če plačam odkup prve škode?

Škoda je bolj podobna kot da bi prejšni lastnik zadel ob robnik spodaj na desnem kotu...
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a LukL Če feb 21, 2013 12:38 pm

mislim da ti odkup prve škode ravno to krije- da ti ni potrebno plačevati odbitne franšize in da ti ne gre 15% bonusa
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a NoF3ar Če feb 21, 2013 12:46 pm

Ko si zavaroval avto, so ti ga poslikali. Tako da, če se škoda vidi na sliki, nebo nič kruha iz te moke.
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Če feb 21, 2013 12:54 pm

NoF3ar je napisal/-a:Ko si zavaroval avto, so ti ga poslikali. Tako da, če se škoda vidi na sliki, nebo nič kruha iz te moke.


Saj zato bi pa plačal odkup prve škode, da mi nebi odbitne franšize odbili...
 
Uporabniški avatar
NoF3ar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr avg 03, 2011 11:10 am
Kraj: Maribor

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a NoF3ar Če feb 21, 2013 1:00 pm

Zavarovalnica ti nebo krila škode, ki je nastala preden si ti zavaroval avto pri njih. Četudi imaš kasko in odkup prve škode.
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a mucek Če feb 21, 2013 1:04 pm

Odkup prve škode ni to, da ti oni popravijo avto, ki je bil poškodovan pred sklenitvijo pogodbe o zavarovanju ...

LP, g
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a pinny Če feb 21, 2013 1:26 pm

Odkup prve škoda sploh ni to kar si ti misliš! Odkup prve škode je zgolj to, da če uveljaviš zavarovanje v primeru svoje krivde, ne izgubiš bonifikacije.
 
Uporabniški avatar
DiF0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: Po nov 10, 2003 12:35 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a DiF0r Če feb 21, 2013 1:59 pm

pinny je napisal/-a:Odkup prve škoda sploh ni to kar si ti misliš! Odkup prve škode je zgolj to, da če uveljaviš zavarovanje v primeru svoje krivde, ne izgubiš bonifikacije.


Točno tako, odbitno franšizo plačaš v vsakem primeru.
Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a J.McLane Če feb 21, 2013 2:08 pm

Lahko pa vzameš opcijo zavarovanja parkirišč ampak upaš da ti agent ne bo šel pogledat avta. Drugače pa odvisno koliko je ruknjen in če bi ti res priznali to kot parkirišča.

Moje mnenje je da ne zavaruješ parkirišč in s privarčevanimi 100-150 € na zavarovanju porihtaš tisti odbijač. Na splošno je to zavarovanje parkirišč drago, je pa seveda odvisno na kako rizičnih mestih ti večino časa stoji avto (parkirišče pred blokom ali lastna garaža).
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a Prokarjon Če feb 21, 2013 2:43 pm

Odkup prve škode je, da ne izgubljaš bonifikacije ob uveljavljanju zavarovanja.
Odkup franšize je, da ne plačuješ x% od zav. vsote ob uveljavljanju kaska.

V nobenem primeru pa ne bo nič izplačano če je škoda že dokumentirana ali s slikami ali z besednim opisom v sistemu.

Predhodnik ti je lepo svetoval, namesto novega kaska ali zav. parkirišča (razen če je avto še mlad) popraviš kar je za popravit.
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Če feb 21, 2013 3:09 pm

Evo bil sem na servisu in so mi rekli, da bi bilo potrebno menjati tudi odbjač ker je počen spodaj...
Pol je bolje, da uveljavljam kasko na svojo krivdo in pač plačam tisto franšizo?
Bonifukacije pa tko nimam še nič ker sem šele lani začem iz zavarovanjem.

Avto bo star 5 let... je pa alfa 159

lp
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a MasTTer Če feb 21, 2013 3:41 pm

ĐoKc je napisal/-a:Evo bil sem na servisu in so mi rekli, da bi bilo potrebno menjati tudi odbjač ker je počen spodaj...
Pol je bolje, da uveljavljam kasko na svojo krivdo in pač plačam tisto franšizo?
Bonifukacije pa tko nimam še nič ker sem šele lani začem iz zavarovanjem.

Avto bo star 5 let... je pa alfa 159

lp


Tako kot je Prokarjan napisal.

Uveljavljanje škode, ki se je zgodila pred zavarovanjem je kaznivo. Če je poškodba na spodnji strani odbijača, ti ga neznano vozilo ni moglo povzročit, torej iz kombinacije parkirišče ne boš mogel uveljavit, saj se cenilec spozna na te zadeve bolj kot si misliš.

Če bi to škodo uveljavil z polnega kaska, boš mogel najprej plačat franšizo (ponavadi je 1% od vrednosti novega vozila, navedenega na zav. polici), ter naslednje zgubiš 3 premijske razrede. Torej če imaš bonus je to 15%, v tvojem primeru, ko bonusa žal še nimaš pomeni to naslednje leto okoli 35% doplačilo na kasko premijo. Če to zračunaš + franšizo, boš prišel do zaključka, da se ti ne splača uveljavit, če je škoda manjša od recimo 400€...na pamet govorim, ker ne vem kako vozilo imaš.
Seveda je možno odkupit 1. škodo, kar pomeni, da bonusa ne izgubiš pri 1. škodi.
Možno je tudi odkupit franšizo, kar pomeni, da ob sklepanju zavarovanja plačaš tistih 100-150€ več in nimaš frašize. Samo to se po moje preveč ne splača, razen na kaka dražja vozila....
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a Prokarjon Če feb 21, 2013 6:11 pm

ĐoKc je napisal/-a:Evo bil sem na servisu in so mi rekli, da bi bilo potrebno menjati tudi odbjač ker je počen spodaj...
Pol je bolje, da uveljavljam kasko na svojo krivdo in pač plačam tisto franšizo?
Bonifukacije pa tko nimam še nič ker sem šele lani začem iz zavarovanjem.

Avto bo star 5 let... je pa alfa 159

lp


Ooo 159-tko imaš :D Bo še prvi odbijač trpel, verjetno si to že pogruntal :P Vsaj jaz sem v prvem mesecu. Tako da se ne čudim da je poškodovan, ker je kar smotan prvi rilec in teško rata da nikjer nikoli ne zapneš.

Drugače pa kot ti je Mastter napisal. Mislim da boš imel veliko več str. z zavarovanjem in franšizo kot če ga greš rihtat na lastno pest. Ne vem kolk stane nov odbijač, bi moral koga ki uvaža iz IT poznat, bi ti ga verjetno zelo poceni zrihtal, potem pa še barvanje kakšnih 150-200€.
Samo 1% odbitne franšize pride verjetno okoli 250€, plus če greš 3 razrede nazaj pri tebi pomeni 17 razred kar je enako 135% premiji (torej kar si letos dal plus 35% na kasko)... Sicer pa do cenilca in boš videl kako in kaj.

Verjetno res najbolš da sam zrihtaš in si miren
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Če feb 21, 2013 6:38 pm

Mja ful nizka je spredi skor vsak robnik zapneš.
Bom šel pomoje kar na svojo roko zrihtat..
Odbijač pri siloxu je 200€. Bom pa še avtoličarja vprašal, če bi se dalo tega poštimat.
Ker pri Stepančiču mi je rekel, da bi moral novega namontirat pomoje sam zato, da bi še zslužil na men tega pa porihtal pa rodali...
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Če apr 11, 2013 6:11 pm

Evo letus sem doplačal odkup prve škode, da bom dal pobarvati avto... plačati bom edino mogel še 285€ odbitne franšize...
Sedaj me pa zanima, ali moram še kaj plačati ob barvanju ali samo to?
Pobarvati bom dal pa sprednji odbijač in pa oba boka, ker mi je to zimo zadaj na blatnikih čisto barvo popeskalo :?
Ni bilo prozorne zaščitne nalepke...

Lp
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a MasTTer Pe apr 12, 2013 1:52 pm

ĐoKc je napisal/-a:Evo letus sem doplačal odkup prve škode, da bom dal pobarvati avto... plačati bom edino mogel še 285€ odbitne franšize...
Sedaj me pa zanima, ali moram še kaj plačati ob barvanju ali samo to?
Pobarvati bom dal pa sprednji odbijač in pa oba boka, ker mi je to zimo zadaj na blatnikih čisto barvo popeskalo :?
Ni bilo prozorne zaščitne nalepke...

Lp


Barvanje vozila iz kaska kar tako? Nevarnost "kar tako" oz. poškodbe od kamenčkov res ne vem če pokriva kasko. Le nevarnosti, ki so navedene v pogojih imaš pokrite. Kasko ne pomeni, da lahko čisto vse kar si kdo zmisli prijavi. V tem primeru bi bil kasko 10x dražji kot sedaj.

Mimogrede tudi franšizo se da odkupit. Najbrž sta tudi to možnost preračunala? Lahko ti pride manj kot če sam plačaš franšizo ob vsaki škodi, odvisno od ugodnosti, ki jih imaš....

Ps.: Tovarniško barvo ne odstranjuj, če ni res nujno. Vse kar je naknadno pobarvano ni več take kvalitete. Pa vozilo po vsakem večjem posegu ni več to kar je bilo pred posegom....
 
ĐoKc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jul 28, 2010 2:37 pm

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a ĐoKc Pe apr 12, 2013 7:46 pm

Agent mi je rekel, da je odbitna franšiza za moj avto 285€ na vrednost novega vozila in, da lahko dam pobarvati in vnovčim svoj kasko... se bom še malo pozanimal
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odkup prve škode

Napisal/-a DePalmo So apr 13, 2013 12:52 am

Pozanimi se še koliko razredov boš padel ter koliko boš zaradi tega plačal več ob naslednje zavarovanju. Ter še enim za tem oz. kolikor jih bo potrebno da prideš nazaj na svoj bonus.

Se bo računica takoj spremenila.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov