Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a soso Sr mar 13, 2013 8:46 pm

Sorodnik je dobil poziv za vračilo tablic in odjavo vozila, saj je preteklo 30 dni od poteka registarcije. Ker je avto bil pisan na ženo in je v žačetku januarja umrla, avta ne more registrirati, dokler ni zapuščinske razprave. Ker se v kratkem pričakuje, da bo zapuščinska me zanima, kaj se zgodi, če ne vrne tablic in odjavi vozila? Gledam iz finančnega vidika : odjava vozila cca. 15 eur, ponovna prijava, tablice in ostali stroški nanese na vsaj 50 eur.
Deponiranje tablic še obstaja?

lp
AH NI NAM LAHKO!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a čare Sr mar 13, 2013 10:21 pm

Naj pokliče na UE in jim razloži situacijo.Ti bumbarji imajo tam itak vse papirje sam je težko pogledat če človek še obstaja.V skrajni sili bo moral z mrliškim listom na UE
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a MasTTer Pe mar 15, 2013 2:07 pm

Najbolje bo, da jih res kontaktiraš in vprašaš. Zapuščina traja 1-2 meseca, v primeru, da je vse ok.

Recimo vozilo boš mogel vedno odjavit, če ga registriraš na drugo ime, (strošek do 10€ na UE) tako da ta boš mogel plačat. Edini problem je, ker se tablice deponirajo le do 14dni, kolikor vem. Strošek novih tablic je okoli 30€, ter prijava, cestnina ter tehnični pregled.

Torej variante:
1. Pokličeš in vprašaš če lahko še malo počakajo, si zabeležijo v sistem. Po moje bi se dalo uredit.
2. Vozilo odjaviš, deponiraš tablice do 14dni in upaš, da v tem času dobiš zapuščinske papirje, kjer si naveden kot lastnik vozila. Z tem pridobiš tudi bonus od pokojnega, vendar samo v višini let, kot imaš vozniško dovoljenje. Če imaš vozniški izpit 11let ti pripada 50% bonus, drugače manj. Se splača na tistega napisat vozilo, ki ima vsaj toliko let vozniško.
3. Narediš zavarovanje na pokojnega ter registriraš vozilo na njega. Tudi to se da naredit, vendar ne smeš povedat, da je pokojni. Na polico naj tebe navedejo kot Uporabnika ter Zavarovalca, Zavarovanec je pa pokojni. In ko dobiš papirje se lahko prepiše, lahko pa prepišeš po poteku registracije, naslednje leto, če te ne moti.

Na UE tak ne bodo vedeli, da je oseba pokojna, ker imajo sistem iz kamene dobe.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a čare Pe mar 15, 2013 7:19 pm

Kaj je to zdaj neki novga spet z bonifikacijo in leti??Jaz sem mel 8 let izpit pa sem brez problema podedoval vseh 50%
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a f.taunus Pe mar 15, 2013 11:38 pm

čare je napisal/-a:Kaj je to zdaj neki novga spet z bonifikacijo in leti??Jaz sem mel 8 let izpit pa sem brez problema podedoval vseh 50%

Ni nobena nova fora, še vedno se bonifikacija deduje v celoti, ne glede na vozniške izkušnje.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a MasTTer Če mar 21, 2013 1:16 pm

f.taunus je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Kaj je to zdaj neki novga spet z bonifikacijo in leti??Jaz sem mel 8 let izpit pa sem brez problema podedoval vseh 50%

Ni nobena nova fora, še vedno se bonifikacija deduje v celoti, ne glede na vozniške izkušnje.


Ne bo držalo, ker je to odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. Ene, katere mislijo bit sedaj korektne se pač držijo tega druge se pač ne držijo tega zaradi konkurenčnosti drugih itd...
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a f.taunus Če mar 21, 2013 8:39 pm

MasTTer je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Kaj je to zdaj neki novga spet z bonifikacijo in leti??Jaz sem mel 8 let izpit pa sem brez problema podedoval vseh 50%

Ni nobena nova fora, še vedno se bonifikacija deduje v celoti, ne glede na vozniške izkušnje.


Ne bo držalo, ker je to odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. Ene, katere mislijo bit sedaj korektne se pač držijo tega druge se pač ne držijo tega zaradi konkurenčnosti drugih itd...

Dedovati pomeni, sklep po zapuščinski ... to ti je dolžna upoštevati vsaka zavarovalnica, ne glede na tvojo starost in vozniške izkušnje.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odjava vozila in vračilo tablic?

Napisal/-a MasTTer Pe mar 22, 2013 10:31 am

f.taunus je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:
f.taunus je napisal/-a:
čare je napisal/-a:Kaj je to zdaj neki novga spet z bonifikacijo in leti??Jaz sem mel 8 let izpit pa sem brez problema podedoval vseh 50%

Ni nobena nova fora, še vedno se bonifikacija deduje v celoti, ne glede na vozniške izkušnje.


Ne bo držalo, ker je to odvisno od zavarovalnice do zavarovalnice. Ene, katere mislijo bit sedaj korektne se pač držijo tega druge se pač ne držijo tega zaradi konkurenčnosti drugih itd...

Dedovati pomeni, sklep po zapuščinski ... to ti je dolžna upoštevati vsaka zavarovalnica, ne glede na tvojo starost in vozniške izkušnje.


Hja, očitno ne, ker se zdaj AS drži tega. Vendar bom vedel kako je, če delam pri njih že 10let :) Pač po novem je tako, pri nas. Kar je tudi logično, ker z 20let ni fer, da deduješ dedkov 55% bonus in si na istem, kot tisti, kateri pridno naberejo tak bonus do 30leta starosti. Seveda če ne povzročijo nobene škode v teh 12-ih letih.

Po drugi strani je pa lepo, da ti z "neba" pade tak bonus, tudi z tem se popolnoma strinjam :)
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov