Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogoče..

Napisal/-a svetilnik Pe apr 05, 2013 5:30 am

No, bom malo površen pri opisu, toda zanima me kako je to mogoče, da so cene zavarovanj tako različne, kje so kaveljci in na kaj je potrebno biti pozoren...?
Namreč avtomobil imam v letu 2012 zavarovan maksimalno pri zavarovalnici Maribor za 803 eur. (maksimalni kasko, vse kombinacije, odkup prve škode, AO plus, maksimalno asistenco...). Nato sem dal narediti izračune za maksimalno zavarovanje tudi pri drugih zavarovalnicah, in sicer... Grave 715 eur, Tilia 637 eur, nato pa pri Generaliju prvič za 700 eur, nato drugje pri Generaliju za 687 eur in če posljem svojo polico iz ZM, bi se ta cena pri Generaliju še močno znižala, nikakor pa zvišala... kmalu zatem pa me kliče agentka, ki mi je naredila prvo ponudbo pri Generaliju za 700 eur, da mi naredi maksimalno zavarovanje za kar 580 eur... No, malce sem se ji nasmejal in jo podrocal, če je to sploh mogoče... Namreč znesek se mi zdi skrajno nizek...
Kaj pravite vi na to, je to sploh mogoče in kje so lahko kakeršnekoli pasti?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a Ivan36 Pe apr 05, 2013 7:21 am

Soudeležba ;) 300, 600 ali 1000€ pri škodi. Tako sem jaz kao dal samo 262€ za 110kW drugače je 560€ :D
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a svetilnik Pe apr 05, 2013 2:57 pm

Ivan36, mi lahko prosim to malo bolje obrazložiš? Hvala
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a MasTTer Po apr 08, 2013 12:21 pm

Ne da se to napisat. Lahko ti na grobo povem. Najbolj pomembno je, koliko bonifikacije imaš? Če imaš maximalne so razlike manjše. Če bonusa še nimaš so razlike lahko bistveno večje.

Ena cena je lahko po ceniku in pogojih izračunana.
Druga cena je lahko z posebnim popustom.
Tretja cena je lahko z večjim posebnim popustom.
Četrta cena je lahko z še večjim posebnim popustom
Peta cena je lahko z soudeležbami pri določenih ali vseh kombinacijah (franšiza).
Šesta cena je lahko, da imaš nekaj manj zavarovano oz. drugačno.
Sedma cena je lahko z določenimi popusti: zavarovalnica ti pove, na kateri servis moreš it v primeru nesreče, si edini voznik, itd....

Če ti vsi naredijo informativni izračun (in natisnejo seveda) in ta izračun odneseš k enemu agentu, kateremu zaupaš in kateri se spozna na večino kritij od vseh zavarovalnic, ti bo lahko povedal razlike, ali pa če diplomiraš iz te teme. Drugače sam ne boš nikoli vedel, katere so vse tiste razlike :)

Verjemi. Sam delam že precej let in zadnje čase je pač tako stanje, da vsak želi narediti oz. obdržati zavarovanje za vsako ceno. Eni bolj pošteno in ti točno povedo zakaj je cenejše, drugi spet malo manj.

Mariborska načeloma nima toliko teh fint, operirajo z posebnimi popusti, vendar imajo možnost dat franšizo na delne kombinacije. Bolj pazljiv moreš bit pri Tilia, Grawe, Generali, kjer je več pasti. Mi je pa zanimivo, da pri AS še nisi povprašal, ter pri Triglavu. Minili so časi, ko je bila določena zavarovalnica cenejša in določena dražja. Večinoma pri vseh lahko dobiš čisto isto zavarovanje po isti ceni. Le vprašanje časa in samega sebe, koliko boš iztržil.

Odločit se pa moreš sam. Verjemi, da ni tako lahko. Veliko sreče ti želim :)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a sašo5 Po apr 08, 2013 3:06 pm

že nekaj časa je Triglav najcenejši: A4 2008 ll. 105kw - seveda samo osnovno + D kombinacija, logično vsi popusti 360 eur
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a Ivan36 Po apr 08, 2013 4:44 pm

Tu https://g24.si/sl/arhiv-novic/avtomobil ... vno-ugodno
in tu https://www.wiz.si/?utm_source=Google&u ... 3godjyIABQ

poklikaj vse kar bi rad in vozilo pa boš videl razliko :D Recimo pri Marea 85kW je sam 20€ razlike osnovna, za 2.0 me pride 208€ za 142kW pa spet samo 286€ 8)
Imaš postavke letnik zavarovanca in leto brez škode jaz naprimer imam že več od 5 let brez škode v reali 10 s svojim vozilom.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a svetilnik Po apr 08, 2013 6:05 pm

Hvala za obširne odgovore :)
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a Templar Po apr 08, 2013 6:37 pm

Poleg vsega, kar so napisali zgoraj, so tukaj še ene stvari, ki se jim reče SPLOŠNI POGOJI POSLOVANJA, ki SE lahko MOČNO razlikujejo od zavarovalnice do zavarovalnice.
Sploh pri kasku in kombinacijah je drobni tisk, ko misliš, da je nekaj krito pa po pregledu pogojev vidiš da temu ni tako. Recimo:
-če obstaja neoriginalni del ti popravljajo obvezno s tem
-škoda, ki jo krijejo je nesramno omejena (po domače, če se zaletiš v kaj bolj vrednega hitro nisi več krit)
- itd. itd.


Potem so tu že omenjene soudeležbe na škodi oz. odbitne franšize nekatere zavarovalnice pa nižje avtozavarovanje pogojujejo s sklenitvijo osebnih naložbenih zavarovanj. Mene bi pri ZM prišlo zavarovanje skoraj 150EUR cenejše skupaj z možnostjo odkupa prve škode, kot imam pri Z Triglav (pri triglavu nimam odkupa škode), vendar pa bi moral vzet še naložbeno zavarovanje (najmanj cca 40EUR na mesec od tega nekje polovica naložba ostalo zavarovanje in če hočem dobit vsaj nekaj iz naložbenega bi moral ostat pri njih VSAJ 3 leta...) Generalno gledano bi za zavarovanje, ki ga trenutno ne rabim skupaj z avtomobilskim preplačal zavarovanje sklenjeno pri ZT za cca 200 EUR na leto... evo ti računico...
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a odprti clio Po apr 08, 2013 9:03 pm

sašo5 je napisal/-a:že nekaj časa je Triglav najcenejši: A4 2008 ll. 105kw - seveda samo osnovno + D kombinacija, logično vsi popusti 360 eur


Pošlji mi svojo polico. Če je ne naredim ceneje me lahko pljuvaš po forumu celo leto.

Mene so prvo leto tako našponali... Zdaj imam bonusa 20 % plačujem pa 40 % prvotne cene za polni kasko... Go figure...

PS: wizz je za moje pojme nekonkurenčen; za začetek zato, ker so brez premijskih. Kdor se želi z njimi poročit pač naj se :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a sašo5 Po apr 08, 2013 9:21 pm

odprti clio je napisal/-a:Pošlji mi svojo polico. Če je ne naredim ceneje me lahko pljuvaš po forumu celo leto.


si agent Triglava? Lahko se zmeniva - 25.4 mi izteče, ker mi je prejšnji mesec hiša iztekla, sem obenem še povprašal koliko bo to leto avto. Zanimivo mi je, da je zadnjih nekaj let vsako leto ceneje, pa mam vedno 50% bonifikacije (še z juge prenešene) - kaska nimam nikoli....
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a MasTTer To apr 09, 2013 12:22 pm

sašo5 je napisal/-a:že nekaj časa je Triglav najcenejši: A4 2008 ll. 105kw - seveda samo osnovno + D kombinacija, logično vsi popusti 360 eur


Če ti tako zračunam, kot si zgoraj napisal, te pride pri AS zavarovanje za to vozilo okoli 270-300€. Tako da Triglav NI najcenejši. Ne vem, kako naj vam napišem, da NOBENA zavarovalnica trenutno NI najcenejša...upam da razumete :)

Lahko je to isto zavarovanje tudi 250€, lahko je tudi 200€. Odvisno kako se znajdeš in koliko časa, ter živcev boš za to posvetil :)
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a odprti clio To apr 09, 2013 6:08 pm

MasTTer je napisal/-a:Če ti tako zračunam, kot si zgoraj napisal, te pride pri AS zavarovanje za to vozilo okoli 270-300€. Tako da Triglav NI najcenejši. Ne vem, kako naj vam napišem, da [/b]NOBENA zavarovalnica trenutno NI najcenejša[/b]...upam da razumete :)

Lahko je to isto zavarovanje tudi 250€, lahko je tudi 200€. Odvisno kako se znajdeš in koliko časa, ter živcev boš za to posvetil :)


Sicer jih ne delam za Triglav. Tudi ni pomembno za koga jih delam. Hočem povedat, da meja za gor in dol ni. Delam zavarovanje za Caymanna, ki bo cenejše kot moje prvo zavarovanje za Megana karavana... Sam, ko bolje pomislim - sam sebi pljuvam v skledo... Ne gre ceneje kot vam agentje pravijo fantje ;) garajo za vas, ne za***te jih ob prvi ugodnejši ponudbi :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Na kaj je potrebno biti pozoren, oziroma kako je to mogo

Napisal/-a MasTTer Pe apr 12, 2013 1:35 pm

odprti clio je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Če ti tako zračunam, kot si zgoraj napisal, te pride pri AS zavarovanje za to vozilo okoli 270-300€. Tako da Triglav NI najcenejši. Ne vem, kako naj vam napišem, da [/b]NOBENA zavarovalnica trenutno NI najcenejša[/b]...upam da razumete :)

Lahko je to isto zavarovanje tudi 250€, lahko je tudi 200€. Odvisno kako se znajdeš in koliko časa, ter živcev boš za to posvetil :)


Sicer jih ne delam za Triglav. Tudi ni pomembno za koga jih delam. Hočem povedat, da meja za gor in dol ni. Delam zavarovanje za Caymanna, ki bo cenejše kot moje prvo zavarovanje za Megana karavana... Sam, ko bolje pomislim - sam sebi pljuvam v skledo... Ne gre ceneje kot vam agentje pravijo fantje ;) garajo za vas, ne za***te jih ob prvi ugodnejši ponudbi :D


Lepo napisano. Ni vse zlato kar se sveti. Da boš pa vedel kaj dejansko je zlato, pa moreš sam ocenit in vložit kar nekaj truda, ali pa najti človeka, ki mu lahko zaupaš.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov