Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
tjaz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To nov 04, 2008 10:10 pm

Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a tjaz Sr maj 01, 2013 10:08 am

Pozdravljeni!
Ali v primeru, da avtomobil ki ima veljavno Motive service garancijo, dam predelati na plin (Plineks) izgubim garancijo?
lp, Tjaž
 
tjaz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To nov 04, 2008 10:10 pm

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a tjaz Ne maj 05, 2013 5:38 pm

če si slučajno še kdo zastavlja isto vprašanje. Garancija po predelavi na plin NE velja več.
lp,t
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a MasTTer To maj 07, 2013 12:23 pm

Odvisno....če boš vprašal pri Plineks ti bodo rekli da velja! ;)

Če boš/si pa vprašal pri Motive service, ti bodo/so sigurno rekli da ne velja več.

Vendar tu se sprašujem, kaj ima predelava bencinskega motorja na plin zvezo z recimo klimatsko ali krmilno ali katero drugo napravo, ki ni sam "motor"? Čisto nič. Vendar ti avtomatsko odpovedo celotno garancijo, ker še sami ne vedo kaj bi ti naj povedali, ker imajo v pogojih pač napisano, da vsak poseg v sam motor pomeni odpoved garancije. Isto je pri Renault garanciji in še drugod.... Vendar kako je z garancijo na rjavenje? Ja logično...z njihove strani....odpovedano.... To se lahko samo nasmejiš, kako tako velike družbe same ne vedo pojasnit določenih zadev.... :D

Razen, če imajo ta podjetja sklenjen dogovor z določenim vgrajevalcem. V tem primeru pa sploh ni nobenega problema glede garancije. Torej je vse v dogovoru :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a pinny To maj 07, 2013 12:42 pm

Pa če človek malo logičmo pomisl, sam najde odgovor. Ne more ti odpovedat celotne garancije na avto če vgradiš plin. Kake veze pa ma vgradnja plina z npr. podvozjem? Rečejo ja da ne velja, ampak, predvsem zaradi tega, da stranke prestrašijo, ker se jih potem velika večina po tem premisli. Jaz sem tudi dal avto predelat na plin, dal večja platišča, gewinde ipd., pa odgovor je bil, da mi za tisti del več ne velja garancija, v katerega posegaš, kar je čisto logično. Ne more ti nekdo trdit, da ne velja več garancija na np. pleh, podvozje, če ti vgradiš plin, saj plin nima nobene veze z plehom ali podvozjem. Je pa res, da kolk s ekdo komu pusti n... :D.
Npr. ko sem v garancijski dobi menjal vse kljuke na vratih, neko letvico in motorček za pomik šipe, ni nihče vprašal niti gledal na to kako je bil avto predelan, ali pa rekel da to ne gre pod garancijo ker je predelan avto. Res pa da mi kljuk niso menjali tam ko sem kupil avto, izgovor da to ni garancija bla bla, potem pa poslal slike in opis zadeve na par servisev, tudi na uvoznika, in sem najprej dobil odgovor od uvoznika, da naj se oglasim pri prvem serviserju in uredim zadevo. Lep šel do prvega, kjer avta niti pogledali niso, so rekli saj imamo slike, kljuke zgolj naročili katere so jim manjkale, in avto s eje normalno uredil pod garancijo. Seveda se nikoli več nisem vrnil do salona kjer sem kupil avto :D.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a MasTTer Sr maj 08, 2013 12:24 pm

Ja tako nekako sedaj delam tudi sam. Zadržač vrat in še ena zadeva mi je šla in bodo naročili na lastne stroške, ker je vozilo še pod garancijo. No, po njihovem, več ni, ker sem dal vgradit avto plin, vendar tega nimajo zavedeno v bazi. Te manjše stvari ni problem in dokler napake gledajo na koncesijskem servisu.

Težava nastane lahko takrat, ko je kakšna večja, dražja težava in pridejo direkt z matične enote od tipa vozila pregledat vozilo, da ugotovijo in potrdijo če je to res tovarniška napaka. V tem primeru ti lahko gladko zavrnijo garancijo. Mislim, da je napisano v pogoje, da kakršen koli nepooblaščen poseg v vozilo pomeni prekinitev garancije. Torej, če ti olje menjaš sam doma, ti garancija več ne velja za celo vozilo. Ampak to je res nategovanje strank in odvisno kdo koliko popusti, kot si že sam napisal.

Pri mojem vozilu je ena tovarniška napaka (zvočna) na samem motorju (za katero te niti obvestijo ne, vendar ti popravijo pod garancijo!), vendar ker sem dal vgradit plin, je sedaj problem za popravit, ker če pridejo iz Renoja preverit popravilo in opazijo plinsko napravo ne bo krilo. Pooblaščeni servis bi mi seveda takoj zamenjal, ker oni dobijo stroške povrnjene.... :)

Kot rečeno, popolnega odgovora nisem dobil, pa sem zahteval tako pisno kot ustno. Enostavno ne moreš nobenga vprašati, razen, da bi povprašal na uradnih inšpekcijskih mestih, kako je zakonodaja urejena na tem področju, samo se mi ne da.
 
tjaz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To nov 04, 2008 10:10 pm

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a tjaz Sr maj 08, 2013 9:01 pm

stvar debate, ali pa tudi ne.. Sem poklical in vprašal, pa so mi rekli da v tem primeri uzgubim garancijo. Nisem pa spraševal, ali izgubim celotno garancijo, ali samo garancijo na dele ki so neposredo pod vplivom predelave.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a MasTTer Pe maj 10, 2013 12:44 pm

tjaz je napisal/-a:stvar debate, ali pa tudi ne.. Sem poklical in vprašal, pa so mi rekli da v tem primeri uzgubim garancijo. Nisem pa spraševal, ali izgubim celotno garancijo, ali samo garancijo na dele ki so neposredo pod vplivom predelave.


Kar je v bistvu najpomembnejši podatek ;) Vendar ti lahko povem odgovor, ki bo: "Izgubi se celotna garancija". Kar najbrž ne bo držalo, ampak tako se na hitro in brez izgube časa znebiš vprašanja. Stvar je vsekakor na tebi koli se boš pustil.

Če ti pri popravilu napake oz. "manjši" pomoči ne opazijo plinsko napravo, ti garancija vsekakor velja :D
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Garancija Motive service in predelava na plin

Napisal/-a mucek Ne jun 02, 2013 9:39 pm

Sam sem (sicer že pred davnimi sedmimi leti) dobil uradni pisni odgovor, da se v primeru strokovne (=opravljena homologacija) vgradnje plinskega sistema izgubi garancija na motorni in izpušni sklop, za ostale sklope pa garancija ostane nespremenjena. Opel Meriva drugače ...

Lp, g
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov