Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...

Obnova zavarovanja z 50€ ali 100€ OBVEZNE odbitne franšize, pri DELNIH kasko kritjih?

Glasovanje se je zaključilo dne Pe maj 31, 2013 3:01 pm

DA
1
5%
DA, ker zaupam svoji zavarovalnici, agentu.
0
Brez glasov
NE
2
9%
V primeru, da je zavarovanje malo cenejše.
1
5%
V primeru, da je zavarovanje občutno cenejše.
6
27%
V primeru, da je zavarovanje cenejše ravno toliko, kot je franšiza (50 ali 100€).
4
18%
Pri obnovi zavarovanja bi takoj zamenjal zavarovalnico (kjer ni obvezne franšize).
8
36%
Ne vem.
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov : 22
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Če maj 30, 2013 1:41 pm

odprti clio je napisal/-a:
LukL je napisal/-a:

Tuki se glih ne strinjam, kao divjad ni doplačila, točo pa ja ? Tu ni logike

A ti točo popravi kdo za par 10 eur???

Pa tud 100 euro je kr huda tarifa glede na to da si že plačal zavarovanje


Saj, mogoče nisi opazil, da govorim zgolj hipotetično in doplačila ni... Sicer pa ja - pozimi ni nihče spraševal po toči, od sredine aprila naprej pa vsak užaljen, ko mu poveš, da ima samo Triglav opcijo toče kot delni kasko.

Da bo malo lažje; predstavljajte si, da vi pobirate premije. In kakšni ste vi, ko imate kasko. In da so tudi ostali take. Simple as that :D

Tudi divjad stane tam 40 €. Pa zbiješ srno in je za menjat odbijač, maska, luči, vezna, hladilnik... Stekla nič kaj dražje kot divjad, pa je vetrobransko steklo z delom vred hitro preko 300 €.


No no...kdo je imel 1. v Sloveniji možno dodatno zavarovati točo brez polnega kaska?? Samo in izključno Adriatic Slovenica. V bistvu je to bilo polno kritje "C3 - posebni dogodki", kamor spada: toča, neurja, vihar, objestna dejanja, demonstracije itd...

Šele čez nekaj časa so tudi ostale zavarovalnice začele to ponujat. Nato je AS spremenil to kritje samo v TOČO in krije samo točo in nič drugo, ker je bila premija prenizka glede na kritja in so izkoriščali pri objestnih dejanjih ter "viharjih".... In to kritje se še danes prodaja.
Prav tako kritje GLODALCI (škoda nastala zaradi glodanja, praskanja itd...) kar mislim da drugi pa res nimajo?

Glede ostalega se pa strinjam. Kako se vi počutite pri plačevanju škode iz lastnega žepa, tako se tudi zavarovalnica počuti, ko gredo določena kritja v minus oz. se pobere manj kot so izplačane škode. Če nebi delali škode, bi bila zavarovanja zastonj :)


virtuoso89 » To maj 28, 2013 9:57 pm

MasTTer je napisal/-a:virtuoso89: Samo pri Generali se da odkupit z določenim doplačilom, ali se motim?


To pa nevem. To je prvo leto da mi na računu piše z franšizo (agenta nisem vprašal kako pa kaj, ker sem šele kasneje to videl). Prej je bilo vedno brez (sem tudi že uveljavljal).


In ravno to jaz najbolj obsojam, ko nekdo ni iskren. Ampak po drugi strani je to najslabša reklama za njega, kar se čez čas zelo spozna. Premija je pa ostala ista ali si kaj ceneje skot prišel? Če je premija ista poglej če so kaka dodatna kritja ali manj popustov, ker bi premija morala cenejša bit, ampak načeloma naj bi se ohranjala na lanskoletni ravni z prej napisanimi ukrepi... ;)

J.McLane » Sr maj 29, 2013 8:10 am
Saj ni samo fora v tem koliko plačaš in koliko je potem škode, veliko pomeni tudi verjetnost, da škoda sploh nastane. Moje laično mnjenje je, da se ta parkirišča izkorišča za vse mogoče, posledično je premija dokaj visoka, kljub razmeroma majhnim stroškom popravila, po drugi strani je doplačilo za divjad razmeroma majhno glede na škodo, ki ti jo povzroči, vendar je število teh škodnih primerov še zmeraj majhno.

Verjemite, zavarovalnica si statistično točno izračuna koliko je katerih primerov in kakšne so cene posameznih popravil. Kar mora vsak posamznik storiti je to, da sam oceni koliko in kje se vozi in vzame samo tiste delne kombinacije, ki so za njega bolj verjetne, za ostale pač uveljavljaš splošni kasko (1% odbitne - 3 razredi) ali pa malenkosti enostavno popraviš direktno pri kleparju, ki ti tudi ne bo zaračunal toliko kot bi zavarovalnici.


Tebi se tudi vidi, da se spoznaš na te zadeve, ker imaš popolnoma prav. Podatki naše družbe so enaki.... :)

Energetik81 je napisal/-a:A je kdo že slučajno vzel novi Franšizni kasko pri Tiliji? Kjer imaš dejansko polni kasko z dogovorjeno franšizo 500€/1000€/...?
Zanima me primerjava premije z "navadnim" polnim kaskom. Malo me mika zdaj, ko bo avto že starejši.
Vendar soudeležba 500€ ni tako majhna..vprašanje kako se splača...bi morala biti premija res precej manjša.


500€ in 1000€ je res veliko, je pa tudi odvisno kje imaš te franšize, povsod ali samo pri B kritju "Dogodki v prometu" oz. po domače, če zletiš z ceste, se kam zaletiš in si takorekoč sam kriv. Ker večina zavarovalnic ima samo pri tem kritju franšizo, tako da če si "varen" voznik in te bolj skrbi za, Požar, Tatvino, Točo itd..lahko vzameš kasko zavarovanje z 10% franšize, ker pri teh ostalih kritjih le tega nimaš in se ti tako premija občutno zmanjša.

Kot zanimivost, AS ima sedaj še 2 nova kasko kritja. Zraven tega, kateri ti pokriva vse "prometne nesreč" v prometu, lahko vzameš za nekje pol ceneje, če ti pokriva te nevarnosti samo z "Znanim udeležencem", kar pomeni, če se zaletiš v drugo vozilo in pridobiš podatke o njemu.
Še za polovico cenejše pa je kritje "Totalna škoda", ki ti pa pokriva samo totalke, kar je napisano točno kaj pomeni totalka.

Tako da se najde marsikatera opcija, odvisno kdo kaj potrebuje in kakšen voznik je.


In še kot zanimivost, ravnokar sem naredil eno zavarovanje, ki je lani bilo pri Generali sklenjeno in je namesto njihove 533€ premije plačala z enakimi kritji 150-200€ manj razen, da ima sedaj 50€ franšize pri zemenjavi stekla, ter 100€ pri morebitni škodi z živaljo. Torej če ne bo imela te škode, kar večina res ne bo imela, je privarčevala to razliko. Tudi z morebitno 1 škodo bi še lepo privarčevala.
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a virtuoso89 Če maj 30, 2013 2:05 pm

MasTTer je napisal/-a:
virtuoso89 » To maj 28, 2013 9:57 pm

MasTTer je napisal/-a:virtuoso89: Samo pri Generali se da odkupit z določenim doplačilom, ali se motim?


To pa nevem. To je prvo leto da mi na računu piše z franšizo (agenta nisem vprašal kako pa kaj, ker sem šele kasneje to videl). Prej je bilo vedno brez (sem tudi že uveljavljal).


In ravno to jaz najbolj obsojam, ko nekdo ni iskren. Ampak po drugi strani je to najslabša reklama za njega, kar se čez čas zelo spozna. Premija je pa ostala ista ali si kaj ceneje skot prišel? Če je premija ista poglej če so kaka dodatna kritja ali manj popustov, ker bi premija morala cenejša bit, ampak načeloma naj bi se ohranjala na lanskoletni ravni z prej napisanimi ukrepi... ;)



Nekaj cenejša je premija, samo to se mi tako in tako ne pozna, zavarovano imam samo AO in divjad zraven, divjad me pa pride 25€ za celo leto.
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Prokarjon Če maj 30, 2013 3:57 pm

Če rabi kdo za Tilijo preračune me lahko kontaktira na PM in mu točno izračunam za dotični avto. Razglabljat tukaj vsega pa res nimam časa ;)

Hehe... je AS uvidel konkurenco v Tiliji in pohitel s podobnima kritjema.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a odprti clio Pe maj 31, 2013 9:05 am

Največ strank prestopi k Tiliji z ZM ali AS-a. Triglavovci se pa držijo svoje k pijani plota :D po mojih izkušnjah.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Pe maj 31, 2013 12:31 pm

Prokarjon je napisal/-a:Če rabi kdo za Tilijo preračune me lahko kontaktira na PM in mu točno izračunam za dotični avto. Razglabljat tukaj vsega pa res nimam časa ;)

Hehe... je AS uvidel konkurenco v Tiliji in pohitel s podobnima kritjema.


Hehe, ja zavarovalnice si vedno nekaj zmišljujejo in ko si ena nekaj dobrega zmisli, sledijo še ostale. In vsaka si vedno nekaj dobrega zmisli, nobena ni dominantna na tem področju


odprti clio je napisal/-a:Največ strank prestopi k Tiliji z ZM ali AS-a. Triglavovci se pa držijo svoje k pijani plota :D po mojih izkušnjah.
:D

Recimo pri meni osebno je pa tako pri prestopih, če gledam od največ do najmanj prestopov: Triglav, Generali (ti dve največ), Tilia, Mariborska.

Zanimivo je, da je Mariborska konkurentna samo zaradi tistega svojega Variabilnega popusta z katerim pritegnejo stranke. Kako dolgo bo to še šlo pa bomo videli :)

Kar se pa tiče pravil, je pa Generali najboljši izmed vseh. Oni imajo svoje pogoje in od teh ne odstopajo, razen v kakih izjemah, kar je pohvalno! Torej ne zbijajo cene izpod cene, kot večinoma vse ostale zavarovalnice pri nas.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a odprti clio Po jun 03, 2013 9:48 am

Tudi vi imate kako pametno - recimo družinski popust. In ostanem brez stranke v 14. premijskem...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Po jun 03, 2013 12:21 pm

odprti clio je napisal/-a:Tudi vi imate kako pametno - recimo družinski popust. In ostanem brez stranke v 14. premijskem...


Ja, ta družinska polica je res zelo privlačna zadeva in sem vesel, da je ostala, ker so jo želeli ukiniti. Edina slabost je ta, da eno vozilo more biti pri nas, ter drugi vozilo, ki pride k nam, more bit ali iz druge zavarovalnice ali na novo zavarovano. Torej eno novo pri AS-u more bit zavarovano, ker drugače se ta družinska polica ne more naredit.
In če ta pogoj ni izpolnjen, narediš ti polico z "posebnim" popustom in ne jaz ;) Mladi, neizkušeni vozniki sedaj pri nas plačujejo več, podobno kot pri Generaliju. Starejši izkušeni pa manj.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Sr jul 03, 2013 10:31 am

Poročam kako se je obnesla ta obvezna franšiza. Jaz osebno nisem izgubil še nobene stranke iz ciljne skupine, kajti zavarovanje je cenejše v manjših krajih (40€ v povprečju) kot v večjih (tu je dražje), kjer so bile določene izgube zaradi franšiz ter tudi izločitve ciljnih skupin zavarovancev (mlajših, kateri naredijo največ škod).

"Slaba" novica za vse vas pa je ta, da baje ima Zavarovalnica Maribor tudi že obvezne franšize. Glede znižanj ali zvišanj premij (segmentacije) pa nimam podatkov. Sledila jim bosta še Triglav ter Tilia v kratkem.

Zavarovanja se spreminjajo in ta trend, da vse krije zavarovalnica, tudi 10€ škode ne bo več. Če nosi določen rizik lastnik vozila, se tudi drugače obnaša, kot če ga sploh nič ne zanima, tak vse plača zavarovalnica. To mišljenje se bo spremenilo.

Konec koncev je Generali začel z temi franšizami ko je nastopil na Slovenskem trgu in zbil cene, kar tudi sam odobravam. Konkurenca je dobra na vseh področjih....
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a f.taunus Sr jul 03, 2013 11:52 am

Tako je, ZM ima od danes prav tako obvezne franšize. V bistvu je generali bil vedno šimfan s strani konkurence, da so franšize (čeprav so le te bile obvezne le za vozila stara 9 let in več, pa še to le v primeru zavrnitve neoriginalnega dela, če je stranka hotela izključno originalne dele, pri tako starih vozilih).
Sedaj pa sami uvajajo te franšize, ki so še bolj rigorozne do strank.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Energetik81 Sr jul 03, 2013 12:54 pm

Pa saj je vse skupaj podobno - ali plačaš večjo premijo in potem nimaš franšiz ali pa pač v primeru dogodka plačaš franšizo ob manjši premiji.
Zakaj pa zavarovalnice skoraj ne ponujajo več zavarovanj brez vseh franšiz (čeprav za višjo premijo), mi pa ni jasno.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Če jul 04, 2013 9:45 am

f.taunus je napisal/-a:Tako je, ZM ima od danes prav tako obvezne franšize. V bistvu je generali bil vedno šimfan s strani konkurence, da so franšize (čeprav so le te bile obvezne le za vozila stara 9 let in več, pa še to le v primeru zavrnitve neoriginalnega dela, če je stranka hotela izključno originalne dele, pri tako starih vozilih).
Sedaj pa sami uvajajo te franšize, ki so še bolj rigorozne do strank.


Koliko je pa franšize pri ZM, če ni skrivnost? Pri AS je tako kot sem opisal v tem postu. (steklo 50€ pri menjavi samo, parkirišče 50€, živali 100€, žarometi in zvratna ogledala 0€). Vse omejeno na 2 škodna dogodka.


Energetik81 je napisal/-a:Pa saj je vse skupaj podobno - ali plačaš večjo premijo in potem nimaš franšiz ali pa pač v primeru dogodka plačaš franšizo ob manjši premiji.
Zakaj pa zavarovalnice skoraj ne ponujajo več zavarovanj brez vseh franšiz (čeprav za višjo premijo), mi pa ni jasno.


Tako je bilo dozdaj, vendar če imaš več kot 1 škodni dogodek, si na slabšem če imaš franšizo. Pa tudi prijavil boš vsako malenkost (recimo 30€ škodo), kar pomeni dosti več dela za zavarovalnico.
Recimo če imaš 0% franšizo, pa prijaviš 2x po 30€ škode je to 60€. Če pa imaš 50% franšize, pa sploh ne moreš prijavit 30€ škode, ker se ti ne splača. Bi mogel še doplačat 20€. Torej strošek zavarovalnic 0€, ter nobeno delo.

Če bi imeli možnost izbirati z ali brez franšiz kot dosedaj, bi večina sklenila brez franšize. Noben nebi vzel franšize in prav tako je bilo. Če pa nimaš te izbire pa vzameš kar lahko.

Ne ponujajo teh zavarovanj brez franšize ker bi morali zelo dvignit ceno. Recimo za parkirišče če stane za določeno vozilo 100€ zavarovanje, bi morala biti cena po novem 200€, kar pa bi bilo nemogoče prodati.... Enostavno je preveč škod, in zavarovalnica ne more delat v minus. Sicer sedaj res delajo oz. vedno delajo pri določenih kritjih, ampak zato si vedno nekaj novega zmislijo, da bi čim manj kritij imeli z minusom ;)
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a Energetik81 Če jul 04, 2013 10:37 am

Ja je na nek način logično. Ampak meni bi bilo fajn, da bi lahko izbiral višino franšize pri posameznih kritjih. Recimo jaz bi imel za stekla in luči minimalno oziroma brez, za pleh pa veliko (pri ustrezno nižji premiji), ker mi je za pleh načeloma vseeno oziroma raje vidim par prask kot pa da imam pol avta na novo pobarvanega.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a LeQuack Če jul 04, 2013 11:06 am

Kul bi bilo da bi se lahko zavarovali pri katerikoli zavarovalnici v EU, da ne bi bilo potrebno podpirati lokalnega oderuštva. Nacionalni interes je najslabše za naš žep.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Če jul 04, 2013 11:29 am

Energetik81 je napisal/-a:Ja je na nek način logično. Ampak meni bi bilo fajn, da bi lahko izbiral višino franšize pri posameznih kritjih. Recimo jaz bi imel za stekla in luči minimalno oziroma brez, za pleh pa veliko (pri ustrezno nižji premiji), ker mi je za pleh načeloma vseeno oziroma raje vidim par prask kot pa da imam pol avta na novo pobarvanega.


Recimo za žaromete pri AS ni franšize, ker je pač škodni rezultat ugoden. Vetrobranska stekla se pa lomijo kot da bi bila iz porcelana na naših "super" cestah. Za to je potemtakem kriva država, ker nima več denarja za popravilo le teh.

Imaš pa vseeno več variant na izbiro. Recimo lahko namesto delnih kombinacij, da se izogneš franšizam, zavaruješ vozilo z polnim kasko, vzameš 0% franšizo, ter odkupiš 1 škodo. Res, da je ta varianta dražja, vendar imaš celo vozilo zavarovano za VSE dogodke v prometu. Torej če se kam zaletiš, se ti potere steklo, poškoduje na parkirišču itd... je vse zajeto.
1. škoda ti je tako praktično vsa krita (edino drugo leto ne dobiš popust na brezškodno dogajanje), pri 2. škod bi pa že zgubil 3 premijske razrede (vendar če si v 1PR nebi izgubil nič).

Sedaj se da zavarovati samo tisto, kar potrebuješ. Pri AS ni več paketov. Vsako kritje lahko posebej vzameš. Posebej steklo, posebej, žaromete, posebej živali, posebej parkirišče, posebej kasko (dogodke v prometu), k temu lahko posebej vzameš požar ali krajo, ali posebne dogodke itd...

Če imaš cenejši avto ti kasko pride manj in se kar splača preračunat za novejša vozila, pri dražjem je pa pač cena kaska višja.


LeQuack je napisal/-a:Kul bi bilo da bi se lahko zavarovali pri katerikoli zavarovalnici v EU, da ne bi bilo potrebno podpirati lokalnega oderuštva. Nacionalni interes je najslabše za naš žep.


Torej bi v tem primeru podpiral zaposlovanje v drugi državi, v naši bi pa bili vsi klošarji, če bi samo v tujini kupovali in na koncu še ti nebi imel denarja, pa bi še ti bil klošar ali bi se pa moral odselit v tujino.
Ravno obratno bi moralo bit, kot je v nekaterih kitajskih mestih. Vse morejo kupit znotraj mesta in tako se denar neprestano vrti med meščani.
Če bi pri nas dvignili minimalno neto plačo na 1.500€ bi vsi imeli več denarja, več bi zapravljali in vsi bi imeli več. Vendar so pri nas določene stvari zelo zgrešene in predrage. Dražijo se energenti, prehrambene stvari in ostale potrebščine, življenje je čedalje dražje, plače pa temu ne sledijo v takem tempu...tu enostavno ni logike.
So se pa minimalne plače kljub temu dvignile iz 100.000SIT (416€), na 700€ in je še premalo. Zdaj mi pa naj to kdo pojasni kako so se lahko ostale stvari tako podražile?!

Zavarovanja pa so šla med tem časom samo navzdol, da ne bo pomote in noben se takrat ni pritoževal, da so predraga. Sedaj pa je taka kriza da je zavarovanje vsakemu le nujno zlo. Jaz sem tako z bencinom, zato sem prešel na plin in vsaj ceneje se vozim!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a odprti clio Če jul 04, 2013 11:39 pm

Tu gre za dogovarjanja med zavarovalnicami - edino to me moti. Pri nas se ne spodbuja konkurence; lep primer je tudi telekom, ki - pazi to - mora biti dražji od denimo Simobila.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Pe jul 05, 2013 8:29 am

odprti clio je napisal/-a:Tu gre za dogovarjanja med zavarovalnicami - edino to me moti. Pri nas se ne spodbuja konkurence; lep primer je tudi telekom, ki - pazi to - mora biti dražji od denimo Simobila.


Bolj ali manj je tega dogovarjanja konec, ko so prišle tuja podjetja. Pri prihodu Generalija je bilo tega konec. Jaz pa mislim tako, da če imaš škode 250% več kot zbrane premije po določeni kombinaciji moreš nekaj naredit.

Zakaj pa more bit državni Telekom dražji od konkurenčnega/tujega Simobila (Vodafone) mi pa res ni jasno. Ali je pa naša država res tako zabita...upam da ni.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a odprti clio Pe jul 05, 2013 1:03 pm

Se opravičujem za offtopic: da, naša država je tako zabita. Varujejo konkurenco in simobil ima premajhen delež, da bi mu smel mobitel konkurirati... Go figure.

Ne da se mi preveč razlagat, a sem dobil info iz prave roke :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Zavarovanje - delne kombinacije - obvezna franšiza

Napisal/-a MasTTer Pe jul 05, 2013 1:57 pm

Aja tako deluje ta zakon o varstvu konkurence, kje ne sme imeti noben monopol na trgu, kot je to imel pred leti Telekom, Simobil, Pošta Slovenije, Triglav itd....bolj slabo to deluje očitno ;)

Recimo Zavarovalnica Triglav ima še vedno sama večji delež kot vse ostale zavarovalnice skupaj. Pošta Slovenije nima konkurence. Telekom tudi skoraj da ne, vendar jih večina več ne uporablja stacionarne telefone. Za Simobil sem pa mislil, da ima večji tržni delež glede na ugodne cene, čeprav je trenutno Tuš mobil bolj konkurenčen....
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov