Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Spet podražitev registracije

Napisal/-a cruiser1 Če jul 18, 2013 3:20 pm

adis je napisal/-a:
ko si hodil v osnovno šolo ali so to isto šolo plačali tvoji starši? ali si imel subvencionirano malico/kosilo? ko si hodil v srednjo šolo ali so tvoji starši imeli dodatne stroške z njo? ko si hodil/če si hodil na faks ali si ga plačal?

ko greš k zdravniku ker te je nekaj "ušpikalo" ali ti je ta isti zdravnik izdal račun? NI. vidiš, če bi to storil v švici o kateri VSI tako govorite kako je lepo super fajn bi po hitrem postopku dobili račun za plačilo. ne govorite mi o stvareh o katerih ste slišali od prijateljevega prijatelja, ki ima teto v letih in živi v tujini pa še ta je pozabila nekatere stvari kako in kaj...


Moje šolanje so starši plačevali preko davkov in tako je še danes. Za malico in kosilo smo dobili vsak mesec položnico. Bil pri zdravniku in sem moral v lekarni doplačati za zdravila imam pa to srečo, da sem res redko pri zdravniku. Vsak mesec plačujem obvezno zdravstveno zavarovanje. Kaj je zastonj??
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Spet podražitev registracije

Napisal/-a .com Če jul 18, 2013 6:22 pm

cruiser1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
ko si hodil v osnovno šolo ali so to isto šolo plačali tvoji starši? ali si imel subvencionirano malico/kosilo? ko si hodil v srednjo šolo ali so tvoji starši imeli dodatne stroške z njo? ko si hodil/če si hodil na faks ali si ga plačal?

ko greš k zdravniku ker te je nekaj "ušpikalo" ali ti je ta isti zdravnik izdal račun? NI. vidiš, če bi to storil v švici o kateri VSI tako govorite kako je lepo super fajn bi po hitrem postopku dobili račun za plačilo. ne govorite mi o stvareh o katerih ste slišali od prijateljevega prijatelja, ki ima teto v letih in živi v tujini pa še ta je pozabila nekatere stvari kako in kaj...


Moje šolanje so starši plačevali preko davkov in tako je še danes. Za malico in kosilo smo dobili vsak mesec položnico. Bil pri zdravniku in sem moral v lekarni doplačati za zdravila imam pa to srečo, da sem res redko pri zdravniku. Vsak mesec plačujem obvezno zdravstveno zavarovanje. Kaj je zastonj??


Tako je, nič ni zastonj... Kar je zastonj, je d.rek po domače povedan, ostalo se pa plača in to pošteno...
Za vse pizdarije in kao ''nadstandard'' dobiš položnico... kaj je pol zastonj?
Preveč ste ozkogledi in samo sikate en čez drugega...
J.ebeš Švico..vsi vemo zakaj je Švica to kar je..pa še to kar je bila, zdaj počasi ne bo več...
Vsaka mala država je draga država in s Slovenijo ne bo nič drugače...
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: Spet podražitev registracije

Napisal/-a Prokarjon Če jul 18, 2013 10:35 pm

chan je napisal/-a:
Ne gledat tako površno na zadevo. Zaradi te tovrstne "brezplačnosti", ki nam je še vedno nudena, so slovenske plače pač ene najbolj obdavčenih v Evropi. Da o novem zvišanju ddv niti ne govorimo.

In še vedno gledam na Slovenijo, da je (bila) hudičevo bogata dežela, kjer je zadnjih 20 let povsem uspeval tovrsten sistem in je bilo hkrati moč toliko državnega premoženja tudi ukrasti. Ter da ne govorimo o tem, koliko podjetij se je napajalo skozi državne finance in jim zaradi tovrstne samozadostnosti sploh ni bilo potrebno ustvarjati konkurenčnosti na trgu. Sedaj pa nas želijo prepričevati, da je vsega "dobrega" enkrat konec in je potrebno vse poplačati za nazaj. Mar res? Na plečih davkoplačevalcev ali morda na plečih tistih, ki so načrtno osiromašili in oropali državo (od Jazbinškovega zakona dalje, pa do pidovskih baronov, pa do tajkunizacije z začetnikom Mermalom iz BTC-ja na čelu, pa vse do netransparentnega dogajanja okrog TEŠ6, večjih in manjših davčnih neplačnikov ter do malega človeka, ki je načrtno siromašil državo z delom na črno ter istočasno zahteval vse možne socialne transferje).

Ne, žal nismo več neumni ob takšnih in drugačnih floskulah, da "se v tujini vse plača" in da bomo povsem naivno nasedali ob vsakokratnem poviševanju takšnih in drugačnih dajatev, ki v realnosti rešujejo zgolj pretekla kriminalna dejanja posameznikov!

Podpis!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov