Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
gelenca
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če jul 04, 2013 8:45 pm

odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a gelenca Če jul 04, 2013 9:00 pm

Pozdravljeni!

Upam, da mi zna kdo odgovoriti.

Imam naslednji problem: z možem sva se odločila za nakup novejšega rabljenega vozila, ki bi ga naj prevzela jutri (kupila ga bova na leasing v avtohiši). Sedanji avtomobil prodajava privat, a ga zaenkrat še nisva uspela prodati (v 3 dneh na netu).

Če se želiva z novim avtomobilom voziti, morava seveda zanj urediti zavarovanje in registracijo. Kaj predlagate, da storiva? Naj odjaviva sedanji avto (vrneva tablice) in preneseva zavarovanje in cestnino na novega ali naj sedanji avtomobil pustiva tako kot je, dokler ga ne uspeva prodati in skleneva novo zavarovanje za nov avto? Kaj se v tem primeru zgodi z zavarovanjem sedanjega - ga po prodaji dobiva nazaj v obliki denarja? Je to sploh smiselno narediti? Ali bova, če se odločiva za prenos zavarovanja, neregistriran avto teže prodala??? Ima kdo boljši predlog?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a odprti clio Če jul 04, 2013 11:33 pm

Je novi močnejši in / ali s kasko zavarovanjem? Z aneksom zavarujte starega v 14. premijskem razredu in s pridobljenim bonusom, ki je na aktualni polici, zavarujta novega. Starega bosta lažje prodala, če se ga da zapeljati => je registriran.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a GorazdO Pe jul 05, 2013 6:25 am

Jaz sem bonus prenesel naknadno (Triglav). Takrat smo tudi poračunali razliko.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Denis89
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr jan 05, 2011 2:32 pm

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a Denis89 Pe jul 05, 2013 6:35 am

Če kupujete novejši avto na lizing bo banka zahtevala kasko ( v večini primerov proti kraji/toča itd ), veliko avtohiš vam pa tudi priskrbi komercialni popust na kasko ( 50% ), če starega avta ne misleta vozit je brezveze imet registriranega, ker tisti ki bo kupil avto bo moral na novo narest registracijo...za tistih par krogov ko bo pa avto sprobal pa tut po mojem mišlenju ni panike :)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a DePalmo Pe jul 05, 2013 8:03 am

Stari avto bo težko prodat če je odjavljen oz. bodo vsi pričakovali še nižjo ceno.

Če imata kaj bonusa na polici, jo prenesita na novi avto, starega pa zavarujta čim ceneje, brez kakšnih dodatkov ter na vse možne obroke.

Denis89 je napisal/-a:...za tistih par krogov ko bo pa avto sprobal pa tut po mojem mišlenju ni panike :)

Do prvega policaja, potem bo pa veselica.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a MasTTer Pe jul 05, 2013 8:22 am

Če imate vozilo zavarovano pri Adriatic Slovenica, enostavno pustite bonus na starem vozilu, novega registrirate z "družinskim bonusom" (popust do 55%), ki je isti, kot bonus na starem vozilu in drugo leto ali ko prodate staro vozilo prenesete bonus na novega.

Če niste pri AS zavarovani je več možnosti, kot so že drugi napisali.

1. Staro vozilo se odjavi in se prenese bonus na novega. Seveda ko bo kupec prišel kupit vaše vozilo bo najprej naredil zavarovanje, pridobil nove tablice ter novo prometno. Tablice lahko deponirate do 14dni, tako da če v tem času prodate, kupec nima stroškov z tablicami.
Res pa je, da se ta avto ne sme vozit. Le če je registriran ali če se vzamejo začasne tablice, kar spet stane 40€.

2. Bonus se vzame dol z starega vozila, razliko v premiji takoj doplačate. Ta bonus nato prenesete na novega in je stvar urejena.
To je še najboljša varianta v primeru, da boste staro vozilo dokaj hitro prodali.


Zavarovalnica se vam povrne na TRR ter tudi cestnina, če vozilo odjavite. Če sklenete za novo vozilo zavarovanje pri isti zavarovalnici, staro vozilo pa takoj odjavite, vam lahko preostali denar takoj obračunajo, drugače se čaka okoli 10dni za vračilo.

Res je boljše imeti vozilo registrirano, ker večina kupcev se želi zapeljati z vozilom! Lahko bi pa malce pritisnila na avtohiša, kjer ste kupili drugo vozilo, da bi vam dal ugodno ceno za odkup starega.....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a odprti clio Pe jul 05, 2013 1:00 pm

Ta 50 odstotni popust za leasing hiše da lahko večina zastopnikov. Jaz ga ne uporabljam, ker je nesmiselen. Sem pa pozabil, da je opcija pri AS-u "prenosa" bonusa :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: odjavit sedanji avto ali ne?

Napisal/-a MasTTer Pe jul 05, 2013 1:51 pm

Ta "družinski bonus" je v bistvu popust do višine kot je največji bonus znotraj družine :)

AS je ta 50% pogodbeni popust za leasing in za avtohiše ukinil. Sedaj ima mislim da samo 25%, ampak meni se zdi tudi čisto ne fer, ker velja samo za tiste, kateri kupijo vozilo pri avtohišah ali na leasing! Čisti nesmisel in mučke.....
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov