Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
tretji_tir
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr feb 13, 2013 3:39 pm

premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a tretji_tir So jul 27, 2013 7:51 pm

Zdravo,

to leto sem uveljavil škodo, ko mi je počilo vetrobransko steklo. To sem imel zavarovano z delno kombinacijo "steklo".
A to pomeni, da bom ob ponovnem zavarovanju avta padel 3 bonitetne razrede nižje?

hvala pa lep pozdrav!
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a peroRS So jul 27, 2013 8:01 pm

Ne
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a odprti clio Po jul 29, 2013 9:32 am

Ne, zaradi uveljavljanja škode po delni kombinaciji nimaš nobene izgube. Če si bil z zavarovalnico zadovoljen isto zavaruj tudi letos :D
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a MasTTer Po avg 12, 2013 12:31 pm

Bonusa ne izgubiš pri delnih kritjih. Če bi prijavil iz polnega kaska tam pa bi izgubil. Po novem pa so obvezne franšize, okoli 50€ pri steklu pri določenih zavarovalnicah zaenkrat.

Zgubil pa boš popust za brezškodno dogajanje, ki se tudi razlikuje od zav. do zavarovalnica. Recimo pri AS je to 8% na celotno premijo. Pri Generali ti nekaj vrnejo naslednje leto če pri njih seveda spet obnoviš itd...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a odprti clio Po avg 12, 2013 12:49 pm

Zopet - razlika od zavarovalnice do zavarovalnice. AS ima franšizo za divjad.

Pri nas je tako, da četudi imaš polni kasko, gre divjad po delni kombinaciji (oz. iz Kritja plus). Posledično se izgubi popust na brezškodno dogajanje, stranka pa normalno napreduje v nižji premijski razred pri obnovi police.

Zato vseeno vprašam, kako je pri AS-u; imaš polni kasko*, zbiješ divjad, pokličeš policijo in greš na zavarovalnico. Tam daš zapisnik, kjer piše da gre za povoženje divjadi, škodo ocenijo, avto popraviš in ob obnovi police izgubiš 3 premijske razrede? Ker tako to zastopim.

Mislim polni kasko, ne "polni kasko", torej z vsemi tistimi kombinacijami, ne samo B1, C1, C2 in C3; torej s kritjem Maxi (če sem prav prebral vaše pogoje).

Mimogrede, a se ti ne zdi to zavajanje, da se kasko imenuje "polni", ni pa nobene kombinacije not, razen osnov?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a MasTTer To avg 13, 2013 11:55 am

odprti clio je napisal/-a:Zopet - razlika od zavarovalnice do zavarovalnice. AS ima franšizo za divjad.

Pri nas je tako, da četudi imaš polni kasko, gre divjad po delni kombinaciji (oz. iz Kritja plus). Posledično se izgubi popust na brezškodno dogajanje, stranka pa normalno napreduje v nižji premijski razred pri obnovi police.

Zato vseeno vprašam, kako je pri AS-u; imaš polni kasko*, zbiješ divjad, pokličeš policijo in greš na zavarovalnico. Tam daš zapisnik, kjer piše da gre za povoženje divjadi, škodo ocenijo, avto popraviš in ob obnovi police izgubiš 3 premijske razrede? Ker tako to zastopim.

Mislim polni kasko, ne "polni kasko", torej z vsemi tistimi kombinacijami, ne samo B1, C1, C2 in C3; torej s kritjem Maxi (če sem prav prebral vaše pogoje).

Mimogrede, a se ti ne zdi to zavajanje, da se kasko imenuje "polni", ni pa nobene kombinacije not, razen osnov?


To je povsod isto. Če je zavarovan "osnovni" kasko ter tudi delna kasko kritja (recimo živali) stranka to uveljavja iz delnih kombinacij, ker se mu bolj splača. Lahko pa se uveljavla iz odnovnega kaska, pač kakor stranka želi, ona odloča.

Če se uveljavlja iz osnovnega kaska kritja B1 (dogodki v prometu), kamor spada tudi povožena divjad, se izgubijo 3 premijski razredi kar pomeni vpliv na sam bonus od 0-15% (če je oseba v 14PR pa občutno več, mislim da je okoli 50%) vse odvisno v katerem razredu je oseba (pri AS je 1,2,3 in 4PR vse po 50% bonus) torej kateri niso imeli nobene škode vrsto let ne izgubijo nič.
Tak škodni dogodek ima seveda vpliv še na franšizo (samoudeležba) v kolikor je polica sklenjena tako.
Zapisnika v bistvu ni potrebno dajati, ker cenilec tak zaprosi za njega. Tudi prijavit ni potrebno v kolikor so okoliščine take, le poslikat je potrebno dokaze.

Ja, malce napačno sem napisal. Pod polni kasko v bistvu spada osnovni kaski (B1, C1, C2 in C3), ter vsa dodatna kritja torej Maxi kritje ali D ali E in H. Vendar ker več teh kombinacij AS nima, so ostala samo kritja, ki so pošifrirana D1, D2, D3 in se jih lahko posamično izbira po želji.

V bistvu če imaš samo osnovni kasko ti pokriva VSE isto kot delne kombinacije z tem, da imaš vpliv na bonus ter franšizo, torej je to tudi polni kasko...stvar interpretacije.... :)

Mimogrede Mariborska ima tudi franšize za vsa ta kritja po novem ali? Aja zgoraj glede franšize sem mislil ta novo obvezno franšizo po delnih kasko kritjih, katere bodo najbrž imele vse zavarovalnice pri nas....trenutno AS ter ZMB.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a odprti clio To avg 13, 2013 12:22 pm

MasTTer je napisal/-a:
V bistvu če imaš samo osnovni kasko ti pokriva VSE isto kot delne kombinacije z tem, da imaš vpliv na bonus ter franšizo, torej je to tudi polni kasko...stvar interpretacije.... :)



Hvala :D

Da, iz osnovnega kaska lahko vlečeš praktično vse škode (pri Tiliji ni krita kraja, če ni doplačila) in izgubiš bonus ter plačaš franšizo. Keč pri Tiliji je, da ne razlagaš da gre za divjad, marveč za prometno nesrečo - zaletel sem se...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a MasTTer To avg 13, 2013 12:38 pm

odprti clio je napisal/-a:Hvala :D

Da, iz osnovnega kaska lahko vlečeš praktično vse škode (pri Tiliji ni krita kraja, če ni doplačila) in izgubiš bonus ter plačaš franšizo. Keč pri Tiliji je, da ne razlagaš da gre za divjad, marveč za prometno nesrečo - zaletel sem se...


Np :D

V bistvu pri AS več ni kombinacij (D,E,H), kot sem že omenil, so le kritja, katera si lahko stranka po želji sama sestavi. To je zelo dobra zadeva. Torej lahko vzame pri kasku dogodke v prometu in posebne dogodke (toča, neurja, vandalizem) izpusti požar ter krajo in vzame še zraven delno kritje stekla in žarometi, ter izpusti živali, parkirišče.

Tilij....dela pač malo drugače hehe..... :)
Zadnjič spremenil MasTTer, dne Sr avg 14, 2013 10:42 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: premijski razred - uveljavljanje škode

Napisal/-a odprti clio To avg 13, 2013 1:14 pm

Kraja ni krita pri osnovnem kasku, če ni doplačila za to kobinacijo. Pri popolnem kasku je krita. Tudi totalka ne krije kraje, če ni kraja doplačana. Sem dolžan dopolnilo k zgornji objavi.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov