Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
primorc1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po sep 08, 2003 4:12 pm
Kraj: Ajdovščina

divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a primorc1 Po avg 12, 2013 11:10 am

Živjo,

Par dni nazaj sem na Madžarskem fasal srno pred avto. Razbila/zvila je luč /steklo pred žarnico), blatnik, haubo,... Zdaj pa bi uveljavljal kasko zavarovanje in imam problem ker nisem prijavil na kraju dogodka te nesreče. Kaj lahko naredim? Lahko rečem da je bilo to na parkirišču (sicer bo vrjetno malce sumljivo). Lahko rečem da sem danes opazil in pojma nimam kje/kdaj se je to zgodilo. Luč sveti in če ne prideš s prednje strani do avta ni videt da je zvit. Kak tretji predlog? Verjetno ni važno pri kateri zavarovalnici imam polico?

LP
kaj je že bistvo?
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a blazkom Po avg 12, 2013 11:29 am

Lahko, naložiš kake slike, da vidimo pod kaj bi lahko naredil?
 
primorc1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po sep 08, 2003 4:12 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a primorc1 Po avg 12, 2013 12:09 pm

Živjo,

Mal sem paranoičen pa nebi slike javno objavu. Poslal sem ti na zasebno sporočilo. Če še koga zanima lahko pošljem, javno pa nebom objavljal.

LP
kaj je že bistvo?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer Po avg 12, 2013 12:09 pm

V bistvu je najbolj pomembno pri kateri zavarovalnici imaš vozilo zavarovano, ker je povsod drugače glede cenitve in tudi v pogojih je drugače. Pri enih moreš obvezno klicat policaje za vse poškodbe iz kaska, pri drugih spet ne.

Srečo pa imaš, ker se lahko sklicuješ, da nisi klical/prijavil škode na madžarskem pri policajih, ker bi dobil kazen! Ja, tam je kaznivo povozit divjad/žival.

Greš k cenilcu in poveš kak se je zgodilo. Pri "normalni" zavarovalnici ti ne bodo komplicirali, saj se vidi poškodba če je res bila od živali ali ne. Bi pa mogel takoj poslikat z mobitelom sledi (dlake, kri...) na avtu in bi 100% škoda bila pokrita.

Nisi pa napisal če imaš polni kasko (najbrž z franšizo in izgubo 3PR oz. bonusa) ali delno kasko kritje (živali, kjer izgub ni, še po starem...).
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Po avg 12, 2013 12:23 pm

Nisem še slišal, da bi zaradi divjadi izgubil bonus...? Ne glede na tip zavarovanja (delni kasko / polni kasko). Povej kje imaš zavarovano, pa boš lažje dobil odgovore. Ni potrebe po objavljanju slik in spletkarjenju.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a f.taunus Po avg 12, 2013 1:18 pm

odprti clio je napisal/-a:Nisem še slišal, da bi zaradi divjadi izgubil bonus...? Ne glede na tip zavarovanja (delni kasko / polni kasko).

Nisi se ti nekje hvalil, da delaš zavarovanja? Seveda se izgubi bonus, če ima le polni kasko brez delne kombinacije divjad. Pri vseh zavarovalnicah, ki uporabljajo bonusni sisem!!!
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Po avg 12, 2013 2:18 pm

No, potem pa je tu težava, ker pri nas je polni kasko dejansko tudi polni kasko - z vsemi delnimi kombinacijami. Tako, da ni pri vseh zavarovalnicah tako. Pri nas v splošnih pogojih lepo piše, da je izguba bonusa:
- če zavarovanec (izjema leasing) povzroči škodo,
- je poškodba posledica vandalizma.

Vedel sem, da ima AS polni kasko, ki vsebuje le B1, C1, C2 in C3, nisem pa vedel, da je tudi pri drugih tako...? Tako da je ta "polni kasko" nateg stoletja!!!
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a f.taunus Po avg 12, 2013 2:40 pm

Kje pri vas? me res zanima ...
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Po avg 12, 2013 2:53 pm

Piše tam, kjer se hvalim, da sklepam zavarovanja ;) Pri Tiliji; Tilia ima popolni kasko s kritjem plus.

Še predno sem se ukvarjal z zavarovanji, je zame besedna zveza "polni kasko" pomenila:
- da so krite vse oblike škod,
- da izgubiš bonus, če si povzročitelj.

Da bi pa na račun divjadi, parkinga ipd. izgubljal bonus... Pa saj bi znorel (kot stranka), ko bi do tega prišlo. To je zame pač osnovni kasko - uveljavljaš bilokako škodo in izgubiš 3 premijske razrede.

No, pri Tiliji mi pa osnovni kasko ni po godu, ker ni tak. Zato ga tudi ne sklepam.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a ~toMmy~ Po avg 12, 2013 4:36 pm

odprti clio je napisal/-a:No, potem pa je tu težava, ker pri nas je polni kasko dejansko tudi polni kasko - z vsemi delnimi kombinacijami. Tako, da ni pri vseh zavarovalnicah tako. Pri nas v splošnih pogojih lepo piše, da je izguba bonusa:
- če zavarovanec (izjema leasing) povzroči škodo,
- je poškodba posledica vandalizma.


A ni tudi vandalizem brez izgube bonusa? Vsaj tako se mi zdi iz izkušenj...
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Po avg 12, 2013 4:51 pm

Drži, ni izgube bonusa. Do pred pol leta je bil vandalizem brez izgube bonusa in brez odbitne franšize. Nato so zadevo spremenili, tako da pri vandalizmu stranka krije odbitno franšizo, bonusa pa ne izgubi.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a ~toMmy~ Po avg 12, 2013 8:11 pm

Uf, to pa nisem vedel, da je odbitna po novem. :?
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
primorc1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po sep 08, 2003 4:12 pm
Kraj: Ajdovščina

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a primorc1 Po avg 12, 2013 10:41 pm

MasTTer je napisal/-a:Greš k cenilcu in poveš kak se je zgodilo. Pri "normalni" zavarovalnici ti ne bodo komplicirali, saj se vidi poškodba če je res bila od živali ali ne. Bi pa mogel takoj poslikat z mobitelom sledi (dlake, kri...) na avtu in bi 100% škoda bila pokrita.


ej ne vem... se bojim da bojo rekli da bi moral prijavit in mi ne krijejo popravila. Če pa rečem da sem danes opazil in se delam neumnega pa imam mogoče kej več šans. Zavarovalnica je Maribor. Če izgubim bonus nisem našel v splošnih pogojih in me v bistvu niti ne zanima. Tu se verjetno nimam kej pregovarjat, če so taka pravila.
kaj je že bistvo?
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a f.taunus To avg 13, 2013 11:19 am

odprti clio je napisal/-a:Piše tam, kjer se hvalim, da sklepam zavarovanja ;) Pri Tiliji; Tilia ima popolni kasko s kritjem plus.

Še predno sem se ukvarjal z zavarovanji, je zame besedna zveza "polni kasko" pomenila:
- da so krite vse oblike škod,
- da izgubiš bonus, če si povzročitelj.

Da bi pa na račun divjadi, parkinga ipd. izgubljal bonus... Pa saj bi znorel (kot stranka), ko bi do tega prišlo. To je zame pač osnovni kasko - uveljavljaš bilokako škodo in izgubiš 3 premijske razrede.

No, pri Tiliji mi pa osnovni kasko ni po godu, ker ni tak. Zato ga tudi ne sklepam.

Popolni kasko zavarovalnice Tilia, je paket ki polek splošnega kaska vključuje tudi vse delne kasko kombinacije. Torej primerjaš hruške in jabolke. Toliko o tvoji strokovnosti in znanju o lastnih zavarovalnih produktih, kaj še le da bi potem delal primerjave!

Polni kasko (ne vem katera sploh uporablja to ime, ki ga ti neprestano omenjaš????) sploh ni enako produktu POpolni kasko od Tilie. Triglav, Generali uporabljata izraz splošni kasko, ki je primerljiv kvečjemu s produktom franšizni kasko od Tilije, kateremu lahko dodajaš kombinacije in oblikuješ določene pakete.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer To avg 13, 2013 12:14 pm

primorc1 je napisal/-a:ej ne vem... se bojim da bojo rekli da bi moral prijavit in mi ne krijejo popravila. Če pa rečem da sem danes opazil in se delam neumnega pa imam mogoče kej več šans. Zavarovalnica je Maribor. Če izgubim bonus nisem našel v splošnih pogojih in me v bistvu niti ne zanima. Tu se verjetno nimam kej pregovarjat, če so taka pravila.


Seveda lahko rečejo tudi to. Vendar če jim poveš, da nisi želel na madžarskem plačat kazen za povoženo divjad bodo najbrž razumeli?? Ter omeniš še, da ne veš madžarsko, da bi se z policajem tam pogovarjal. Konec koncev se v večini primerov lepo vidi, če je res poškodba od povožene divjadi ali ne. Poglej, mogoče imaš kakšne dlake zataknjene pri zlomljenih delih, to ponavadi najdeš.
Glede bonus kot sem že omenil. Pomembno je, če imaš delno kritje za živali, ali imaš samo kasko z franšizo. Vzemi polico in poglej! 1. postavka je obvezno, 2. je šofer če imaš, nato 3. je kasko, pod tem so pa vedno delna kritja in če vidiš kje "D" te imaš posebej živali, in ne izgubiš bonusa, ter nimaš franšize.

Neresnične prijave so v bistvu kaznive. Jaz ti priporočam, da prijaviš kot se je v resnici zgodilo, razložiš cenilcu in bo vse ok, verjemi....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio To avg 13, 2013 12:22 pm

f.taunus je napisal/-a:Popolni kasko zavarovalnice Tilia, je paket ki polek splošnega kaska vključuje tudi vse delne kasko kombinacije. Torej primerjaš hruške in jabolke. Toliko o tvoji strokovnosti in znanju o lastnih zavarovalnih produktih, kaj še le da bi potem delal primerjave!

Polni kasko (ne vem katera sploh uporablja to ime, ki ga ti neprestano omenjaš????) sploh ni enako produktu POpolni kasko od Tilie. Triglav, Generali uporabljata izraz splošni kasko, ki je primerljiv kvečjemu s produktom franšizni kasko od Tilije, kateremu lahko dodajaš kombinacije in oblikuješ določene pakete.


TI ne znaš pisat brez agresije??????? (Vprašaje ponavljam za teboj, kot sem prej klicaje, pa očitno nisem dosegel željenega...).

Polni kasko je imel AS tak, kot ga opisujem. Zdaj ga zgleda ni več pod tem imenom. Jaz delam z leto dni starimi policami drugih zavarovalnic. Ne zdi se mi, da bi primerjal hruške in jabolka; gledam iz zornega kota stranke. Če ji jaz ponujam popolni kasko za 1000 €, ta pa ima polni kasko pri AS-u za 900 €, mi vzame hudičevo veliko časa, da ji razložim razliko med popolnim in polnim kaskom, ker ji pretekli zastopnik ni razložil, kaj ji je sploh zavaroval (iz izkušenj). In točno to pravim, da polni kasko dejansko ni polni kasko. Zamej je polni kasko vedno bil skupaj z vsemi delnimi kombinacijami.

Popolni kasko pri Tilji je v obligatorni povezavi s Kritjem plus (ki ne zajema samo delnih kombinacij).

Mi je vseeno, koliko me skušaš diskreditirati, a meni ne bo prišla nobena stranka nazaj, da sem jo nategnil. Vsakemu pojasnim kaj ima zavarovano in kdaj je izguba bonusa in ali plačilo odbitne franšize. Zato nikomur ne nudim ne totalke in ne franšiznega kaska.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a MasTTer To avg 13, 2013 12:30 pm

odprti clio je napisal/-a:Nisem še slišal, da bi zaradi divjadi izgubil bonus...? Ne glede na tip zavarovanja (delni kasko / polni kasko). Povej kje imaš zavarovano, pa boš lažje dobil odgovore. Ni potrebe po objavljanju slik in spletkarjenju.


Očitno je prišlo do napačnega razumevanja teh besedic. To tak poznamo le agenti, stranke pojma nimajo.
Da na krako napišem:
- osnovni kasko (mini kasko) - pokriva le dogodke v prometu (Sem se lahko prijavijo vse "prometne nesreče" in IMAJO vpliv na bonus ter franšizo pri vseh zavarovalnicah)
- splošni kasko - pokriva osnovni kasko ter še dodatna kritja kot so: Požar, strela, neurja, toča, objestna dejanja, kraja (večina ima krajo posebej, AS ima vedno v splošnem že krito)
- polni kasko - pokriva tudi določena delna kritja
- super kasko - ali kaj vse si ne zmislijo, pa pokriva še več delnih kritij

Kakor koli je poimenovano na koncu je pomembno katera kritja so in cena le teh. Kritja so povsod ista z določenimi odstopanji.

Razlike Tilia - AS:
Pri AS NE izgubiš ne bonusa in NI franšize. Pri Tiliji očitno JE franšiza.
Pri kritju parkirišče ima Tilija zelo omejen "pas" kritja škode. Torej ne pokriva celotno vozilo ampak samo recimo na sredini vozila v višini 20-40cm ;) Popravi me če se motim. Pri AS se krije celotna škoda pri parkirišču.
Tilia ima pri kraji franšizo ter izgubo bonusa? Pri AS nič od tega ne izgubiš.

V kratkem bo tudi Tilia imela obvezne odbitne franšize pri delnih kasko kritjih (parkirišče, stekla, živali)...tako kot imajo to že AS ter ZMB. So pa stranke lepo to sprejele, verjemi...sploh ni noben bav bav franšiza, ker so zavarovanja večinoma postala cenejša....
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio To avg 13, 2013 1:10 pm

MasTTer je napisal/-a:Razlike Tilia - AS:
Pri AS NE izgubiš ne bonusa in NI franšize. Pri Tiliji očitno JE franšiza.

O čem govoriva, vandalizmu?
Da - vandalizem je z 1% odbitne franšize, ni izgube bonusa. Ne velja za tiste, ki so zvarovali po starih pogojih.

MasTTer je napisal/-a:Pri kritju parkirišče ima Tilija zelo omejen "pas" kritja škode. Torej ne pokriva celotno vozilo ampak samo recimo na sredini vozila v višini 20-40cm ;) Popravi me če se motim. Pri AS se krije celotna škoda pri parkirišču.

Ne, ne drži. Sem že citiral kaj krije parkiršče - na xtko: vso škodo, ki je povzročena z direktnim dotikom neznanega vozila (tudi luči, ogledala ipd.). Če se nekdo zaleti v luč na parkirišču, ki se prevrne na avto, to ni krito iz kombinacije H; taka škoda je posredna. Stranki, ki je prišla z ZMB niso hoteli kriti ogledala, bok so pa popravljali po kombinaciji H, ker ni imela zavarovanih luči in ogledal. Imela je samo kombinacijo H.

Pri tej kombinaciji je franšiza na 2. in 3. škodo na vsako v višini 75 €. Prva škoda je brez franšize.

MasTTer je napisal/-a:Tilia ima pri kraji franšizo ter izgubo bonusa? Pri AS nič od tega ne izgubiš.

Kraja je brez franšize in izgube bonusa.

MasTTer je napisal/-a:V kratkem bo tudi Tilia imela obvezne odbitne franšize pri delnih kasko kritjih (parkirišče, stekla, živali)...tako kot imajo to že AS ter ZMB. So pa stranke lepo to sprejele, verjemi...sploh ni noben bav bav franšiza, ker so zavarovanja večinoma postala cenejša....


Zaenkrat še nič ne govorijo o tem, saj so bile spremembe ne tako dolgo nazaj. Verjetno je lažje, ko imaš zabasan skadencar ljudi, ki ti zaupajo. Jaz se s svojimi zavarovalci šele spoznavam. In večino moti franšiza pri parkingu...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a f.taunus Sr avg 14, 2013 10:36 am

odprti clio je napisal/-a:In točno to pravim, da polni kasko dejansko ni polni kasko. Zamej je polni kasko vedno bil skupaj z vsemi delnimi kombinacijami.

Jaz pa ti povem, da tudi popolni kasko ni ravno popolni kasko, če si moram v primeru trka v garažna vrata 300eur sam kriti. Popolni kasko je zame zavarovanje, ki mi bo kakršno koli poškodbo na avtu krilo v celoti. Heh jebemti, zame je popolni kasko v bistvi kasko brez franšize, če se že igramo besednih igric, kaj komu čustveno pomeni beseda polni, popolni. :?

Sicer pa je tudi zavarovalnica Tilija še po pogojih AK-07 (ne vem, kateri so trenutno aktualni) imela izraz polni kasko, ki je v osnovi bil le splošni kasko s franšizo, torej daleč od popolnosti.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: divjad v tujini - kasko zavarovanje

Napisal/-a odprti clio Sr avg 14, 2013 11:09 am

Imaš prav ;)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov