Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Dirigent
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe avg 23, 2013 5:43 pm

Odklonitev zavarovalnice - H

Napisal/-a Dirigent So avg 24, 2013 11:13 am

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč s pritožbo na sledeči primer:

Zjutraj sem prišel do avtomobila parkiranega na parkirišču pred blokom. Opazil sem, da so luči vozila znotraj rosne. Presenečen. Po nadaljnem pregledu sem opazil manjše praske na odbijaču ter razliko v "linijah" na levi ter desni strani pri stiku odbijača z lučmi. Po dvigu pokrova motorja sem dodatno videl, da so pri nosilcih luči počene.

Pri serviserju vozil sem se pozanimal o zadevi in potrdil je moje mnenje, da bi naj na parkirišču nekdo svoje vozilo "pritisnil" na mojega in je tako pod pritiskom material počil in se zamaknil. Tako sem oddal prijavo škode H-kombinacije na zavarovalnico, skupaj s slikami in opisom.

Prvi odgovor zavarovalnice je bil, da moram k njim v dopoldanskem času pripeljati vozilo na dodaten pregled.
Ker sem službeno dopoldan zaseden, sem še isti dan po prejemu tega zahtevka, popoldan odpeljal vozilo na cenilno mesto.
Cenilec me je sprejel, poslikal vozilo in razen, da mi sporočijo odgovor, ni rekel ničesar.

Zavarovalnica sporoči odgovor, da sem se izognil zahtevanemu, da se k njim oglasim v dopoldanskem času, ko je prisoten zadolženi cenilec in sedaj (kot pri nekakšnemu manipulantu) zahtevajo, da servis odmontira odbijač vozila, da dežurni cenilec pride na ogled in poslikavo.
Servis je odbijač razdrl in dežurni cenilec je prišel na ogled ter ga brez besed po opravljenem (po informacijah serviserja) zapustil.

Naslednji dan so sporočili, da dajejo zahtevku za škodo "rdečo luč", saj škoda naj ne bi nastala na opisan način.

Na želeno se želim pritožiti, saj ne želim in ne zmorem kriti stroškov popravila škode, za katero nisem odgovoren.

Tako prosim za kakršen koli napotek pri sestavu pritožbe ali info če ima kdo izkušnje kako postopati v takšnem primeru. V kolikor mi ne uspe bom vložil zahtevek za steklo in svetlobna telesa.

Hvala, lep dan!
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Odklonitev zavarovalnice - H

Napisal/-a MasTTer Po avg 26, 2013 9:07 am

V večini primerov se lepo vidi poškodba od "neznanega gibajočega vozila", kajti le to je krito iz parkirišča (H kombinacija). Na odbijaču je ponavadi praska oz. odrgnina. Če je ni, presoja cenilec iz izkušenj ali je poškodba lahko nastala od neznanega vozila ali ne.

Policijskega zapisnike iz kraja nesreče najbrž ni bilo, kot zahteva večina zavarovalnic? To je največja napaka, kajti če bi bil zapisnik, bi te tudi "drugače" obravnavali in videli, da bi poškodba lahko nastala kto si opisal, vendar bi lahko kljub temu zavrnili, tako da to tudi ni 100%.

Torej je vse odvisno od poškodbe (višine poškodbe, tipa poškodbe itd.). Cenilec ni zato, da bi dokazoval kako je poškodba nastala, on le pogleda in pove, če je res tako kot si povedal ali ne. Seveda se cenilci tudi zmotijo, to ni nič novega. Pri takih "extra" poškodbah kot jo sam navajaš je zelo teško ocenit, če je res od neznanega vozila ali ne. Žal...

Edino kar lahko narediš je to, da podaš pisni ugovor na zavarovalnici zoper sprejeti odgovor, in čisto podrobno ter na široko pojasniš, kako se je cela zadeva dogajala. Tvoj dopis bo preučila komisija in odločala o nadaljnem poteku. Zelo pomaga, če si njihov dober zavarovanec in imate znotraj družine več zavarovanj pri njih. Zato vedno pravim, da je v takih primerih bolje bit pri isti zavarovalnici več let in skakat vsako leto drugam.
Pomaga tudi, če tvoj agent doda par besedic k temu dopisu, če ga seveda imaš.

Upam, da boš uspel rešit.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov