Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
dreja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Pe jan 04, 2008 8:53 am

Triglav Kasko zacetniska vprasanja

Napisal/-a dreja Ne avg 25, 2013 7:21 pm

Pozdravljeni,
jutri bom sklenil kasko zavarovanje za 6 let star avto pri Triglavu, pa imam nekaj zacetniskih vprasanj.
Se opravicujem, ce je bilo o tem ze razlozeno, vendar sem na netu nasel le eno 8 let staro temo...

Predvsem me zanima, ce osnovni kasko krije tudi skodo zaradi toce, divjadi, ter npr. razbite sipe ker mi prileti vanjo kamen iz tovorjnaka na cesti ?
Ali je za kritje skode iz zgornjih primerov nujno imet dodatne kombinacije, ali zadosca osnovni kasko, s tem da pac placam sam 1% odbitne fransize (in padem par razredov) ?

Hvala in LP
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Triglav Kasko zacetniska vprasanja

Napisal/-a čare Ne avg 25, 2013 8:03 pm

Osnovni kasko ti krije škodo ki jo boš naredil sam,vse ostalo so dodatne kombinacije in jih lahko vzameš brez osnovnega kaska (pri triglavu celo samo točo če hočeš...)
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Triglav Kasko zacetniska vprasanja

Napisal/-a MasTTer Po avg 26, 2013 9:22 am

Na hitro, kar sem našel:

http://www.triglav.si/zavarovanja/posam ... e_v_paketu
http://www.triglav.si/zavarovanja/posam ... lski_kasko

V tej tabeli je razvidno, da njihov splošni kasko pokriva samo škode, ko jo sama povzročiš in nato želiš popravit iz svoje police. Tu lahko vzameš z 1% franšizo, 0% franšizo ali več.
Torej če se ti potere steklo lahko uveljaviš, ampak imaš franšizo in vpliv na bonus. Isto je pri povoženi divjadi, zato je dobro le te nevarnosti, katere se pogosteje lahko zgodijo posebej zavarujejo.

Vse ostalo moreš posebej vzeti kot je kraja, naravne nesreče (toča), stekla, parkirišče itd...

Torej naj ti naredi izračun z splošnim kaskom z 0 ter 1% franšizo. Če je vozilo vrednosti 20.000 bo razlika v ceni okoli 130€. Naj ti naredi en izračun z delnimi kritji itd... Vse te kalkulacije so odvisne, kakšno vozilo imaš, koliko bonusa imaš itd... Cene so lahko zelo različne.

Ponavadi je vedno najboljše vzeti splošni kasko, in vse nevarnosti posebej in imaš vse zavarovano. Če pa želiš cene skoz prit in si upaš ne zavarovat določene nevarnosti, pa lahko vzameš samo kasko z 0% franšizo (dodatno krajo, točo pač kar te zanima), brez delnih kritij (stekla, živali, parkirišče), odkupiš 1. škodo in lahko uveljaviš 1. škodo brez, da bi moral kaj doplačat ali da bi kaj zgubil.
Seveda ta opcija pride v poštev samo takrat, če imaš že 50% bonus oz. čim več, ker drugače je predrag odkup 1. škode.

Konkretno, če se ti steklo poškoduje, lahko uveljaviš iz splošnega kaska, seveda imaš ponavadi 1% franšizo oz. kako skleneš in izgubo 15% bonusa (če bonus že imaš, če ga še nimaš je izguba dosti večja) pri vsaki prijavi škode.
Če imaš zavarovano dodatno kritje stekla pa ne izgubiš nič, in tudi ne plačaš nič, če imaš sklenjeno to kritje tudi brez franšize. Triglav še zaenkrat nima obveznih franšiz po teh kritjih, kolikor vem.
 
dreja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Pe jan 04, 2008 8:53 am

Re: Triglav Kasko zacetniska vprasanja

Napisal/-a dreja Pe sep 13, 2013 1:32 pm

Sicer pozno, vendar vseeno hvala za odgovor.
Vzel sem osnovni kasko, naravne nesrece ter parkirisce.
Pride pa kar nekaj manj, ker sem dobil popuste (stalnost, vec zavarovanih stvari, mlada druzina, ...)
LP Andrej
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Triglav Kasko zacetniska vprasanja

Napisal/-a f.taunus Ne sep 15, 2013 4:12 pm

Stekla, luči, ogledal, divjadi nisi zraven vzel? Predvidevam namreč, da si vzel splošni kasko z soudeležbo (franšizo) ...
 
riki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne feb 05, 2006 5:24 pm

Re: Triglav Kasko zacetniska vprasanja

Napisal/-a riki To okt 08, 2013 8:42 pm

Zelo je odvisno od zavarovlanice do zavarovalnice kaj ti kdo krije. Vredno je prebrat predvsem spisek poškodbi ki ti jih posamezno kritje NE krije... :huh:
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov