Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Prometna nesreča s tujim državljanom

Napisal/-a DA86 Sr sep 18, 2013 5:48 am

Pozdravljeni!


Imel sem prometno nesrečo s tujim državljanom. Bila je policija in on je priznal krivdo. Moja zavarovalnica je naredila cenitev vozila. Sedaj pa me zanima če ima kdo izkušnje kako dolgo traja da se uredeijo papirji, da se avto sploh lahko začne popravljati. Po mojih informacijah ureja to nek oddelek za mednarodne škode v Ljubljani in bi naj trajalo kaki mesec ali celo več. Obstaja kakšna druga varianta ,da se avto da prej popravljati?

Kateri servis priporočate na štajerskem (Štajerski avtodom, Avto Koletnik ,Terbuc Dornava ali kateri drugi....)? Avto je Renault megane cabrio, razbit pa je zadaj.


Hvala
LP
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prometna nesreča z tujim državljanom

Napisal/-a čare Sr sep 18, 2013 6:14 am

Na zavarovalnico težit da se da avto popravit,Administracijo pa nj oni rihtajo kadar hočejo. Krivda ni tvoja in ti avto rabis...če ne pa aj ti za čas urejanja zrihtajo nadomestni avto.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Prometna nesreča s tujim državljanom

Napisal/-a odprti clio Sr sep 18, 2013 10:56 am

Če imaš kasko, zadevo popraviš iz svojega kaska, zavarovalnica pa terja povzročiteljevo zavarovalnico za izplačilo škode.

Ne vem, če to ponujajo vse zavarovalnice.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Prometna nesreča s tujim državljanom

Napisal/-a srcnik Sr sep 18, 2013 12:02 pm

Pojdi na renault (npr. štajerski avtodom) pa povej zadevo. Načeloma je tak, da ti oni avto zrihtajo, pol se pa oni z zavarovalnico zmenijo. Če so fleksibilni, drugače pa pojdi drugam vprašat.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča s tujim državljanom

Napisal/-a MasTTer Če sep 19, 2013 8:42 am

srcnik je napisal/-a:Pojdi na renault (npr. štajerski avtodom) pa povej zadevo. Načeloma je tak, da ti oni avto zrihtajo, pol se pa oni z zavarovalnico zmenijo. Če so fleksibilni, drugače pa pojdi drugam vprašat.


Jaz tudi tako predlagam, ker se zna zavlčeti do 3 mesece zadeva in če kateri serviser želi imeti zaslužek, ti bo vozilo popravil in počakal na denar. Sigurno boš takšnega našel. Če poznaš oz. si dobra stranka ti bodo takoj šli na roke, kjer si vozilo kupil. Pri nas se tako dela in ni nobenih težav.

Varianta, ki jo odprti clio omenja je tudi ena izmed možnosti v primeru, da po zgornji varianti ne najdeš serviserja. Sicer to po zakonu ni "legalno" zato določene zavarovalnice tega niti nočejo izvajati. Tiste fleksibilne pa ti tudi to naredijo brez skrbi. Pač imajo več dela, ampak je stranka zadovoljna, kar največ pomeni.

Drugače te mednarodne škode gredo ponavadi preko Kopra ali Ljubljane in dokler krivčeva zavarovalnica ne potrdi vseh prejetih dokumentov boš na žalost čakal. Sedaj samo upaj, da ima pri "dobro" zavarovalnici zavarovano, ker če ima pri kaki "slabi", nelikvidni zavarovalnici, boš na denar lahko čakal tudi pol leta ali v najhujšem primeru niti ne boš dobil. Smo že imeli take primere. Kakšne madžarske, romunske, oz. v teh državah bi se znalo zalomit....

Ps.: Nesreča se je zgodila v Sloveniji z tujcem? Torej tvoja zavarovalnica sodeluje z to tujo, ali pa v SLO nobena, zato si šel ocenit na svojo zavarovalnico?
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: Prometna nesreča s tujim državljanom

Napisal/-a DA86 Če sep 19, 2013 7:43 pm

Tako je nesreča je bila v Sloveniji. Zavarovalnica triglav sodeluje s to češko zavarovalnico. Obljubili so mi da bi v treh tednih moralo biti rešeno. Drugače pa je avto že na servisu, če nebo zavarovalnica potrdila do takrat ko bo avto gotov bom verjetno moral založiti kaj denarja za dele da bom lahko avto peljal potem pa ga dobim nazaj ko zavarovalnica potrdi papirje. Glede višine cene popravila sta se že uskladila serviser in cenilec.

Bomo videli kako se bo razpletlo
LP
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov