Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Blink-182-
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 546
Pridružen: Po feb 19, 2007 8:54 pm
Kraj: Škofja Loka

Uveljavljanje šipe na platneni strehi

Napisal/-a Blink-182- Po okt 28, 2013 11:23 am

Pozdravljeni,

zanima me, ali ima kdo kakšne izkušnje z uveljavljanjem šipe na platneni strehi pod kombinacijo Stekla na kasko polici?

Namreč ko sem spraševal če to spada pod to kombinacijo, so mi vsi dejali da se to šteje pod stekla, saj zavarovalnica nima posebne opcije za takšno šipo. No in seveda jaz imam sedaj že 3leta zavarovana stekla, sedaj ko pa mi je počila šipa na strehi, pa mi na zavarovalnici komplicirajo, češ da to ni steklo ampak pvc, ki ima svojo življensko dobo itd.

Zanima me, če mi lahko kdo svetuje kaj napisati v pritožbo v kolikor bo moj zahtevek zavrnjen?
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Uveljavljanje šipe na platneni strehi

Napisal/-a MasTTer To okt 29, 2013 2:46 pm

Edino za dobro stranko, če imaš vse pri njih zavarovano ti bodo mogoče šli na roko kako drugače, v nasprotnem primeru pa teško.

Ta kombinacija steklo bi pokrivala navdano ali plexi strešno steklo, ampak v tvojem primeru to ni steklo, ker je platneno oz. iz PVC-ja. To ni steklo, torej ni zavarovano.

Mislim, da se to sploh ne da posebej zavarovati, razen objestno dejanje bi ti pokrivalo, če bi imel kasko.

Tako da žal... Lahko pa podaš pritožno, pa boš videl kaj ti bodo odpisali. Recimo kot zanimivost kombinacija steklo ne pokriva razne praske, odrgnine, ampak samo fizičen lom, kar pri tvoji platneni strehi ni možno, ker to ni steklo, da bi se lahko zlomilo.

Sepravi to ni steklo, ampak samo neke vrste "pvc svetlobni trak".

Če je to plexi steklo, bi po moje moralo pokrivat, vse ostalo ne.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Uveljavljanje šipe na platneni strehi

Napisal/-a čare To okt 29, 2013 5:36 pm

Se pravi če to ni steklo lahko montira dilo in mora prit normalno čez tehničnega?? Vprašaj jih to na zavarovalnici.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Uveljavljanje šipe na platneni strehi

Napisal/-a odprti clio Sr okt 30, 2013 10:20 am

Čare, ne gre to tako... Ne mešaj stekla z oknom.

Pri nas je tako - kombinacija E (stekla):
Razbitja ali poškodovanja standardno vgrajenega stekla na zavarovanem osebnem avtomobilu, razen standardno vgrajenih zunanjih svetlobnih teles in ogledal.

Krite so posledično vse steklene površine v primeru poškodbe ali uničenja/loma. Ne glede na tip poškodbe (toča, vandalizem ali prometna nesreča, kjer je povzročitelj tudi zavarovanec). Niso pa krita ogledala ali žarometi. A v kombinaciji s splošnimi pogoji je jasno, da je krito steklo, ne PVC. Posledično bi lahko komplicirali tudi pri Méganu R26.R, ki ima zadnji bočni okni iz polikarbonata.

Avtorju svetujem zgolj, da se obrne na zastopnika in naj nanj pritisne. Če ti je takrat zagotavljal, da je to krito, naj se meni z zavarovalnico.

PS: nasvet vsem ostalim - verjetno z zastopniki komunicirate tudi preko e-pošte; taka vprašanja postavljajte pred sklenitvijo zavarovanja, ker e-poštna sporočila so obvezujoča.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Uveljavljanje šipe na platneni strehi

Napisal/-a f.taunus To nov 05, 2013 5:55 pm

Je po teh navedenih pogojih površina iz pleksi-stekla, steklo ali ni steklo?
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Uveljavljanje šipe na platneni strehi

Napisal/-a odprti clio Sr nov 06, 2013 11:07 am

stêklo -a s (é) trda, krhka, navadno prozorna snov, ki se dobi s taljenjem kremena, sode in dodatkov.

Ne glede na pogoje pleksi steklo (polikarbonat, PVC, PE...) ni steklo.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov