Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Beri Ne dec 29, 2013 4:53 pm

Dejstvo je da se problemi državne ureditve želi prevaliti na tamo neke Rome.
V bišem sistemu tega ni bilo, problem je v ureditvi zakonodaje in ne v Romih a to je nekomu zelo težko sprejeti kot dejstvo.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cruiser1 Ne dec 29, 2013 6:03 pm

Beri je napisal/-a:Dejstvo je da se problemi državne ureditve želi prevaliti na tamo neke Rome.
V bišem sistemu tega ni bilo, problem je v ureditvi zakonodaje in ne v Romih a to je nekomu zelo težko sprejeti kot dejstvo.



Saj sem že napisal, da je problem v državi, ker jih obravnava, kot neke retardirance, ki so sami nezmožni poskrbeti zase in biti odgovorni. In izključno zaradi odnosa države do ciganov so le te med vsemi ostalimi prebivalci slovenije nezaželjeni, moteči, osovraženi... Jaz in vsak normalen ne more cenit nekoga, ki stalno dela probleme in za to nikoli ne odgovarja.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cc09 Ne dec 29, 2013 11:03 pm

Beri je napisal/-a:Dejstvo je da se problemi državne ureditve želi prevaliti na tamo neke Rome.
V bišem sistemu tega ni bilo, problem je v ureditvi zakonodaje in ne v Romih a to je nekomu zelo težko sprejeti kot dejstvo.

Zakonodaja je približno ista kot v Jugoslaviji. Samo da če ti je takrat cigan z neregistriranim avtom razbil avto, si se lahko obrisal pod nosom.
Drugo je pa to, da so v Jugoslaviji cigane miličniki preventivno tepli kot vole. Prišli so v naselje, jih 10 naložili zadaj v marico in zapeljali čez ovinke. Če je kater cigan vprašal zakaj, je dobil odgovor, ti že veš zakaj - on je res vedel, miličnik pa ne. Preventiva je boljša kot kurativa. Ti pa jokaj še naprej za Jugoslavijo in njenim čaščenjem človekovih pravic, ti nihče ne brani. To pa ni bilo po zakonu niti takrat niti danes.
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Beri Po dec 30, 2013 12:43 am

cc09 je napisal/-a:Ti pa jokaj še naprej za Jugoslavijo in njenim čaščenjem človekovih pravic, ti nihče ne brani.

No, bodimo pošteni pa lepo citiraj kje sem to jokal.
Pokaži da vsi vidimo, ali nehaj iskati kreg.
Bo šlo ?
 
Jonathan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po jan 28, 2013 11:05 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Jonathan Po dec 30, 2013 4:22 pm

Uh tale je jeba, da povzročitelj nima zavarovanja. Bi u jebal vse po spisku, če se to meni zgodi :roll:

Kar pa se tiče romov.. sem iz Prekmurja in redno opažam, da vsi državljani nismo enaki. Zadnjič zjutraj ob pol9 pred bankomatom vidim roma, ki se za veliko pizdi, da še ni bilo nakazila socialne.. Kasneje ga vidim pri Lidlu, kako se hvali s svojim novim Meganom s skoraj polno opremo. Zakon država.

Pa ko je vlada znižala socialne transferja (že pred leti), so romi na CSDju v Murski Soboti metali računalnike iz pisarn na ulice, se spomnim še nekega starega, ki je po tvju jamral, da njegovi, ki živijo v hiši, so do tedaj dobili nekaj čez 2000€ od države, zdaj pa samo še 1200€ :huh:

Pa zadnjič berem zakon glede javnih del, kjer izrecno piše, da lahko oseba v določenem obdobju dela preko javnih del skupno 1 leto, razen če gre za invalida ali roma, potem lahko 2 leti?!?!
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov