Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cc09 Sr dec 11, 2013 8:07 am

cruiser, se vidi, da si iz Ljubljane in nimaš pojma o njih. Država res nič kaj dost ne zahteva od njih, jim pa veliko daje. Vse kar moraš ti kupit za otroka (če ga imaš), ki hodi v šolo, dobijo oni zastonj v šoli, od svinčnika do nogavic. Tudi če imajo denarja kot dreka (in nekateri ga imajo) pridejo v šolo brez vsega. Kazni jim pa plačuje socialna služba. Civil je lahko še trikrat večji revež, pa tega ne bo dobil.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a DePalmo Sr dec 11, 2013 10:48 am

Tako je. Cigani so privilegirani, kateri zelo dobro poznajo svoje pravice, a zelo hitro pozabijo na vse svoje dolžnosti. Vzemimo samo strojanove, kateri so bili zelo odmevni. Država jim je dala vse: hišo, parcelo, plačevala položnice za elektriko, vodo itd, pa se še kar bunijo da jim ni dobro! Kjer so pa prej bili, so pa terorizirali vaščane na vse možne načine, ko so se pa vaščani uprli, je pa prišla policija in POPISALA VAŠČANE! Tudi ko so naredili blokado cest da teh ciganov ne bojo več mogli naselit tja nazaj, so vaščani DOBILI KAZNI ZA NEPRAVILNO PARKIRANJE!

Teh in podobnih zgodb je nešteto, a mestni ljudje o tem nič ne vejo. Malo povprašajte dolence (tiste prave, torej iz Novega Mesta in nižje) in boste slišali zgodb, da se boste za glavo držal.

(z namenom uporabljam besedo "cigan" in ne besedo "rom". Rom je rezervirana za CD-Rom ali DVD-rom ter še kaj drugega, ne za te izmečke od ljudi!)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ban Sr dec 11, 2013 12:04 pm

Se strinjam z vsem kar sta moja predhodnika napisala. Sam živim v okolici NM in je čista katastrofa, posebej z cigani iz žabjaka, največjega legla kriminala daleč naokoli. Imam prijatla, ki živi blizu njih in kar on in ostali sosedje tam doživljajo ne privoščiš nikomur, to da stalno kurijo plastiko in s tem zasmardijo vse naokoli, kradejo poljščine iz vrtov, imajo fešte non stop, streljajo, pijani grozijo naokoli....živ obup. Verjamem pa, da je iz LJ perspektive videti drugače, da so oni največji reveži na svetu, ker nimajo vode, elektike, živijo v napol podrtiha barakah, v blatu, vsi jih odrivajo na obrobje družbe, nimajo služb...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a DePalmo Sr dec 11, 2013 12:47 pm

ban je napisal/-a:Se strinjam z vsem kar sta moja predhodnika napisala. Sam živim v okolici NM in je čista katastrofa, posebej z cigani iz žabjaka, največjega legla kriminala daleč naokoli. Imam prijatla, ki živi blizu njih in kar on in ostali sosedje tam doživljajo ne privoščiš nikomur, to da stalno kurijo plastiko in s tem zasmardijo vse naokoli, kradejo poljščine iz vrtov, imajo fešte non stop, streljajo, pijani grozijo naokoli....živ obup. Verjamem pa, da je iz LJ perspektive videti drugače, da so oni največji reveži na svetu, ker nimajo vode, elektike, živijo v napol podrtiha barakah, v blatu, vsi jih odrivajo na obrobje družbe, nimajo služb...


Tako je bilo ene 20 let nazaj, ko smo se še z družino vozili tam čez, ko sem pa nedavno šel sam tam čez, sem pa samo zijal kake bajte to imajo. Marsikateri delovni človek si ne more privoščit take, razen če zapufa še naslednjo generacijo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ban Sr dec 11, 2013 3:49 pm

DePalmo je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Se strinjam z vsem kar sta moja predhodnika napisala. Sam živim v okolici NM in je čista katastrofa, posebej z cigani iz žabjaka, največjega legla kriminala daleč naokoli. Imam prijatla, ki živi blizu njih in kar on in ostali sosedje tam doživljajo ne privoščiš nikomur, to da stalno kurijo plastiko in s tem zasmardijo vse naokoli, kradejo poljščine iz vrtov, imajo fešte non stop, streljajo, pijani grozijo naokoli....živ obup. Verjamem pa, da je iz LJ perspektive videti drugače, da so oni največji reveži na svetu, ker nimajo vode, elektike, živijo v napol podrtiha barakah, v blatu, vsi jih odrivajo na obrobje družbe, nimajo služb...


Tako je bilo ene 20 let nazaj, ko smo se še z družino vozili tam čez, ko sem pa nedavno šel sam tam čez, sem pa samo zijal kake bajte to imajo. Marsikateri delovni človek si ne more privoščit take, razen če zapufa še naslednjo generacijo.

Ja, eni majo oreng bajte, pa audije parkirane zraven, to so tisti ki so tam glavni, ker pr ciganih je tko kot pri indijancih, eden je vodja, đombe. Kako so prišli do tega bogastva se tud ve, ve se pa tud da nimajo tud ene ure delovne dobe. Maš pa v notranjosti kar se iz ceste sicer ne vid še dost barak in podrtij. Tam notri živi baje okol 700 ciganov.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cruiser1 Sr dec 11, 2013 6:47 pm

cc09 je napisal/-a:cruiser, se vidi, da si iz Ljubljane in nimaš pojma o njih.


Sem iz Ljubljane in jih praktično vsak dan vidim. Tu pod blokom redno praznijo kontejner Humane, sproti pa včasih poberejo še kaj kar ni pribito ali priklenjeno. Nekaj časa sem delal v bližini RK na Viču kamor so redno prihajali po pakete hrane s svojimi avtomobili na katerih so bile ponavadi samo feltne dražje od mojega avtomobila :lol: .


cc09 je napisal/-a: Država res nič kaj dost ne zahteva od njih, jim pa veliko daje.


Saj to! Država jim vse daje in nič ne zahteva od njih, ker jih ima za manj sposobne, nižjo raso, kot je neka gozdna žival pač in od njih pač ne moreš pričakovati neke odgovornosti. Država jih obravnava, kot da so živali in ne ljudje in to ni dobro. To so, kot neke podgane le da so zaščitene in jih ne smemo zastrupiti, če nam stalno hodijo v hišo in vrt ter nam delajo škodo.
Država bi morala cigane obravnavati, kot vsakega drugega človeka potem bi se pa morda kaj spremenilo. Če pa tudi to nebi pomagalo pa vse v posebne rezervate z njimi pa naj tam delajo kar hočejo in si kradejo med sabo.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cc09 Če dec 12, 2013 7:14 pm

Če bi jih država obravnavala kot vse druge, bi vsi problematični ostali brez otrok, pa še dosti več jih bi bilo v zaporu. In spet bi bila zlobna država, ki ubogim Romom krade otroke. Levaki bi iz kože skočili.
 
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: To okt 11, 2005 7:25 am
Kraj: Maribor-[okolica]

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a J`Mavr0 Če dec 12, 2013 9:26 pm

Ki je Jelinčič, da bi povedal kakšno "strokovno"...
... "niso za nič drugega kot za v železniški konterjner nabit in jih na jug spravit (otok)"...

Moral sem... sory, v Mb so se namnožili ko gobe, marš!
lp;
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a DePalmo Pe dec 13, 2013 12:26 am

Edini politik s katerim se rekdokdaj celo strinjam. V tem primeru se 100%.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a MasTTer Pe dec 13, 2013 11:13 am

Da še jaz napišem za "naše" cigane v okolici Lendave in MS.

Recimo v Lendavi so se precej lepo socializirali. Seveda jih je 95% brez službe in premjemajo vse dodatke kar jim pripada. Pred časom so tu imeli največjo denarno pomoč v SLO in se jih je precej priselilo, seveda večina na papirju. Sedaj mislim, da tega ni več in se je ustavilo vseskupaj, kar je pravilno. Tu pa tam še seveda kaj pokradejo, bolj po prehrambenih trgovinah in ob priložnosti. Večinoma so pa imeli praznik, ko je občina zbirala kosovne odpadke od koder so pobrali kovine, ostalo pa zmetali stran oz. tam pustili ;)

Cigani iz MS aka. Pušče, pa so prijeli boga za nogo, ko so nekateri začeli hodit delat v Avstrijo in imajo lepe prihodke. Seveda ugodnosti so jim ostale, tako da dobijo plačo ter pomoč. Okolico, infrastrukturo jim je vse občina uredila, tako da praktično ves "ukraden" in pridelan denar so lahko vložili tja, kamor so hoteli. Podobno kot da bi recimo vsak NE cigan dobival na mesec še nekaj 100€ kar tako na lepe oči. Kar se seveda ne bo zgodilo ;)

Cigane ali rome je pač potrebno razumeti, imajo drugačno kulturo, kar je treba spoštovati. To, kar se pa dogaja v NM oz. kar sem zgoraj prebral, je pa izključno država kriva, ker jim dovoli to delat! Enostavno niso sposobni to zaustaviti očitno. Tako sposobne ljudi imamo v naši preljubi vladi.
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a hippo Pe dec 13, 2013 1:04 pm

MasTTer je napisal/-a:Cigane ali rome je pač potrebno razumeti, imajo drugačno kulturo, kar je treba spoštovati. To, kar se pa dogaja v NM oz. kar sem zgoraj prebral, je pa izključno država kriva, ker jim dovoli to delat! Enostavno niso sposobni to zaustaviti očitno. Tako sposobne ljudi imamo v naši preljubi vladi.

Problem je v tem, da oni (cigani) vejo, da jih ne morejo ustavit in potem vse skupaj samo še eskalira...
 
Uporabniški avatar
Rauchmann
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: Pe jul 06, 2012 2:22 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Rauchmann Pe dec 13, 2013 4:27 pm

J`Mavr0 je napisal/-a:Ki je Jelinčič, da bi povedal kakšno "strokovno"...
... "niso za nič drugega kot za v železniški konterjner nabit in jih na jug spravit (otok)"...

Moral sem... sory, v Mb so se namnožili ko gobe, marš!
lp;

Studenci so kakor ciganska mahala.
Resno, vse jih sterat iz države tudi ne gre (s tem se tudi mi spustimo na določen nivo), ampak ujčkati jih pa tudi ne gre v nedogled.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a tomzzi Pe dec 13, 2013 4:36 pm

ban je napisal/-a:Se strinjam z vsem kar sta moja predhodnika napisala. Sam živim v okolici NM in je čista katastrofa, posebej z cigani iz žabjaka, največjega legla kriminala daleč naokoli. Imam prijatla, ki živi blizu njih in kar on in ostali sosedje tam doživljajo ne privoščiš nikomur, to da stalno kurijo plastiko in s tem zasmardijo vse naokoli, kradejo poljščine iz vrtov, imajo fešte non stop, streljajo, pijani grozijo naokoli....živ obup. Verjamem pa, da je iz LJ perspektive videti drugače, da so oni največji reveži na svetu, ker nimajo vode, elektike, živijo v napol podrtiha barakah, v blatu, vsi jih odrivajo na obrobje družbe, nimajo služb...


Evo podpis. Pa na našem koncu jih tudi vidiš "reveže" kako se vozijo v A5 ali je A6. Novejši letniki. Pa ti s takim avtom pride po socialno... Mater jim...
Pol pa še take delajo po cesti kot jih da. Niso vsi enaki. Eni so prav delavni. Ampak večina pa... Za znukat.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a MasTTer So dec 14, 2013 11:00 am

hippo je napisal/-a:
MasTTer je napisal/-a:Cigane ali rome je pač potrebno razumeti, imajo drugačno kulturo, kar je treba spoštovati. To, kar se pa dogaja v NM oz. kar sem zgoraj prebral, je pa izključno država kriva, ker jim dovoli to delat! Enostavno niso sposobni to zaustaviti očitno. Tako sposobne ljudi imamo v naši preljubi vladi.

Problem je v tem, da oni (cigani) vejo, da jih ne morejo ustavit in potem vse skupaj samo še eskalira...


Ja, ker državne ustanove odpovedo. Policija bi morala v 1. fazi opravljat svoje delo in nato še vse ostale, pa bi se stanje takoj poboljšalo, ko bi tistih nekaj 100 kriminalnih ciganov "odstranili" z okolja.

Ali se pa enostavno zmenit z lokalnim vodjo ciganov, kajti v našem kraju, če kdo dela nemir, greš k njemu, in nato on razčisti z "svojimi" metodami..... :)
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a jeronimo So dec 14, 2013 7:03 pm

Kako naj policija opravi v Žabjaku svoje delo, če pa so "cigani" bolje oboroženi kot policija :)

Še vojska se ne upa not zavit :P
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a MasTTer To dec 17, 2013 12:17 pm

In točno to je narobe. Če policija ve, da so tam nelegalna orožja in na naredi nič, so sokrivi :)

Naj pokličejo specialce ali pa NATO zaprosijo za pomoč, če so nespodobni heh.... To res spada pod: "Ne moreš verjeti ampak je resnično."
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ban To dec 17, 2013 1:26 pm

MasTTer je napisal/-a:In točno to je narobe. Če policija ve, da so tam nelegalna orožja in na naredi nič, so sokrivi :)

Naj pokličejo specialce ali pa NATO zaprosijo za pomoč, če so nespodobni heh.... To res spada pod: "Ne moreš verjeti ampak je resnično."

Sej so že 1x noter uletel specialci pa niso kej dost najdl. Niso cigani tolk blesavi da majo orožje noter v baraki, to majo zakopano okol v hosti pod zemljo. Če jih bi pa mal bolj na trdo prijel bi se pa prec oglasil razni zaščitniki, ala amnesty interantional k so cigane sam na tv vidl.
 
Uporabniški avatar
lowrajder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr dec 25, 2013 12:55 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a lowrajder Ne dec 29, 2013 7:24 am

DePalmo je napisal/-a:
(z namenom uporabljam besedo "cigan" in ne besedo "rom". Rom je rezervirana za CD-Rom ali DVD-rom ter še kaj drugega, ne za te izmečke od ljudi!)


x2

jaz sem jih sicer zagovarjal dolgo let, ampak ko pride 5 čokoladnih okoli tebe pa ti en z nožem grozi za danes ničvrednih 20evrov se situacija
bistveno spremeni in začne človek drugače razmišljat o tej gamadi.
jaz še danes hodim z strahom po stranskih ulicah v mb in vedno z nečim špičastim v žepu zaradi tega incidenta.
dejstvo je da so zaščiteni bolj kot kočevski medvedi in naša "oblast" se jih boji kot hudič križa ker vedo da bi jih fasali
in jim vse omogočijo, ampak se ne zavedajo v koliki meri škodujejo naslednjim generacijam.
če pa bo čez 20let glavni predmet v šoli "kraja starega željez" pol bo pa spet krivda na drugega letela kot je to praksa v
tej čudoviti gnili sloveniji.
treba jih bo počasi prizemljit ker se razmnožujejo kot gobe po dežju in vedno več si upajo ker jim naša država to omogoča.
 
Uporabniški avatar
Beri
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: Pe dec 27, 2013 10:06 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Beri Ne dec 29, 2013 9:45 am

Je tole tema o romih ali o prometni nesreči.
Svoje hujskaške pozive obdržite zase.
Politiki so vam zakuhali, pa so vam drugi krivi.
Sramujte se svojih postov s katerimi se spuščate na nivo teh romov.
 
Uporabniški avatar
lowrajder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr dec 25, 2013 12:55 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a lowrajder Ne dec 29, 2013 11:39 am

Beri je napisal/-a:Je tole tema o romih ali o prometni nesreči.
Svoje hujskaške pozive obdržite zase.
Politiki so vam zakuhali, pa so vam drugi krivi.
Sramujte se svojih postov s katerimi se spuščate na nivo teh romov.


Dejstvo je če bi bil slovenec bi verjetno imel zavarovanje in ostale stvari porihtane in sploh ne bi bilo te teme.
pa tud zavarovalnica bi imela kaj za vzet in poplačat oškodovanca če nebi šlo drugače ;)
zakuhal je pa narod, ki je izvolil te politike ker so pač verjeli sladkim besedam :roll:
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov