Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Speedy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: To jul 30, 2002 11:00 am

Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Speedy Po dec 02, 2013 10:03 pm

Pozdravljeni, 

Sinoči sem bil (na žalost) udeleženec policijskega pregona na Lavrici, na koncu je pobegli voznik oplazil moje vozilo in konkretno zadel drugo vozilo. 
Po opravljenem postopku s policisti sem izvedel da je povzročitelj vozil neregistriran in nezavarovan avto, prav tako je bil brez vozniškega dovoljenja. 
Ker gre za tipičen primerek iz ciganskega naselja (besedo "rom" raje hranim za pomnilnik), je dejstvo da nobena izvršbo ne bo uspešna. 

Ima kdo podobno izkušnjo, vem da lahko dam vlogo na slovensko zavarovalno združenje, ki v takem primeru povrne škodo iz sklada, a zanima me, je kaj iz tega, koliko časa se vleče, kaj lahko pričakujem?

Sem jo pa temeljitem pregledu dobro odnesel, poškodovano (podrsano) imam levo stran zadnjega odbijača, gre bolj za prenos črne ABS plastike s prednjega odbijača povzročiteljeve Renault Lagune prve generacije. 
Ocenili smo da bodo po poliranju ostale 3 ali 4 plitve praske, ki bodo vidne na nekje 30 cm.
Drugo udeleženo vozilo je ostalo brez blatnika, maske, z uničeno havbo in prednjim odbijačem... 

Priporočam se za nasvete. Lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a čare Po dec 02, 2013 10:12 pm

Pa mislim da to krije tvoja zavarovalnica in potem od njega iztoži.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a uros11 To dec 03, 2013 7:15 am

Se ti ne splača sekirati za 4 plitke praske, če pa misliš, potem jasno daj zahtevek.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ban To dec 03, 2013 7:24 am

čare je napisal/-a:Pa mislim da to krije tvoja zavarovalnica in potem od njega iztoži.

Od cigana? Sej oni, vsaj uradno, nimajo dohodkov, živijo pa od socialne podpore. :twisted:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a adis To dec 03, 2013 8:29 am

ravno v ta namen je bil sklad ustanovljen...da krije nastalo škodo povzročitelja, ki je brez ao.

ne skrbi... ti oddaj zahtevek, ostalo bo že sklad terjal.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ~toMmy~ To dec 03, 2013 8:37 am

Ja saj če zadevo krijejo, nima veze, če jim rata iztožit. V vsakem primeru se je najprej treba na zavarovalnici pozanimat, mogoče ponujajo vsaj pravno pomoč.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
LeQuack
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Pe nov 16, 2007 4:16 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a LeQuack To dec 03, 2013 9:54 am

Dejansko vsi mi plačamo njihovo škodo, super ane. :eyes
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a adis To dec 03, 2013 11:07 am

LeQuack je napisal/-a:Dejansko vsi mi plačamo njihovo škodo, super ane. :eyes


tako je...del premije iz tvojega AO gre na sklad za pokrivanje škode...in v tvojem primeru nebi zmajeval z glavo kajti bog nedaj se hitro lahko znajdeš/znajdemo v situaciji, ko se tebi/meni nekdo zaleti v avto in ta nima sklenjenega AO...
 
Boschko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To dec 03, 2013 11:25 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Boschko To dec 03, 2013 12:51 pm

Meni se je zgodilo nekaj podobnega pred cca 4 leti (cigan, avto brez zavarovanja, ukradene tablice, pobeg). Takrat sem se obrnil na zav. združenje, kjer so mi rekli, da materialne škode ne morem uveljavljati, lahko pa uveljavljam nematerialno škodo (npr. odškodnino zaradi poškodb pri meni ali drugih). K sreči je bil takrat poškodovan samo pleh, tako da sem moral škodo kriti iz svojega kaska.

Ne vem, ali je zdaj praksa kaj drugačna, zato te Speedy prosim, če napišeš, kaj boš uredil na zav. združenju. Hvala.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a MasTTer Sr dec 04, 2013 3:02 pm

Kolikor sam vem, sklad 100% izplačuje nematerialno škodo in tudi nematerialno škodo v primeru, da je voznik znan in da nima veljavnega zavarovanja.

Z civilno tožbo ne boš nikamor prišel, to pozabi.

Je pa še ena finta. Če je to vozilo bilo odjavljeno pred MANJ kot 30-imi dnevi in če vozilo NI bilo prepisano, ti pokrije celotno škodo poteklo zavarovanje od predhodnega lastnika, kajti +30dni je polica veljavna kljub temu, da je poteklo oz. da se je vozilo odjavilo. V tem primeru zavarovalnica prejšnjemu lastniku avtomatsko podaljša zavarovanje in mu zaračuna premijo, škodo pa zahteva od povzročitelja. Tu ne igra vloge, da vozilo ni bilo registrirano, da voznik ni imel vozniške itd...
Ampak pravim, to velja samo takrat, če vozilo dejansko NI bilo prepisano na UE. Sedaj ko so te novosti uvedli glede prepisa, da se lahko neregistrirano vozilo prepiše, se naj take stvari več nebi dogajale...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cruiser1 Sr dec 04, 2013 4:58 pm

adis je napisal/-a:
LeQuack je napisal/-a:Dejansko vsi mi plačamo njihovo škodo, super ane. :eyes


tako je...del premije iz tvojega AO gre na sklad za pokrivanje škode...in v tvojem primeru nebi zmajeval z glavo kajti bog nedaj se hitro lahko znajdeš/znajdemo v situaciji, ko se tebi/meni nekdo zaleti v avto in ta nima sklenjenega AO...


Ali pa, če bi zakoni in obveznosti veljali tudi za cigane. Ali so oni neka posebna živalska pasma ali so ljudje, kot mi?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ban Sr dec 04, 2013 5:09 pm

cruiser1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
LeQuack je napisal/-a:Dejansko vsi mi plačamo njihovo škodo, super ane. :eyes


tako je...del premije iz tvojega AO gre na sklad za pokrivanje škode...in v tvojem primeru nebi zmajeval z glavo kajti bog nedaj se hitro lahko znajdeš/znajdemo v situaciji, ko se tebi/meni nekdo zaleti v avto in ta nima sklenjenega AO...


Ali pa, če bi zakoni in obveznosti veljali tudi za cigane. Ali so oni neka posebna živalska pasma ali so ljudje, kot mi?

Oni so tretirani posebej, za njih veljajo drugačni zakoni, tudi sankcije so minimalne ali pa jih ni.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Daedalus Sr dec 04, 2013 5:39 pm

cruiser1 je napisal/-a:
adis je napisal/-a:
LeQuack je napisal/-a:Dejansko vsi mi plačamo njihovo škodo, super ane. :eyes


tako je...del premije iz tvojega AO gre na sklad za pokrivanje škode...in v tvojem primeru nebi zmajeval z glavo kajti bog nedaj se hitro lahko znajdeš/znajdemo v situaciji, ko se tebi/meni nekdo zaleti v avto in ta nima sklenjenega AO...


Ali pa, če bi zakoni in obveznosti veljali tudi za cigane. Ali so oni neka posebna živalska pasma ali so ljudje, kot mi?


Saj načeloma veljajo oz. bi morali veljati, in večina ljudi podpira to, da veljajo. Problem je, ker če bi hoteli biti DOSLEDNI pri izvajanju roke zakona, bi brez posebnega truda in brez posebnega tretmaja krepko zafilali slovenske zapore z njimi in človekoljubi bi zagnali vik in krik. :roll: Nikakor nisem ne rasist, ne nacionalist, in vem, da je precej romov čisto zglednih in se trudijo ne hoditi v zevnik drugim - in ravno ZATO navijam, da se tiste, ki res delajo probleme, porihta. Ampak se to še lep čas ne bo zgodilo.

/OffTopic
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 04, 2013 5:51 pm

Iz prve roke:
podoben primer kot pri tebi. povzročiteljev avto ni bil zavarovan že več kot pol leta. Škodni primer je bil podan na njegovi zavarovalnici, kjer je avto imel nazadnje zavarovan, zavarovalnica je ugotovila, da avto ni zavarovan in je zadeva šla na slovensko zavarovalno združenje. Trajalo pa je vseskup skor en mesec, da se je avto lahko dal popravit. Pač so mal cepljeni proti hitrosti pri generaliju in szz :roll: :roll:
Ta szz pa je bil ustanovljen ravno zaradi takih primerov. Dalje se bojo oni ukvarjali s tem, kako dnar nazaj polovit.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cruiser1 Sr dec 04, 2013 6:17 pm

ban je napisal/-a:Oni so tretirani posebej, za njih veljajo drugačni zakoni, tudi sankcije so minimalne ali pa jih ni.


Torej niso ljudje? V bistvu so nekako neuradno deklarirani, kot manj vredna rasa in to naša država v 21. stoletju mirno dopušča.
 
Speedy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: To jul 30, 2002 11:00 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a Speedy Sr dec 04, 2013 6:33 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Iz prve roke:
podoben primer kot pri tebi. povzročiteljev avto ni bil zavarovan že več kot pol leta. Škodni primer je bil podan na njegovi zavarovalnici, kjer je avto imel nazadnje zavarovan, zavarovalnica je ugotovila, da avto ni zavarovan in je zadeva šla na slovensko zavarovalno združenje. Trajalo pa je vseskup skor en mesec, da se je avto lahko dal popravit. Pač so mal cepljeni proti hitrosti pri generaliju in szz :roll: :roll:
Ta szz pa je bil ustanovljen ravno zaradi takih primerov. Dalje se bojo oni ukvarjali s tem, kako dnar nazaj polovit.


Kako je bilo s povračilom, povrnjeno vse ali so komplicirali v nedogled? Lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a TrijoAdijo Če dec 05, 2013 9:50 am

Sej od nobenga ne dobiš povračila. Ti dobiš samo odobritev, da daš avto popravit.Stroške popravila pa krije SZZ.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a ban Če dec 05, 2013 11:28 am

cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Oni so tretirani posebej, za njih veljajo drugačni zakoni, tudi sankcije so minimalne ali pa jih ni.


Torej niso ljudje? V bistvu so nekako neuradno deklarirani, kot manj vredna rasa in to naša država v 21. stoletju mirno dopušča.

Tega nisem nikjer napisal, so pa v drugačnem položaju kot npr jaz ali ti. Če te mogoče zanima česa vsega so zmožni in kakšne pi**** stalno delajo, si malo prečitaj, gradiva je več kot dovolj
http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=186656

V času miličnikov so dobili batine od njih, v času demokracije so pa nedotakjivi.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a DePalmo Če dec 05, 2013 12:32 pm

ban je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Oni so tretirani posebej, za njih veljajo drugačni zakoni, tudi sankcije so minimalne ali pa jih ni.


Torej niso ljudje? V bistvu so nekako neuradno deklarirani, kot manj vredna rasa in to naša država v 21. stoletju mirno dopušča.

Tega nisem nikjer napisal, so pa v drugačnem položaju kot npr jaz ali ti. Če te mogoče zanima česa vsega so zmožni in kakšne pi**** stalno delajo, si malo prečitaj, gradiva je več kot dovolj
http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=186656

V času miličnikov so dobili batine od njih, v času demokracije so pa nedotakjivi.


In ravno zaradi tega so cigani "nedotakljivi". Ker tudi policaji dobijo batine, če se jim približajo.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Prometna nesreča: povzročitelj brez AO

Napisal/-a cruiser1 To dec 10, 2013 8:30 pm

ban je napisal/-a:
cruiser1 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Oni so tretirani posebej, za njih veljajo drugačni zakoni, tudi sankcije so minimalne ali pa jih ni.


Torej niso ljudje? V bistvu so nekako neuradno deklarirani, kot manj vredna rasa in to naša država v 21. stoletju mirno dopušča.

Tega nisem nikjer napisal, so pa v drugačnem položaju kot npr jaz ali ti.


Nisi rekela ampak država jih očitno obravnava drugače. Je tako? Država se ne ukvarja z njimi in ne terja nič od njih, kot recimo nič ne zahteva od kočevskega medveda, divjega prašiča ali Tivolske veverice. Je tako? Torej jih država postavlja v manjvreden položaj! S strani države si očitno ne zaslužijo človeškega obravnavanja, kot to velja za vse ostale državljane in obiskovalce naše države. Potemtakem jaz razumem, da so to neka manjvredna bitja, ki jih potrebno popolnoma ignorirati so pa žal iz meni neznanega razloga s strani države zaščitena.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 15 gostov