Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a DA86 Sr dec 11, 2013 10:19 am

Pozdravljeni!

Na zavarovalnici triglav imam že cca 7 let zavarovan avto, pa tudi doma imamo vse zavarovano pri tej zavarovalnici. Glede na to da nisem imel do sedaj neke večje škode razen menjave stekla bi pričakoval več popusta. Vmes sem zamenjal avto tako da ni polica trajala 12 mesecev in sem tako dve leti ostal na istem bonusu. Pa tudi novi avto sem dal zavarovati splošni kasko, in so mi dali dva razreda nižji bonus od osnovnega zavarovanja. Tako imam sedaj 25% osnovni in pa 15% bonus za splošni kasko. Vse povsod gledam da imajo zavarovalnice takšne in drugačne popuste pri mojem agentu pa jaz dobim samo nekaj malega na paket.

Imate kakšne izkušnje z katerimi agenti kjer se da dogovorit za kakšen popust? Sem pa iz štajerskega konca (Maribor-Ptuj).

Hvala
LP
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a odprti clio Sr dec 11, 2013 10:32 am

Pri Triglavu boš lažje iztržil večji popust s konkurenčno ponudbo.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a MasTTer Pe dec 13, 2013 10:52 am

Škoda, da si že sklenil pri Triglavu in tako izgubil 2 premijska razreda na kasku. Tega ostale zavarovalnice nimajo. Res škoda, da nisi šel drugam vprašat, kajti sedaj boš 3 leta nabiral teh 10% bonusa.

Tudi pridobitev bonusa ima recimo AS že pri 10mesecih veljavnosti police. Ene zavarovalnice imajo pri 11, druge pa celo 12mesecev.

Bonus boš zelo teško pridobil na "legalen" način.

Popust pa lahko pridobiš in to precej dosti popusta. Najprej pa poglej na svoji polici, če ti že niso dali kak popust glede na to, da je Triglav zadnje čase bil zelo radodaren glede tega, vendar ne za vse stranke.

Kot druga zanimivost, imaš pri AS možnost družinskega bonusa. Torej, če je znotraj družine (starši, staristarši, bratje, sestre, partnerica) vozilo z 55% bonusom, pridobijo vsi znotraj družine popust do 55%. Torej v tvojem primeru bi imel 25% bonus na AO + 30% popust na AO, ter 15% bonus na kasko +35% popust na AO, kar znese, kot da bi imel 55% bonus na AO ter 50% bonus na AK.
Edini pogoj je ta, da more biti najmanj ena polica na novo oz. prenešena na AS in da morata biti vedno najmanj 2 polici na AS. Ta družinski bonus nato velja za VSE in neomejeno števil avtov znotraj družine.
Le kot Zavarovalec je vedno naveden tisti, kateri ima maximalen bonus, in vedno tisti podpisuje police. Plačnik in Zavarovanec je seveda lahko druga oseba.

Ps.: Kolikor vem ima Triglav kar velike paketne popuste...odvisno kaj vse imaš pri njih. Vsaka zavarovalnica ima svoje "finte", je pa odvisno od tebe, koliko "zatežiš" agentu za popuste, toliko ti bo dal, seveda znotraj svojih zmožnosti.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a f.taunus Pe dec 13, 2013 11:12 am

Če je tvoj zastopnik škrt pri popustih, boš pri Triglavu z menjavo zastopnika žal dobil popusta še manj. Saj imajo zelo stroga pravila kdo in kako lahko obnavlja police.

Največ boš naredil z menjavo zavarovalnice, vsaj za eno leto, pa morda po enem letu kontaktiraš različne triglavove zastopnike, da vidiš kdo je bolj radodaren. Morda pa potem celo ostaneš na novi zavarovalnici, če boš zadovoljen s storitvami in ceno.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a odprti clio Pe dec 13, 2013 11:50 am

Ma nimate pri Triglavu malo bolj proste roke, če stranka primaha s konkurenčno ponudbo? Mo jo dam jaz :)
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a DA86 Pe dec 13, 2013 9:10 pm

Hvala za odgovore. Najprej bom poskusil svojega agenta malo stisnit da vidim kaj lahko oziroma kaj je pripravljen storiti potem pa bomo videli dalje....
LP
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a MasTTer So dec 14, 2013 11:03 am

Težava je v tem, da določeni starejši Triglavovi zastopniki še vedno niso stopili na realna tla in se obnašajo kot pred 10-imi leti, ko praktično niso imeli konkurence.

Čisto nobeno stvar, za katero niso plačani, ne naredijo. Recimo pomagat izpolnit kak zapisnik o prijavi škode itd. Vsaj v našem kraju je tako. Ampak to je za nas, ki delamo za druge zavarovalne družbe najboljša in najcenejša reklama :)
 
Jonathan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po jan 28, 2013 11:05 pm

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a Jonathan Po dec 30, 2013 4:30 pm

Popusti tudi niso vse, če je ponudba že na začetku toliko dražja. Primer: Triglav ponudba 450€, našteje malo morje popustov, pa me na koncu pride 370€, torej je dal 80€popusta. Zav. Maribor: ponudba 390€, popust 40€, cena torej 350€. Dobil manj popusta, a vseeno boljšo ceno. Gre smao za primer.
 
Uporabniški avatar
f.taunus
Uporabnik
 
Prispevkov: 1399
Pridružen: Če jan 25, 2007 9:25 am
Kraj: Ptuj-Ormož

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a f.taunus To dec 31, 2013 12:14 pm

Jonathan je napisal/-a:Popusti tudi niso vse, če je ponudba že na začetku toliko dražja. Primer: Triglav ponudba 450€, našteje malo morje popustov, pa me na koncu pride 370€, torej je dal 80€popusta. Zav. Maribor: ponudba 390€, popust 40€, cena torej 350€. Dobil manj popusta, a vseeno boljšo ceno. Gre smao za primer.

Si pa dobil pri ZM očitno zelo malo popusta, 20% namreč dajo kar vsakemu. ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a TrijoAdijo To dec 31, 2013 12:26 pm

Mah, pri Triglavovih agentih je tako, da ke te prvič olupi, te hoče še drugič,pa tretjič,...:D Vedno sem imel avto zavarovan pri triglavu. In ko sem prvič prišel do nekega agenta (sicer na priporočilo sodelavca), mi je sestavu tako ponudbo, da me je skoraj kap. Namreč nisem imel nikoli nobenega škodnega primera, pa mi je naračunal 20% višjo premijo, kot pa referentka na šalterju eno leto prej :roll: Sicer nisem mogel da ne bi in sem mu zatežil. Na licu mesta je začel preračunavat in mi je zrihtal 25% nižjo premijo od une leto prej :) Od takrat normalno sodelujeva in je premija ali nižja od konkurence ali pa tam-tam. Odvisno od konkurenčnih akcij.

Skratka: Siknt mu moreš.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Jonathan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po jan 28, 2013 11:05 pm

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a Jonathan To dec 31, 2013 1:35 pm

@f.taunus, sem izrecno napisal, da gre samo za primer prikaza, da višina popusta ni vse. Ni pa do primer iz prakse.
 
Uporabniški avatar
vepar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: So jun 05, 2004 6:32 pm
Kraj: nou mejst

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a vepar To dec 31, 2013 3:22 pm

Na ZM mi da moj agent še 42% "variabilnega" popusta in še 4% na keš na 50% popusta po PR.... tako da manevrskega prostora je dovolj..
 
Uporabniški avatar
xsAMOR
Novinec
 
Prispevkov: 365
Pridružen: Sr feb 09, 2005 1:05 pm
Kraj: Hrušica

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a xsAMOR To dec 31, 2013 3:59 pm

Isto pri meni, 7 let pri Triglavu, zivljensko zavarovanje, 2x umes nisem imel registriranega avta 12 mesecev, brez dodatne bonitete naslednje leto... Prestopim k drugi zavarovalnici, cena zavarovanja v osnovi cenejsa, premijski razred namesto -5% gre za -10%, plus dodatni popust...

Malo pozno ampak sem se le zganil pogledati tudi kam drugam :) Ne zavedamo se da ljudje imamo moc, samo skupaj lahko kaj spremenimo, ampak se pustimo voditi za strikce..


Srecno ter veselo vsem skupaj!


LP
 
Uporabniški avatar
MasTTer
Novinec
 
Prispevkov: 493
Pridružen: To mar 14, 2006 4:12 pm
Kraj: Lendava (MS)

Re: Triglav višina premije in popusti

Napisal/-a MasTTer Če jan 02, 2014 2:08 pm

vepar je napisal/-a:Na ZM mi da moj agent še 42% "variabilnega" popusta in še 4% na keš na 50% popusta po PR.... tako da manevrskega prostora je dovolj..


Vprašaj ga če on lahko za sebe sklene zavarovanje po isti ceni....odgovor bo 99% NE ;) Ta popust, kar si ga dobil, je bolj izjema kot pravilo. na 50% bonusa še 42% popusta....nižjo premijo boš težke dobil..razen, če mu drugo leto prineseš izračun z druge zav. ki je še nižji, ti bo zagotovo ponudil nižjo ceno...če maš voljo se igrat z tem :D

xsAMOR: Recimo AS ti da +5% bonus na vsakih 10mesecev...ene zavarovalnice za 11 mesecev, druge pa za 12 kot si sam opazil. Tako, da so kar velike razlike med zavarovalnicami v takih malenkostih.
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov