Zavarovalnice, kasko, cene, nasveti, registracija, tehnični pregledi...
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Kasko zavarovanje - predlogi, do kdaj kako...?

Napisal/-a thaking Ne jan 12, 2014 5:57 pm

Pozdravljeni vsi,

imam par vprašanj, katere nimam razrešene, če mi lahko kdo pomaga?

1. kje zavarovalnice pridobijo Nabavno vrednost vozila (vozilo + oprema), se lahko te cene med zavarovalnicami razlikujejo (če zavaruješ enako opremo) ?
2. kakšno je vaše mnenje se splača za 5 let staro vozilo (nabavna vrednost preko 40k€, realna trenutna vrednost okoli 15k€) še vedno zavarovati "full kasko" -> trenutno je Tilia
3. če je odgovor 2.vprašanje "NE", katere opcije se potem splača zavarovati, oz. kaj imate ostali, ker npr. po 1k€ na leto stran vržen denar ni "malo" :roll:

HVala
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kasko zavarovanje - predlogi, do kdaj kako...?

Napisal/-a adis Ne jan 12, 2014 8:35 pm

očitno ne razumeš pojma "kasko"...torej kasko na grobo: je zavarovanje premične stvari v tem primeru vozilo, katerega se zavaruje pred morebitnimi nevarnostmi, ki so divjad, toča, vandalizem in kraja.

nihče ti ne bo znal točno povedati ali se kasko splača ali ne...ker nikoli ne veš kdaj se lahko kaj zgodi.

no ja...12 let stara "ja**a" se pa res ne splača kasko zavarovat kateremu je vrednost do 2 ali 3 tisoč eur.
 
Uporabniški avatar
odprti clio
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1550
Pridružen: So avg 22, 2009 3:38 pm

Re: Kasko zavarovanje - predlogi, do kdaj kako...?

Napisal/-a odprti clio Ne jan 12, 2014 9:12 pm

thaking je napisal/-a:1. kje zavarovalnice pridobijo Nabavno vrednost vozila (vozilo + oprema), se lahko te cene med zavarovalnicami razlikujejo (če zavaruješ enako opremo) ?
2. kakšno je vaše mnenje se splača za 5 let staro vozilo (nabavna vrednost preko 40k€, realna trenutna vrednost okoli 15k€) še vedno zavarovati "full kasko" -> trenutno je Tilia
3. če je odgovor 2.vprašanje "NE", katere opcije se potem splača zavarovati, oz. kaj imate ostali, ker npr. po 1k€ na leto stran vržen denar ni "malo" :roll:

HVala


1. Cene so po Eurotax-u; lahko prihaja do odstopanj, saj se cene spreminjajo in zavarovalnice ne posodabljajo podatkov hkrati. Odstopanja so navadno minimalna in v krajših časovnih obdobjih.

2. To bo verjetno najbolje, da razčistiš sam pri sebi. Dejstvo pa je, da pri poškodbah dobiš nove originalne dele, ne glede na vrednost vozila, če le ni (ekonomska) totalka.

3. Tudi, če bi odgovoril da, je moj nasvet navadno naslednji: zavaruj stekla in ogledala ter svetlobna telesa. Pri Tiliji je škoda po teh kombinacijah krita ne glede na način, kako je poškodba nastala (kamenček, toča, razbitje..). Divjad in parking pa znaš sam ocenit, če ti pride v poštev. Vedi pa, da nobena zavarovanica ni vesela škod iz kombinacije parkirišča.

1k € za kasko je veliko, lahko me kontaktiraš preko zs, da vidim, če se da kaj narediti.
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taksi.

Prosim, pošljite mi informacije o avto dogodkih.
 
Uporabniški avatar
thaking
Novinec
 
Prispevkov: 269
Pridružen: Po feb 07, 2011 4:11 pm

Re: Kasko zavarovanje - predlogi, do kdaj kako...?

Napisal/-a thaking Ne jan 12, 2014 10:34 pm

adis je napisal/-a:očitno ne razumeš pojma "kasko"...torej kasko na grobo: je zavarovanje premične stvari v tem primeru vozilo, katerega se zavaruje pred morebitnimi nevarnostmi, ki so divjad, toča, vandalizem in kraja.

nihče ti ne bo znal točno povedati ali se kasko splača ali ne...ker nikoli ne veš kdaj se lahko kaj zgodi.

no ja...12 let stara "ja**a" se pa res ne splača kasko zavarovat kateremu je vrednost do 2 ali 3 tisoč eur.



Dobro jaz razumem poanto kaska, ampak tudi le temu se enkrat doba "izteče"... zato sem imel v mislih delni kasko.


odprti clio je napisal/-a:
thaking je napisal/-a:1. kje zavarovalnice pridobijo Nabavno vrednost vozila (vozilo + oprema), se lahko te cene med zavarovalnicami razlikujejo (če zavaruješ enako opremo) ?
2. kakšno je vaše mnenje se splača za 5 let staro vozilo (nabavna vrednost preko 40k€, realna trenutna vrednost okoli 15k€) še vedno zavarovati "full kasko" -> trenutno je Tilia
3. če je odgovor 2.vprašanje "NE", katere opcije se potem splača zavarovati, oz. kaj imate ostali, ker npr. po 1k€ na leto stran vržen denar ni "malo" :roll:

HVala


1. Cene so po Eurotax-u; lahko prihaja do odstopanj, saj se cene spreminjajo in zavarovalnice ne posodabljajo podatkov hkrati. Odstopanja so navadno minimalna in v krajših časovnih obdobjih.

2. To bo verjetno najbolje, da razčistiš sam pri sebi. Dejstvo pa je, da pri poškodbah dobiš nove originalne dele, ne glede na vrednost vozila, če le ni (ekonomska) totalka.

3. Tudi, če bi odgovoril da, je moj nasvet navadno naslednji: zavaruj stekla in ogledala ter svetlobna telesa. Pri Tiliji je škoda po teh kombinacijah krita ne glede na način, kako je poškodba nastala (kamenček, toča, razbitje..). Divjad in parking pa znaš sam ocenit, če ti pride v poštev. Vedi pa, da nobena zavarovanica ni vesela škod iz kombinacije parkirišča.

1k € za kasko je veliko, lahko me kontaktiraš preko zs, da vidim, če se da kaj narediti.


hvala za odgovore,

1. a to lahko sam kje preverim preko interneta, ker najdem samo npr. eurotax rabljenih vozil.... ne pa koliko je ocenjena vrednost novega vozila recimo 2000 leta (primer)

3. je kar konkretno konkretno pod 1k€ dal sem samo za lažjo predstavo, te pa bom vseeno kontaktiral da vidim kakšno ponudbo mi lahko ponudiš (morda naslednjič ko zavarujem zavarujem preko tebe).

Kaj pa če zavaruješ samo delni kasko torej vse delne kombinacije....-> prednost tega je tudi da ne greš premijskih razredov dol...?
Vrni se na Zavarovanje in registracija vozil

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov