Avdiofili, raj za vas...
 
centaur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 03, 2010 1:41 pm

Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a centaur To dec 14, 2010 10:01 pm

Živjo!

Pred kratkim sem kupil Scenica II v katerega sem namestil avtoradio (iz mojega starega avta) Pioneer 7600MP. Avtoradio ima 4 x 24W RMS. Katere zvočnike bi bilo najbolje vgraditi v avto, spredaj in zadaj, da bo zvok res kvaliteten. Pod kvaliteten je mišljeno, da je več ali manj brez hreščanja, ko pritisnem glasnost na cca. 3/4. Na radiu se bo poslušala mešana glasba, od Mozarta do Rock komadov.

Upam, da ima kdo scenica 2 generacije in da mi bo pomagal s kakšnim nasvetom. Katere zvočnike naj kupim (pravzaprav niti ne vem koliko velike, ali dvo, tro sistemske, koliko Watt) ali bi bilo vseeno bolje dat vmes kakšen ojačevalec.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a Dawid1 To dec 14, 2010 10:12 pm

Pozabil si glavni podatek in sicer koliko €€ misliš vložit.


lp D
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a zazo Sr dec 15, 2010 1:52 am

zmeraj se splača dati ojačevalec....

je pa vse odvisno od tvojih zahtev.

za ker letnik senica gre?
 
centaur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 03, 2010 1:41 pm

Re: Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a centaur Sr dec 15, 2010 7:09 am

Koliko €€€ bi vložil? Kaj pa vem. Nimam niti občutka koliko bi to prišlo. Že razpon cen zvočnikov je zelo širok, tako da ne vem. Prav veliko pa verjetno ne.
Scenic je pa letnik 2004.
 
centaur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 03, 2010 1:41 pm

Re: Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a centaur Sr dec 15, 2010 10:56 am

A ve kdo mogoče kakšne dimenzije zvočniki pašejo notri (spredaj in zadaj)?
 
alex1
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Sr maj 24, 2006 6:58 pm
Kraj: kranj

Re: Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a alex1 Sr dec 22, 2010 9:47 am

centaur je napisal/-a:A ve kdo mogoče kakšne dimenzije zvočniki pašejo notri (spredaj in zadaj)?

Na takem scenicu sem jaz delal panel 2x16 na vrata, šala mala, če se ti le da malo popackat.
Pa vse skupaj na amp. Sub po potrebi, jaz ga nisem imel in je igralo več kot dovolj.
Itak pa moji otroci ne bi bili preveč navdušeni nad subom, no vsaj takrat ne..:-)

lp
 
centaur
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: To avg 03, 2010 1:41 pm

Re: Zvok v Scenicu 2. generacije

Napisal/-a centaur To dec 28, 2010 8:51 pm

Nekako sedaj vem kaj iščem. Spredaj in zadaj so odprtine za 13" zvočnike. Odločil sem se, da ne bom dajal notri ojačevalcev. Notri bo avtoradio Pioneer deh P7600MP, ki ima mislim da sinusa 24W na kanal, če se ne motim. Spredaj bi dal ločene visokotonce v armaturo in 13" zvočnike v vrata. Prav tako bi dal zaradj v vrata 13" zvočnike. V avtu se bo predvsem poslušala glasba z radia, se pravi nobenega Techna ali kakšne specifike. Bolj komerciala in seveda pravljice za otroke. Te se bodo poslušale kar precej. Pri pravljicah bi rad videl, da bi bil zvok zadaj lep, razločen, brez kakšnih hudih nizkih ali visokih tonov.

Rad bi pa tudi videl, da ne bi vse skupaj začelo hreščati, ko bi dal glasnost proti koncu. ;)

Mogoče sem prezahteven, ali pa sem se premalo poglobil v te zadeve, zato rabim nasvet. Koliko Watt-ne zvočnike spredaj in zadaj in kakšne.

Hvala vnaprej za odgovor.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov