Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
marko21
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Sr okt 07, 2009 6:36 pm

''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a marko21 Če feb 24, 2011 12:08 am

Lep pozdrav vsem!

Veliko sem brskal da bi kje našel kakšne pametne, ter iz prve roke informacije o t.i. slim wooferjih, ampak nisem, zato bom vprašal tuki.
Premišlujem o nakupo wooferja, vendar sem pred dnevi našel (vsaj po opisu) zanimivo stvarco, ki mi je prav zaradi mojega ''neuporabnega'' avtomobila (vsaj kar se tiče avtoakustike), ter po potrebovanju celotnega prtlažnika prišla zelo prav.

Koliko si ti zvočniki močni v primerjavi z navadnim wooferjem, ki ga imaš zadaj v gepeku in ali se ga sploh splača kupiti (gre se zato da imam dokaj dobre serijske zvočnike, vendar pogrešam nekaj več (kar malo več) basa) ? Malo sem skeptičen, ker je ta stvarca dokaj nizka in mala, sicer (spodaj prileplen link) ima ta woofer kar ?? 250W rms-a ??... to je kar dosti, če gledaš da bi ga imel pod riti.. :) ?

niti sam nevem.. zato bi mi vsaka informacija prišla še kako prav.

Gre pa se za MB e200, w210 - limuzina.

Najlepša hvala, vsem!

in še woofer
http://caraudioempire.com/Nizkotonski-z ... pr-1147409
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1913
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: ''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a nejc1 Če feb 24, 2011 12:56 am

Kolikor vem ti wooferji niso kaj prida in se niti približno ne morejo kosati z navadnimi... Predlagam ti, da kupiš nek manjši subwoofer, npr.:
http://caraudioempire.com/Subwoofer-Bla ... pr-1147947 (toliko prostora sigurno imaš na voljo...) in potem zraven še nek ojačevalec, npr.:
http://caraudioempire.com/avtoojacevale ... pr-1147646
 
Stup0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Po feb 21, 2011 1:22 am

Re: ''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a Stup0 Če feb 24, 2011 3:28 am

Tako kot ti je nejc1 povedal, od tega aktivnega suba ne pričakuj preveč.
Če je kakršnakoli možnost, bo veliko bolje, da daš kakšen 10" sub v kompresijo in bo zasedel čisto malo prostora, pa dosti bolje igral.
 
Uporabniški avatar
ManIAK
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2639
Pridružen: So apr 16, 2005 8:37 am

Re: ''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a ManIAK Če feb 24, 2011 6:52 am

Kontaktiraj cromeka, pa ti naj v prtljažniku lepo v strani naredi po meri poliestersko škatlo, pa ti nebo nič prostora zavzelo, igralo bo pa solidno.
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Re: ''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a dgreso Ne feb 27, 2011 11:31 am

ManIAK je napisal/-a:Kontaktiraj cromeka, pa ti naj v prtljažniku lepo v strani naredi po meri poliestersko škatlo, pa ti nebo nič prostora zavzelo, igralo bo pa solidno.


varianta je pa tudi škatla v rezrvni gumi. ti nič prostora ne vzame pa še zgleda kul 8) sem jih že nardil ene par pa je dober efekt, tudi ko se ropotija čez naloži
 
alex1
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Sr maj 24, 2006 6:58 pm
Kraj: kranj

Re: ''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a alex1 To mar 01, 2011 9:34 am

Jaz bi dal na tvojem mestu (ker praviš, da rabiš prtljažnik) 1ali2 free air suba.
Predelaj polico in to je to..
lp
 
Car70
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To mar 01, 2011 12:19 pm

Re: ''slim'' woofer - aktivni nizkotonec

Napisal/-a Car70 To mar 01, 2011 12:33 pm

Lahko pa bi tudi sedajšnje ozvočenje zamenjal z močnejšim, vsak base v sprednjih vratih.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov