Avdiofili, raj za vas...
 
nov510
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr sep 10, 2008 11:07 pm

Nizkotonec

Napisal/-a nov510 Sr jul 20, 2011 3:15 pm

Pozdrav!

Kupil sem avtoradio LG lcf 800 or, pa vidim da ima zelo slab bass, prej sem mel alpine ida x301 in je bila špica. Kar me zanima je ta lg-jev avtoradio ima zadaj možnost priklopa nizkotonca pa me zanima, kako je s tem, ali to priklopiš samo kable (radio in nizkotonec) in je to to, al moraš še dodatno elektriko pelat... gledal sem pa nekaj čist enostavnega BLAUPUNKT EMB1200 NIZKOTONEC...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nizkotonec

Napisal/-a pskoda Sr jul 20, 2011 3:41 pm

Treba je potegnit stalnih 12V in priklopiti ojačevalec in seveda vse ostalo kar pripada zraven, da ojačevalec deluje (signal za vklop/izklop, zvočni signal, prikop nizkotonca). Če gledaš nekaj čist enostavnega se ti bolje slača vzet komplet z ojačevalcem, ker je ceneje mogoče celo aktivni niskotonec
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Nizkotonec

Napisal/-a weasel Po jul 25, 2011 6:25 pm

@pskoda
Torej je potreben ojačevalec tudi, če ima že avtoradio svoj poseben vhod za nizkotonca?
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Nizkotonec

Napisal/-a zazo To jul 26, 2011 12:39 pm

verjetno nima vhod za nizkotonec ampak IZHOD za ojačevalec za nizkotonec ;)
 
nov510
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr sep 10, 2008 11:07 pm

Re: Nizkotonec

Napisal/-a nov510 So jul 30, 2011 10:59 am

sj ravno to me zanima, če ima avtoradio izhod za nizkotonca potem naj nebi bilo treba imet jačevalca ampak naj bi nizkotonca priklopil direktno na avtoradio. malo sem še na googlu pobrskal pa naj bi bilo izvedljivo, saj imajo nekateri avtoradiji ojačevalec že vgrajen...
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Nizkotonec

Napisal/-a ninjeti So jul 30, 2011 11:51 am

S tem ne boš niti približno skoristil moči nizkotonca. Daj par eur za tisti ojačevalec pa mej kvalitetno glasbo če že nekaj daješ notri.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nizkotonec

Napisal/-a _furby_ So jul 30, 2011 11:58 am

jaz imam tak komplet, le da imam navaden box, ne pa tube. igra zelo dobro za ta denar, cisto dovolj za normalno uporabo ;)
http://www.mimovrste.com/artikel/132003 ... x-tube-112

za montazo pa nam je vzelo 90 minut (v dveh). samo potegnes unih par kablov in nimas kaj skrbet.
turbo inside
 
Uporabniški avatar
mr.ramo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1774
Pridružen: Pe nov 16, 2007 2:12 pm
Kraj: WestCoast

Re: Nizkotonec

Napisal/-a mr.ramo So jul 30, 2011 12:25 pm

nov510 je napisal/-a:sj ravno to me zanima, če ima avtoradio izhod za nizkotonca potem naj nebi bilo treba imet jačevalca ampak naj bi nizkotonca priklopil direktno na avtoradio. malo sem še na googlu pobrskal pa naj bi bilo izvedljivo, saj imajo nekateri avtoradiji ojačevalec že vgrajen...


usak avtoradijo ima vgrajen svoj ojacevalec in na originalne izhode radia ni mozno priklopit subwooferja,tiste "činč" izhode,ki si jih videl na radiu so predizhodi,za katere nujno rabis ojacevalec drgac nebo nc od muzke...obstajajo pa opcije aktivnih subwooferjev(vgrajen ojacevalev v box suba),sam spet mors vlečt +,- in činč kable ;)
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Nizkotonec

Napisal/-a mropc So jul 30, 2011 12:57 pm

mr.ramo je napisal/-a:
nov510 je napisal/-a:sj ravno to me zanima, če ima avtoradio izhod za nizkotonca potem naj nebi bilo treba imet jačevalca ampak naj bi nizkotonca priklopil direktno na avtoradio. malo sem še na googlu pobrskal pa naj bi bilo izvedljivo, saj imajo nekateri avtoradiji ojačevalec že vgrajen...


usak avtoradijo ima vgrajen svoj ojacevalec in na originalne izhode radia ni mozno priklopit subwooferja,tiste "činč" izhode,ki si jih videl na radiu so predizhodi,za katere nujno rabis ojacevalec drgac nebo nc od muzke...obstajajo pa opcije aktivnih subwooferjev(vgrajen ojacevalev v box suba),sam spet mors vlečt +,- in činč kable ;)


tud na radio lahko vežš sub( stari pioneerji so imeli eno možnost kao neki bridge način za sub) samo je fora ker s 15-20w rmsja po kanalu neboš pod nobenm pogojem suba izkoristu.

avtorju teme: zakaj pa si zamenjal radio? je biu u lidlu akcija ali ima tok super duper zaslon? sicer pa noben zvočnik ti nebo basa dau če bo privijačn z dvema vijakoma pa po 2 centi lufta okol in okol membrane.
 
nov510
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Sr sep 10, 2008 11:07 pm

Re: Nizkotonec

Napisal/-a nov510 So jul 30, 2011 1:26 pm

Radio sm menu zarad bluetootha in telefona, k sm velik na poti. Pa sj ni fora da hočem ene ekstra base al kj, sam prejšni radiji so imeli že v osnovi sami zvok zolo dobr pa tudi base, ta lg-jev pa skor hrešči če malo naviješ (glede na ceno bi bil lohk bolši) ... da bi pa dal ekstra ugradit kj, se mi pa ne splača itak vprašane kok časa bom mel še ta avto, sm mislu da lohk dokupš kakšen nizkotonec ga enostavno priklopiš in je to to...
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov