Avdiofili, raj za vas...
 
klempo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: To okt 21, 2008 7:55 am

Napisal/-a klempo So jul 25, 2009 11:35 pm

prinzigor je napisal/-a:
Cash je napisal/-a:
prinzigor je napisal/-a:
bozickus je napisal/-a:Kako se pa xcarlink obnese z originalnim Peugeotovim 307 avtoradijem?
Menda je treba avto na servis pelat, da ti ga priklopjo na računalnik in v potovalnem računalniku spremenijo/dovolijo za priklop..


Če imaš RD 4 radio, ti ne bo delal dobro...sprobano...čakamo, da proizvajalec zrihta zadevo...


Tole je skopirano iz uradne strani:

RD4 radio:
1 MUST BE ACTIVATED THE CD CHANGER PORT WITH THE DIAG 2000!
2 MUST BE ACTIVATED THE DISPLAY FUNCTION OF THE CD CHANGER SO THAT THE DISC NUMBER AND TRACK NUMBER CAN BE DISPLAYED CORRECTLY!

bozickus: poglej tukaj http://www.xcarlink.com/show_info.asp?product_id=317

L.p. Cash


Ja, to itak da mora bit aktiviran...sam ne dela potem uredu ... preverjeno jih montiram.

Dodajam: na drugih avtih Xcarlink deluje presenetljivo dobro, problem je samo RD4 pri pežojih in citroenih.



Zdravo!
Dela zadeva na Audi MMI konzoli?
Hvala za odgovor
lp
lp Klempo
 
Uporabniški avatar
bozickus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: To dec 12, 2006 9:59 am

Napisal/-a bozickus Če jul 30, 2009 3:30 pm

a ja, še to, sedanji radio je VDO RB3 (kasetar), Peugeot 307 l.2003
sicer pa jutri pojdem na servis pa bom prašal.
 
jerriho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So avg 15, 2009 12:01 pm

Napisal/-a jerriho Sr nov 11, 2009 8:38 am

v seat leonu signo letnik 2004 imam radio Aura, ki na žalost ne omogoča predvajanja .mp3 glasbe. Sam radio mi je zelo vizualno všeč, deluje odlično, odličen zvok in ga ne bi rad menjal. Zanimajo me rešitve za poslušanje glasbe v .mp3 formatu. raje dam več denarja (max. cca 100 eur) ter s tem - vsaj upam da - dobim kvalitetno predvajanje zvoka kot pa da pridem čez kar se da poceni.

a je tale xCarLink USB/SD/BT ta prava rešitev?

poznate podobne ali drugačne alternative? katera od cenejših bi me (morda) zadovoljila?

fm transmitterji...
eni pravijo, da jim dela zelo dobro, drugi spet, da je slabo...

tako sem nekje prebral tole:

pri transmitterju je važno, da glasnost na mp3 playerju daš pod 50% in jo povečaš na avtoradiju in potem ni šumov...

in tole:

Glasbo oddaja preko FM frekvence v razponu od 87.6-107.9 MHz.
Prosto frekvenco najenostavnejše najdete tako, da vklopite avtomatsko iskanje postaj na vašem avtoradiju, in gledate, kjer je med dvema redijskima postajama vsaj 0.7MHz (ena postaja je npr. na 98.0, druga pa na 98.8). Vi nato nastavite FM transmiter na napravi na vmesno vrednost (98.4MHz) in imeli boste zelo čist zvok. Sedaj bo vaš avtoradio našelglasbo iz vašega playerja na tej frekvenci.
Za najboljšo kakovost zvoka na transmitterju nastavite jakostna največ 10, če vam je pretiho, pojačajte zvok na vašem avtoradiju.

če bi vedel sam, da res pride na ta način spodoben zvok ven, bi kar raje nekaj takega, cenejšega, vzel.

torej, kaj naj? xCarLink USB/SD/BT al nekaj podobnega ali fm transmitter?
 
baucek
Novinec
 
Prispevkov: 349
Pridružen: So jun 23, 2007 7:55 pm

Napisal/-a baucek Sr nov 11, 2009 9:54 am

Brat ima v Golfu 4 na orginalnem avtoradiu Xcar Link in dela super - zvok je res zelo zelo dober. Pa še diskretno ga lahko skriješ v sovoznikov predal. Je pa pri Xcar Linku edino "problem", da ne izpiše naslova pesmi, ki se predvaja.
 
Uporabniški avatar
Mr_Jingles
Novinec
 
Prispevkov: 401
Pridružen: Če avg 24, 2006 2:39 am
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a Mr_Jingles Sr nov 11, 2009 9:55 am

Imam izkušnje obeh in ti predlagam da kupiš xCarLink, boš zelo srečen...

l.p
Andrej
 
jerriho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So avg 15, 2009 12:01 pm

Napisal/-a jerriho Sr nov 11, 2009 3:39 pm

ok, verjetno bom res vzel ta xcarlink...

sestra pa bi zgolj rada poslušala v svoji opel corsa 1.3 cosmo '04 mp3 glasbo.

no, kake res slabe kvalitete glih ne želi. kdo pa... pravi, da noče dati toliko denarja kot jaz.

za njo bi pa kak fm transmitter, katerega lastnosti sem opisal par postov višje, lahko prišel v upoštev, ne? tisti produkt, ki popolnoma samodejno izbere naslednjo prosto radijsko frekvenco za prenos. menda takrat ni težav...

ima kdo izkušnje prav z takimi rešitvami? ker če je ok, ga bom jasno sam stestiral prej v svojem avtu... za sestro bo najbrž res ok, morda pa tudi zame in še sam nabavim..
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Sr nov 11, 2009 6:10 pm

Ne FM Transmitterja, prosim. Sem ga imel in me je punca hecala (zajeb.vala), kak šit mam to, ker basi so bili obupni...zvočniki sploh niso dali nobenga basa od sebe, medtem ko na radiu (mišljeno kot radijska postaja) so bili odlični. Potem sem nabavil X-Carlink in lahk rečem ---> Fenomenale. Sam pokliči jih, preden boš kupil in jim povej model avta in avtoradia, da ti povedo ali bo delal na tvojem avtoradiu ali ne.
Zadnjič spremenil Cash, dne Če nov 12, 2009 3:51 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
jerriho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So avg 15, 2009 12:01 pm

Napisal/-a jerriho Če nov 12, 2009 7:20 am

ok. sam grem 'direkt' v nakup tega xcarlink-a, sestra pa naj naredi, kar pač hoče.. hvala za pomoč vsem..
 
jerriho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So avg 15, 2009 12:01 pm

Napisal/-a jerriho Ne nov 15, 2009 3:28 pm

no, da še malo povprašam...

kot sem že navedel: trenutno aura radio v seat leonu je res odličen: vizualno, funkcijsko, zvokovno. edina hiba: ne morem poslušati .mp3 glasbe. recimo, da sem še malce negotov in še ne 100% prepričan v nakup xcarlink-a. čeprav se nagibam k njegovemu nakupu. hkrati pa da bi logično - če ne bi vzel xcarlinka - razmišljal o zamenjavi obstoječega avtoradia z novim za predvajanje .mp3 glasbe prek cd-ja, usb-ja, spomin. kartice al. druge zunanje naprave. na trgu je vidim za okoli 100 eur: eno malo morje ponudbe mp3 radijev in po kar nekaj prejetih info preverjen xcarlink.

za kaj bi se sami raje odločili? all-in-one new mp3 radio ali xcarlink?

imate kakšne info v zvezi z Hoferjevim Medion bluetooth cd auto radio? ker za 90 eur dobiti ga tudi z funkcijo prostoročnega telefoniranja prek bluetootha.. le 4x22W rms ne vem, če je ok..

še vedno bi nekak raje obdržal obstoječi radio, a če me res kdo uspe prepričati, da je kateri izmed mp3 auto radijev za okoli 100 eur generalno gledano boljša rešitev, morda le spremenim mnenje...
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Po nov 16, 2009 5:14 pm

Če pridejo nepridipravi do avta, da ti bodo sunili avtoradio in če vidijo original, gredo do naslednjega...če pa imaš ti dodatno vgrajen avtoradijo, pa ti bodo morda vdrli avto in.....ga odnesli ;)
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Napisal/-a SPEEEED To nov 17, 2009 1:28 am

Še eno priporočilo za xcarlink od zadovoljnega uporabnika :)

Vsekakor boljša izbira od ostaliuh aftermarket j**c.
 
sg
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne feb 15, 2009 6:48 pm

Napisal/-a sg Sr nov 18, 2009 1:06 pm

Samo en namig - boljši modeli Garminov imajo MP3 player in tudi transmiter vgrajen. Pa še blutooth za prostoročno telefoniranje, tako da ga lahko ubijemo več muh na en mah.
Zvok že po default nastavitvah ni slab, če so pa motnje problem se da pa oddajniku povečat moč v skritem meniju !
 
jerriho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So avg 15, 2009 12:01 pm

Napisal/-a jerriho Če nov 19, 2009 5:11 pm

imam spominsko kartico sdhc 4gb, ki naj bi bila tudi primerna za v xcarlink USB/SD/BT.

ne bom je več uporabljal v digitalnem fotoaparatu. je Class 2, torej zagotavlja 2 MB/s minimalno hitrost branja in zapisovanja, kar ni najbolj primerno za z fotoaparatom snemanje visokolocljivostnih video posnetkov HD 1280 x 720.

a so te hitrosti kakorkoli pomembne, če se odločim, da bom to 2mb/s sdhc kartico uporabil za poslušanje glasbe prek xcarlinka?

za fotoaparat sem ze nabavil kartico class 6 in je razlika kar opazna pri snemanju videov pa tudi pri hitejsi odzivnosti nasploh..

hvala vnaprej za cimhitrejse odgovore.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Če nov 19, 2009 10:25 pm

Ne!!! SDHC X-carlink ne podpira! Sem jo zadnjič kupu in ni delalo...zato sem jo nesel nazaj in jo zamenjal za navadno SD kartico --> potem je delalo. drgač pa je 2Mb/s tu mač zadosti, saj ima celoten MP3 cca 5Mb
 
jerriho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: So avg 15, 2009 12:01 pm

Napisal/-a jerriho Pe nov 20, 2009 8:06 am

cash,

dobil sem odgovor s strani xcarlink ekipe na vprašanje v zvezi z sdhc karticami. isto sem jih vprašal kot tukaj vas forumaše. tukaj odgovor:

--
Da, če želite tudi SDHC kartice, potem potrebujete USB/SD/BT
verzijo.
Mislim, da hitrosti načeloma niso pomembne za samo delovanje, lahko pa
verjetno vplivajo na to, kako hitro vam vmesnik po priključitvi prebere
iz kartice.
--

torej cash,

verjetno imas Verzijo USB/SD (99 eur) , ki se razlikuje od verzije USB/SD/BT (109 eur):

- V posamezni mapi ima lahko do 99 pesmi
- Ne bere SDHC kartic (SD 4GB in več)
- Ne omogoča priključitve bluetooth modula

to sem prebral na njihovi uradni strani.

grem jaz to reč naročiti zdej...
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga So nov 21, 2009 5:36 pm

Zdravo

Kje bi mi lahko to rec priklopili. Saj bi sam, samo za bmw 3 e46 je treba se 4 zicke priklopit, pa nebi rad rizkiral. Pa se okrogle pine mora imeti radio. Za ploscate zaenkrat ne dela (bo pa v prihodnosti).

Slika
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
FuriousG
Novinec
 
Prispevkov: 256
Pridružen: Pe dec 08, 2006 1:15 pm

Napisal/-a FuriousG Pe nov 27, 2009 3:44 pm

Živjo!
Mene pa zanima kako se obnese bluetooth modul, ki ga lahko naročiš zraven xcarlinka? Je vredu, a je bolje kupit kaj drugega? Ima kdo xcarlink montiran v Passatu na radiu z navigacijo?
lp
 
Uporabniški avatar
cuteboy1988
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: Po sep 08, 2008 8:27 pm

Napisal/-a cuteboy1988 Po dec 28, 2009 7:36 pm

jerriho je napisal/-a:no, da še malo povprašam...

kot sem že navedel: trenutno aura radio v seat leonu je res odličen: vizualno, funkcijsko, zvokovno. edina hiba: ne morem poslušati .mp3 glasbe. recimo, da sem še malce negotov in še ne 100% prepričan v nakup xcarlink-a. čeprav se nagibam k njegovemu nakupu. hkrati pa da bi logično - če ne bi vzel xcarlinka - razmišljal o zamenjavi obstoječega avtoradia z novim za predvajanje .mp3 glasbe prek cd-ja, usb-ja, spomin. kartice al. druge zunanje naprave. na trgu je vidim za okoli 100 eur: eno malo morje ponudbe mp3 radijev in po kar nekaj prejetih info preverjen xcarlink.

za kaj bi se sami raje odločili? all-in-one new mp3 radio ali xcarlink?

imate kakšne info v zvezi z Hoferjevim Medion bluetooth cd auto radio? ker za 90 eur dobiti ga tudi z funkcijo prostoročnega telefoniranja prek bluetootha.. le 4x22W rms ne vem, če je ok..

še vedno bi nekak raje obdržal obstoječi radio, a če me res kdo uspe prepričati, da je kateri izmed mp3 auto radijev za okoli 100 eur generalno gledano boljša rešitev, morda le spremenim mnenje...


jaz mam hoferjevega pa pri prostoročnem telefoniranju ful prekida vmes neke, nevem kaj bi blo, poveže se pa normalno :cry:
 
Uporabniški avatar
Drager
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne sep 12, 2004 6:24 pm

Napisal/-a Drager Po okt 18, 2010 4:47 pm

Imam en problemček z xcarlink predvajalniko.
Sliši se šum obratov motorja. Kor na inetkomu pri wrc avtih. :lol: Kot sem uspel zaslediti, je imelo več ljudi probleme z tem, nekateri so rešili problem ampak nikjer ni opisane konkretne rešitve. Bojda se da nek upor oz. neko zavevo vmes. Ima kdo kaj več informacij o tem?
Sem klical na Radio Vili pa me je gospod napizdil da je vse skupaj za v kontejner. Sem se mu zahvali za prijaznost in iščem informacije naprej.
Za kakršnokoli pomoč bi bil zelo vesel.
L.P.
Ne vozi hitreje kot tvoj angel varuh lahko leti.
http://www.sina-logatec.si/
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Napisal/-a Skubic Po okt 18, 2010 5:31 pm

Pokliči dobavitelja...? mp3glasba.si ali nekaj podobnega.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov