Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a avto fan1308 So apr 03, 2021 8:04 pm

Pozdravljeni,

sedaj malce razmišljam in me zanima kaj ostali uporabljajo in zakaj. Kakšne so prednosti in slabosti določenega sistema in kakšne opcije ponujata. Sam zaenkrat uporabljam le Android Auto predvsem zaradi takojšnje (avtomatske povezljivosti) čeprav sem slišal, da naj bi MirrorLink ponujal več opcij.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a xxl So apr 03, 2021 8:15 pm

Mirrorlink ne deluje s Samsungom, vsaj pri Toyoti ne. Android Auto pa uporabljam za muziko, Simple Radio, recimo, pa mogoče navigacijo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a umilave1 So apr 03, 2021 9:28 pm

Lastne izkušnje (Seat) s telefonom Samsung galaxy xcover 4s. Mirror Link mi sploh noče zagnati kljub temu, da se telefon in avto zaznata s to aplikacijo, vendar se potem zadeva noče naložiti(neki certifikat al ne vem kaj se naloži, vendar ga ne prenese).
Android Auto pa čisto druga zgodba, takoj se zažene, meni samodejno prikaže navigacijo na touchu od avta in gasa. Ker se mi gre samo za navigacijo, je to dovolj. Nisem niti poskušal drugih aplikacij razen YT Music, vendar je plačljiv. Slabost mi je to, da mora biti telefon povezan s kablom, vendar naj bi nadgradnja na Android 11 to zadevo odpravilo, vendar mi ni jasno, če bo tudi potrebno nadgraditi tudi programsko opremo od infotaimenta avtomobila za brezžično povezavo. Oziroma kateri modeli avtov bodo/sploh podpirali brezžični Android Auto?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a cc09 Ne apr 04, 2021 6:31 am

Za wireless bo treba menjat avto ali pa nabavit to stvarco:
https://www.indiegogo.com/projects/aawireless#/
Jaz sem naročil, ampak nisem še dobil.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a dobek Ne apr 04, 2021 5:21 pm

xxl je napisal/-a:...vsaj pri Toyoti ne. Android Auto pa uporabljam....


a je vreden tiste 135€ za update? glede vseh bugov zadnje case, mislim?
ocitno jim ne gre prevec dobro v promet, glede na to, da dobre 4 mesece po tem, ko so dobili update, klicejo stranke z uvoznika, pa nisem ravno preprican, ce se mi sploh splaca... :?
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a cc09 Ne apr 04, 2021 8:10 pm

Jaz imam sicer že iz tovarne AA, ampak ne poznam nekih bugov okoli tega.
 
Merlin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To feb 01, 2022 12:54 pm

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a Merlin To mar 21, 2023 5:28 pm

Da ne odpiram nove teme. Zanima me, če je ne Peugeot 3008 L2019 možno nastavit, da ko povežem telefon z kablom se android avto (AA) zažene takoj direktno, ne da je potrebno vedno najprej v meniju kliknit ikono AA in šele potem se na zaslonu pokaže AA? V nastavitvah nastavljeno samodejni zagon na vedno. Preizkušene tudi druge možnosti: privzeto(nastavljeno v avtomobilu) in če je bil uporabljen pri zadnji vožnji, pa vedno isto.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3276
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a McLaren Sr mar 22, 2023 10:51 am

Preveri nastavitve v telefonu pod Android Auto. Mogoce mas tam izkljuceno po defaultu.
 
Merlin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To feb 01, 2022 12:54 pm

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a Merlin Ne mar 26, 2023 8:33 pm

Vse preverjeno. Nič ni izključeno isto kot v avtu, saj se ob vsakem novem priklopu sinhronizirajo nastavitve. Preizkušal vse tri možnosti pa vedno najprej prikaže tisti zaslon
Slika
Potem ko se obarva ikona AA moraš pritisnit na zaslon na ikono in potem se odpre AA.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a MacTron Ne mar 26, 2023 10:41 pm

Merlin: Glede na to, da ni nikjer omenjeno, pa je v tem vozilu to že kdaj delovalo kot avtomatični prikaz direktnega menija AA?

Če je, potem je lahko razlog obojestranski, najprej na infotaimentu, potrebno bi bilo restartati sistem (debug) s katerim bi ponovno vzpostavili nekatere tovarniške nastavitve. Vendar pozor, ponastavitve so lahko vezane tudi na ostale funkcije sistema. Druga stran pa je lahko v telefonu. Skratka, tudi tukaj se najprej v podmeniju pobriše dotično vozilo iz nastavitev AA (forget car), po potrebi pred ali po posegu pa še posodobi AA ter v nastavitvah aplikacije (storage) pobriše predpomnilnik in podatke (cache in data). Za dodatno brisanje podatkov, ki jih shranjuje AA pa se lahko vklopi tudi razvijalski način AA (developer mode AA) in sicer na version se tapne 10x s tem se tudi aktivira ta opcija katera se lahko v meniju po posegu izklopi, povrne na prvotno. Ko je vse to urejeno, se zopet pod start automatically izbere vedno (always) S tem pa se tudi ta druga stran zaključi. Nenazadnje pa v kolikor to ne bo obrodilo sadov, se preizkusi se kakšen drug telefon z AA.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Merlin
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: To feb 01, 2022 12:54 pm

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a Merlin To mar 28, 2023 7:26 pm

Ne da bi vedel. Edino kar sem zasledil, da je delalo v enem od youtube posnetkov. Pa še to na starem AA vmesniku.
Cache in data že večkrat pobrisan in nastavljene začetne nastavitve. Tudi v razvijalskem načinu preverjene vse možnosti. Tako da, če ne bi preizkusil vseh teh možnosti, katere so na voljo, ne bi tu gor spraševal. Sedaj samo še čakam, da se oglasi, res nek strokovnjak, ki ve za kakšne trike.
Bom pa preizkusil še na kakšnem drugem telefonu kot je Samsung.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Android Auto ali MirrorLink

Napisal/-a meganer So jun 03, 2023 7:56 pm

VW 2012 bom zamenjal radio iz Alija

Pogoj ... Bluetooth, DAB, Google navigation.


Ali je DAB že serijsko?
Ali ima kdo izkušnji z kako drugo navigacijo kot Google?
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost