Avdiofili, raj za vas...
 
sylver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če avg 30, 2007 1:27 pm
Kraj: Izola

RCD310 kako omogočit/vgradit Bluetooth

Napisal/-a sylver Sr sep 27, 2023 12:22 pm

Zdravo,

imam Seat Leon 2012, ki ima OEM RCD310. V samem meniju radia lahko aktiviram BT, ampak baje da tej radii sploh nimajo BT modula in ga je treba dokupit :roll:

Skratka, na volanu imam tipke za telefon (da se oglasiš in prekineš) ter tipko z mikrofončkom.

Na e-bayu in Aliexpresu se prodaja ogromno BT modulov, ki pa delujejo le prek AUX vhoda kar pomeni, da če bi vgradil ta BT modul in bi se s telefonom povezal ter streamal glasbo iz telefona, tipke na volanu (naprej/nazaj) ne bi delale, ker gre za AUX vhod.

Zato iščem rešitev, kako bi svojemu RCD310 vgradil EOM BT dodatek, zraven pa verjetno paše tudi mikrofon za telefonske pogovore. Sigurno obstaja EOM rešitev za kaj takega in zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje?

Torej moja želja je samo ta, da na original avtoradiu RCD310 v celoti omogočim EOM BT in EOM telefonske klice, da bom lahko prek volanskih tipk upravljal vse (naprej/nazaj, glasnost, se javil s tipko na volanu, prekinil klic na volanu...).

Gledam sem že druge rešitve: npr. da bi zamenjal iz RCD310 v RNS315, saj ima ta že vgrajen BT za glasbo in telefon, ampak so te enote kar drage (rabljene od 200€ naprej, nove da ne govorim....).

Gledal sem tudi, da bi namesto RCD310 vgradil 1DIN radio Pioneer ali JVC ali kaj podobnega za 100 €, ki omogoča prav tako BT za glasbo in telefon, ampak v takem primeru bi verjetno potreboval še kakšne dodatne adapterje, da bi volanske tipke delale? Bi v takem primeru bila kvaliteta zvoka boljša, kot jo imam sedaj z RCD310? Ta EOM radio ima verjetno slabši izhod, kot ga ima recimo kakšen Pioneer (4x50w...)?


Hvala za vsak nasvet :)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: RCD310 kako omogočit/vgradit Bluetooth

Napisal/-a meganer Sr sep 27, 2023 12:33 pm

Sam sem dokupil Bluetooth vmesnik .... in lahko predvajamo glasbo ter slišim sogovornika. Ne morem pa govoriti, ker potrebuješ mikrofon (sam ga nisem dokupil, ker nisem vedel). Sedaj mi je pa crknil GPS senzor .... in posledično tudi navigacija ne dela.


Vzem bom najverjetneje na Aliju Android radio, kateri že vse to omogoča. Samo ker model .. to je sedaj vprašanje.
Cena kakor sem gledal je tam .... 100 eur pa naprej.

Hočem imeti Bluetooth, dab, in Google navi.

Če ima kdo kako info kateri je ok ..... se priporočam
 
sylver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če avg 30, 2007 1:27 pm
Kraj: Izola

Re: RCD310 kako omogočit/vgradit Bluetooth

Napisal/-a sylver Sr sep 27, 2023 1:08 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


A si prav EOM BT vmesnik vzel? Imaš morda kataloško številko? A to si priklopil na RNS315?

Tej kitajski Android radii so meni malo tako - kakor berem in gledam review-je zadeva deluje fino kako leto (+/-), potem pa se začnejo problemi, da postane ekran neodziven.... GPS neha delat ali pa ni ravno točen... ni pa seveda nujno.
 
 
sylver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če avg 30, 2007 1:27 pm
Kraj: Izola

Re: RCD310 kako omogočit/vgradit Bluetooth

Napisal/-a sylver Sr sep 27, 2023 4:14 pm

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Super hvala! Pa se ga samo priklopi na RCD310? Torej je plug&play? Nima nobene aktivacijske kode za vpisat? Verjetno bo treba se aktivaciji naredit prek VCDS programa?

Mikrofon OEM pa je verjetno: 3B0035711B? Se ga tudi samo priklopi in špila?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: RCD310 kako omogočit/vgradit Bluetooth

Napisal/-a danci1973 Sr sep 27, 2023 4:49 pm

Nimam pojma, jaz sem samo strica Googla vprašal o Bluetooth modulu za RCD310 radio.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov