Avdiofili, raj za vas...
 
No_Fear
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 07, 2003 5:11 pm

RCF ARTesuono 6000 6*60 RMS...NUJNO

Napisal/-a No_Fear Pe mar 07, 2003 5:14 pm

Prosim vas ce mi lahko kdo kaj pove o tem ojacevalcu, mam ga moznost ugodno kupiti tko da ce kdo karkoli ve o njemu ga prosim ce lahk napise....ima 6*60 RMS na 2 ohm in 6*50 na 4 ohm! ima HP in LP kretnici! nikjer ne dobim podatka o moci v bridgeu?! se enkrat se vam zahvaljujem!!!!!
 
snifix
Novinec
 
Prispevkov: 186
Pridružen: Po jul 01, 2002 9:21 pm

Napisal/-a snifix Pe mar 07, 2003 5:38 pm

dvomim da ma 60 w na 2 omih na 4 omih pa samo 50.....to ne bo drzal.....kupi g ce je cena res nizka ...drgac se pa raje se mal posvetuj s fanti na avtoakustika.com

lp matej
 
Uporabniški avatar
ici
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr jan 01, 2003 5:27 pm

Napisal/-a ici So mar 08, 2003 12:35 am

Snifix-ni nujno da je vedno razmerje 2-krat pri manjšanju omaže! NPR imaš ojačevalec ki ti bo dal 2x30 Watt@4ohm, potem ti pa 2x60watt@2ohm in 2x120watt@1ohm... Imaš pa potem tudi ojačevalce, ki pač delujejo malo drugače in dajo npr 2x75watt@4ohm in potem samo 2x100watt@2ohm...ipd! Upam da razumeš!
Ojačevalec po katerem pa sprašuje NO_FEAR- povej kaj ti bo nucal potem ti bom pa vedel kaj več povedat! Kakšne zvočnike imaš v avtu? Za bridge bom pa zdele pogledal!
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo So mar 08, 2003 1:01 pm

ici je napisal/-a:Snifix-ni nujno da je vedno razmerje 2-krat pri manjšanju omaže! NPR imaš ojačevalec ki ti bo dal 2x30 Watt@4ohm, potem ti pa 2x60watt@2ohm in 2x120watt@1ohm... Imaš pa potem tudi ojačevalce, ki pač delujejo malo drugače in dajo npr 2x75watt@4ohm in potem samo 2x100watt@2ohm...ipd! Upam da razumeš!
Ojačevalec po katerem pa sprašuje NO_FEAR- povej kaj ti bo nucal potem ti bom pa vedel kaj več povedat! Kakšne zvočnike imaš v avtu? Za bridge bom pa zdele pogledal!


Ici si ze slisal ta AMP?! sam vprasam, ker jest cloveku pac ne svetujem ce ne poznam ojačevalca...

če poznaš se že v naprej opravičujem..
 
No_Fear
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 07, 2003 5:11 pm

Napisal/-a No_Fear So mar 08, 2003 1:06 pm

ici namen imam kupiti sub, tweeterje in po vsej verjetnosti se 16 srednjetonce! za sub vem da ni prevec mocan ampak za malo basov mislim da bi pa ze bil dober! v bridgu sem izvedel da da 150 RMS-a......zazo, ici avtoakustika je zaprta trenutno, lih za narobe......zdej med vikendom se moram odlociti al ga vzamem al ne, kaj mislite kolko je vreden ojacevalc in kaksna je primerjava s konkurenco?
 
Uporabniški avatar
ici
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr jan 01, 2003 5:27 pm

Napisal/-a ici So mar 08, 2003 4:53 pm

Zazo-ja nekaj vem o teh ojačevalcih(iz papirjev in neta)...nisem ga pa še inštaliral ali sploh delal z njim!
No_fear-moči res ni glih kaj veliko, tako da če iščeš resno pribijanje, ti ga odsvetujem(ne glede na ceno), če se ti pa gre za samo malo glasnejše poslušanje glasbe bo pa v bistvu vsak ojačevalec v redu!! Preveri kake so kaj kretnice, Bass boost(ker ima malo moči bo verjetno precej prav prišel-če želiš kaj iz vuferčka dobit)!!
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne mar 09, 2003 1:32 pm

No_Fear je napisal/-a:ici namen imam kupiti sub, tweeterje in po vsej verjetnosti se 16 srednjetonce! za sub vem da ni prevec mocan ampak za malo basov mislim da bi pa ze bil dober! v bridgu sem izvedel da da 150 RMS-a......zazo, ici avtoakustika je zaprta trenutno, lih za narobe......zdej med vikendom se moram odlociti al ga vzamem al ne, kaj mislite kolko je vreden ojacevalc in kaksna je primerjava s konkurenco?


pojma nimam o teh ojačevalcih v praksi.. na papirje in na net pa ne dam veliko. Ojačevalec je treba slišat kako dela. Rcf vec al manj poznam pa samo zvočnike, pa nis olih neka špica..

kaka je sploh cena!?
 
No_Fear
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 07, 2003 5:11 pm

Napisal/-a No_Fear Ne mar 09, 2003 2:54 pm

38k nov :D sej ze zato mislim d aga bom verjetno kr vzel pa ce mi ne bo vsec ga se zmeri lahko prodam....
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne mar 09, 2003 4:00 pm

No_Fear je napisal/-a:38k nov :D sej ze zato mislim d aga bom verjetno kr vzel pa ce mi ne bo vsec ga se zmeri lahko prodam....


nasvet iz praxe... poceni nakup je drag nakup..

raj si za zacetek kupi doberga dvokanalca z 2x50w... cene tam od 30-40k sit.. pa nadgrajjuj sistem..

ce bos uposteval nasvet je seveda tvoja odlocitev, drugac pa itak velja pravilo.. da clovek se mora enkat nategnt da zacne drugace razmiljat, ali ce obrnem malo.. najvec se naucimo na lastnih izkusnjah..

ce hoces me lahko tut poklices na 041/792835 pa kako receva o tem.. ali pa pises na kuncm@avtoakustika.com

lp, zazo!
 
nakamichi
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne mar 09, 2003 6:15 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a nakamichi Ne mar 09, 2003 6:23 pm

Ja zadeva je razmeroma poceni in spada med najcenejše RCFe, a za svoj prvi amp., če ne misliš tekmovat bo za svoj denar svoje delo dobro opravil :D je pa vse na papirju še vedno :wink:
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne mar 09, 2003 7:11 pm

zivjo nakamichi :D :D

uglavnem.. mogoce mas prov.. sam men so se vsi pocen ojac. delal tezave.. pa recimo da ne bo rabil 6 kanalov.. se pravi da se se useeno splaca kupet kaj bolj kvalitetnega in 4 kanalnega... :P

lp, zazo
 
nakamichi
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne mar 09, 2003 6:15 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a nakamichi Ne mar 09, 2003 8:42 pm

Pozdravljen zazo :D :D 8)

Samo za ta denar je teško dobit 4-kanalnega novega razen plave pike, usaj da je nekaj od ampa se razume :wink: Najverjetneje ga bo rabil za 3-mode tako da da usak kanal na bridge in je problem rešen, jst morem rečt d sm imel srečo in mi je moj Crusader 300 od Magnata delal super za moj prvi amp :D :D :D
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Po mar 10, 2003 8:40 am

Tako je - plava pika je odgovor - 30 jurjev nov 4 kanalc, RMS 2*50 + 1*160 za zacetek bi blo dovolj.
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a croma_man Po mar 10, 2003 12:02 pm

lep pozdravček :D

montiram ozvočenja za koncerte in mamo skoraj vse od rcf-a in zadeve hvalijo vsi da fajn igrajo (lih vrnil sm se domov iz 3 dnevne turneje oliver dragojeviča in radolfija in so vsi od skupine hvalili ozvočenje). Tak da RCF ni fajni? Dobr. Prid na kak koncert k bo tam ekipa od Dega ozvočenj pa bomo rekl kako pa ti naredl uslugo s kakim cdjčkom po tvoji izbiri da slišiš sound.

LP Milan
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Po mar 10, 2003 12:19 pm

croma_man je napisal/-a:lep pozdravček :D

montiram ozvočenja za koncerte in mamo skoraj vse od rcf-a in zadeve hvalijo vsi da fajn igrajo (lih vrnil sm se domov iz 3 dnevne turneje oliver dragojeviča in radolfija in so vsi od skupine hvalili ozvočenje). Tak da RCF ni fajni? Dobr. Prid na kak koncert k bo tam ekipa od Dega ozvočenj pa bomo rekl kako pa ti naredl uslugo s kakim cdjčkom po tvoji izbiri da slišiš sound.

LP Milan


in kaj ma ozvočenje veze z avtomobilskim ojačevalcem!?

tok k od pizoja bicikel z pizojem 406 cupe.. predvidevam..
 
No_Fear
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe mar 07, 2003 5:11 pm

Napisal/-a No_Fear Po mar 10, 2003 2:08 pm

No kot sm reku je cena za katero ga dobim 38k sit, normalna cena je okoli 80k sit, preverte http://www.gapex.si/ceniki_files/RCF%20zvocniki.doc tko da pomojem to ne more bti ravn podn od ojacevalca, ne vem no....ce bi npr. za 38k dobil enake lastnosti kot pri ojacevalcu za 40k in ima 2x50 RMS-a, potem raj vzamem RCF-a in imam se precej fraj izhodov za bilokaj vezat.......dej te se kako mnenje na to :) Hvala pa sorry ker morim ;)
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Po mar 10, 2003 2:24 pm

No_Fear je napisal/-a:No kot sm reku je cena za katero ga dobim 38k sit, normalna cena je okoli 80k sit, preverte http://www.gapex.si/ceniki_files/RCF%20zvocniki.doc tko da pomojem to ne more bti ravn podn od ojacevalca, ne vem no....ce bi npr. za 38k dobil enake lastnosti kot pri ojacevalcu za 40k in ima 2x50 RMS-a, potem raj vzamem RCF-a in imam se precej fraj izhodov za bilokaj vezat.......dej te se kako mnenje na to :) Hvala pa sorry ker morim ;)


nc ne moris.. prov da vprasa! :D v koncni fazi se bos na podlagi odgovorou in lastne presoje odlocil kaj najbolj rabis...

lp, zazo!
 
nakamichi
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne mar 09, 2003 6:15 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a nakamichi Po mar 10, 2003 5:01 pm

Pomojem je ta RCF za svojo ceno dober nakup :wink: Croma_man, jaz tudi delam na izvočenjih in dobro poznam RCF, sem pa tudi že slišal dosti RCF komponent po avtih, in mi ni tako ušeč kot na odru :D :D Zvok prednjih sistemov in subou je precej trd, in plehk, jaz osebno ga nebi kupil. Za ojačevalce pa nebi vedu :P

L.P: Nakamichi
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost