Avdiofili, raj za vas...
 
GIMI
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po maj 06, 2002 2:54 pm

Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a GIMI Sr jun 05, 2002 5:48 pm

Zanima me, če je že kdo vlekel + kabel iz akumulatorja nazaja za napajanje ojačevlaca?
Predvsem me zanima, kje se da spredaj spravit kabel v kabino? Malo sem gledal pa nikjer nisem opazil kakšne gumice , ki bi vsaj malo nakazala, da je prostor za napeljavo!
Hvala za odgovoere!!
POZDRAV GIMI
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a vladek Če jun 06, 2002 5:56 am

kje pa mislis montirat ojacevalc? pa kolk mocno to rabis? pri p206 sicer nisem pogledal koliko ima debel tist, ampak vcasih se splaca pogledat kako debel je + kabel pri tistemu za cigarete przigat ...
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a zazo Če jun 06, 2002 6:36 am

kabel za cike przigat ni NIKOLI tok debel kot rabis za muziko...

dej vprašej na www.avtoakustika.com.. tm je kr nekaj monterjev avtoakustike.. in preprican sem da je kdo od njih ze montiral P206!
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a vladek Če jun 06, 2002 8:14 am

odvisno kaksne ojacevalec imas. Ze navadna zica v bistvu prenasa tok 10 A ... to je vec kot 100W. Za cike przigat je vedno vsaj ene trikrat debelejsa. Pri navadnem ojacevalcu z neprevec moci je realna poraba okoli 150W energije, nikoli vec, sem meril z instrumentom. Prej gre varovalka na ojacevalcu (ce jo ima) kot pa da bi se zica pregrela ali stopila. Je pa res da je fajn prej premerit koliko moci ojacevalec porabi na maksimumu ...
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a zazo Če jun 06, 2002 11:39 am

emm.. ne ga srat fantje.. ZICA se zmeri posebi povleče.. :D

jest vem da mam 35mm2 pa bom se enga tazga povleku.. dober jest mam res mocne frsterkje.. sam pod 10-12mm2 sploh ne smes vlect za take stvari :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a vladek Pe jun 07, 2002 5:50 am

to vsi montirate samo da mate :) Valda je najboljs da je posebej povlecen, samo ce imas npr za cike przigat direktno na eno varovalko pa ce je dost debela ni panike - se posebej ce ncoes podirat cel kup stvari ...
Zica 1mm2 bi morala teoreticno prevajat okol 10A. Samo to je maksimum ... takrat se ze ful greje in se izolacija pricne okol topit. Do 5A pa ni nobenega problema. Zdej pa si priblizno izracunaj glede na porabo ojacevalca. Aja, pa ne verjemi tistemu kar pise gor ..150W muzke pa to ...vazn je samo kolk porabi na vhodu za napajanje ...
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a zazo Pe jun 07, 2002 7:55 am

vladek.. moj frsterker ma 160 A varovalke gor.. EDEN.. tadrug pa 80A... tko da se neb pogovarjal o 5A :)

pa prosem ne tega vzet kot zalitev.. sam k bom jest avto kupval se bom marskej pr teb pozanimu...

predvsem me mal matra.. kaka bo nova ibiza 1.9tdi 101km ;)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a vladek Pe jun 07, 2002 11:50 am

160A varovalke imas zaradi spic ki se pojavljajo. Ob kratkem stiku gre itak tok v neskoncnost (odvisno od vira energije). Hm, si kdaj sam naredil kaksen ojacevalnik? No eno leto sem se "jebal" s prvim ... in sem veliko premeril in vem koliko kaksen ponuca.
Je pa res da za vecjo glasbeno moc moc napajanja narasca priblizno eksponentno, ker so take izgube.
Pa ne skrbi, v mojih avtomobilih je vse serijsko. Ojacevalca nisem nikoli montiral, razen tega ki je serijsko :)

Lahko naredimo prakticen preizkus ... doma na mizi postavimo akumolator, zice in ojacevalnik, pa bomo videli koliko je prav in ne :)

Pa tudi z moje strani ne gre za zalitev, samo temeljim na teoriji in svoji praksi ...

LP
Slika
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a Pero So jun 08, 2002 5:36 pm

Vladek, takrat ko se žica segreva je že katastrofalno prepozno!

V avtoakustiki je največji problem padec napetosti na kablu, ne pa koliko lahko teortično kabel prenese.

Tudi pri manj resnih ojačevalcih je praba lahko dosti večja kot 10, in verjemi da tistih 160 ni samo kar tako za špice.

Pa ne se bat, smo zmerili že marsikaj, ni samo nakladanje.

Torej kdor koli daje ojačevalec naj potegne dovolj velik kabel (glede na porabo!!!

Spodaj je pa Zazotov ojačevalec ;)

Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a vladek Po jun 10, 2002 5:43 am

ej, komentar na tale ojacevalec, ves kaj me zanima, kako da so ventilatorje montirali notri? A to je bolj na moc? Ker vem da ce kupujes ojacevalc za kvaliteto ventilatorja ne sme bit montiranga ker motnje oddaja?

tisto glede segrevanja zice, to drzi, samo pri do 5A pri tisti zici je se dovolj. No zanjdic sem konkretno zmeril porabo na Hi-fi ojacevalcu NAD C320 na katerega sem priklopil subwoofer MTX, ne vem tocno kater, 20cm. Nekje na maksimumu je bila moc napajanja ojacevalca priblizno 230W. Pri akumulatorju to znasa okoli 17A na zico, to pa pomeni da se 2mm x 2mm zica ne bi smela gret .. nekako tako. Res pa je da tistle zazotov ojacevalc porabi po vsej mnogo vec kot tisti nad, pa z mocjo muzke moc napetosti ne narasca linearno...
Slika
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Re: Montaža ojačevalca v P206

Napisal/-a Pero Po jun 10, 2002 10:13 am

ahhhhhh, malo si me razočara če ti je to edini argument. Ali še nisi videl profi ojačevalcev z ventilatorji? To ni poceni fen ki dela motnje... pač če se stvar ne iskri tudi ne dela motenj, že navadni računalniški ventilatorji delajo normalno...

Pri kakšni moči si meril ojačevalec?

Malo preračunaj koliko moči se rabi za sub za doseganje 130-140-150+ dB.

Lahnko pa tudi preračunaš padec napetosti na kablu 2x2mm2 za recimo 17 A pa bomo videli če se splača...
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov