Avdiofili, raj za vas...
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Katere znamke zvočnikov v avto?

Napisal/-a Andy Sr maj 14, 2003 1:27 pm

Zanima me katere znamke zvočnikov naj dam v avtomobil (Megane Coupe)???
Sedaj imam še originalne 16 ke (90W) spredaj pa zadaj ovalce 6x9..(150W)
Rad bi nabavil močnejše zvočnike spredaj pa tut ovalce zadaj, ker sem nabavil nov radio na cd, pa bi rad, da to mal bolš igra.

Kaj priporočate in kje dobit???
Hvala za pomoč!
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Sr maj 14, 2003 1:48 pm

Ne vem kok se ti splača kupovat močne zvočnike, da jih boš pol vezal direkt na radio, ker jih ne bo poganjal tako kot je treba in bo zvok dejansko še slabši kot pri "slabših" zvočnikih. Sem se že sam dost zanimal za zvočnike v coupeja, kot veš voziva enake avtomobile :)

Sicer ne vem kako ti je uspelo spraviti ovalce zadaj, meni so rekli da v coupeja ovalci ne grejo, zato sem jih bil prisiljen prodati. Drugač pa jaz bi ti svetoval JBL 16ke, white series se mi zdi (so neke vrste posebneži, ker imajo enako odzivnost pa če jih goniš od 5W do 175W). Jst osebno bom najverjetneje vzel Macrom UNS6.1 16ke + tw.

Kot so mi rekli fantje na avtoakustika.com, če ne misliš vezat na ojačevalec, škoda denarja za dobre zvočnike, ker jih nikoli ne boš izkoristil. Drugo pa je, če imaš v prihodnosti v mislih tut kak ojačevalec... pa bi ti spet JBL-ke predlagu. No to je moje skromno laično mnenje :)

LP ;)
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy Sr maj 14, 2003 1:56 pm

Hvala!
Če se bom odloču ti pisem...pa se zmeniva..
Zadaj za ovalce je blo pa treba malo vrtanja... :) pa gre...
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy Sr maj 21, 2003 4:35 pm

Dans sm bil v Bofu pa se mal pozanimal glede zvočnikov...
Ja js bom tut Macrom sistem UNS6 z tweeterji vzel..baje niso tko zlo slabi pa še cena je sprejemljiva 16.200 sit so 16ke+tw...
Lepo igrajo.Mi jih je priklopu na isti radio ki ga mam js, pa sem zadovoljen. V kratkem grem po njih!
 
frza
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To jun 10, 2003 5:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a frza Sr jun 11, 2003 5:47 pm

kakšne zvočnike lahko dam pol notr? Ker ne mislm dajat ojačevalca!! Pa nabavu sm si Aiwa avtoradijo s CD plyerjem...kakšni so kej te radiji...upam da nism keša stran vrgu!! To v Big bangu!! Pa oni maju tut eno delavnco tm k to tut not montirajo pa mi je model reku, da mi ene hude zvočnike pa visokotoce napele še zadi v zadnja vrata ker jih nimam za 30000 sit!! A je to ugodno al nej kej druzga upedenam!!
 
Uporabniški avatar
pikec
Novinec
 
Prispevkov: 127
Pridružen: Ne apr 28, 2002 10:30 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a pikec Sr jun 11, 2003 6:40 pm

glede AIWA avtoradija si denar stran vrgel! če še imaš račun hitro idi nazaj pa vzami karkoli drugega...ker AIWA radiji namreč majo za en k*** vpetje mehanizma za predvajanje CD-jev in zato ob vsaki manjši grbini CD-preskoči-tudi če ga imaš povsem vodoravno montiranega.sam sem kupil AIWO in sem jo po enem mesecu zamenjal za 20k vreden JVC star 4 leta in je 100x boljši.Kar pa se tiče zvočnikov za 30000sit - tudi če so ne vem kako hudi ti nebo nix pomagalo če jih ne boš priklopil na ojačevalec.
 
Uporabniški avatar
.::GTR::.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So mar 15, 2003 1:59 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a .::GTR::. Sr jun 11, 2003 11:40 pm

pikec je napisal/-a:glede AIWA avtoradija si denar stran vrgel! če še imaš račun hitro idi nazaj pa vzami karkoli drugega...ker AIWA radiji namreč majo za en k*** vpetje mehanizma za predvajanje CD-jev in zato ob vsaki manjši grbini CD-preskoči-tudi če ga imaš povsem vodoravno montiranega.sam sem kupil AIWO in sem jo po enem mesecu zamenjal za 20k vreden JVC star 4 leta in je 100x boljši.Kar pa se tiče zvočnikov za 30000sit - tudi če so ne vem kako hudi ti nebo nix pomagalo če jih ne boš priklopil na ojačevalec.


men nč ne preskakuje pa sm kr zadovoljen z aiwo :roll:
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov