Avdiofili, raj za vas...
 
Andrej80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So maj 17, 2003 11:36 am

Napisal/-a Andrej80 So maj 17, 2003 2:06 pm

explosionman je napisal/-a:

v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....


:shock: 1.300.000,00 :shock:

od kere firme je pa ta studijo?
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax So maj 17, 2003 2:29 pm

jaz ne razumem da si morajo nekateri kar naprej polena pod noge metat.

bodite srečni da je čim več dogodkov.
glede tega da bi lahko koga kaj zavedlo pa tole: tisti ki se z tem ukvarja že ve zakaj se gre!!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell So maj 17, 2003 2:41 pm

kolko ljudi pa ve ? .....ma to sploh zdej ni važn..
V8 POWER
 
Uporabniški avatar
Mike_E_
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To mar 11, 2003 1:25 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mike_E_ So maj 17, 2003 7:24 pm

TechnoBoy je napisal/-a:
explosionman je napisal/-a:Zakaj meritev ne bi bila uradno priznana? Klub, ki tekmovanje prireja je uradno registriran, kalibracijska krivulja je poštemplana, kar pomeni, da je instrument uradno kalibriran (mislim, da edini v slo v zadnjih 6 mesecih), vsekakor gre za merilno opremo letnik 2003 v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....

hmm zakaj potem nesodelujete z db drag ?


Tecnoboy.. kolkr je bilo do sedaj razbrat iz debat (ne vem koliko slediš na avtoakustika.com) je to zaradi določenih osebnih nesporazumov med P. Pejovičem in Damirjem iz Explosion teama.

Če se pa motim pa nej me kdo argumentirano popravi..
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne maj 18, 2003 9:16 am

explosionman je napisal/-a:Zakaj meritev ne bi bila uradno priznana? Klub, ki tekmovanje prireja je uradno registriran, kalibracijska krivulja je poštemplana, kar pomeni, da je instrument uradno kalibriran (mislim, da edini v slo v zadnjih 6 mesecih), vsekakor gre za merilno opremo letnik 2003 v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....


uopa... damir si me nategnu ko si reku da si ful pocen merilno opremo dubu a?! :D
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell Ne maj 18, 2003 9:17 am

Mike_E_ je napisal/-a:
TechnoBoy je napisal/-a:
explosionman je napisal/-a:Zakaj meritev ne bi bila uradno priznana? Klub, ki tekmovanje prireja je uradno registriran, kalibracijska krivulja je poštemplana, kar pomeni, da je instrument uradno kalibriran (mislim, da edini v slo v zadnjih 6 mesecih), vsekakor gre za merilno opremo letnik 2003 v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....

hmm zakaj potem nesodelujete z db drag ?


Tecnoboy.. kolkr je bilo do sedaj razbrat iz debat (ne vem koliko slediš na avtoakustika.com) je to zaradi določenih osebnih nesporazumov med P. Pejovičem in Damirjem iz Explosion teama.

Če se pa motim pa nej me kdo argumentirano popravi..

to maš prav :-P
V8 POWER
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne maj 18, 2003 9:18 am

Mike_E_ je napisal/-a:
TechnoBoy je napisal/-a:
explosionman je napisal/-a:Zakaj meritev ne bi bila uradno priznana? Klub, ki tekmovanje prireja je uradno registriran, kalibracijska krivulja je poštemplana, kar pomeni, da je instrument uradno kalibriran (mislim, da edini v slo v zadnjih 6 mesecih), vsekakor gre za merilno opremo letnik 2003 v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....

hmm zakaj potem nesodelujete z db drag ?


Tecnoboy.. kolkr je bilo do sedaj razbrat iz debat (ne vem koliko slediš na avtoakustika.com) je to zaradi določenih osebnih nesporazumov med P. Pejovičem in Damirjem iz Explosion teama.

Če se pa motim pa nej me kdo argumentirano popravi..


prav imas AudioX... vse se je zacelo ko je explosionmam zgubil mesto moderatorja na www.avtoakustika.com

Lp, Zazo
 
Andrej80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So maj 17, 2003 11:36 am

Napisal/-a Andrej80 Ne maj 18, 2003 9:38 am

Andrej80 je napisal/-a:
explosionman je napisal/-a:

v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....


:shock: 1.300.000,00 :shock:

od kere firme je pa ta studijo?


Ostale debate me ne zanimajo, ampak zanima me katera merilna oprema stane 1.300.000,00 in ali tisto kar ima Radio Vili ni mednarodno priznano po IASCA, USAC, GASCA...

Pa kakšen link kjer se predpisuje merilna oprema bi tudi bil dobrodošel da se vidi da je vse res ;)
 
Uporabniški avatar
Sale
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3139
Pridružen: Po apr 22, 2002 5:49 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Sale Ne maj 18, 2003 9:55 am

Hmmm, prosim ne zamerit ampak se mi zdi da tale debata z vseh zornih kotov sodi v rubriko "Avtoakustika". Zato jo tudi prestavljam tja. No tam se boste pa že naprej pomenili, a ne.

Pa brez prerekanja prosim :wink:
Slika Slika
 
Uporabniški avatar
WhiteCell
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2972
Pridružen: Pe sep 06, 2002 9:26 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a WhiteCell Ne maj 18, 2003 10:46 am

Andrej80 je napisal/-a:
Andrej80 je napisal/-a:
explosionman je napisal/-a:

v vrednosti 1.300.000,00 Sit, ki je za letošnje leto deklarirana po vseh standardih izvajalcev tekem, in sploh ne vem, kdo o tem še lahko sodi, ker mislim, da sem edini, ki ima v slo merilno opremo, kot jo predpisuje IASCA, USAC, GASCA,....


:shock: 1.300.000,00 :shock:

od kere firme je pa ta studijo?


Ostale debate me ne zanimajo, ampak zanima me katera merilna oprema stane 1.300.000,00 in ali tisto kar ima Radio Vili ni mednarodno priznano po IASCA, USAC, GASCA...

Pa kakšen link kjer se predpisuje merilna oprema bi tudi bil dobrodošel da se vidi da je vse res ;)

ja ti merilni sistemu so prefesionalni in neprideš skozi pod 800k sit.. .
če se nemotim samo mikrofon stane 400k sit...
V8 POWER
 
explosionman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To maj 13, 2003 12:26 pm

Napisal/-a explosionman Ne maj 18, 2003 11:01 am

Dejansko so profesionalni merilni sistemi precej dragi. Audiocontrol, ki ga ima podjetje Radio Vili, stane nekaj čez 6000USD + dajatve. Tudi naš merilni sistem, ki je od proizvajalca Linear X, ne odstopa bistveno od cene Audiocontrola. Andrej 80, če te zanima takšen merilni sistem, se lahko oglasiš v mojem podjetju, pa ti bomo rade volje vse razložili in demonstrirali.
lp Damir
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne maj 18, 2003 3:03 pm

explosionman.. nisi mi odgovoril.. o ceni merilne naprave...

meni si govoril o manj kot 1000 USD...

zdej me pa zanima ali si kupil kaj drugega? ker je to dalec stran od 6000 USD... in tud AC je cenejsi kot 6000USD...

koliko si ti dejansko dal za mikrofon, oz. tvoje podjetje?!

jest mislim da KREPKO manj kot 1,3 mio sit...
 
Andrej80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So maj 17, 2003 11:36 am

Napisal/-a Andrej80 Ne maj 18, 2003 4:03 pm

Nekateri se morda pustite nategnit vsakemu prodajalcu, jaz se ne.

Cene za LinearX so tukaj:

http://www.linearx.com/prices/PricesTop.htm

Se pravi da ta sistem pride 895+350 $ = 1245 $ x 205 SIT = 255.225 SIT, potem pa še nekaj za dabvek in morda carino, ki je tle 1,3 M ???

Lani sem v Italiji videl merilni aparat kot ga ima Radio Vili in sem kar tako prašal za ceno pa je bila kvečjemu 6000 DEM ne pa $.

Lani v Grosuplju sem slišal da je baje tudi on dal kalibrirati napravo. Kaj je razlika med kalibracijo pred 9 meseci in 6 meseci? Ali po 6 mesecih neha garancija :lol:

Škoda ker ta forum nima Blodenj kot Mobisux, ta debata sodi bolj v tja.
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Ne maj 18, 2003 5:52 pm

Andrej80 je napisal/-a:Škoda ker ta forum nima Blodenj kot Mobisux, ta debata sodi bolj v tja.

Do sedaj se nisem nevem kako mešal v vašo debato ampak tole...
To ni mobisux!! :twisted: :evil: :evil: :evil: !Se vsi trudimo da ne bo postal!!!
Če se hočeš kregat in izdajat svoje blodnje počni to tam!Tu se trudimo (več ali manj) da ta forum ostane na nivoju kulturnega in sproščenega pogovora ne pa bedarij,kakršne srečaš na mobisux-u!Tu se lahko pogovarjaš o vsem,česar ne veš in seveda včasih pride do sporov vendar se ti hitro zgladijo in upam da nihče ne kuha prevelikih zamer.Iz enakega vzroka se zaklepajo nekatere teme in s tem preprečujejo kreganje in kuhanje zamer med posameznimi člani tega foruma!
Tudi sam včasih pogledam mobisux da ne bo pomote in odgovorov v stilu kaj govoriš če sploh ne veš za kaj se gre!

Upam da ne bo sedaj prišlo do še večjega kreganja ampak tale stavek mi pač ni dal miru...

Hvala
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Napisal/-a zazo Ne maj 18, 2003 8:45 pm

maky brez zamere... ampak mene tut zanima kera kalkulacija je potegnila skupaj 1.3Mio sit...

cakam.. in upam da docakam odgovor!

lp, zazo
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky Ne maj 18, 2003 9:31 pm

zazo je napisal/-a:maky brez zamere... ampak mene tut zanima kera kalkulacija je potegnila skupaj 1.3Mio sit...

cakam.. in upam da docakam odgovor!

lp, zazo

none taken... :wink:

sej to tud mene zanima...če jim je res ratal zapravt 1,3 mio naj dajo pojasnilo kako...(tud jaz čakam)
SlikaSlika
 
Andrej80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So maj 17, 2003 11:36 am

Napisal/-a Andrej80 Po maj 19, 2003 7:41 am

oprosti če sem malo narobe napisal. Nisem mislil primerjat tega foruma z Mobisuxom. NI primerjave ker tukaj v glavnem ni nakladanj in kreganj.

Ampak res me zanima kaj je tako zlatega sa se pride od 1245 $ na 1,3M. pa on da je edini itd...

Pač ne prebesem nakladanj prodajalcev. So me prevečkrat nategnili pa sem se moral potem sam kaj naučit.
 
explosionman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To maj 13, 2003 12:26 pm

Napisal/-a explosionman Po maj 19, 2003 9:49 am

Zazo, tukaj si se malo odtujil od samega bistva teme, je pa mogoce res, da te zanima kvalitetna merilna oprema. Dejansko je res, da sva se pogovarjala, da bom mikrofon dobil za 860 USD. Pristej na to se dajatve! Kot sam verjetno ves, se s samim mikrofonom ne da nic pomagat, kar pa za sabo potegne se en kup ustrezne opreme, ki pa je bistveno drazja od mikrofona in ti za njo rade volje pokazem racune, pa bova skupaj sestela. Z veseljem te pricakujem, ce si bos uspel vzeti toliko casa, da se oglasis v mojem podjetju.
LP Damir
 
Andrej80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: So maj 17, 2003 11:36 am

Napisal/-a Andrej80 Po maj 19, 2003 11:10 am

Zaradi mene se ta debata lahko zaklene.

Explosionman se je zlagal da je edini v Sloveniji pa ni, gled cen se je tudi zlagal, pa še vedno noče priznat. Tipičen prodajalec.

Lani sem se zanimal za nakup takega sistema pa sm se raj odločil za nakup dobrega radija. Za Linear X se ne rabi drugega kot to kar se dobi zraven in en računalnik ki sploh ni treba da je sposoben.

http://www.linearx.com/products/analyze ... TAjr_1.htm

The RTAjr is a low cost precision 1/3 octave real time analyzer for PC computers, and provides a new level of powerful capabilities never before possible with conventional bench top analyzers. The complete system consists of an ISA half length PC slot card, and the Windows based operating software. Users may choose from 4 different calibrated microphones (M31, M51, M52, M53) with maximum SPLs ranging from 125dB to 170dB.

The system features built in scoring systems popular with car stereo applications for both IASCA and USAC, as well as a host of different post processing and display capabilities, only possible in a PC based analyzer.

In addition to measuring maximum SPL and 1/3 octave RTA response, the RTAjr also includes built in ANSI A, B, C weighting filters, and provides a unique feature of Impedance measurement capability. This is a very handy feature for checking speakers and crossovers for defective components or connections.


The RTAjr is the ideal choice where high performance, large capabilities, and low cost are key requirements. The RTAjr provides an impressive array of powerful features designed to cover a wide range of general audio applications.
 
explosionman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: To maj 13, 2003 12:26 pm

Napisal/-a explosionman Po maj 19, 2003 11:38 am

Andrej 80, ne bi se rad prepiral, vseeno me pa zanima, od kod tebi podatki o merilni opremi podjetja? Kako to, da iščeš na pamet neke artikle na strani Linear X, v kolikor ne ves, kakšno opremo imamo mi? Vsekakor te mogoče moti visoka cena, vendar ti garantiram, da je mene motila še bolj, ko sem stvari nabavljal. Premisli že samo to, da če je oprema v lasti podjetja, mora že sam software bit kupljen uradno, ker so kazni malo previsoke, kar ti lahko garantiram iz lasnih izkušenj. Pa tudi cene, ki so na internetnih straneh Ameriških proizvajalcev moraš vedno pomnožit s približno 2, pa prištet še dajatve. Na žalost je tako, kar ti lahko garantiram iz lasnih izkušenj.
LP Damir
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov