Avdiofili, raj za vas...
 
TDI power
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 01, 2002 8:01 pm

Audi a3 ozvočenje - katero?

Napisal/-a TDI power Sr maj 21, 2003 9:38 pm

Pozdravljeni

Mam Audi A3 trivratno različico pa radio z CD-jem od audia ampak zvočniki niso kvalitetni, sam se ne spoznam na avkustiko, zato bi vas proso da mi navedete par možnosti za kakovosten zvok, ne bom potreboval zelo močnega zvoka za kake rekorde samo, da je kvaliteten zvok ko se da na glas, pa da ni glih naj drazje ampak tudi to mi lahko kot primer navedete, pa uporabil bi radio ki je že not samo zvočnike bi zamenjal, pa subwoofer naj nebi preveč placa zesedel v prklažniku, pa na kaj vse naj pazim pri nakupu novih zvočnikov,
hvala za vse nasvete
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Če maj 22, 2003 1:46 pm

Hehe!
:lol: :lol:
Vse skupaj te bi prišlo med 100k in 150k!
8)
Jaz imam podobno, kar ti bom sedaj povedal!

V sprednjih vratah imam Helikse 13cm, in še 2 dodatna visokotonca (te visokotonce najbrž že imaš).
Potem imam na polici (zaenkrat Pioner 13cm (samo se zanimam za 3 sistemske ovalce tu okrog 200 do 250 W) za bolj čisti zvok za tiste, ki sedijo odzadaj, pa tudi najprej se dosti lepše sliši), s tem da ti priporočam da si najprej narediš eno bolj ustrezno polico, ker tiste serijske so fuč, pa še hitro se ti bo skup vsedla! Vsaj jaz sem si jo!

Kar se pa tiče wufera ti bi priporočal da si nabaviš Rockford fosgate wufer, gre sicer za vrhunski wufer, ki pokaže kaj zmore (cena: od 45k dalje) pa še placa ti ne zavzame nevem kolko! Drugače je pa tudi Heliks dober wufer! So še tudi druge dobre znamke, samo za tiste vem bolj malo, tak da še naj nekdo drug pove!

Kar se pa tiče feršterkerja pa ti ga naj tam priporočajo kjer ga boš pač kupo, ker je veliko faktorjev ki vpčivajo na nakup ojačevalca!
Najpomembnejša je tak moč (ta mora biti večja od wufera, da ti ga lepo poganja), pol pa so še tu kanali, pa.....

Veliko sreče pri nabavi.
Slika
 
Uporabniški avatar
Airborne
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Če apr 10, 2003 12:19 pm

Napisal/-a Airborne Če maj 22, 2003 2:04 pm

Jaz mam v A3-ju; spredaj originalne zvočnike-srednjetonce in originalne visokotonce, zadaj pa 200W 2-sistemske Pioneerje (cena 14000 SIT) v original polici pa ni problema, woofer mam pa Jensen Crossfire 1000 -230W BANDPASS (20000 SIT), pa ojačevalec Saga okrog 250W RMS tut 20000 SIT, z wooferjem in ojačevalcem sem res ful zadovoljen kljub temu da je poceni, bass je čist in lepo definiran, zvočniki so tut v redu. Če bi pa še enkrat kupoval bi dal pa namesto Pioneerjev rajš kakšne 150+ W Alpine notr cena pa ni dost višja.
lp
Born to be wild !
 
Dani
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Pe jan 10, 2003 8:44 pm

Napisal/-a Dani Če maj 22, 2003 7:40 pm

Vse odvisno od tebe, kolko si pripravljen odstet :wink:
 
Dani
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Pe jan 10, 2003 8:44 pm

Napisal/-a Dani Če maj 22, 2003 7:44 pm

Za 80k bi dobil:

woofer magnat XTC 260 rms
Ojacevalec Sinus live 300 rms
Pioneer zvocniki 50 rms

Pa se neki bi mogu dat za kable,varovalke.. :wink:
 
TDI power
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 01, 2002 8:01 pm

Napisal/-a TDI power Če maj 22, 2003 9:08 pm

Za zvočnike bi dal enih 500 eurov,

matcho, kaj ti si kake distančnike dal not za v vrata al pašejo kr not?

airborne, kaj ti nič ne hrešči ko daš na glas ko mas original zvočnike not? kr meni se glih v vratih zdi da hrešči

kaj pa so v avstrijo dosti cenejši zvočniki? se splača tam kupit, al je pri nas tud "poceni"
 
Uporabniški avatar
Need_Power
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: Po dec 02, 2002 8:14 pm
Kraj: Lenart

Napisal/-a Need_Power Če maj 22, 2003 9:48 pm

TDI power je napisal/-a:airborne, kaj ti nič ne hrešči ko daš na glas ko mas original zvočnike not? kr meni se glih v vratih zdi da hrešči
"


Če ti hrešči je verjetno razlog v tem, da imaš bass na radiu nastavljen na full, tega pa sprednji zvočniki ne morejo odigrat pri večjih glasnostih. Zato pa pride do popačenja in se sliši hreščanje. Rešitev je v tem, da daš na radiu base na 'nulo' ali pa celo malo v minus, nabaviš pa woofer in ojač., ki ti bo potem dodal manjkajoče base.
Jaz sem imel v polotu spredaj 10 cm zvočnike v armaturki (original, papirnata membrana) in ni bilo NIČ basov, pol pa sem nabavil en najbolj poceni 30 cm woofer v austriji (400 takratnih ATS) in en navadn dvokanaln ojačevalec pa vse skup priklopil na 10 let star JVC-jev kasetar in je zadeva špilala za vložen denar fenomenalno. Ker sprednji zvočniki so visoke tone lepo igrali glasno, bassov pa pač 10 cm zvočnik ne more odigrat.
Aja pa še cene bom dodal, da se bo vido kolk me je vse skup koštalo
Woofer Gelhard......400 ATS (6000 SIT)
Ojač. Blaupunkt......800 ATS (12.000 SIT)
Kabli, varovalka, itd.........(cca. 5000 SIT)
Škatla za woofer, rabljena (4000 SIT)
Pa kaka melenkost tukaj, pa kaka tam, ampak vse skupaj ni preseglo 30 jurjev.
Aja pa montirali/priklapljali smo s kolegi, tak da delo je bilo brezplačno.

Upam da bo komu kaj koristlo.

Ajde
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Če maj 22, 2003 10:01 pm

TDI power je napisal/-a:Za zvočnike bi dal enih 500 eurov,

matcho, kaj ti si kake distančnike dal not za v vrata al pašejo kr not?

airborne, kaj ti nič ne hrešči ko daš na glas ko mas original zvočnike not? kr meni se glih v vratih zdi da hrešči

kaj pa so v avstrijo dosti cenejši zvočniki? se splača tam kupit, al je pri nas tud "poceni"


TDI power, nobenih distančnikov nimam noter - tega ti tudi nebi priporočal, ker nena glih nevem kak zgleda! Če boš dal večje zvočnike noter kot 13cm (v sprednja vrata) ti priporočam palele!

Če boš dal 500 eurov samo za zvočnike boš imel res kvalitetne!

Kar se pa tiče Avstrije je pa tak, nekaj je bolj poceni, nekaj pa spet ne! Pa tudi odvisno od kvalitete! Pomoje bi prišel malenkost bolj poceni skozi če bi kupil v avstriji, samo pazi da neboš kaj na silo kupoval!
Slika
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Če maj 22, 2003 10:01 pm

TDI power je napisal/-a:Za zvočnike bi dal enih 500 eurov,

matcho, kaj ti si kake distančnike dal not za v vrata al pašejo kr not?

airborne, kaj ti nič ne hrešči ko daš na glas ko mas original zvočnike not? kr meni se glih v vratih zdi da hrešči

kaj pa so v avstrijo dosti cenejši zvočniki? se splača tam kupit, al je pri nas tud "poceni"


TDI power, nobenih distančnikov nimam noter - tega ti tudi nebi priporočal, ker nena glih nevem kak zgleda! Če boš dal večje zvočnike noter kot 13cm (v sprednja vrata) ti priporočam palele!

Če boš dal 500 eurov samo za zvočnike boš imel res kvalitetne!

Kar se pa tiče Avstrije je pa tak, nekaj je bolj poceni, nekaj pa spet ne! Pa tudi odvisno od kvalitete! Pomoje bi prišel malenkost bolj poceni skozi če bi kupil v avstriji, samo pazi da neboš kaj na silo kupoval!
Slika
 
Uporabniški avatar
Airborne
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Če apr 10, 2003 12:19 pm

Napisal/-a Airborne Po maj 26, 2003 1:32 pm

Ne sprednji zvočniki mi čist nič ne hreščijo v bistvu se mi zdi da so ful kvalitetni ker se mi zdi lepši zvok kot od Pioneerjev zadaj, je pa res da so ločeni tweeterji-zgoraj pri kljuki pa srednjetonci v vratih. Pa tut to je res da base ni dobro preveč poudarjat na radiu, najboljš je met base na defaultu pa ti že pol woofer doda base, pri potihem poslušanju pa tko al tko sam loundness vklopiš pa nabija aja pa mogoče ti zato hrešči ker maš razporeditev moči ojačevalca ali radija enako spredaj kjer so manj močni zvočniki kot zadaj kjer so močnejši in rabijo več moči, jaz mam fader spredaj enih 30% manj kot zadaj.
lp[/quote]
Born to be wild !
 
Uporabniški avatar
Airborne
Novinec
 
Prispevkov: 453
Pridružen: Če apr 10, 2003 12:19 pm

Napisal/-a Airborne Po maj 26, 2003 1:41 pm

Možno je tudi da mas prednje zvočnike skurjene (visokotonce ali srednjetonce), pa možno je tudi da Audi vgrajuje različne firme zvočnikov serijsko notr pa da pol nimava enakih.
Born to be wild !
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov