Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Osnove...

Napisal/-a tom2 Pe jul 25, 2003 9:07 am

Ne se smejat ob naslednjem vprašanju...
Zanima me, kako v sprednja vrata v prostor za zvočnik, ki je namensko prirejen za
ne vem, recimo 13 cm, vgradite 16 cm zvočnike? Kaj to pomeni, da je treba oblogo rezat, ali je še kak drug način? Nimam iskušenj z raznimi predelavami, zato si ne predstavljam kaj vse je potrebno storiti...Pa tudi, ne bi rad preveč rezal, ker je avto še nov...In še eno vprašanje, če sprednja dva zvočnika poganja ojačevalec( ki je ponavadi v partljažniku), kako oz. kje se potegne kable iz ojačevalca do zvočnikov. To sprašujem zato, ker so pri vseh novejših avtomobilih predvideni ustrezni konektorji med karoserijo in vrati avta, zdi se mi, da je tu bolj malo prostora, za še dodatne kable.. Kako rešujete to težavo...
tom2
 
Uporabniški avatar
dgrejtest
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Ne mar 31, 2002 8:16 pm

Napisal/-a dgrejtest Pe jul 25, 2003 9:27 am

torej:
1. zakaj bi sploh dajal 16-ke? Bolje dobre 13-ke kot slabe 16-ke.
2. ce si pri osnovah, ti priporocam, da vezes sprednje in zadnje zvocnike direkt na radijo (previdevam, da nimas cist ene cheap varijante), u prtlaznik pa en woofercek z ojacevalcem, al pa kar aktivnega.... Nisi nic napisal, kaj bi rad sploh mel not...

No, povej, kaksno konfiguracijo bi rad mel, pa ti bom se kaj napisal...

Pero
[img]http://peter.si21.com/celica/celi_sig.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Pe jul 25, 2003 9:29 am

dgrejtest : se popolnoma strinjam s tabo
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 Pe jul 25, 2003 10:19 am

Mislil sem že, da ne bo nobenega odziva, vendar vidim da so še sorodne duše...
Nisem ravno začetnik v avtoakustiki, poznane so mi takorekoč vse stvari in pojmi, začetnik pa sem kar se tiče raznih predelav itd...V avtu imam avtoradio znamke Alpine 4x45W, ki sem ga kupil pred kakimi tremi leti. Je kar kakovosten, je pa res da obstajajo tudi dražje variante. Kasneje pa sem dokupil tudi CD wecksler. Zvočniki kot sem že omenil so (mislim da 13 cm) in so original, kot jih vgrajuje Renault.(Laguna, Megane,..) Tudi z visokotonci v armaturi. Omenjeni sistem ne igra slabo za moj okus, vendar vem da se da še mnogo spremeniti na bolje. Tukaj gori, sem že nekajkrat bral, da priporočate 16 cm zvočnike. Zato torej moje vprašanje okoli tega...Vzadnjič sem se peljal s kolegom v golfu IV, zagotovo ni imel nobenega ojačevalca in suba, vendar sem bil prijetno presenečen nad zvokom. Mimogrede, avtoradio je imel znamke Sony( ne vem točno katerega), ter baje originalne zvočnike.
Kaj predlagate, da bi bilo dobro za moja ušesa?
Zanimiv se mi zdi predlog, da bi dodal samo ojačevalec za subwoofer v partljažnik. Naj povem, da mi sploh ne gre za glasnost, temveč bolj kvaliteto.
Zadnjič spremenil tom2, dne Pe jul 25, 2003 3:15 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
tom2
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Pe jul 25, 2003 10:25 am

Glede 16-k naju menda nisi razumel
dgrejtest Objavljeno: pet jul 25, 2003 10:27 am Pošlji temo:
--------------------------------------------------------------------------------
torej:
1. zakaj bi sploh dajal 16-ke? Bolje dobre 13-ke kot slabe 16-ke.
Si videl?

Jaz ti tudi to predlagam.

Golfa pa pusti, ker ima ze originalno zelo dobre zvocnike (ne vem kaj ima noter). Moja mama ima enega kenwooda noter "obicnega" pa igra poljse kot pri meni z alpine radiom in ojacevalcem.

Jaz ti priporocam, da kupis full dobre 13-ke!!

kaj pravis dgrejtest?
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe jul 25, 2003 10:34 am

mazda-mx3 je napisal/-a:Golfa pa pusti, ker ima ze originalno zelo dobre zvocnike (ne vem kaj ima noter). Moja mama ima enega kenwooda noter "obicnega" pa igra poljse kot pri meni z alpine radiom in ojacevalcem.


ne toliko same zvocnike (ceprav niso med najslabsimi med originalnimi), kot vrata, ki imajo pod tapeto namesto pene na vratih kar plocevino (so skoraj cisto zaprta)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe jul 25, 2003 10:38 am

drugace se pa strinjam, da raje boljse 13ke, kot slabe 16ke.

kar se tice kablaze, si spraseval okrog napeljave v vrata.
vecina avtov ima med karoserijo in vrati samo gumi pozirko, kjer ni problem s kablom skoz prit, nekateri pa imajo na vratih konektor, ki pa se v vecini primerov da povrtat, ce vleces drug kabel, ali pa kabel spojit na konektor (boljse v primeru, da je treba kdaj vrata dol jemat).
drugace pa, ce vleces recimo vso kablazo za ojacevalec in zvocnike spredaj, potegni po eni srtani avta elektriko (plus kabel za ojacevalec) in kabel za zvocnike, po drugi strani pa cince (signalni iz radia do ampa). najboljse kar pod pragovi, pa tud povecini je tam najlazje zravn prit, ko razdiras.


aja, pa podabil vprasat, za ker avto se sploh gre :?
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Pe jul 25, 2003 10:44 am

sej res!
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 Pe jul 25, 2003 10:47 am

dobek je napisal/-a:

aja, pa podabil vprasat, za ker avto se sploh gre :?


Renault Megane II
tom2
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe jul 25, 2003 10:52 am

torej tazadnji megane?

sicer renault pravi da grejo not res 13ke, sem se pa pogovarjal z enim monterjem, da bi naj sle brez problemov tud 16ke.
edino kar drugo nabavis (ali se bolje, pustis zmontirat enemu profiju) so drugi, vecji distancniki - torej tisti okrogli kos plastike, ki je montiran na plocevino, nanj pa zvocnik
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Pe jul 25, 2003 10:53 am

tom2: s kje pa si??
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Pe jul 25, 2003 10:54 am

aja se to...
ce planiras slucajno kak ojacevalec...spredaj v pozarni steni ni nobenih cepov, je treba vrtat :x
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 Pe jul 25, 2003 11:05 am

mazda-mx3 je napisal/-a:tom2: s kje pa si??


Novo mesto, oz. bližnja okolica...

Letos zagotovo pridem (res da šele prvič) na prireditev Grosuplju, da vidim in slišim kako se tej stvari streže...
tom2
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 Pe jul 25, 2003 11:15 am

grosuplje=zakon

Lani se je en frajerišu z eno vectro....je hotel obrnit pod rocno al nevem kaj in je pristal v kanalu! :rofl

Drugi spet je delal burnout z enim kadetom cabrio in je skoraj umrl zaradi dima!! :vc :rofl :har
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 Pe jul 25, 2003 12:10 pm

Pravite dobre 13-ke...
Ker verjetno tudi te bolje poznate, koliko stane in kakšne znamke? Sicer pa je pri tej stvari tako, da bi rad ta sistem najprej slišal, preden bi kar koli kupil...
tom2
 
Blond
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: Po okt 21, 2002 11:05 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Blond Pe jul 25, 2003 1:05 pm

Pozdravljen !!!

...torej vse je odvisno od tega kaj si želiš imeti v vozilu, za kakšen namen, in koliko si pripravljen za to odštet.

Moj predlog pa je za zaèetek en dober predn sistem 16" midbass + tweeter in pa 12" SUB, poganjano z 4 kanalnim ojaèevalcem !

Tak sistem si z malo truda lahko sam vgradiš in za zaèetek je èisto OK !!!

Preden pa se odloèiš kaj kupiti pa je res vsako komponento in kombinacije le teh slišati !
To pa boš najlažje in najbolj optimalno slišal na avtoakustiènih tekmovanjih in raznih sreèanjih !

Predlagam, da raje 10x vprašaš preden kupiš kakšno "jajco" ki ti potem ne odgovarja in jo boš zažgal.
Toèno to se je zgodilo meni :)))
Poslušal paè enga pametnjakovièa :(

Je pa zgoraj napisano moje mnenje in nobeno pravilo !
èe pa boš bolj konkretno naštel kaj prièakuješ od sitema, kakšno glasbo poslušaš in koliko si za to pripravljen odšteti pa ti bomo tako na tem kot na drugih avtoakustiènih forumih lažje svetovali !

Lep avtoakustièni pozdrav

Blond
Èe nimaš poèeti kaj pametnega ne poèni tega tukaj !
 
Uporabniški avatar
dgrejtest
Uporabnik
 
Prispevkov: 1270
Pridružen: Ne mar 31, 2002 8:16 pm

Napisal/-a dgrejtest Pe jul 25, 2003 1:49 pm

... hmmm... mnenje kot tako je samo mnenje in ne more bit napacno al pa pravo...!

no, glede na dane podatke:
pejd v kaksen big bang, pa poslusaj zvocnike... potem pejd pa se na kaksen sound contest (tko sm jest naredu), potem bos pa videl... jaz sem sel v Gameljne, poslusal sto-in-en sistem, ugotovil kaj je za moje porebe ql, in sem si to naredu.

Megane II: dej kable polozit majstru, ker ce bos ti kej polomu, te bo se drazje kostal... (jest sm sou na odpad pa je blo.. :D)

torej moj koncni nasvet: pocakaj do Grosuplja, poslusaj sisteme in se potem odloci...

lp!

Pero
[img]http://peter.si21.com/celica/celi_sig.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 Pe jul 25, 2003 3:06 pm

Fantje, hvala za mnenja!
Vsekakor se ne bom odločal prehitro. Po srečanju v Grosupljem, mi bo gotovo več stvari jasnih, tudi kaj kupiti in za koliko keša...Nikoli se ne odločam za stvari, za katere se prej dobro ne pozanimam.
tom2
 
Uporabniški avatar
tj
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: Sr maj 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Polzela

Napisal/-a tj Pe jul 25, 2003 6:12 pm

Če bi rad mel 16, pol to definitivno nared!! Mal piljenja, al pa distančniki pa bi se moglo dat nardit! Kup pa si potem komplet ločenih bas (16), visokotoncev in kretnice, za kakšnih 20000 sit bi se moglo za začetek dost dobre dobit, velja pa da vse prej poslušaš (z musko, ki jo poznaš).
Če te še več zanima, pa bi rad res dober zvok, bi blo pa bolš it na avtoakustika.com, pa tam vprašat...

lp
 
Blond
Novinec
 
Prispevkov: 175
Pridružen: Po okt 21, 2002 11:05 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a Blond So jul 26, 2003 8:22 am

tudi na http://www.explosion-club.com strani se da zvedeti marsikaj zanimivega in tudi radi ti bodo pomagali!

LP

Blond
Èe nimaš poèeti kaj pametnega ne poèni tega tukaj !
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov