Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Visoktonci ali tri sistemci

Napisal/-a lisko Sr avg 20, 2003 9:16 pm

No več al manj skor vsi veste kako muzko mam u avtu.
Sred magnat POWER FULL 16 cm+neki bedni twiterji ker original sem skuro:)
vzad bass JENSEN 40cm-600W Ki ga poganja 400 watna SAGA.
No in zadnje čase mi je kr neki premal visokih tonov u avtu pa me zanima sledeče:
Ali je bolje da kupm viskotonce (ene ornk) pa jih namontiram vspred one bedne kao pa dam nazaj?
Ali je bolje da kupim ene 3-sistemce za vzad na polico?
Pa 3-sistemcev ne mislim priklaplat na kaki ojačevalc ali pa kaj sam direkt na radio (zato bi ene bolj švohne vzel)
Kako bi se vi odločli?
Rad pa bi mel po avtu nekak enakomeren zvok ne sam bas vzad spred pa sam cviljenje,pa btw nisem ne vem kok zahteven :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Viper123
Uporabnik
 
Prispevkov: 968
Pridružen: So dec 14, 2002 11:38 pm
Kraj: Jesenice

Re: Visoktonci ali tri sistemci

Napisal/-a Viper123 Sr avg 20, 2003 9:48 pm

lisko1 je napisal/-a: Ali je bolje da kupm viskotonce (ene ornk) pa jih namontiram vspred one bedne kao pa dam nazaj?

Tako! One bedne pa daš rajš v škatlo (lohk tud v smeti :lol: ), ker jih zadaj čisto nič ne rabiš :P
:wink:
lp
Slika
 
dB-JURE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Po jun 23, 2003 10:05 am
Kraj: Polzela

Napisal/-a dB-JURE Če avg 21, 2003 7:39 am

predlagam ti da trenutni sprednji sistem prodas in si zmontiras novega boljsega spredaj

16+twiterji. seveda + obstojeci sub in imas vse.
NE razmisljaj da bi dal karkoli v polico

Zvok v avtu mora biti tak, kot da bi bil na koncertu kar pomeni da zvok vsaj navidezno prihaja od spredaj

Da bos slisal igrati tudi sub spredaj se malo poigraj z fazami. (obrni + in - na subu in poslusaj)

lp
Jure
 
Uporabniški avatar
Alex
Uporabnik
 
Prispevkov: 890
Pridružen: Pe okt 25, 2002 2:37 pm
Kraj: 'Zgornja' Primorska

Napisal/-a Alex Če avg 21, 2003 7:47 am

lisko1 je napisal/-a:Ali je bolje da kupm viskotonce (ene ornk) pa jih namontiram vspred one bedne kao pa dam nazaj?

To je pot do dobre muzike (tut za unga na zadnjem zicu, če seveda nimaš radijo do fula..) :P
lp
There's no better car than SAXO 1.6i 16V VTS...for this once
 
Uporabniški avatar
pubi2cv
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe apr 19, 2002 9:51 am
Kraj: Breg pri Polzeli

Napisal/-a pubi2cv Če avg 21, 2003 8:00 am

dB-JURE je napisal/-a:predlagam ti da trenutni sprednji sistem prodas in si zmontiras novega boljsega spredaj

16+twiterji. seveda + obstojeci sub in imas vse.
NE razmisljaj da bi dal karkoli v polico

Zvok v avtu mora biti tak, kot da bi bil na koncertu kar pomeni da zvok vsaj navidezno prihaja od spredaj

Da bos slisal igrati tudi sub spredaj se malo poigraj z fazami. (obrni + in - na subu in poslusaj)

lp
Jure


Tako je.
pubi
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če avg 21, 2003 2:37 pm

Oki vse to lepo in prav.Tud z fazami sem se že igral pa je isti šmorn.Ampak jaz hočem da me bass po avto premika slišat ga pa nočem.To se prav da morjo srednjetonci in visokotonci nardit svoje in preglasit cel bass-sistem.Glede te zahteve pa sta za moje pojme premal sam dva twiterja pa dva srednjetonca(pa verjemte da sem slišu že nemalo vrhunskih in kvalitetno narjenih sistemov)
Oh kje je moj jugič z enim basom + 20 ostalimi zvočniki......ker edino tam je bilo tko kot hočem da basa sploh nisi slišal sam čutil si ga pa ni blo važen pri keri jakosti.In točn to hočem zdej.Po tem takem je skor bolš da kupim 3-sistemce a?Pa še onemu vzad bojo twiterji sikali u glavo :lol:
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
pubi2cv
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe apr 19, 2002 9:51 am
Kraj: Breg pri Polzeli

Napisal/-a pubi2cv Pe avg 22, 2003 6:50 am

Če hočeš bas čutit.....ni fora v tem, da ga preglasijo ostali zvočniki. Pravilna pot do tega je dovolj kvaliteten sub, ki zmore igrat nizko, pa tudi porezan mora biti dovolj nizko ! Poskusi z rezno frekvenco okoli 60-70 Hz. Pa usklajeni fazni zamiki....včasih je s tem malo težav, ampak vse se da če se hoče :?:
pubi
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne avg 24, 2003 9:01 am

No napadite me sedaj:) Včer sem kupil 3-sistemce (sonny xplode-200W) in zdej mam 4.1 sistem u avtu :P 8) :wink:
No počas se približuje mojim zahtevam:) Zdej razmišljam če bi dal u zadnje vrate ene 16-ke.Sam pol rabm ojačevalc za zadnje 16ke pa za 3-sistemce.Kerga priporočate?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
[YuGo]
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če apr 03, 2003 9:18 am
Kraj: Lenart

Napisal/-a [YuGo] Ne avg 24, 2003 3:34 pm

da si ne boš celega šmorna dal v avto :)

lp
 
Uporabniški avatar
.::GTR::.
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So mar 15, 2003 1:59 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a .::GTR::. Ne avg 24, 2003 4:58 pm

lisko1 je napisal/-a: zdej mam 4.1 sistem u avtu :P 8) :wink:


se prav da nimaš prave zvočne slike. z zadnjimi zvočniki pokvarš zvočno sliko... kokr ti je blo rečeno: zvok mora prihajat odspredej ;)

najbolša varianta bi bla (to ti lahk skor vsi avdiofili potrdijo):
16cm + tw + SUB (k ga maš itak že) ;)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne avg 24, 2003 8:43 pm

Jaz pa tega lih nočem da zvok prihaja odspredej.Ampak za moj okus (ko zapreš oči) ne smeš vedet in niti pogruntat ne morš od kje prihaja zvok.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a DavKo Po avg 25, 2003 8:33 am

Hi

Ampak s tem, da bos v avto nametal 20 zvocnikov, ne vem ce ti bo to uspelo.

No, vazno je, da je tebi vsec. :)

LP
David
Slika
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov